Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Сенсорний інтерфейс (Електронний каталог)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ
ПОЛТАВЩИНИ

(оглядова довідка за матеріалами преси
за березень 2007 року)


Голова Полтавської обласної організації Національної спілки художників України Юрій Самойленко нагороджений орденом Святого Володимира.
У Будинку науки і техніки на площі Слави обласного центру проходив третій відбірковий  тур  першого  Міжнародного  дитячо-юнацького хореографічного фестивалю-конкурсу "Містерія танцю", участь в якому взяли 80 колективів з усієї України.  Полтавщину в цьому заході представляли п'ять колективів.
На території заповідника-музею  М.В.Гоголя у Гоголевому Шишацького району з нагоди 155-ї річниці від дня смерті письменника був проведений мітинг та відбулося  покладання  квітів до пам'ятника Гоголя.
У видавництві "Форміка" вийшла нова книга Галини Петрівни Каменських "Клядезь души".
У Прилуках проходив VІ-й Всеукраїнський молодіжний фестиваль "Мистецькі барви" за участю більш ніж п'ятидесяти творчих колективів з усіх регіонів України. Гадяцьке училище культури імені І.П.Котляревського було представлене ансамблем естрадної пісні "Зоряна ніч" та солістами народного ансамблю танцю "Джерело".
На Всеукраїнському  фестивалі-конкурсі "Весняна рапсодія-2007", що проходив у Києві, студент Полтавського музичного училища імені М.В.Лисенка,  15-річний піаніст Максим Юшко став володарем Гран-прі.
У Київському театрі  оперети пройшла презентація книги "Мистецький олімп України". На цьому заході пам'ятні дипломи та медалі від Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності були вручені представникам заповідника-музею М.В.Гоголя із Гоголевого Шишацького району.
У Санкт-Петербурзі (Росія) відбулася зустріч полтавської діаспори міста,  на якій почесна грамота республіканського товариства "Україна-світ"  була  вручена почесному голові товариства, доктору історичних наук, професору Миколі Андрійовичу Якименку.
У Кастельфранко  (Північна  Італія)  проходила виставка робіт полтавської вишивальниці Марії Токань. Експозицію склали 67 вишитих картин.

Театрально-концертне життя. Симфонічний оркестр Полтавського обласного академічного музично-драматичного театру імені М.В.Гоголя дав концерт у обласному центрі.
З 18 по 20 березня у Полтавському Палаці дозвілля "Листопад" демонструвався спектакль "Бембі" у постановці Харківського академічного театру музичної комедії.
У Полтавському ляльковому театрі в березні проходила виставка-вернісаж представників  Полтавського  творчого об'єднання "Мистецтво" - гурту полтавських художників, також театр показав свою концертну програму "Чарівний світ ляльки", в якій були показані уривки з вистав,  що одержали нагороди на міжнародних та всеукраїнських фестивалях.
У Полтаві  проходив  традиційний  конкурс "Юний віртуоз -2007", у якому взяли участь 265 молодих музикантів з усіх районів області.
30 березня у залі телестудії обласної державної телерадіокомпані∙ "Лтава" відбувся  гала-концерт  з  нагоди десятиліття музичного проекту "Квадрат успіху".
Черговий "квартирний" концерт під егідою  молодіжної організації Арт-клуб відбувся в Полтаві, перед слухачами виступив лідер воронезького гурту "Осколки" Олександр Кожевников.

Образотворче мистецтво. У Полтавській  Галереї мистецтв відбувся творчий вечір поета і художника Юрія Страшка, присвячений 70-річному ювілею митця, а також виходу в світ його поетичної збірки "Осіннього серця струнний дзвін".
У Полтавському художньому салоні протягом місяця експонувалися: виставка  картин  художниці Лариси Назаренко; виставка творчих робіт художниць-жінок Полтавщини та святкова  виставка Великодніх вернісажів полтавських майстрів.
У Полтавському державному педагогічному університеті імені В.Г.Короленка проходила  виставка  фотопейзажів члена Спілки фотохудожників України Володимира Дяченка.

Бібліотечна справа. У Полтавській обласній бібліотеці для дітей імені Панаса Мирного в рамках Всеукраїнського,  пройшов тиждень дитячої та юнацької книги "Дитяче читання для серця та розуму".
У Полтавській центральній  міській  бібліотеці  відбулося свято легендарної поетеси і піснярки Марусі Чурай "Пісенні крила Чураївни".
У приміщенні Гадяцької центральної районної бібліотеки імені Лесі Укра∙нки  відкрився  Інтернет-центр, створений за сприяння посольства США в Україні.
У Котелевській центральній районній бібліотеці пройшов семінар "Бібліотеки і відродження національно∙ культури, збереження національних традицій"  за  участю працівників ЦРБ та завідуючих сільськими бібліотеками-філіалами.
До 193-ї річниці від дня народження Т. Г. Шевченка бібліотеками проведені такі  заходи: у Котелевській центральній районній  бібліотеці  -  літературна година, у Котелевській районній бібліотеці для дітей -  святковий захід, у Кременчуцькій районній бібліотеці для дітей - літературний ранок "У полоні музи й долі".  Також  до  цієї дати Глобинська бібліотека для дітей спільно із вчителями та бібліотекарем загальноосвітньої школи N 5 провели інтелектуальну гру "Ми вшановуєм пам'ять Шевченка", літературну годину "Золоті зерна поезії Т.Шевченка" та вікторину "Шляхами Кобзаря".
30 березня у читальному залі Кременчуцької ЦБС для дорослих відбулася презентація книги "Нестор  Махно.  Селянський рух на Україні. 1921-1928. Документи і матеріали", яку представила одна із авторів, кременчужанка, доктор історичних наук, професор Ганна Капустян.
В Омельницькій сільській бібліотеці Кременчуцького району пройшла літературна година "Рідна мова солов'їна".
У Чечелівській сільській бібліотеці-філіалі Кременчуцького району влаштована  книжкова  виставка,  присвячена  180-й річниці від дня народження поета і байкаря Леоніда Глібова.
У Шишацькій центральній районній бібліотеці була проведена мистецька година "Чарівник наших мрій", присвячена 20-річчю творчої діяльності заслуженого майстра народної творчості України, лауреата премії імені Данила  Щербаківського та Олени Пчілки Михайла Онацька.

Музейна справа. У Полтавському обласному краєзнавчому музеї до Великодніх свят відкрилась виставка творів ужиткового мистецтва, на якій представлені роботи кращих майстрів Полтавщини.
У музей  Полтавської битви із Санкт-Петербурга (Росія) полтавська  делегація привезла новий експонат - тематичну срібну таріль з розписом емаллю.
У Полтавському літературно-меморіальному музеї В.Г.Короленка відкрита виставка дерев'яних скульптур лауреата премії імені Панаса Мирного,  самодіяльного скульптора з Хорола Івана Чеха, а 30 березня в музеї відбулася презентація книги Ю.В.Погоди  і В.Ф.Шестакова "Соткавший славу из побед",  присвяченої 225-й річниці від дня народження полтавця, воєначальника, дипломата і державного діяча Івана Федоровича Паскевича.
У Полтавському літературно-меморіальному  музеї Панаса Мирного у березні проходили дві виставки:  лауреата Фонду  захисту та  підтримки  талановитих дітей,  студентки Полтавської державної аграрної академії Ольги Сидоренко  "Березневі настрої", в  експозиції якої були представлені понад сто виробів з бісеру, композиції з квітів, ескізи моделей одягу та майстра народного традиційного різьблення, заслуженого працівника культури України, завідуючого відділом образотворчого мистецтва обласного центру народної творчості Віктора Фурмана "Мелодії дерева", присвячену 70-річчю митця.
У Кременчуцькому країзнавчому музе∙ проходила персональна виставка картин майстра-флориста Лариси Ївстигнеїво∙,  виконаних у  техніці ошибана  (пресована  флористика)  та  виставка воскових фігур Санкт-Петербурзького історичного музею (Росія).

Художня самодіяльність і просвітництво. У Щербанівському районному Будинку  культури Полтавського району у березні проходив перший тур обласного  огляду-конкурсу  "Співаємо пісні життя", а з нагоди Дня працівників культури й аматорів народного мистецтва відбулася фінальна частина огляду-конкурсу сільських колективів художньої самодіяльності і художніх колективів Полтавського району.
30 березня Полтавська дирекція залізничних перевезень приймала колег з інших структурних підрозділів Південної магістралі - учасників огляду-конкурсу народної творчості працівників Південної залізниці. У Полтаві відбувся другий тур цього фестивалю.
Учасники художньої самодіяльності Градизького зонального Будинку культури "Україна" побували із концертом у Градизькому селищному Будинку ветеранів Глобинського району.
25 березня у Гребінківському  Будинку  культури  відбувся заключний концерт  переможців  першого туру обласної культурно-мистецької акції "Співаємо пісні життя своїй родині і Вкраїні".
У Карлівці проходила виставка вишивок місцевих  рукодільниць Любові Зірки і Ніни Пивовар.
У Карлівському районному Будинку культури відкрита виставка робіт  із батику місцевої художниці Наталії Камерської.
У Котелевському районному Будинку культури був проведений літературно-музичний захід у  рамках  Шевченківських  днів,  з цієї ж нагоди проходив конкурс читців Кременчуцького району "Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття".
У рамках творчих звітів художньої самодіяльності свої концерти показали аматори Деревківського, Милорадівського, Малорублівського та Козлівщинського сільських Будинків культури Котелевського району.

Туристична справа. У Полтавському інституті економіки і менеджменту "Світоч" відбулася міжрегіональна науково-практична конференція, присвячена розвитку туризму на Полтавщині.

Матеріал підготувала:                І. О. Коваленко,  провідний
                                                бібліограф відділу інфор-
                                                мації з  питань  культури
                                                та мистецтваРежим роботи:
понеділок-неділя: 9.00 – 17.30
Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського