Пам’яті І. П. Котляревського: віртуальний проєкт |
Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І. П. Котляревського |
Електронний каталог Електронна доставка документів Віртуальна довідка |
|
Відділ інформації з питань культури та мистецтва
ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ ПОЛТАВЩИНИ (оглядова довідка за матеріалами преси за березень 2005 року) 9-10 березня у Полтаві управлінням культури облдержадміністрації було проведено обласний фестиваль виконавської майстерності викладачів мистецьких навчальних закладів "Серце, віддане дітям".
9 березня, у день народження Т.Г.Шевченка, у Полтавській Галереї мистецтв відбулося свято "Іду з дитинства до Тараса", в обласному музично-драматичному театрі імені М.В.Гоголя літературно-музичний вечір "Наша пісня, наша дума" за участю українського народного хору "Калина", у Гребінківському районному Будинку культури представлено літературно-меморіальну композицію "Наш Шевченко", у Котелевській ЦРБ пройшов літературний вечір "Поетичний вінок Кобзареві". 30 березня у день 66-ї річниці від дня народження заслуженого художника України А.Щербака у Полтаві на будинку по вулиці Лідова, 11 відкрито меморіальну дошку. 14 березня у Комсомольську відбувся творчий вечір київського поета В.Іващенка. 19 березня у Кременчуці пройшов Відкритий всеукраїнський турнір зі спортивних танців на "Кубок міського голови". До Пирятина на запрошення районного товариства "Світ через культуру" завітала Л.Стрельцова - почесний президент громадського об'єднання сприяння культурі "Єднання сердець", яка представила фотовиставку "Індія очима серця".
4 березня у Полтавській Галереї мистецтв відбулася презентація книги мистецтвознавця К.Скалацького "Пошуки. Знахідки. Відкриття" та каталогу "Григорій Ксьонз", разом з якими відкрилася виставка творів художника з Миргородщини Г.Ксьонза.
У Полтавській гравіметричній обсерваторії відбулася презентація історичної поеми "З найдавнішої історії України, або Україна як колиска світової цивілізації", автором якої є кандидат фізико-математичних наук І. Дичко. Вийшли друком книги кременчуцьких авторів: Л.Мосіної "Гарячі серця", В.Шапошника "Соняхи".У видавництві "Астрея" вийшло третє видання альманаху "Полтавський сміхограй" та книга полтавського письменника А.Дяченка "Хвалю й сварю, кого люблю..." У Києві вийшла друком книга доцента Полтавської філії Європейського університету Т.Федоренко "Композиційний аналіз творів Панаса Мирного". Театрально-концертне життя. У Полтаві пройшли гастролі Київського академічного театру оперети з нагоди його 70-річного ювілею та відбувся виступ пародійного дуету "Світязь".
М.Поплавський, завітавши до Полтави, представив у Палаці дозвілля "Листопад" два проекти: відбірковий тур до дитячого фестивалю "Крок до зірок" і власний творчий вечір "Я українець". В обласному музично-драматичному театрі імені М.В.Гоголя відбулася прем'єра спектаклю "Чарівний світ танцю" у виконанні театрального балету та дитячої балетної студії під керівництвом С.Мельник. До Міжнародного дня театру в обласному музично-драматичному театрі імені М.В.Гоголя відбулася вистава "Наталка Полтавка" за участю артистів театру. Концертом камерного оркестру імені Д.Ахшарумова "Ти, Моцарт, Бог..." в обласному музично-драматичному театрі імені М.В.Гоголя відбулося відкриття 17-го фестивалю мистецтв "Полтавська ліра-2005". 27 березня в рамках цього фестивалю в обласній філармонії пройшов виступ скрипаля Гідона Кремера. В рамках культурно-мистецької акції "Майстри мистецтв нашому місту", започаткованої обласною філармонією, у Полтаві пройшли концерти: групи "Краяни", камерного оркестру імені Д.Ахшарумова (керівник О.Абрамов), лауреатів міжнародних конкурсів киян Б.Півненка та І.Стародуб, композитора Т.Оскоменко-Парулави. У Полтавському музичному училищі імені М.В.Лисенка відбувся літературно-мистецький захід, присвячений 175-річчю від дня народження відомого російського композитора, диригента, піаніста А.Рубінштейна, а також пройшов вечір романсу, організований викладачем О.Попиком. У вищих навчальних закладах Полтави пройшов цикл музичних вечорів, присвячених Дню 8 Березня, які започаткував професійний музикант, композитор В.Журавель.8 березня у Кременчуці відбулася вистава "Мариця" Імре Кальмана за участю артистів Санкт-Петербурзької оперети. 23 березня у Кременчуцькому Палаці культури відбулася прем'єра вистави "Наполеон і Жозефіна" у постановці заслуженого артиста Росії, головного режисера Санкт-Петербурзького Театру сатири А.Морозова. Образотворче мистецтво. У Полтавській Галереї мистецтв розгорнуто виставку художника Є.Любимова. У Художньому салоні Полтавської обласної організації Національної спілки художників України організовано виставку робіт полтавських майстринь "Весняне рандеву", на якій представлені живопис, килими, кераміка, склотермомозаїка.
З нагоди свята 8 Березня у Полтавській Галереї "Арта" відкрито виставку робіт О.Пушкарьової, Л.Лукаш, Г.Величко, М.Рожнятовської, Ю.Петушинської. У Полтаві у фотоцентрі "Про-Фото" розгорнуто фотовиставку робіт фотомайстра В.Колесніка "Я так бачу світ..." Бібліотечна справа. "Бібліотека і формування національно-патріотичної свідомості читачів" - такою була тема семінару бібліотечних працівників, що відбувся у Котелевській ЦРБ. Працівники відділу масової роботи обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.П.Котляревського провели поетичну годину "І поезія - жіночого роду", якою відзначили два свята День поезії і 8 Березня. Також тут відбувся ювілейний вечір письменника А.Дяченка з нагоди його 80-річчя. Цього місяця у Клубі цікавих зустрічей обласної бібліотеки імені І.П.Котляревського було проведено: вечір у стилі ретро-шлягер, організований полтавським хореографом В.Флока, де відбулася й презентація гуртка бальних танців "Ретро", яким керує В.Флока; презентацію фоторобіт художника А.Курінного; зустріч з викладачем музики з Дніпропетровщини О.Синицею, яка розповідала про творчість свого дідуся - легендарного індійця Шрі Чинмойя, філософа, поета, драматурга, художника і музиканта. У Варварівській сільській бібліотеці-філії Карлівської ЦБС був проведений усний журнал "Блакитна троянда поетичного саду України", присвячений 75-річчю від дня народження поетеси Л.Костенко, а також свято поезії за участю поетів-земляків Г.Вовченко та Р.Штепи.Лубенська центральна районна бібліотека, Лубенська організація Всеукраїнського товариства та медіа-клуб влаштували вечір, присвячений славетному земляку, письменнику В.Барка. До 8 Березня у Котелевській районній бібліотеці для дітей відбулося свято "Усе на світі починається з мами" за участю гуртківців центру дитячої та юнацької творчості. Музейна справа. У літературно-меморіальному музеї В.Г.Короленка обласного центру відбулося літературне свято до Дня 8 Березня за участю працівників закладів культури, митців, освітян, літераторів. У заповіднику-музеї М.В.Гоголя, що на Шишаччині, пройшов мітинг з нагоди 153-ї річниці від дня смерті письменника. У Кременчуцькому краєзнавчому музеї відбулася презентація книги "Кременчук. Міський сад", автором якої є місцевий краєзнавець А.Лушакова та була представлена нова експозиція Санкт-Петербурзького музею воскових фігур. У Миргороді в музеї Д.Гурамішвілі відкрито виставку робіт учнів художнього відділу керамічного технікуму міста. Просвітництво і художня самодіяльність. На засіданні президії Федерації профспілок України підбито підсумки Всеукраїнського конкурсу на кращого працівника культурно-освітнього закладу профспілок і трудових колективів та Всеукраїнського огляду-конкурсу культурно-освітніх закладів за 2004 рік і визначено переможців:
- у номінації "Кращий культурно-освітній заклад" - Палац культури ВАТ "Кременчуцький завод дорожніх машин" (президент Данілейко М.І., голова профкому Шаповал О.М., директор Палацу культури Кухтик Т.О.); - у номінації "Кращий керівник культурно-освітнього закладу" - Лукаш Л.О., директора Палацу культури "Нафтохімік" АТ "Укртатнафта"; - у номінації "Кращий керівник аматорського колективу культурно-освітнього закладу" - Макайду А.П., художнього керівника народного самодіяльного хору Палацу культури "Нафтохімік" АТ "Укртатнафта"; - у номінації "Кращий молодий працівник культурно-освітнього закладу" - Шулякову С.О., балетмейстера-педагога ансамблю класичного танцю Палацу культури ВАТ "Кременчуцький завод дорожніх машин". У Полтаві до Дня 8 Березня в музично-драматичному театрі імені М.В.Гоголя пройшла святкова програма "З любов'ю до жінки" за участю народного ансамблю "Грація", народного хореографічного ансамблю "Арабески" та ін., а колектив міського Будинку культури представив святковий концерт "Не при чоловіках кажучи...". Також до цього свята свої привітання підготували працівники Кременчуцького Палацу культури, Гадяцького училища культури, Бабичівського сільського клубу Глобинського району, Зіньківського районного Будинку культури, колектив художньої самодіяльності Бобрівницького сільського Будинку культури та Шенгаріївського сільського клубу Зіньківського району. В Абазівському Будинку культури Полтавського району відбувся дебютний виступ "Лірика закоханих сердець" творчого об'єднання "Новий стиль" під керівництвом студента Полтавського державного педагогічного університету імені В.Г.Короленка С.Бригиди.
12 березня у Полтаві відбувся традиційний обласний конкурс "Юний віртуоз Полтавщини", в якому взяли участь вихованці з 40 музичних шкіл області. 27 березня народний театр Палацу культури ВАТ "Полтавський турбомеханічний завод" разом з театром "Факультет F" Полтавського державного педагогічного університету імені В.Г.Короленка провели вечір, присвячений Міжнародному дню театру. Конкурсами "Золоті нотки" та "Чарівна палітра" розпочався у Кременчуці міський фестиваль дитячої творчості "Кременчуцьке розмаїття". 25 березня відзначили свій професійний день працівники культури Кременчуцького району. Свято супроводжували традиційні нагородження номінантів професійної відзнаки "Мистецький самоцвіт-2004".Переможцем огляду-рейтингу фахівців культурно-дозвіллєвої роботи "Культпрацівник ХХІ століття" у Кременчуцькому районі стала Т.Булат - керівник народного самодіяльного фольклорно-етнографічного ансамблю "Славутяни" Кам'янопотоківського центру культури і дозвілля Кременчуцького району. У Лохвицькому міському центрі дитячої та юнацької творчості пройшов конкурс на визначення кращого гуртківця закладу з декоративно-прикладного мистецтва "Попелюшка-2005", переможницею стала Л. Гармаш.
В рамках обласного огляду-конкурсу народної творчості під назвою "І світлий сум, і радість перемоги", присвячений 60-річчю Перемоги у Великій Вітчизняній війні, відбулися творчі звіти колективів художньої самодіяльності Щербанівського районного Будинку культури Полтавського району, Плішивецького, Ціпківського, Великобудищанського, Краснолуцького сільських Будинків культури Гадяцького району, Гребінківського районного Будинку культури, Диканського районного Будинку культури, Варварівського сільського Будинку культури Карлівського району, Зіньківського районного Будинку культури, Котелевського районного Будинку культури, Микільківської територіальної громади та Козлівщинського Будинку культури Котелевського району та аматорів колективу Великорублівської територіальної громади, Миргородського районного Будинку культури. У Карлівському районному Будинку культури була представлена виставка робіт народних умільців з Нижньої Ланни Карлівського району: вишивка, мережива, швейні вироби та ін. У Шилівці Зіньківського району відбувся конкурс гармоністів, в якому взяли участь гармоністи І. Галушко, П.Качаненко, О.Силка, М.Хвалько, М.Супрун.У Новоселівці Решетилівського району відбувся виступ учасників художньої самодіяльності Проценківського сільського клубу Зіньківського району. Матеріал підготувала: Федорова М. А., бібліограф І кат. відділу інформації з питань культури та мистецтва |
Режим роботи:
Понеділок-п'ятниця: 9:00 – 17:30,Неділя: 9:00 – 17:30. Вихідний: субота Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net
|
2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського |