Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог (Архівна версія)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 

Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса ТристановаЛІТЕРАТУРНО-МИСТЕЦЬКІ ПРЕМІЇОбласна премія імені І. П. Котляревського

З ініціативою про заснування Полтавської обласної премії імені І. П. Котляревського виступили Полтавський літературно-меморіальний музей І. П. Котляревського, освітні, наукові та інші установи.
З нагоди 55-річчя Полтавського літературно-меморіального музею І. П. Котляревського, наближення визначної дати - 250 років від дня народження письменника - Полтавська обласна рада підтримала ініціативу громадськості й заснувала Полтавську обласну премію імені І. П. Котляревського.
Основна мета Полтавської обласної премії імені І. П. Котляревського - вшанування громадян, які своєю професійною, культурно-освітньою та громадською діяльністю сприяють розвитку української літературної мови, театрального мистецтва, української класичної та сучасної музики.
Дата вручення премії (щороку) приурочується до дня народження І. П. Котляревського - 9 вересня.

Положення про Полтавську обласну премію імені І. П. Котляревського.


Обласна премія імені Леоніда Бразова

На урочистостях до 90-річчя від дня народження Леоніда Бразова (Всеукраїнській науково-практичній конференції, Вечорі пам’яті, засіданні Слов’янського клубу, презентаціях книг митця) ряд організацій виступили з ініціативою заснування Полтавської обласної премії імені Леоніда Бразова.
Серед ініціаторів цієї важливої громадської акції: Полтавська обласна організація Національної спілки письменників України, Полтавська спілка літераторів, Полтавський український академічний обласний музично-драматичний театр імені М. В. Гоголя, видавництво “АСМІ”, Полтавська обласна універсальна наукова бібліотека імені І. П. Котляревського, Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка, Слов’янський клуб м. Полтави. Полтавська обласна рада підтримала ініціативу письменників, науковців, діячів мистецтва та громадськості.

Засновник Полтавської обласної премії імені Леоніда Бразова - Полтавська обласна рада.
Основна мета Полтавської обласної премії імені Леоніда Бразова – сприяти розвитку сучасної української літератури, пропагувати творчість сучасних письменників-земляків серед населення, утверджувати гуманістичні цінності в суспільстві.
Полтавська обласна премія імені Леоніда Бразова присуджується за досягнення в галузі сучасної української літератури.
Дата вручення премії: 9 листопада (щорічно) – День української писемності і мови, день народження письменника Леоніда Бразова.

Положення про Полтавську обласну премію імені Леоніда Бразова.


Щорічна премія імені Панаса Мирного

Заснована розпорядженням голови Полтавської обласної ради 7 квітня 1999 року за пропозицією Полтавського літературно-меморіального музею Панаса Мирного для відзначення письменників, науковців, працівників освіти й культури, журналістів, митців, майстрів народних ремесел, ділових людей, громадських і державних діячів за визначні успіхи в галузі літератури, літературознавства, публіцистики, театру, музики, живопису, народної творчості, архітектури, громадської діяльності.
Премія присуджується за кращі здобутки, які утверджують гуманістичні й національні ідеали, ідеї незалежності України, духовні цінності українського народу та є вагомим внеском у національно-культурне відродження Української держави у наступних номінаціях:
• література, літературознавство;
• мистецтво;
• народна творчість, народні ремесла;
• журналістика, публіцистика;
• благодійна та громадська діяльність (без вручення грошової винагороди).
Премія присуджується за праці та досягнення, що оприлюднені на момент засідання журі премії імені Панаса Мирного.
Дата вручення премії – 13 травня (щороку), у день народження Панаса Мирного.

Положення про щорічну премію імені Панаса Мирного


Премія Полтавської обласної ради імені Феодосія Рогового

Заснована з метою сприяння розвитку сучасної української літератури, відзначення письменників за вагомі творчі здобутки, громадян – за активну громадську діяльність.
Премією нагороджуються письменники за високохудожні прозові твори, що оприлюднені на момент засідання журі, а також громадяни, чия громадська діяльність спрямована на розбудову демократичної української держави, реалізацію суспільно значущих ініціатив на місцевому рівні.
Номінації Премії: «Сучасна проза»; «Громадська діяльність».
Премія присуджується щороку до дня народження нашого земляка, українського письменника Феодосія Рогового – 27 серпня.Премія Полтавської обласної ради імені Петра Ротача

Заснована з метою сприяння розвитку національного краєзнавчого руху, вивченню минулого і сьогодення Полтавщини, дослідницько-краєзнавчій діяльності у галузях історії та літератури, відзначення краєзнавців за вагомі творчі здобутки.
Премія присуджується краєзнавцям за кращі документально-публіцистичні і науково-популярні твори з історії рідного краю та літератури, які оприлюднені на момент засідання журі.
Номінації Премії: «Історичне краєзнавство»;  «Літературне краєзнавство».
Урочисте нагородження перших лауреатів Премії відбудеться до дня народження Петра Ротача – 24 січня.

Положення про щорічну премію імені Петра Ротача
Щорічна премія імені Миколи Ярошенка

Засновником щорічної міської премії імені М. Ярошенка (надалі – Премія) є Полтавська міська рада. Організаторами Премії є управління культури виконавчого комітету Полтавської міської ради та Полтавський художній музей (галерея мистецтв) імені Миколи Ярошенка. Головна ідея Премії – пошанування творчості художника-передвижника М.О. Ярошенка.
Основним завданням Премії, заснованої у 2010 році, є виявлення і підтримка молодих митців, сприяння естетичному та мистецькому вихованню молодої особистості на творах класиків образотворчого мистецтва, заохочення молоді до вивчення його мистецької спадщини.
Премія присуджується у наступних номінаціях:
1.    Образотворче мистецтво: живопис.
2.    Образотворче мистецтво: скульптура.
3.    Образотворче мистецтво: графіка.
4.    Громадська діяльність (організація і проведення мистецьких акцій).
5.    Наукові праці та дослідження в області мистецтва.
6.    Сприяння розвитку музею та поповненню колекції Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка.


Щорічна міська премія імені Самійла Величка

Основним завданням щорічної міської премії імені Самійла Величка, яка була заснована у 2003 році, є презентація кращих зразків національної культури в контексті творчості нашого уславленого земляка Самійла Величка.
Головна ідея Премії - прокласти міст духовного єднання поколінь, сприяти популяризації історико-культурної спадщини України, відкриттю нових імен у розвитку національної культури та посиленню її ролі у розбудові нашої держави.
Організаторами премії є управління культури виконавчого комітету Полтавської міської ради та Державний історико-культурний заповідник «Поле Полтавської битви».

Премія присуджується за кращі здобутки, які утверджують гуманістичні і національні ідеали, ідеї незалежності України, духовні цінності українського народу та є вагомим внеском у національно-культурне відродження Української держави у наступних номінаціях:
  • Дослідження в галузі історії України і Полтавщини;
  • Відображення минулого в засобах масової інформації;
  • За сприяння розвитку Державному історико-культурному заповіднику "Поле Полтавської битви";
  • Відображення доленосних подій у творах мистецтва.

Щорічна дитяча літературна премія імені І. П. Котляревського

Заснована за наказом відділу культури та дозвілля Полтавського міськвиконкому у 2002 році відповідно до пропозиції Полтавського літературно-меморіального музею І. П. Котляревського для відзначення кращих творів у гумористичному жанрі (байка, новела, оповідання,гумореска, вірш) серед учнів 7-12 класів загальноосвітніх шкіл міста.
Основні завдання премії — пропаганда української мови та літератури, виявлення літературних талантів серед учнівської молоді міста та заохочення її до літературної творчості, а також утвердження гуманістичних цінностей в учнівському середовищі.

Щорічна міська премія імені В. Г. Короленка

Заснована 2003 року з нагоди 150-річчя від дня народження письменника Полтавською міською радою з метою забезпечення умов для творчого розвитку особистості, підвищення культурного рівня та естетичного виховання громадян.
Нагороджують щорічно письменників, науковців, митців, юристів, працівників засобів масової інформації, громадсько-політичних діячів, представників підприємницьких структур регіону, обдаровану молодь за наукові досягнення, творчі здобутки, успіхи в громадсько-політичній діяльності, благодійну роботу, меценатство.
Номінації: “За глибоке знання життєвого шляху і творчої спадщини В. Г. Короленка”.
Вручається в урочистій обстановці на території Полтавського літературно-меморіального музею В. Г. Короленка.


Щорічна літературна премія імені М. В. Гоголя

Літературну премію імені М. В. Гогля заснували управління культури та управління освіти Полтавського міськвиконкому 2009 (у зв’язку із святкуванням 200-літнього ювілею від дня народження М. Гоголя) з метою утвердження загальнолюдських цінностей, розширення світогляду молоді, популяризації творчості письменника-земляка.
Проводять серед учнів загальноосвітніх закладів міста (дві вікові категорії: “молодша” [13–15 років] і “середня” [16–17 років]) та студентів вищих навчальних закладів, з 2011 – “старша”.
Щорічно вручають 1 квітня в Полтаві біля пам’ятника Миколі Васильовичу Гоголю.

Літературно-мистецька премія імені Василя Симоненка

Ініціатор щорічної літературної премії – літоб’єднання ім. О. Донченка та відділ культури Лубенської районної ради.
Засновник її – Лубенська районна рада Полтавської обл.(рішення від 14.04.2000; зміни й доповнення до цього рішення внесені 17.12.2003 і 28.05.2009).
Присуджується громадянам України – письменникам, літераторам, науковцям, працівникам освіти і культури, журналістам, митцям – за кращі літературно-мистецькі твори, які утверджують ідеали гуманізму, духовні цінності українського народу, відстоюють права людини і є вагомим внеском у соціально-культурне відродження Української держави. Номінації: література і публіцистика; мистецтво і монументальна скульптура.
Рішення про присудження премії публікується в пресі до дня народження Василя Симоненка – 8 січня.

Літературно-мистецька премія районної ради імені братів Тютюнників

Заснувала у 2009 році Зіньківська районна рада.
Номінації: “За особисту перемогу в районному конкурсі поетичних творів”, “За особисту перемогу в районному конкурсі прозових творів”, “За особисту перемогу в районному конкурсі краєзнавчо-публіцистичних творів”, “За особисту перемогу в районному конкурсі творів декоративно-ужиткового мистецтва”, “За особисту перемогу в районному конкурсі сценаріїв до тематичних літературно-мистецьких вечорів”.
Вручають щороку 5 грудня.

Премія імені Володимира Малика

Заснувала Лубенська міська рада 2001 року за пропозицією Фонду імені Володимира Малика “Слово” та редакції газети “Лубенщина” для відзначення письменників, літераторів, науковців, працівників освіти й культури, журналістів, митців, ділових людей, громадських та державних діячів.
Присуджують за кращі творчі здобутки, присвячені темі історії України та рідного краю.
Номінації: “Література і публіцистика”; “Краєзнавство і народна творчість”; “Мистецтво і монументальна скульптура”.
Вручається кожного року напередодні дня народження В. Малика.
Режим роботи:
Понеділок-п'ятниця: 9:00 – 17:30,
Неділя: 9:00 – 17:30.

Вихідний: субота

Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського