Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Сенсорний інтерфейс (Електронний каталог)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ
ПОЛТАВЩИНИ

(оглядова довідка за матеріалами преси
за березень 2001 року)

Указом Президента України народну артистку України  Раїсу Кириченко за  вагомий особистий внесок у розвиток української культури та високий професіоналізм нагороджено орденом княгині Ольги першого ступеня.
Згідно з рішенням президії Національної академії наук, на базі науково-lослідницького центру українського гончарства Державного музею-заповідника українського гончарства в Опішному  почав  діяти  Інститут  керамології  на правах відділення Інституту народознавства НАН України  та  Полтавської  облдержадміністрації.
Вшанували Тараса Шевченка у день його 187-річчя в містах і селах області.  В обласній  філармонії  відбувся  концерт, підготовлений обласним відділенням  товариства  "Просвіта".  У обласному краєзнавчому музеї представлена виставка "Тарас Шевченко на Полтавщині", присвячена 40-річчю встановлення Державної  премії України імені Тараса Шевченка.  Експонуються також килими Надії Бабенко та Леоніда Товстухи,  гончарні  дивотвори Михайла Китриша,  Василя Омеляненка,  Івана Білика. В обласній бібліотеці для юнацтва  імені  Олеся  Гончара  пройшла  декада "Шевченківські  читання".  У  Зіньківській районній бібліотеці для дорослих влаштована виставка-кросворд "Я читаю  Шевченка", відбувся день книги "Віки злітають, ніби журавлі, над вічністю Шевченка" для учнів Зіньківського ПТУ-25.  У Зіньківській  районній бібліотеці для дітей серед учнів 5 класу НВК N 2 проведено літературний вечір-портрет "Духовний заповіт  нащадкам  у творах  Шевченка",  перегляд літератури "Тарас Шевченко - творець  нової  доби",  літературну  вікторину  "Чи   знаєте   ви творчість    Шевченка?"   У   сільських   бібліотеках-філіалах Зіньківщини проведено годину цікавих повідомлень "Вони прославили свій   край   Шевченковим  ім'ям",  присвячену  лауреатам Національної премії України імені Т.Г.Шевченка,  годину поезії на тему:  "І грім,  і тиша,  і диво - велике слово Кобзаря". У
Лубенській районній бібліотеці імені В.Малика обладнано  книжкову  вітрину  "Обнімітеся,  брати  мої..." У Пирятинській районній бібліотеці для дорослих відбулася  літературна  година.
11 березня у Полтаві відбувся обласний конкурс виконавської майстерності  учнів  дитячих  шкіл  естетичного  виховання "Юний віртуоз  Полтавщини".  У  п'яти номінаціях змагалися 236 обдарованих дітей майже з усіх районів області.

Театрально-концертне життя. 1  березня в приміщенні Полтавського музичного училища любителі серйозної музики приймали відомого французького співака-менестреля Марка Вінсента.
В обласному музично-драматичному театрі імені  М.В.Гоголя відбувся концерт-бенефіс заслуженого артиста України Володимира Путька з нагоди його 60-річчя.
В обласному  краєзнавчому  музеї відбувся концерт муніципального духового оркестру "Полтава",  яким керує Едуард Головашич.
В обласному музично-драматичному театрі імені  М.В.Гоголя відбувся концерт народного артиста України Олександра Білаша.
У Полтавському музичному училищі імені М.В.Лисенка відбулися творча зустріч  та концерт професора університету зі штату Колорадо (США) Йоші Ішікова (фагот).
В обласній  філармонії  відбувся  концерт учнів Київської середньої спеціалізованої музичної школи імені Лисенка.
21 березня  у  педагогічному університеті Полтави пройшов спектакль "Божевільний день,  або одруження Фігаро"  в  постановці франкомовного  аматорського театру з Києва "Voila" (Вуаля).
27 березня  на сцені Кременчуцького міського Палацу культури артисти "Ленкому" ставили п'су Сартра "За зачиненими дверима".
22 березня у Кременчуці почав свій тур "З любов'ю до  людей" Михайло Поплавський.
10 березня  у  Кременчуці  відбувся  виступ  українського співака Лері Вінна.
У Полтаві та  Кременчуці  відбулися  концерти  російської співачки Діани Гурцкої.
У Полтавському обласному театрі ляльок відбулася прем'єра спектакля-мюзикла за казкою В.Гауфа "Карлик Ніс".

Образотворче мистецтво.  9 березня в приміщенні Полтавської державної філармонії відкрилася виставка  творів  живопису художника Богдана Пристана.  Присвячена вона 10-річчю незалежності України та 60-річчю від дня народження художника.
У літературно-меморіальному музеї В.Г.Короленка відкрилася виставка полтавського художника Володимира Кривого.
У Полтавському художньому салоні відкрилася виставка, де експонуються роботи місцевих художниць.
У відділі  літератури  з  мистецтв  Полтавської  обласноїбібліотеки імені І.П.Котляревського  відкрилася  перша  персональна виставка художниці Антоніни Мальчевської.
У приміщенні  обласної  філармонії  експонуються  картини полтавського художника Богдана Петровича Тристана.
Перший вернісаж  полтавської художниці Юлії Іляшевої відкрився в художній залі по вул.Чапаєва. Це єдина в нашій області живописиця, яка працює в жанрі лабіографії.
У художній   галереї   Кременчука   відкрита  персональна виставка члена національної Спілки художників України  Володи-
мира Михайловича Яковлева.
У Кременчуцькому краєзнавчому музеї розпочала свою роботу персональна виставка  з  живопису  та  фоторобіт фотохудожника Юрія Громади.
11 березня  у виставочному залі Комсомольської бібліотеки для дітей відкрилася персональна виставка кременчуцької художниці Наталії Володимирівни Юзефович.
У Лубенській галереї образотворчого мистецтва  влаштовано виставку з  фондів  краєзнавчого  музею та міського державного архіву, в якій знайшли відображення життя і творчість письменника В.Малика.

Музейна справа. Чудовий  подарунок зробив Кременчуцькому міському краєзнавчому музею салон "Колекціонер".  Він  передав музею ікону "Благословіння дітей", датовану 1906 роком.
У літературно-меморіальному музеї І.П.Котляревського відомий полтавський  колекціонер  Юрій  Меліхов презентував на виставці карток і фотоматеріалів красу  й  досконалість  жінок минулого століття.

Бібліотечна справа. Про хід виконання  Указу  Президента України від  22 березня 2000 року "Про невідкладні заходи щодо розвитку бібліотек України" йшлося на черговій нараді у голови обласної державної адміністрації Євгена Томіна.
2 березня у Гребінці відбувся семінар-нарада бібліотечних працівників на тему: "Робота бібліотек по вихованню у читачів здорового способу життя".
У Полтавській обласній   бібліотеці   відбувся  семінар бібліотечних працівників  "Інтернет для читачів публічних бібліотек".
Відділ літератури з мистецтв  обласної  бібліотеки  імені І.П.Котляревського провів вечір "Хуртовина айстр" (сповідь кохання), присвячений творчості української поетеси Ліни Костенко.
В обласній бібліотеці  для  дітей  імені  Панаса  Мирного відбувся зліт юних поетів Полтавського району.
В обласній бібліотеці для  юнацтва  імені  Олеся  Гончара розпочав роботу  перший  Правовий  інформаційний  центр з громадських прав у Полтавському регіоні.
На абонементі  Лубенської центральної районної бібліотеки імені В.Малика влаштовано книжково-ілюстративна виставка  "Поради до часу".
16 березня у  Лубенській  міській  бібліотеці  для  дітей відбулося літературно-музичне  свято "А жінка в світ приходить
для любові", приурочене весні та жінці, любові та творчості.
У Лубенській  міській  бібліотеці  для дорослих відбулася літературна година "Творчими стежками  Володимира  Малика". У бібліотеці с.Біївці відкрито виставку "Співець Посулля".
Літературний вечір за участю  члена  Національної  Спілки письменників України, поетеси  з Полтави Віри Кулик (Казидуб) відбувся у Лубенській районній бібліотеці імені Володимира Малика.
"О, мово моя, душа голосна України", - на таку тему в читальному залі Великобагачанської    центральної    районної бібліотеки відкрито виставку літератури.
У Семенівській районній бібліотеці для дітей пройшло свя-
то "Мужай, прекрасна наша мово".
Щороку у березні проводиться Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги.  Цього року відкриття свята  "День  без книги -  день  без  сонця" відбулося у Зіньківській районній бібліотеці для дітей посвятою в читачі першокласників, для дорослих -  прем'єрою книги П.Ротача "Колоски з літературної ниви".

Просвітництво та художня самодіяльність. У залі Великобагачанського методичного центру  народної  творчості  пройшов творчий звіт  методиста  РЦНТ  Лариси Пушкіної  з  нагоди  її ювілею.
4 березня у Котельві відбувся  концерт-презентація  котелевського вокально-інструментального    ансамблю   "Козаки з Батьківщини", на якому ансамблю було вручено  посвідчення народного самодіяльного.
Рік тому у Стасях Диканського району був створений танцювальний колектив "Нове покоління".  З нагоди річниці створення колективу у Стасях відбувся концерт.
Міжнародний жіночий  день  святкували  у всіх районах області, зокрема, у Чорнухинському РБК, у Палаці культури курорту "Миргород",  у  Полтавському районі,  у Василівському клубі
Диканського району,   Котелевському   районі,   Сторожівському сільському клубі Чутівського району, Семенівському районі, Оржицькому районі, у Дейкалівці Зіньківського району.
В ході  другого  туру творчих звітів колективів художньої самодіяльності виступили:  на сцені Лохвицького районного  Будинку культури  -  аматори Яшницького сільського клубу;  у Лубенському міському Будинку  культури  -  народний  фольклорний ансамбль "Берегиня",  хор  "Родослав" та танцювальний колектив ансамблю "Юність";  у Гребінці -  колектив  районного  Будинку культури;  у  Більську - учасники художньої самодіяльності Будинку культури Котелевського району;  на сцені Байрацького Будинку  культури - місцеві самодіяльні артисти з Великої Рудки, Водяної Балки,  Чернечого Яру,  Великих Будищ,  Байрака, у Нелюбівці - учасники художньої самодіяльності з Петро-Давидівки, Водяної Балки,  Орданівки   Диканського   району;   на   сцені Гребінківського  районного  Будинку  культури  - колективи художньої самодіяльності працівників державних установ міста; на сцені  Оржицького  районного  Будинку  культури  - самодіяльні митці з Онішок,  Тарасенкового,  Золотух,  Маяківки та Великої Селецької; у Хорольському Будинку культури.
В актовому залі Гадяцького училища  культури  імені І.П.Котляревського відбувся вечір романсу.
У Лубенському  міському Будинку культури відбувся концерт оркестру народних інструментів ВАТ "Шліфверст".
23 березня відділ культури Лохвицької райдержадміністрації провів вечір вшанування клубних працівників.
У музичному училищі імені М.В.Лисенка пройшов музично-поетичний вечір, темою якого було кохання.
Учасники жіночого  ансамблю "Тукаляночка" влаштували концерт для жителів сіл Зікранці і Тукали Семенівського району.
У Засуллі Лубенського району в районному Будинку культури відбувся вечір, присвячений 25-й річниці  пісенного дуету у складі Валентини Гольневої та Галини Коваленко.


Матеріал підготувала:                   Л.В.Манжелій, головний
                                        бібліограф відділу
                                        інформації з питань
                                        культури та мистецтваРежим роботи:
понеділок-неділя: 9.00 – 17.30
Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського