Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Пошук по електронному каталогу

Сенсорний інтерфейс
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

НОВІ НАДХОДЖЕННЯ
ВІРТУАЛЬНА ДОВІДКА
ВІРТУАЛЬНІ ВИСТАВКИ
Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотеки

Основні послуги

Додаткові послуги

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
 Полтава Історична

История Полтавы - сайт Бориса Тристанова

Безоплатна правова допомога


Управління культури
Полтавської обласної державної адміністрації
Полтавська обласна універсальна наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
Науково-методичний відділ

«Перегортає пам’ять сторінки»
(до 70-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні)
                                      Узагальнююча довідка
по проведенню обласної декади популяризації літератури на допомогу патріотичному вихованню


 
Полтава, 2015

 ПАМ'ЯТЬ
І живуть у пам’яті народу
Його вірні дочки і сини,
Ті, що не вернулися з походів
Грізної, великої війни.

Їх життя, їх помисли високі,
Котрим не судилось розцвісти,
Закликають мир ясний і спокій,
Як зіницю ока, берегти.
В. Симоненко


З цвітінням садів, буянням квітів і дерев, золотом і сріблом бойових нагород до нас приходить Перемога. День Перемоги назавжди залишиться днем нашого тріумфу, символом героїчного минулого, величі духу. Стійкість, мужність і самовідданість старшого покоління на полях битв і на трудовому фронті в ім'я перемоги над нацизмом – істинний приклад патріотизму для нащадків.  2015 рік оголошено в Україні Роком ветеранів з нагоди 70-річчя Великої Перемоги.
Свято Перемоги – особливе свято – величне, вистраждане… Подвиг героїв-переможців у цій жахливій війні непідвладний часу, як й наша щира та безмежна вдячність їм – людям, які виявили нездоланну мужність та незламність духу в боях за рідну землю та свободу країн Європи.
У рік 70-річчя Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні Україна розпочинає 8 та 9 травня нову традицію святкування Дня пам’яті та примирення в європейському дусі. Заходи, які відбулися у країні в ці дні, покликані гідно вшанувати подвиг українського народу, повагу усім борцям проти нацизму, увічнити пам’ять про загиблих воїнів, жертв війни, військових злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки війни та консолідувати суспільство навколо ідеї захисту України.
Новий зміст відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги включає в себе:
– переосмислення подій ІІ світової війни, руйнування радянських історичних міфів, чесний діалог навколо складних сторінок минулого;
– рівне вшанування пам’яті кожного, хто боровся з нацизмом, підкреслення солідарності та бойового братерства усіх Об’єднаних Націй, як держав, так і бездержавних тоді народів (євреїв, українців та ін.).
Робота публічних бібліотек в рамках декади здійснювалася згідно «Методичних рекомендацій до відзначення Дня пам’яті та примирення та 70-ї річниці Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (8-9 травня 2015 р.)», розроблених Українським інститутом національної пам’яті.
Полтавською обласною універсальною науковою бібліотекою імені І. П. Котляревського серед бібліотек області у травні 2015 року була оголошена Декада популяризації літератури на допомогу патріотичному вихованню «Перегортає пам’ять сторінки» (до 70-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні).
Цього року 70-у річницю Перемоги над нацизмом ми вшановуємо під гаслом «Пам'ятаємо. Перемагаємо». Мета декади патріотичного виховання –  вшанування світлої пам’яті героїв Другої світової війни, увічнення подвигів воїнів, які поклали своє життя за Перемогу, виховання почуття патріотизму, національної свідомості та гідності.
Пробудження розуміння громадянського обов’язку, готовності у будь-який час стати на захист Батьківщини, тобто героїко-патріотичне виховання – один із пріоритетних напрямків роботи публічних бібліотек Полтавської області.
В усіх бібліотеках області була організована різноманітна, цікава виставкова діяльність. Так, зокрема, до Дня Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни, до Року ветеранів Великої Вітчизняної війни, до Дня пам’яті та примирення книгозбірні області організовували книжково-ілюстративні виставки, тематичні викладки літератури, тематичні полички, книжкові виставки-роздуми, виставки-реквієм, виставки-пам’яті, виставки-присвяти, виставки-вшанування, виставки-спогади, виставки-панорами, виставки-інсталяції, виставки-експозиції, виставки-подорожі – «70 років Перемоги в серцях поколінь», «Безсмертя вашої слави пломеніє у вічних вогнях», «Очима тих, що бачили війну», «Ще довго в пам’яті болітиме війна», «І ворог нашу мужність не зборов», «Відлуння тих далеких днів сльозою на очах бринить», «Їх подвиг палає безсмертним вогнем», «Не заростуть людські стежини до святинь Великої війни», «Поклонимось великим тим рокам», «І житимуть у пам’яті народу його вірні доньки і сини, ті, що не вернулися з походів грізної Великої війни», «Перемога, свята перемога, свято миру, свободи, весни», «Велика Вітчизняна війна: події, факти, спогади», «Ішли у бій – ввійшли у безсмертя», «Нам 41-й не забути, нам 45-й славити в віках», «Ті, хто пройшли крізь жахіття війни», «Шана за подвиг, вдячність за мир», «Над величчю вашого подвигу засяяв Перемоги день», «Згадай, Україно, вогненні роки…», «Друга Світова війна у творах художньої літератури», «Вічна  Вам  шана і слава, солдати  Перемоги», «Подвигу солдатському жити у віках», «Хай слава бойова немеркнучою зіркою в легендах буде жити», «Героїв не забуде рідна земля», «Велич ратного подвигу», «Будь славен, день святої Перемоги», «Вічний вогонь палає, дзвонить у долі століть», «Всіх полеглих ніхто не знає, пам’ятають усі», «Війна і перемога, біль і пам’ять», «За цвіт життя завдячуємо ми полеглим й посивілим ветеранам», «Нарешті знищена війна весняним громом Перемоги», «Доземний уклін Вам, творці перемоги», «Стоїть обеліск, а на нім імена, які вкарбувала навіки війна», «Свято слави, свято честі, свято Перемоги!», «За тих, хто впав за крок до Перемоги», «День пам’яті та надії», «В книжковій пам’яті – миттєвості війни», «Незгасима пам’ять та вічна слава», «Доторкнутися серцем до подвигу», «Війна у пам’яті – у серці біль», «Війна у серці, в пам’яті, в книжках»,

 
                                           
 

«Україна в Другій світовій війні», «Є в кожній пам’яті і біль і вдячність», «Вони захищали рідний край», «Живуть герої серед нас», «Тихі зорі вічної пам’яті», «Вклонімося великим тим рокам», «Уклонімось низько до землі тим, хто в серці вічно буде жити», «Безсмертним полум’ям палає  у кожнім серці та весна», «Війна відгриміла та пам’ять жива», «Україна в жорстоких обіймах війни», «Ваш світлий подвиг незабутній», «Славетному подвигу нема забуття», «Вічний вогонь народного подвигу», «Про подвиг, про мужність і про славу», «Уклін живим – загиблим слава», «Не гасне вогонь пам’яті», «Кожен рік салютує весна Перемоги», «Полтавщина у Великій Вітчизняній війні – 1941-1945 роки», «Про тих, хто впав в бою за Перемогу», «Пам’ять серця, пам’ять сивини, пам’ять тих, хто не прийшли з війни», «Вогонь війни у пам’яті навічно», «Війна степи палила незліченно і не минуло лихо жоден дім», «Хто за свободу вийшов проти смерті, тому немає смерті на землі», «Славимо день Перемоги і будемо мир берегти», «Перемого, свята Перемого, свято миру, свободи й весни»,  «Герої Перемоги – сини  і дочки України», «Будь славен, день святої Перемоги», «Нам не забути дні війни – навіки в пам`яті вони», «Війна закінчилась, та пам’ять живе», «Велику Перемогу ми наближали як могли», «Свято слави, свято честі, свято Перемоги», «Батьки, діди заповідали мужність»,  «Подвигу жити у віках», «В цей день святий схиліть чоло перед поколінням  мужнім», «Незабутнє. Україна у Другій світовій війні», «Хай сміється мирне небо і дивує світ, а Земля нехай дарує вам барвистий цвіт: до 70-ти річчя Перемоги», «Лінія фронту пройшла через дитинство», «У слові й пісні оживає безсмертна слава Перемоги», «Війна далеко, але пам'ять з нами: Дні пам’яті і примирення», «Пам’ять вічна! Пам’ять жива!», «Слово про війну: Велика Вітчизняна війна на сторінках творів українських письменників».
 


Друга світова війна – глобальний військовий конфлікт в історії Землі та причина найбільших трагедій ХХ століття, була найжорстокішою і найстрашнішою в історії людства. У пам’яті тих, кому судилося через неї пройти, назавжди залишився той важкий час. Про феномен війни українськими письменниками сказано і написано дуже багато. Вся історія нашого народу пов’язана з постійною загрозою іноземного вторгнення, з необхідністю відстоювання своєї свободи і незалежності. Саме про це працівники бібліотек підготували та провели огляди  літератури: «В боях за Україну», «Війна у пам’яті – біль у серці», «Мужності вічний вогонь», «У вічній пам’яті народній не закінчилася війна», «З книжок про війну, про бої ми читаємо», «Нашу пам’ять обпалює вічний вогонь», «І знов білим цвітом вкрилися сади і знов приходить свято Перемоги», «Друга Світова війна в літературі», «Уклін живим, загиблим слава», «Подвиг, пам’ять, вдячність», «Герої вогненних років», «Пам’ять, стій! Зупинись на хвилинку!», «Рядки, обірвані війною…», «Ці книги розкажуть про війну», «Події Другої світової війни очима зарубіжних письменників», «Хоробрі серця», «Біль мого народу», «Уклін вам, ветерани», «За тебе молюся, солдате», «Минуть роки, минуть століття, а подвиг житиме завжди», «Між життям і безсмертям», «Згадаймо всіх поіменно: земляки у Великій Вітчизняній війні», «Великі Липняги – вічному болю вклонімося», «Велика Вітчизняна війна в спогадах солдатів, генералів, ветеранів», «Герої війни в літературних творах», «День Перемоги – день пам’яті і надії», «Істинна мужність виявляється під час лиха» (Гадяцька, Глобинська, Гребінківська, Диканська, Карлівська, Кобеляцька, Лохвицька, Лубенська, Новосанжарська, Пирятинська, Чорнухинська, Чутівська, Шишацька районні ЦБС та бібліотеки Оржицького і Семенівського районів). З оглядом «Обпалений війною Кременчук» Кременчуцької міської ЦБС для дорослих можна ознайомитись в мережі інтернет за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=h0ZdiyCxOyA.
Масові заходи до Дня пам’яті та примирення та 70-ї річниці Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (8-9 травня 2015р.) організовувались для користувачів різного віку.
Проведення бібліотечних акцій – це не тільки дієвий метод залучення нових читачів, а й ефективний засіб активізації діяльності бібліотек, народження творчих ідей, формування корпоративної культури та підвищення суспільного статусу бібліотек.
До Дня Перемоги бібліотекарі області провели ряд цікавих акцій. Так, було проведено ряд акцій по вшануванню ветеранів: «Привітай ветерана» (Зіньківська районна ЦБС), «Маки пам’яті», «Добрий ранок, ветерани!» (Карлівська районна ЦБС), «Бібліотека солдатові Перемоги» (Козельщинська районна ЦБС), «Ветеран живе поруч» (Миргородська районна ЦБС). Працівники бібліотек разом з користувачами завітали до ветеранів додому з квітами, святковими листівками та словами вдячності за подаровану Перемогу.
Бірківська сільська бібліотека-філія Зіньківської районної ЦБС провела акцію «Постав ветерана у стрій», під час якої  кожен клас місцевої школи пройшов центром села із стройовою військовою піснею.
До 70-річчя Перемоги над нацизмом бібліотекарем Павлівської сільської бібліотеки-філіалу Машівської районної ЦБС було проведено бібліомарафон «Ми пам’ятаємо», який розпочався з вуличної акції  «Дізнайся більше про визволення свого села». Потім в бібліотеці всі присутні ознайомилися з книжковою виставкою «Згадай, Україно, вогненні роки!» та переглянули відеоматеріали про подвиги українців на фронтах Другої світової війни. Завершився бібліомарафон хвилиною мовчання біля обеліска Слави.
                                       

Цікаві акції проводять працівники Кременчуцької міської бібліотечної системи для дорослих.
Це, по-перше, «Читаючий тролейбус», де бібліотекарі дарують пасажирам книги та знайомлять з життям бібліотек.
7 травня, коли тролейбус маршруту № 5 вирушив в дорогу, пасажирів зустріли бібліотекарі Кременчуцької центральної міської бібліотеки для дорослих імені М. Горького та учасники Клубу воєнної реконструкції «Україна» в військовій формі. Пасажирам «Читаючого тролейбусу» вдалося немов би на машині часу помандрувати в минуле: вони стали учасниками незвичайного дійства – реконструкції подій переможного 1945-го року під назвою «На хвилі пам’яті».
Салон тролейбусу був прикрашений копіями фотографій тих часів, листів-трикутників, вітальних листівок,  карт військових дій та газетних статей 1944-го року. В пам'ять про подвиг українського народу у Другій світовій війні на вікнах тролейбусу розквітли червоні маки. Такими ж маками – символами скорботної пам’яті і єднання поколінь – була прикрашена військова форма бібліотекарів.
Відповідний настрій в тролейбусі створював музичний фон: з гучномовця лунали пісні на військову тематику – сучасні та минулих років, а також вітання зі святом та розповідь бібліотекаря про вулиці Кременчука, які носять імена героїв війни.
Серед пасажирів майже не знайшлося таких, хто б відмовився безкоштовно отримати книгу. Вони радо зустрічали дівчат у військовій формі, які пропонували взяти книгу у подарунок, прочитати та передати її іншому – адже в цьому і полягає суть буккросінгу. Також багатьох кременчужан зацікавило знайомство з корисними сайтами, на які рекомендовано звернути увагу в інформаційній листівці.
«Читаючий тролейбус» вже втретє курсує вулицями Кременчука, і ця подія завжди викликає відчутний резонанс в житті міста та його мешканців. Так, один з користувачів бібліотеки, вражений ініціативою бібліотекарів, створив презентацію «На хвилі пам’яті», яку можна переглянути за посиланням:
https://www.youtube.com/watch?v=-QJwsY7her0
А 13 травня до госпіталю для ветеранів війни завітали бібліотекарі відділу абонементу центральної міської бібліотеки імені М. Горького міста Кременчука і викладачі та учні музичної школи №1 імені П. І. Чайковського, щоб підтримати пацієнтів та привітати їх і персонал зі святами: Міжнародним днем матері, Міжнародним днем медсестри і з найголовнішим святом травня – Днем Перемоги!
На заході звучали слова вдячності ветеранам, учасникам і дітям війни за їх безсмертний подвиг, важку працю в ім'я перемоги у найжорстокішій війні, яку не знало людство. Привітали і учасників АТО, що проходять лікування в госпіталі.
На святі линули звуки скрипки, флейти, саксофону, гітари, художній свист. На завершення бібліотекарі подарували книги до книгозбірні госпіталю.
Флешмо́б – це заздалегідь спланована масова акція, зазвичай організована через Інтернет або інші сучасні засоби комунікації, у якій велика кількість людей оперативно збирається у громадському місці, протягом декількох хвилин виконує заздалегідь узгоджені дії (сценарій), і потім швидко розходяться.
Така форма проведення заходу – вже випробувана і визнана однією з найефективніших в рекламній діяльності бібліотек, стала в нагоді і цього разу.
Працівники бібліотеки-філії № 3 Кременчуцької міської ЦБС для дорослих вирішили вшанувати 70-ту річницю Перемоги в незвичайний спосіб – «Вальсом Перемоги».

Захід пройшов при підтримці ЗМІ, громадської організації «Я люблю Кременчук», Центру культури та дозвілля, учнів шкіл, громадськості мікрорайону.
Рекламна кампанія «Вальсу Перемоги» розпочалася заздалегідь, про неї жителі міста дізналися з бібліотечного сайту, сайту міської ради та завдяки численним репостам в соціальних мережах.
Працівники бібліотеки запросили до танцю присутніх, і під перші звуки вальсу «В лесу прифронтовом» розпочалося вуличне свято. В святі брали участь всі бажаючі – від малого до старого танцювали на вуличному майданчику, і тим самим ніби поринули у спогади про героїчну та водночас трагічну епоху.
На цьому ж заході була представлена і книжкова виставка «Будь славен, Перемоги День!».
Такий захід пройшов вперше і дуже сподобався мешканцям мікрорайону, які дякували бібліотекарям за чудове свято та неповторну атмосферу. Багато з учасників заходу висловили побажання зробити «Вальс Перемоги» не одноразовою акцією, а повторити її і наступного року.
Працівники Гадяцької центральної районної бібліотеки імені Лесі Українки організували флешмоб «Ніколи знову», де розповіли гадячанам про виникнення символу «червоний мак» і подарували його присутнім.
 

З кожним роком віддаляє нас історія від часів війни. Та ми не маємо морального права забувати тих, хто поліг на фронтах Другої світової війни (1939)-1945рр., загинув від тортур у нацистській неволі та намагався вижити і боротися на окупованій землі, хто здобував Велику Перемогу. Тому, в багатьох бібліотеках області відбулися вечори пам’яті та вшанування, вечори-спогади «Пам’ять серця, пам’ять сивини, пам’ять тих, хто не прийшов з війни», «Знов білим цвітом вкрилися сади і знов приходить свято Перемоги», «Відлуння тих далеких днів сльозою на очах бринить», «Весна іде і переможним кроком, в тюльпановому вічному вогні йде травень крізь хвилини , дні і роки несе нащадкам спогади свої», «Їх життя, їх помисли високі, котрим не судилось розцвісти, закликають мир ясний і спокій, як зіницю ока берегти» (Гадяцька районна ЦБС), «Не зітерти з пам’яті той спомин про війну» (Лип’янська СБФ Карлівської районної ЦБС), «В сірім небі кружляли лелеки, а земля – в димовищі війни» (Чапаєвська СБФ Козельщинської районної ЦБС), «У спогадах війна – у сьогоденні слава» (Бодаквянська СБФ Лохвицької районної ЦБС), «Шана за подвиг, вдячність за мир» (Андріївська СБФ Машівської районної ЦБС), «Без права на забуття» (Черкащанська СБФ Миргородської районної ЦБС), «Ще довго пам’яттю болітиме війна...» (Нехворощанська СБФ Новосанжарської районної ЦБС), «Війна відгриміла та пам'ять жива», «Встеляйте квітами дорогу бійцям, що мир несли в наш край» (Оржицький район), «Стоїть обеліск, а на нім імена, які вкарбувала навіки війна», «Стоїть в скорботі мати-Україна», «Зорять з граніту вічні солдати, болями їхніми пам’ять живе» (Пирятинська районна ЦБС), «Клятву полеглим героям даємо, що на землі мир святий збережемо», «Спасибі, солдати, за подвиг століть, якому нема і не буде ціни» (Хорольська районна ЦБС), «Кров’ю і потом плекали свою землю діди наші. Пам’ятаємо!» ( Полтавська міська ЦБС, бібліотека-філія № 6).

«ПАТРІОТИЗМ» – «patria» – з грецької мови перекладається буквально як «вітчизна», тому наша сьогоднішня історія твориться на грунті пам’яті і любові до своєї Батьківщини, її історії, культури і традиціях.
На високому патріотичному рівні пройшли вечори-реквієм, присвячені 70-й річниці Великої Перемоги над нацизмом у Європі: «Ніколи в серці не зітреться вогонь тих днів і тих подій», «Уклонімось низько до землі тим, хто в серці вічно буде жити» (Бережнівська СБФ Кобеляцької районної ЦБС), «У вічній пам’яті народній не закінчилася війна» (Дмитрівська СБФ Машівської  районної ЦБС), «Солдатській славі поклонись» (Черевківська СБФ Миргородської районної ЦБС), «Війна відгриміла та пам'ять жива» (Чевельщанська СБФ Оржицького району), «День пам’яті і примирення» (Кіровська СБФ Полтавської районної ЦБС), «Священні місця і дороги, якими солдати на подвиг ішли» (Вишняківська СБФ Хорольської районної ЦБС), «Вклонімося великим тим рокам» (Шишацька ЦРБ), «Неймовірно важко це збагнути. Біль навік запікся і застиг» (Кременчуцька міська ЦБС для дорослих, бібліотека-філія № 4).
З метою вшанування світлої пам’яті героїв Другої світової війни, увічнення подвигів воїнів, які поклали своє життя за Перемогу, виховання у користувачів почуття патріотизму, національної свідомості та гідності в багатьох бібліотеках області проведені тематичні та історичні вечори-хроніки, літературно-мистецькі вечори, вечори скорботи «Вклонімося величним тим рокам», «Доземний уклін Вам, герої Вітчизняної», «Пам’ять серця, пам’ять сивини, пам’ять тих, хто не прийшов з війни», «День Перемоги славний у віках», «Згадаймо поіменно наших земляків» (Глобинський район), «Вклонімося тим, хто поліг у бою» (Зіньківський район), «Ще довго пам’яттю болітиме війна», «Вічна слава героям» (Кобеляцький район), «Хто за свободу вийшов проти смерті – тому немає смерті на землі» (Козельщинський район), «Через роки, через віки, пам’ятайте!» (Котелевський район), «Подвигу жити – славі бриніти» (Кременчуцький район), «І пам’ять згадкою торкає» (Лохвицький район), «Тихі зорі вічної пам’яті» (Лубенський район), «Повік ті дні із пам’яті не стерти» (Машівський район), «Війна відгриміла, та пам’ять жива», «Ми пам’ятаємо вас, ветерани» (Миргородський район), «Поклонимось великим тим рокам» (Семенівський район), «Про тих, хто впав в бою за крок до Перемоги» (Хорольський район), «Уклін вам, ветерани війни», «Звеличте увагу, з якою вони нам служили, вони цю повагу тернистим життям заслужили», «Хто в бою закрив Вітчизну серцем, той в народній пам`яті живе» (Чутівський район), «Вічна слава героям! Ми низько вклоняємось їм», «Вічний вогонь палає, дзвонить у долі століть», «Хай буде мир. Хай більше не горить, у пеклі війн твоє життя, людино!» (Шишацький район), «Пам’ятаймо цих людей довіку, тих, хто повернувся і поліг в боях (м. Полтава).
З кожним роком ряди воїнів Другої світової війни порушуються невпинною течією часу, вони відходять за межу земного життя, тому зустрічі з ветеранами, їх спогади на вагу золота.
Тому, вечори-зустрічі з ветеранами відбулися в Глобинській, Диканській, Карлівській та Кобеляцькій районних ЦБС.
В Решетилівській районній бібліотеці відбулася літературна зустріч «З книжок про війну про бої ми читали» (зустріч з літератором М. Я. Нечитайлом, який має статус «дитина війни»).
Ми пам’ятаємо, що той, хто захищає свою землю завжди перемагає. Ця пам’ять робить нас сильнішими. Вона – запорука неминучості нашої перемоги сьогодні.
Такі райони, як Гадяцький, Зіньківський та Карлівський провели вечори-зустрічі поколінь під назвами: «Перемога завжди молода», «День пам’яті і надії», «Посивілі скроні, душі у рубцях, але пам'ять вічна, не згасає в серцях».
З метою гідного вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску у перемогу у Другій світовій війні, висловлення поваги усім борцям проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих воїнів та жертв війни до Дня Перемоги та Дня пам’яті та примирення в бібліотеках області проводились різноманітні години.
Так, проведено години історичної пам’яті під назвами «Втеча з пекла», «Життя свого не жаліли за рідную землю свою» (Гадяцький район), «Україна в полум’ї війни», «Роки, обпалені війною», «І пам'ять знову жива» (Глобинський район), «Вклонися, мій травню, високим могилам» (Зіньківський район), «Полум’ям подвигу вашого наші горять серця», «Пам’ять про Вас у наших серцях жива», «Травневий цвіт Перемоги і Миру», «Україна у Другій Світовій війні» (Карлівський район), «Мужність залишається в віках», «Нарешті знищена війна весняним громом Перемоги» (Кобеляцький район), «Їх подвиг безсмертний, їх слава невмируща» (Лохвицький район), «Ми славимо людей, полеглих у бою!», «Уклін, вам, сивочолі ветерани» (Лубенський район),  «Стоїть обеліск і на нім імена, які вкарбувала навіки війна», «Пам’ятаєш, земле, 45-й? Земле, 41-й не забудь» (Семенівський район), «У вогні війни палала Україна», «Перемога, весна, Перемога, лине слава твоя на віки», «Вклонися, мій травню, високим могилам», «Полум’я війни в наших серцях», «Вони захищали наш край» (Хорольський район), «Перегортає пам’ять сторінки», «Ті грізні роки не забути» (Шишацький район); години-реквієм «Вклонімося великим тим рокам», «Пам’ять про подвиг безсмертний солдата народ пронесе крізь віки», «У слові й пісні оживає безсмертна слава Перемоги» (Гадяцький район), також години-реквієм проведено у всіх бібліотеках Полтавського району, в яких брали участь ветерани війни, воїни-інтернаціоналісти; інформаційні години «Українці у Другій світовій», «Нарешті знищена війна весняним громом Перемоги», «Пам’ятаємо, славимо, вшановуємо» (Зіньківський район);  меморіальну годину «Ніхто не забутий, ніщо не забуто» (Зіньківський район); історико-патріотичні години «Знати, щоб пам’ятати» (Зіньківський район), «Люди з полум’яними серцями» (Кобеляцький район), «Не згасити вогонь пам’яті», «Пам'ять, обпалена війною» (Кременчуцький район); героїко-патріотичні години «Вони пішли у безсмертя юними», «Знов білим цвітом вкрилися сади і знов приходить свято Перемоги…» (Пирятинський район);  годину-сповідь «Дитяче обличчя війни» (Карлівський район); літературні години «Між життям і безсмертям мости», «Ніхто не забутий, ніщо не забуте» (Кобеляцький район), «Незгасима свічка таланту» (Лубенський район), «Війна відгриміла та пам’ять жива» (Шишацький район); годину поезії «У святому мовчанні над вічним вогнем» (Хорольський район); годину пізнання історії держави «Друга світова війна: український рахунок» (Лохвицький район); години вшанування «Слава тобі, визволителю, слава тобі, ветеране», «Встеляйте квітами дороги бійцям, що мир принесли» (Хорольський район); літературно-музичні години «Не обміліє пам’ять віку, в серцях хорольців буде жить», «Будь славен, день святої Перемоги» (Хорольський район); годину-спогад «Ми згадуємо ту страшну війну» (Шишацький район) та багато інших.
Цікавими та різноманітними були години в Миргородській районній ЦБС. Це – година-реквієм «Сповідь солдатських сердець», краєзнавча година «Обпаленим війною присвячується», патріотична година «Ще довго пам’яттю болітиме війна», година мужності «Війна у пам’яті, у серці – біль», година пам’яті «Війна пройшла по їхніх долях».
В центральній районній бібліотеці пройшла година пам’яті «Вічна пам’ять полеглим на полі бою, честь і слава живим героям». В ході неї бібліотекарі розповіли, яку дорогу ціну заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війну 1939-1945 рр., про найбільші операції та найвизначніші дати Другої світової війни. Познайомили користувачів з традиціями відзначення Дня пам’яті і примирення та Дня Перемоги в різних країнах світу. Присутні на заході дізналися про ритуал запалення свічки в пам'ять про загиблих та долучились до нього, запаливши свічку біля виставки «Доторкнутися серцем до подвигу», яка містить документальні та художні твори про лихоліття війни.
Цікавою для присутніх була розповідь про історію походження та символ квітки маку, містичне значення цієї квітки в українській міфології та народній творчості.
 
З метою вшанування мужності, сили духу, самопожертви, тяжкої ратної праці, а водночас, і вічної скорботи за тими, хто віддав своє життя за свободу Вітчизни в бібліотеках області проводились різноманітні інноваційні заходи. Наприклад такі як, бібліофреш «В книжковій пам’яті – миттєвості війни» (Миргородський район), бліц-інформина «Полтавщина в роки другої світової війни», відеобесіда «Дитинство, обпалене війною» (Лохвицький район), вікторина «Що ми знаємо про війну?» (Зіньківський район), слайд-презентації «Вони пройшли дорогами війни і відбудовували рідне село», «Афганські дороги хвилюють моє серце», «Герої рідного села» (Зіньківський район),  історичний калейдоскоп «Багато на нашій землі обелісків… Це пам'ять, яку залишила війна» (Оржицький район), діалог-огляд «Юні орлята, ми вас пам’ятаємо» (Котелевський район), зустріч за круглим столом «Минають роки, а подвиг житиме завжди» (Диканський район), відеомандрівка «Подвиг героїв безсмертний» (Карлівський район), усний журнал «Солдатські портрети на вишитих крилах пливуть» (Карлівський район), поетичний калейдоскоп «Ніколи, ніколи не буде Вкраїна рабою фашистських катів» (Машівський район), інформ-кур’єр «Нові сенси відзначення 8-9 травня» (Миргородський район), мультимедійна презентація «Історія війни в пам’ятниках і обелісках села» (Миргородський район), історико-патріотичні альманахи «Роки війни – століття пам’яті» (Полтавський район) та «Священна пам'ять в спадок нам дана» (Оржицький район), прес-панорама «1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо» (Машівський район), історична довідка «Сповіді обпалені війною» (Карлівський район), історичний калейдоскоп «Багато на нашій землі обелісків… Це пам'ять, яку залишила війна» (Семенівський район), історичний часопис  «Доторкнися серцем до подвигу» (Семенівський район), літературно-поетичний альбом «Війна відгриміла, та пам’ять жива» (Лохвицький район), репортаж-огляд «15 маловідомих фактів, які Ви повинні знати про Другу світову війну» (Миргородський район), літературний вернісаж «Нехай війна назавжди замовчить» (Шишацький район), попереджувальна бібліографічна довідка «Вічний вогонь незгасимої пам’яті» (Кобеляцький район), подорож сторінками історії «Минуть роки, минуть віки, а подвиг житиме вічно» (Козельщинський район), віртуальна подорож музеями бойової слави «Юні пам’ять збережуть» (Миргородський район), поетичні вернісажі «Не було серед них невідомих, непомітних, незнаних…» (Карлівський район) та «Вірші опалені війною» (Пирятинський район), героїко-патріотичні читання «Не можна забути дороги війни» (Оржицький район), година вітання ветеранів «Уклін земний, дяка вічна» (Кобеляцький район), голосне читання книги В. Лиса «Облава» (Котелевський район), відео-презентація «А на очах бринить сльоза» (Решетилівський район), Дні інформації «Вогонь війни у пам’яті навічно» та «Гордись, рідна земле, своїми синами» (Хорольський район), слайд-презентація «Перемога одна на всіх» (м. Миргород), Дні солдатської слави «Йде травень крізь хвилини, дні, роки, несе нащадкам спогади війни», «Тихі зорі вічної пам’яті», «Піснями славимо Перемогу» (м. Полтава), «За право жити завдячує народ полеглим і посивілим солдатам» (м. Кременчук).
Напередодні Дня Перемоги у селі Круподеринці Оржицького району відкрили пам’ятний знак повному кавалеру ордена Слави жителю цього села В. І. Шакалію. Сценарій цього заходу підготувала та провела бібліотекар Круподеринської сільської бібліотеки.
Проводячи заходи обласної декади популяризації літератури на допомогу патріотичному вихованню «Перегортає пам'ять сторінки», та відзначаючи День пам'яті та примирення, 70-у річницю Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні працівники бібліотек Полтавської області доклали немало зусиль, щоб достукатися до сердець своїх користувачів. Для них проводилися літературно-музичні вечори, літературно-музичні композиції, музично-поетичні композиції, такі як «Перегортає пам'ять сторінки...» (Великобудищанська СБФ Диканської районної ЦБС), «Вклонімося величним тим рокам» (Бірківська СБФ Зіньківської районної ЦБС), «Знов білим цвітом вкрилися сади, і знов приходить свято Перемоги…» (Червонозаводська міська бібліотека-філія №1 Лохвицької районної ЦБС), «Читаймо книги про війну, це пам’ять наша про Велику Перемогу» (Їсковецька СБФ Лохвицької районної ЦБС), «Нам обійшлися дорого дороги, що привели в 45-й, бо заплатили ми за Перемогу, сльозами вдів, життям солдатів» (ЦРБ Пирятинської районної ЦБС), «Низький уклін тобі солдате» (Березоворудська СБФ Пирятинської районної ЦБС), «Вогонь пам’яті» (Нижньомлинська СБФ Полтавської районної ЦБС), «Вклонімося великим тим рокам» (Головачанська СБФ Полтавської районної ЦБС), «Живи в серцях, Велика Перемого! Світи нам пам’ять вічного вогню» (Районна бібліотека для дітей Шишацької районної ЦБС).
У ході декади працівники бібліотек робили акцент не на окремі події війни, а на історії окремих людей, наших земляків, завдяки яким була здобута перемога у цій кривавій війні.
Під час підготовки до відзначення 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні бібліотечні працівники Миргородської районної бібліотеки провели велику пошукову роботу по збиранню спогадів земляків, ветеранів війни. Її підсумком стала збірка краєзнавчих біографічних нарисів «Війна відгриміла, та пам’ять жива», яка широко використовується бібліотечними працівниками Миргородського району у роботі по патріотичному вихованню користувачів. Вміщені в ній нариси звучали по районному радіомовленню і були опубліковані на шпальтах районної газети.
З ініціативи завідуючої Верхолівською сільською бібліотекою-філією Полтавської районної ЦБС та при підтримці Ковалівської сільської ради було створено пошуковий загін, який збирав дані про трагічні події в селах сільської ради в період окупації. Інформацію для книги збирали члени пошукового загону: учні та вчителі Полтавського обласного ліцею-інтернату для обдарованих дітей із сільської місцевості ім. А. С. Макаренка, працівники Ковалівського сільського Будинку культури, Полтавської районної бібліотеки для дітей та сама ініціаторка, завідуюча Верхолівською СБФ О. Г. Солодовник. Всі знайдені матеріали були об’єднані в книзі «Ковалівське пекло».
Працівники Карлівської центральної районної бібліотеки ім. А. Г. Михайленка започаткували бібліотечний проект «Їх доля – Україна. Вона єднає їх через роки». Це буде своєрідна книга пам’яті та слави нашого краю. Побачити втілення роботи над цим проектом можна на блозі книгозбірні: http://biblioteka2012.blogspot.com/2015/05/blog-post_80.html.
В Чорнухинській ЦБС проводилось обговорення книг – Н. Сиси «Мої спогади», В. М. Бойка «Сторінки пам’яті», В. Симперовича «Чорнухинщина в роки Другої світової війни».
Працівники Семенівської ЦРБ провели презентацію нової книги «Великі Липняги». Ця книга видана до 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі, за сприяння Семенівської районної ради та фінансової підтримки ТОВ «Агрофірма Дніпроагролан».
 
В Чорнухинській ЦРБ імені Г. С. Сковороди проведено презентацію книги «Україна у Великій війні 1939-1945».
В Кременчуцькій центральній міській бібліотеці імені М. Горького відбулася презентація 6-го тому книги – літопису «Живи, Пам'ять!» Л. Д. Шаткової. Книга має назву «Подвиг підпільників і партизанів безсмертний», вона є підсумком 30-річної роботи з матеріалами про Кременчук і кременчужан у роки Другої світової війни.
Фахівцями Карлівської ЦРБ імені А. Г. Михайленка було видано інформаційний буклет «Знов білим цвітом вкрилися сади, і знов приходить свято Перемоги», в якому можна ознайомитися не лише з історією свята та списком книг про події тих літ, а ще знайти корисні посилання на сайти з історії Другої світової війни.
Користувачі Гадяцької ЦРБ імені Лесі Українки виготовили плакат-спогад «Ніхто не забутий», який був подарований бібліотеці та розміщений на книжковій виставці «І ворог нашу мужність не зборов».
Працівниками Глобинської ЦРБ виготовлений стенд «9 травня: ніколи знову»; стенд з фото воїнів, які боролися з нацизмом у Європі «Ніхто не забутий» виготовили працівники Пирятинської центральної районної бібліотеки.
Виставки фотодокументів були створені в Диканській та Новосанжарській центральних районних бібліотеках під назвами «Ті, хто пройшли крізь жахіття війни» та «Життя і долі».
Ряд бібліотек організували виставки творчих робіт, малюнків, листівок під назвами «Війна очима дітей України» (виставка малюнків, Пустовійтівська СБФ Глобинської районної ЦБС), «Малюємо травень, малюємо Перемогу» (вернісаж малюнків та листівок, Олександрівська СБФ Пирятинської районної ЦБС), «Шануймо світлу пам’ять» (виставка дитячих малюнків, ЦРБ Семенівського району), «Війна очима дітей» (виставка малюнків, Федунська СБФ Шишацької районної ЦБС) та «Подаруй оберіг захиснику» (свято дитячого малюнку, Баранівська СБФ Шишацької районної ЦБС), «Все пам’ятає батьківська земля: і грім гармат, і Перемоги день» (виставка творчих робіт, Полив’янська СБФ Миргородської районної ЦБС), «Війна пройшла по їхніх долях» (виставка світлин, Солонцівська СБФ Миргородської районної ЦБС).
                
З метою формування у користувачів бібліотек високої патріотичної свідомості, почуття патріотизму, любові до Батьківщини, розширення кола знань з історії рідного краю в бібліотеках Полтавщини проводилися різноманітні конкурси.
Так, бібліотеки Гадяцького, Козельщинського, Лубенського, Миргородського, Шишацького районів стали учасниками обласного сімейного конкурсу «Книга пам’яті мого роду», який покликаний берегти родинну пам’ять про учасників та свідків Другої світової війни; Броварківська сільська бібліотека Глобинської районної ЦБС організувала конкурс дитячого малюнку «Ми вдячні Вам, захисники Вітчизни»; у Варварівській сільській бібліотеці Карлівської районної ЦБС пройшов конкурс читців «Не обміліє пам’ять віку, в серцях нащадків буде жити»; в Веселоподільській сільській бібліотеці-філії Семенівського району відбувся конкурс патріотичних віршів «Ми хочемо без воєн жити»; в бібліотеках Шишацької районної ЦБС проведені конкурси малюнків «Листівка ветерану» та «Хай буде Мир»; бібліотекою-філією № 8 Кременчуцької міської ЦБС для дорослих був проведений конкурс знавців історії  «І покоління «Google» пам’ятає» до 70-річчя Перемоги над нацизмом у Європі.
Традиційно у практиці роботи районних ЦБС є проведення загальносистемних масових заходів. Цього року такі заходи були приурочені 70-річчю Перемоги у Другій світовій війні: історична бесіда-спомин «Подвиг дідів у спадщину внукам» (Великобагачанський район), година історичної пам’яті «Вічно живі у пам’яті народній» (Котелевський район), тематичний вечір «Шляхами болю й перемоги» (Кременчуцький район), героїко-патріотичні читання «Ми йшли до тебе, Перемого!» та тематичний вечір «Шляхами болю й перемоги», (Лохвицький район), огляд літератури «Перегортає пам’ять сторінки» (Полтавський район), година мужності «Знищена війна весняним громом Перемоги» (Чутівський район).
Символ відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги – червоний мак, його вперше використано в Україні на заходах, приурочених до річниці завершення Другої світової війни у 2014 році.
Дизайн українського червоного маку розроблено за сприяння Українського інституту національної пам'яті та Національної телекомпанії України; автором символу є харківський дизайнер Сергій Мішакін. Графічне зображення є своєрідною алюзією: з одного боку воно уособлює квітку маку, з іншого – кривавий слід від кулі. Поруч з квіткою зазвичай розміщено дати початку і закінчення Другої світової війни (1939 та 1945) та гасло «Ніколи знову».
 
У березні 2015 року указом Президента України запроваджено День пам'яті та примирення, який відзначається 8 травня. Цей день, а також 9 травня 2015 року, коли відзначалося 70-річчя Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, квітка червоного «маку пам’яті» використовувалося з гаслом «Пам’ятаємо, перемагаємо».
Приємно відзначити, що в багатьох книгозбірнях пройшли майстер-класи: «Мак – символ пам’яті, шани, скорботи», «Маки пам’яті», з виготовлення червоних маків – символів пам’яті. Червоні квіти робили в бібліотеках Гадяцького, Зіньківського, Карлівського, Пирятинського районів; вітальні листівки виготовляли в бібліотеках Глобинського району; в Машівській районній бібліотеці для дорослих відбувся майстер-клас із виготовлення паперових журавликів миру в техніці орігамі. Ці заходи супроводжувались презентацією літератури та матеріалів із періодичних видань щодо історії символів та невідомих сторінок історії Другої світової війни.
 
Дорогою ціною заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війні. Не щезне з пам’яті людської, не йде в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу – його битва, його Перемога над нацистськими окупантами.
Тому, працівники бібліотек брали активну участь у підготовці та проведенні мітингів-реквієм, таких як «Не погасити пам’яті вогонь» (Кременчуцький район), «Вічний вогонь палає», «Немеркнуче світло великого подвигу» (Лохвицький район), «Хто за свободу вийшов проти смерті, тому немає смерті на землі», «Уклонімось низько до землі тим, хто в серці вічно буде жити», «Крокують ветерани посивілі, а перемога завжди молода», «Шляхами болю й перемоги», «Будь славен і пам’ятний в серцях нащадків Перемоги світлий день» (Машівський район), «Уклін вам, переможці 45-го» (Оржицький район).
 
Напередодні цієї історичної дати в кількох районах проводились уроки-реквієми «Грими набатом, 45-й!» (Великобагачанський район), «Уклонімось низько до землі, тим, хто в серці вічно буде жити» (Кобеляцький район), «Сонце без миру не світить» (Козельщинський район), «Травневий день дарує мирні весни» (Лохвицький район), «Земний уклін тобі, солдате!» (м. Кременчук), «Ціна Перемоги – ціна життя» (м. Полтава).
2 вересня світ відзначав 70-ту річницю завершення Другої світової війни. Друга світова війна – наймасштабніша війна в історії людства. Почалася 1 вересня 1939 р. і тривала 2194 дні до 2 вересня 1945 р., коли на борту лінкора «Міссурі» підписано акт капітуляцію Японії перед союзними державами. Друга світова війна значно вплинула на долю людства. В ній брала участь 61 країна. Військові дії відбувалися на території 40 країн. До збройних сил було мобілізовано 110 млн. осіб у всьому світі. Загальні людські втрати досягли 50-55 млн. осіб, з них загинуло на фронтах 27 млн. Для ознайомлення з цією подією в усіх бібліотеках області проводились різноманітні урокиуроки слави «За тих, хто впав за крок до Перемоги», «Фронтовими дорогами України», «День цей не затьмариться в віках і не зміліє пам’яті ріка» (Гадяцький район), уроки історичної правди «Війні немає забуття», «Подвиг. Пам’ять. Життя»,  «День Перемоги славний у віках» (Гадяцький район), урок громадянськості «З тобою, роде мій орлиний, іду дорогами війни» (Гадяцький район), урок патріотизму «День Перемоги славний у віках» (Глобинський район), уроки мужності «Тих днів не змовкне слава» (Гребінківський район), «Їх подвиг безсмертний» (Гадяцький район), «Роки з адресою – війна» (Диканський район), «Тих днів не змовкне слава», «Не стерти з пам’яті той спомин про війну», «Доторкнися серцем до подвигу» (Карлівський район), «Пам’ять подвигу», «Тихі зорі вічної пам’яті» (Кременчуцький район), «Знов білим цвітом вкрилися сади, і знов приходить свято Перемоги», «І віддають їм пам’ятники честь і обеліски поклоняються», «З тобою, роде мій орлиний, іду дорогами війни» (Лубенський район), «Спасибі, солдате, за рік 45-й» (Миргородський район), «Пам’ятаємо твій подвиг, солдат», «Велика Вітчизняна війна і Україна», «Роки війни – століття пам’яті» (Оржицький район), «Чи пам’ятає світ врятований?» (Пирятинський район), «Хто за свободу вийшов проти смерті, тому немає смерті на землі» (Семенівський район), «Моє ім’я дізнаєтесь після війни», «Немеркнучі зорі Олексія Батієвського», «Серцем спинивши свинець», «Вклоняючись подвигу земляків» (Чорнухинський район), урок-вшанування «Героїв стежина від батька до сина» (зустріч з учасником війни Козюрою М. С., Решетилівський район), уроки пам’яті «Перегортає пам’ять сторінки» (Гребінківський район), «Ті суворі горді роки» (Кобеляцький район), «Встеляйте  квітами  дороги бійцям, що мир несли в наш край», «Весна  1945 року» (Козельщинський район), урок історії «Слава визволителям!» (Шишацький район).
До Дня пам’яті та примирення та 70-ї річниці Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (8-9 травня 2015 р.) активізувалася робота в клубах за інтересами, які діють при бібліотеках області. Так, в жіночому клубі «Елегія» (Карлівська ЦРБ імені А. Г. Михайленка) пройшли читання «Наша Перемога»; засідання клубу православної книги відбулося під назвою «Наша Перемога: духовні уроки» (Козельщинська ЦРБ імені О. Гончара); у переддень цієї пам’ятної дати на засідання під назвою «Пісні фронтових доріг» зібралися члени клубу «У дружньому колі» (Лубенська ЦРБ імені В. Малика); члени інтелектуального клубу «Емет», що діє при Лубенській ЦРБ імені В. Малика стали учасниками скайп-конференції, присвяченої  Дню Перемоги. На зв’язок з Лубнами вийшли  міста Ізраїлю, України та Росії. Учасники зустрічі відповідали на три запитання «Що для вас особисто означає День Перемоги?», «Яке місце в вашому житті та серці займає «мала» батьківщина?» та «Чим для вас є держава Ізраїль?».
Щоденна буденна робота бібліотекарів області – це піщинка в цементному розчині, який цементує підмурок нашого, українського патріотизму, який потрібно вибудовувати і плекати. Тому, завдання бібліотек – постійно працювати з користувачами і популяризувати літературу патріотичної тематики.
Єдині нев'янучі вінки – це вінки нашої Пам'яті. Доторкнеться чиясь небайдужа душа до цих поетичних рядків – і спалахне в ній полум'я Пам’яті. І збентежить серце. І нагадає, хто ми, чиї ми діти, чиї онуки. Нагадає про дідів і прадідів, які грудьми стали проти шквалу війни, щоб відстояти землю Батьківщини, на якій народились і виросли. Саме ця національна пам'ять підняла сьогодні на боротьбу за незалежність рідної країни тисячі онуків та правнуків воїнів Другої світової війни.
Згадуючи страхіття тієї війни, неможливо не думати про війну теперішню, не проголошену, що йде на сході нашої країни.
Робота по патріотичному вихованню в бібліотечних закладах Полтавської області продовжується на прикладі сучасних захисників Вітчизни – воїнів-учасників АТО. Так, в закладах Полтавської міської ЦБС презентовано книгу Г. Демиденко «Герої не вмирають (поетичний щоденник Майдану)», проведено годину патріотизму «Життя, віддане за свободу», урок пам’яті «Минуле живе допоки його пам’ятають» з участю воїна-учасника АТО Т. Синягівського, годину мужності «АТО: хроніки неоголошеної війни» (з участю волонтера Полтавського батальйону небайдужих Н. В. Святцевої та воїна-учасника АТО О. О. Петрушкевича). Працівники бібліотек ЦБС разом з користувачами надають допомогу Полтавському військовому госпіталю, особам, що змушені були покинути рідні домівки внаслідок бойових дій на сході нашої країни.
Популяризації літератури з патріотичного вихованню сприяв семінар «Сучасні підходи до патріотичного виховання дітей та молоді», проведений Оржицькою районною бібліотекою для бібліотекарів району.
Методичним відділом Полтавської ЦРБ підготовлено методичні рекомендації бібліотечним працівникам району про патріотичне виховання «Знаймо і пам’ятаймо свою історію»
У ході підготовки до відзначення 70-річчя Перемоги у Великій Віт- чизняній війні Чорнухинською ЦРБ імені Г. С. Сковороди підготовлено методично-бібліографічні матеріали «Будь славен, день святої Перемоги».
Інформація про проведені заходи була надрукована на сторінках районної газети та прозвучала в програмах районного радіомовлення.
Мета заходів, проведених у бібліотеках Полтавської області до 70-річчя Великої Перемоги – берегти мир і спокій нашої країни, не забувати, якою ціною було завойоване  мирне життя,  завжди пам’ятати тих, хто поліг за Батьківщину у цій страшній війні... Вічна пам'ять загиблим. Честь і слава живим Героям!

 
Головний бібліотекар
з питань зберігання книжкових фондів
бібліотек Полтавської області                    І. І. Безпалько

Відповідальна за випуск                           Н. В. Влезько


Режим роботи:
З 10.06.2020 по 31.08.2020 бібліотека працює за літнім графіком.
Понеділок-п'ятниця, неділя: 10.00 – 18.00
Вихідний: субота

Санітарний день: останній понеділок кожного місяця
Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17


2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського