Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог (Архівна версія)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 

Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


    ЗАТВЕРДЖЕНО
    Наказ Полтавської обласної
    універсальної наукової бібліотеки
    імені І.П.Котляревського
27.02.2020   № 14

ПРАВИЛА
користування Полтавською обласною універсальною науковою
бібліотекою імені І.П.Котляревського


1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Правила користування Полтавською обласною універсальною науковою бібліотекою імені І.П.Котляревського (далі – Бібліотека) розроблені відповідно до Закону України «Про бібліотеки і бібліотечну справу» від 27.01.1995 р. № 32/95–ВР зі змінами і доповненнями, ЗаконуУкраїни «Про захист персональних даних» від 01.06.2010 р. № 2297-VI зі змінами і доповненнями та на основі Типових правил користування бібліотеками в Україні, затверджених наказом Міністерства культури і мистецтв України від 05.05.1999 р. № 275,  у редакції наказу Міністерства культури України від 19.04.2017 № 340,  зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 17.05.2017 р. за    № 635/30503.

1.2. Правила визначають основні засади обслуговування користувачів Бібліотеки.

1.3. Час обслуговування користувачів у Бібліотеці становить більше 40 годин на тиждень та не збігається з часом роботи основної частини населення м.Полтави.

1.4. Статистичний облік кількості користувачів здійснюється Бібліотекою щороку. До облікових даних вноситься інформація про користувачів, які протягом звітного періоду звернулися до Бібліотеки не менше одного разу.

2. ПРАВА КОРИСТУВАЧІВ

2.1. Громадяни України незалежно від статі, віку, національності, освіти, соціального походження, політичних та релігійних переконань, місця проживання, а також підприємства, установи, організації мають право на бібліотечне обслуговування в Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.П.Котляревського, яке може бути у формі: абонемента (в т.ч. міжбібліотечного), системи читальних залів, дистанційного обслуговування засобами телекомунікацій (веб-сайт Бібліотеки: http//www.library.pl.ua).

2.2. Іноземці та особи без громадянства, що перебувають в Україні на законних підставах, користуються тими самими правами на бібліотечне обслуговування, що й громадяни України.

2.3. Користувачі Бібліотеки мають право:
 • безоплатно користуватися інформацією про склад бібліотечних фондів через довідково-пошуковий апарат;
 • безоплатно отримувати доступ до електронного каталогу книг, статей з періодичних видань Бібліотеки через локальну мережу, Інтернет;
 • безоплатно отримувати консультаційну допомогу в пошуку та виборі джерел інформації;
 • безоплатно отримувати в тимчасове користування книги, періодичні видання, ноти та інші документи з фондів Бібліотеки;
 • безоплатно користуватися мережею Інтернет в «Інтернет-центрі», секторі «Вікно в Америку», Регіональному тренінговому центрі (згідно Правил користування зазначених структурних підрозділів Бібліотеки); використовувати Wi-Fi технології в обладнаних зонах;
 • одержувати документи  або їх копії ( з дотриманням вимог Закону України «Про авторське право і суміжні права») по міжбібліотечному абонементу (МБА);
 • отримувати доступ до електронних інформаційних ресурсів;
 • одержувати інформацію з інших бібліотек, користуючись сервісами мережі Інтернет;
 • брати участь у бібліотечних заходах та роботі бібліотечних рад відповідно регламенту їх діяльності;
 • користуватися власними портативними комп’ютерами за умови автономного живлення;
 • звертатися з пропозиціями, зауваженнями, скаргами до адміністрації Бібліотеки щодо покращення організації обслуговування користувачів, відстоювати свої права згідно з чинним законодавством.
2.4. Користувачі, які зареєстровані у м.Полтаві та Полтавському районі, мають право одержувати у відділі абонемента для опрацювання поза Бібліотекою одноразово не більше 5 документів терміном на 15 днів. На прохання користувача цей термін може бути продовженим ще на 15 днів, якщо на ці документи відсутній попит інших користувачів.
Термін користування новими надходженнями, документами підвищеного читацького попиту, періодичними виданнями у відділі абонемента може бути зменшено до 10 днів.

2.5. Особи, незалежно від місця проживання, мають право користуватись читальними залами. Кількість бібліотечних документів, що видаються в читальному залі, не обмежується.

2.6. Рідкісні та цінні видання, а також видання, одержані по МБА, видаються для користування лише в читальному залі.

2.7. Користувачі мають право здійснювати копіювання документів (на платній основі) з дозволу бібліотечного працівника відповідного відділу тільки у секторі копіювальних та розмножувальних машин Бібліотеки;

2.8. Копіювання рідкісних та цінних документів не дозволяється.

3. ОБОВ’ЯЗКИ КОРИСТУВАЧІВ

3.1 Вхід користувачів до структурних підрозділів Бібліотеки дозволяється тільки за наявності читацького квитка та контрольного листка.

3.1.1  Для запису до Бібліотеки громадяни пред’являють паспорт, або документ, що його замінює, студенти учбових закладів усіх рівнів акредитації ще й студентський квиток, фотокартку розміром 3×4 см., надають відомості (персональні дані) для заповнення реєстраційної картки і оформлення читацького квитка, ознайомлюються з правилами користування, підписують зобов’язання їх виконувати.

Відповідно до Закону України «Про захист персональних даних» користувач надає письмову згоду на обробку персональних даних. Обробка персональних даних здійснюється у Бібліотеці з метою забезпечення врегулювання майнових відносин із користувачами, пов’язаних з бібліотечним обслуговуванням (за потреби), та для складання статистичної звітності.

Реєстрація віртуальних користувачів, яким послуги надаються виключно через веб-сайт Бібліотеки, здійснюється без використання персональних даних.
Неповнолітні учні старших класів  записуються до Бібліотеки на підставі  паспорта, який пред’являють батьки або інші законні представники, під наглядом яких вони перебувають. Обов’язково надається фотокартка учня розміром 3×4 см. Батьки або інші законні представники, які є користувачами відділу абонемента Бібліотеки,  надають дозвіл ( у письмовій формі) на право користування їх читацьким формуляром неповнолітнім дітям.

У випадку відсутності документа, який засвідчує особу, або фотографії під час першого відвідування Бібліотеки користувачу видається читацький квиток на одне відвідування.

3.1.2. Для щорічної перереєстрації (з 1 січня) користувачі пред’являють  паспорт, а студенти – ще й студентський квиток.
У разі зміни місця проживання, роботи,  користувач повинен у місячний термін повідомити про це Бібліотеку.

3.1.3. У разі втрати читацького квитка користувач повинен заявити про це в Бібліотеку і отримати дублікат читацького квитка.
Передача читацького квитка іншій особі та користування чужим читацьким квитком не допускається.

3.1.4. Користувач під час кожного відвідування Бібліотеки отримує у відділі обліку користувачів контрольний листок.
Контрольний листок з відмітками бібліотекаря відділу, який відвідав користувач, здається черговому при виході з Бібліотеки. 

3.1.5. Запис користувачів до структурних підрозділів Бібліотеки та їх перереєстрація здійснюється за пред’явленням читацького квитка, паспорта, а студентів – ще й студентського квитка.

3.1.6. Користувачі, які не можуть відвідувати Бібліотеку через певні обставини (похилий вік, обмежені фізичні можливості), мають право отримувати документи поза межами Бібліотеки через працівників Бібліотеки або осіб служби соціального захисту, що офіційно представляють їх інтереси.

3.2. Користуючись документами з бібліотечного фонду, читач повинен дбайливо ставитися до них. При одержанні документів він має перевірити їхню кількість та наявність пошкоджень і, в разі виявлення дефектів, попередити про це бібліотекаря, який зобов’язаний зробити на документах відповідну відмітку. Якщо цього не було зроблено, відповідальність за виявлені в документах дефекти несе користувач.

3.3. За кожен документ, одержаний від бібліотекаря, користувач розписується у читацькому формулярі. Повернення документів засвідчується підписом бібліотекаря та викресленням інвентарного номера документа у читацькому формулярі в присутності читача.
Документи з читального залу виносити заборонено, крім дозволених для копіювання у секторі копіювальних та розмножувальних машин Бібліотеки.

3.4. Документи, одержані у відділі абонемента, користувач повинен повернути в установлений термін.

3.5. Користувач, який втратив або пошкодив документ із фонду Бібліотеки, повинен замінити його аналогічним чи документом, визнаним Бібліотекою рівноцінним, або
відшкодувати його ринкову вартість у десятикратному  розмірі.

3.6. У разі пошкодження документа, одержаного через МБА, користувач за домовленістю з бібліотекою-фондоутримувачем повинен замінити його аналогічним документом (чи копією), або внести грошове відшкодування вартості документа, розмір відшкодування визначається в залежності від цінності видання.

3.7. За втрату або псування документа з фонду Бібліотеки неповнолітнім користувачем, відповідальність несуть його батьки або інші законні представники.

3.8. Користувачі несуть відповідальність за несанкціоноване винесення документів за межі Бібліотеки, псування документів Бібліотеки та іншу шкоду, завдану бібліотечному майну відповідно до чинного законодавства.

3.9. При відвідуванні Бібліотеки користувачі зобов’язані здавати в роздягальню верхній одяг, портфелі, сумки та друковані видання, які не належать Бібліотеці. Забороняється заходити до Бібліотеки з велосипедами, візками, колясками (крім дитячих та інвалідних), заводити чи заносити домашніх тварин.

3.10. Користувачам не дозволяється заходити до службових приміщень, користуватися службовими телефонами, без дозволу адміністрації Бібліотеки поширювати листівки, оголошення, рекламні матеріали.

3.11. У Бібліотеці користувачі повинні ввічливо поводитися, дотримуватися тиші. У читальних залах і відділі абонемента користування мобільними телефонами обмежується.

3.12. Особи в нетверезому стані та неохайному вигляді до Бібліотеки не допускаються. Палити в Бібліотеці суворо заборонено.

3.13. Користувач, який порушив ці правила, позбавляється права користування послугами  Бібліотеки терміном на три місяці.

3.14. Спори, що виникають між користувачами та Бібліотекою, вирішуються у порядку визначеному чинним законодавством.

4. ПРАВА І ОБОВ’ЯЗКИ БІБЛІОТЕКИ З ОБСЛУГОВУВАННЯ КОРИСТУВАЧІВ

Права Бібліотеки:

4.1. Вимагати від користувачів виконання Правил користування Бібліотекою.

4.2. Встановлювати умови і порядок користування бібліотечними послугами.

4.3. Визначати режим обслуговування користувачів.

4.4. Звертатися до судових органів за відшкодуванням завданих Бібліотеці збитків.

4.5. Надавати дозвіл ЗМІ та фізичним особам на проведення фото-, теле- та відеозйомок.

Бібліотека зобов’язана:

4.6. Інформувати користувачів про всі види послуг, що їх надає Бібліотека.

4.7. Створювати умови для роботи в Бібліотеці та використання бібліотечного фонду, надавати консультаційну допомогу у пошуку та виборі джерел інформації.

4.8. Дбати про культуру обслуговування користувачів.

4.9. Задовольняти інформаційні потреби користувачів, створювати при Бібліотеці читацькі об’єднання, клуби за інтересами, організовувати культурне дозвілля.

4.10. Систематично здійснювати контроль за своєчасним поверненням до Бібліотеки виданих користувачам документів.

4.11. Враховувати запити користувачів при формуванні інформаційних ресурсів, проведенні соціокультурних заходів.

4.12. Не використовувати відомості про користувачів Бібліотеки та їх інтереси з будь-якою метою, крім наукової, статистичної, без їх згоди.

4.13. Створювати бібліотечні ради.

4.14. Звітувати перед громадськістю про свою роботу.Режим роботи:
Понеділок-п'ятниця: 9:00 – 17:30,
Неділя: 9:00 – 17:30.

Вихідний: субота

Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського