Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Сенсорний інтерфейс (Електронний каталог)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ
ПОЛТАВЩИНИ

(оглядова довідка за матеріалами преси
за березень 2008 року)

За значний особистий внесок у розвиток національної культури, вагомі творчі здобутки і високий професіоналізм та з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та аматорів народного мистецтва Указом Президента України Віктора Ющенка присвоєне почесне звання «Заслужений артист України» Колісник Валентині Іванівні – солістці-вокалістці пісенно-танцювального ансамблю «Полтава» Полтавської обласної філармонії; «Заслужений працівник культури України»  Шевченко Валентині Іванівні – директорові Котелевської дитячої музичної школи.
У березні з нагоди підготовки до 200-річного ювілею М.В.Гоголя та 300-річчя Полтавської битви Полтавщину відвідав міністр культури та туризму України Василь Вовкун.
Черговий випуск альманаху «Художники Полтавщини» присвячений художнику Олександру Глушаченку, якому в березні виповнюється 80 років.
Колектив Гадяцького училища культури імені І.П.Котляревського взяв участь у фестивалі фольклорних колективів, що проходив у Пироговому Вінницької області і виконав фрагмент народних  гулянь на Масляну.
Глобинський краєзнавець Віталій Григор’єв видав книгу «Роде наш прекрасний», присвячену 85-річчю від дня заснування Глобинського району.
5 березня у Пирятині пройшла презентація двох нових збірок місцевої поетеси Олени Олійник – «Над Удаєм» та «Дитячі вірші і загадки від бабусі Олени». На презентації також прозвучали вірші поетеси та пісні на її вірші.
У Маріуполі Донецької області, на конкурсі гармоністів Приазов’я «Грай, гармонь», Лідія Сіренко із Дейкалівки Зіньківського району зайняла друге місце.
Міжнародне громадське об’єднання «Полтавське земляцтво» у співпраці з Національною палатою міжнародного співробітництва організувало всеукраїнський тур Національної заслуженої капели бандуристів України та народного артиста України Анатолія Паламаренка з програмою «Духовні скарби України», який відбудеться у 15-ти містах України.
У Російській Академії мистецтв Санкт-Петербурга (Росія) проходили заходи, організовані Санкт-Петербурзькою регіональною громадською організацією «Полтавське земляцтво»  з нагоди дня народження українського поета Т.Г.Шевченка. У заходах взяв участь ансамбль «Яворина» із Опішного Зіньківського району.

Театрально-концертне життя. У Полтавському обласному академічному музично-драматичному театрі імені М.В.Гоголя у березні проходили наступні заходи: творчий звіт-концерт солістки пісенно-танцювального ансамблю «Полтава» обласної філармонії Олени Білокінь; концерт симфонічного оркестру театру на чолі з диригентом – заслуженим артистом України Віталієм Скакуном та другий регіональний конкурс «Міссіс Полтавщина», перше місце у якому виборола Оксана Демкова.
У Полтавському палаці дозвілля «Листопад» відбувся творчий вечір поета Євгена Євтушенка «Между городом Да и городом Нет» та концерт гурту «Король и Шут».
У Полтавському музичному училищі імені М.В.Лисенка відбувся концерт нашого земляка, лауреата Міжнародного конкурсу вокалістів Олега Лавренова та викладача Харківського університету мистецтв імені І.П.Котляревського, кандидата мистецтвознавства Вікторії Михайлець.
У Полтавському обласному театрі ляльок у березні проходили: обласний молодіжний фестиваль театрального мистецтва «Золота пектораль» за участю вихованців театральних колективів Малої академії мистецтв, Полтавського музичного училища імені М.В.Лисенка, Гадяцького училища культури імені І.П.Котляревського, художньої школи-інтернату «Колегіум мистецтв в Опішні» та інші; стартував Всеукраїнський дитячий театральний фестиваль мистецтв «Відкриваю світанок» за участю юних митців із Харкова, Кривого Рогу, Донецька, Ялти і польського міста Елк; після 8-річної перерви відновився показ вистави «Енеїда» за твором І.П.Котляревського.
1 березня у Полтаві відбувся конкурс «Юний віртуоз Полтавщини – 2008», участь у якому взяли юні музиканти Полтави та області.
В обласному центрі стартував відбірковий тур 20-го Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики «Червона рута – 2009».
Гран-прі Всеукраїнського фестивалю композиторів «Журавлиний ключ» у Полтаві отримала вчителька музики із Пирятина Євгенія Роженцева за мелодію пісні «Зачаруй мої очі» на вірші Дмитра Луценка.
У Кременчуці проходили гастролі Московського державного академічного театру оперети, Дніпропетровського академічного українського музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка; з концертами виступили артисти Національної заслуженої капели бандуристів України імені П.Майбороди, співак Павло Зібров, групи «QUEST PISTOLs», «Du talon» та група «ТІК» з презентацією свого дебютного альбому «ЛІТЕРАDУРА».
У Миргороді з концертом виступив поп-рок-гурт «С.К.А.Й».
У приміщенні Лубенської дитячої музичної школи відбувся звітний концерт учнів фортепіанного відділу. Директор закладу Іван Любич виступив на заході з вітальним словом та вручив грамоти лауреатам обласного етапу конкурсу «Юний віртуоз Полтавщини».

Образотворче мистецтво. У Полтавській галереї мистецтв проходила Всеукраїнська виставка-продаж картин «Зимовий етюд» з експозицією понад 50-ти робіт художників із різних регіонів України і Росії та виставка виробів із бісера, виготовлених вихованцями гуртка «Господарочка» Палацу дитячої та юнацької творчості до Міжнародного жіночого дня.
У Полтавському художньому салоні експонувалися: вернісаж «Увертюра весни», на якому були представлені пейзажі, натюрморти і батик та сьома персональна виставка робіт члена Спілки фотохудожників України Володимира Дяченка.
У Полтаві відкрилася персональна виставка робіт члена Національної спілки художників України, члена Національної асоціації митців, лауреата Всеукраїнської премії імені Івана Огієнка Володимира Дзюбенка.
У Кременчуцькій художній галереї проходила виставка робіт місцевого художника Святослава Дерека.
У виставковій залі Котелевського районного будинку культури відрилася персональна виставка робіт заслуженого художника України, лауреата премії імені Івана Огієнка, члена Національної спілки художників України, викладача Полтавського національного технічного університету Павла Волика.
У Лубенській галереї образотворчого мистецтва експонувалася виставка робіт невідомих художників із приватної колекції, роботи В.І.Семенюти, моделі кораблів і літаків митця-аматора В.К.Черненка та виставка фоторобіт фотохудожників – членів клубу «Софіт».
У Миргороді експонувалася третя персональна виставка пейзажів художника Сергія Ступки.

Бібліотечна справа. У Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.П.Котляревського протягом березня відбулися наступні заходи: презентація видавництвом «Смолоскип» своїх нових видань із серії «Розстріляне відродження»; презентація авторами Юрієм Денисовим, Оксаною Кравченко, Вікторією Шевчук, Миколою Максимовим своїх творів; презентація поетичної антології «Поети полтавської «Просвіти», авторами якої виступили поети Полтави, чия громадська діяльність тісно пов’язана з «Просвітою»; презентація книги члена Національної спілки письменників України Івана Нечитайла «А життя дається раз…»; культурно-мистецький захід «Засулля – перлина Посульського краю» у рамках програми «Ти для мене найкраще, моє рідне село»; фотовиставка Андрія Курінного «Подих весни». Також у Бібліотеці у рамках проекту Міжнародного благодійного фонду захисту і сприяння розвитку бібліотек України та Національної парламентської бібліотеки України «Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією» відбулося засідання круглого столу на тему: «Протидія економічній злочинності: проблеми взаємодії та шляхи їх вирішення».
У Полтавській центральній міській бібліотеці проходив захід, присвячений видатним жінкам Полтавщини.
У Великобагачанській центральній районній бібліотеці відбувся другий районний етап четвертого Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач – 2008», лідерами якого стали Ірина Горбань із Радивонівки, Дар’я Трутнєва та Геннадій Микитенко з Великої Багачки.
Заходи, присвячені 194-й річниці від дня народження українського поета Т.Г.Шевченка, проходили у Глобинській центральній районній бібліотеці для дорослих, Гребінківській районній    бібліотеці, Кобеляцькій районній бібліотеці, Петрівсько-Роменській сільській бібліотеці Гадяцького району та Сарській сільській бібліотеці цього ж району.
У Лубенській центральній районній бібліотеці імені Малика відбувся захід за участю переможців першого етапу Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач року».
У Шишацькій центральній районній бібліотеці відбувся літературно-поетичний вечір «Бандури струни золотії зігріють нас своїм теплом».
У Розбишівській сільській бібліотеці Гадяцького району експонувалася тематична виставка «Від жінки – все життя родини, від жінки – музика життя», присвячена Міжнародному жіночому дню.
У Сарській сільській бібліотеці Гадяцького району було проведене свято рідної мови «Мово рідна, слово рідне!» для учнів 5 і 9 класів місцевої школи.
Великокринківська сільська бібліотека-філіал Глобинського району започаткувала і провела серію бібліотечних уроків на тему «Видатні люди України».
У Давидівській сільській бібліотеці Пирятинського району демонструвалася книжкова виставка «Наталя Забіла – першовідкривач художнього слова», присвячена 105-річчю від дня народження відомої дитячої письменниці.

Музейна справа.   У Полтавському літературно-меморіальному музеї І.П.Котляревського відбулася зустріч членів клубу любителів книги «Ворскла», присвячена 250-річчю від дня народження нашого земляка,  поета-сатирика Василя Капніста.
У Полтавському літературно-меморіальному музеї Панаса Мирного експонувалася виставка картин із кісточок рослин майстрині Ольги Літус.
У Кременчуцькому краєзнавчому музеї відкрилася дебютна фотовиставка місцевого фотохудожника В’ячеслава Івушкіна «Прекрасное рядом».

Просвітництво і художня самодіяльність.    Свято Масляної відзначали у Полтаві, Великих Сорочинцях та Дібрівці Миргородського району, Сватках Гадяцького району, Човно-Федорівці Зіньківського району.
Заходи та святкові концерти з нагоди Міжнародного жіночого дня проходили у Щербанівському, Кротенківському та Заворсклянському  районних будинках культури Полтавського району,  Гребінківському, Лубенському, Зіньківському, Хорольському районних будинках культури, Сасинівському та Калиновомостівському сільських будинках культури Пирятинського району, Розбишівському сільському будинку культури Гадяцького району, Удовиченківському та Кирило-Ганнівському сільських будинках культури Зіньківського району, Литвяківському сільському будинку культури Лубенського району.
Концерти з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та аматорів народного мистецтва відбулися у Зінькові та Лубнах.
Урочистості та заходи, присвячені 194-й річниці від дня народження  українського поета Т.Г.Шевченка, відбулися у Комсомольську Полтавського району, Лубнах, Пирятині та Великих Сорочинцях Миргородського району.
У Лубенській дитячій музичній школі відбувся захід, присвячений Всесвітньому дню поезії.
У Гребінківському районному будинку культури відбувся концерт-звіт переможців першого туру обласного огляду народної творчості Полтавщини «Полтавські дивоцвіти».
У Шишаках відбувся святковий концерт з нагоди 20-річчя утворення дитячого фольклорно-етнографічного гурту «Чорнобривець».
У Пирятинському будинку дитячої та юнацької творчості відбулося родинне свято «Татова та мамина мама – бабуся лагідна моя».
У Лубнах виступив з концертом народний хор «Родослав» та його керівник, лауреат багатьох міжнародних та республіканських конкурсів, заслужений працівник культури, поет і композитор Олександр Житинський.
У Опішнянському Національному музеї-заповіднику українського гончарства Зіньківського району відбулося свято «Старої макітри згадаймо життя», на якому були представлені опішнянські вироби та їх творці.
У Шилівському сільському клубі Зіньківського району відбулося свято бабусь.
У Градизьку Глобинського району виступив з концертом народний хор «Два кольори» імені Олександра Білаша під керівництвом Олексія Тонкошкура.
У Власівському сільському клубі Зіньківського району відбувся концерт місцевих аматорів художньої самодіяльності сестер Наташі та Олі Бондар.


Матеріал підготувала:                                                   І.О.Коваленко, провідний           
                                                                                         бібліограф відділу інфор-
                                                                                         мації  з  питань  культури
                                                                                         та мистецтва
Режим роботи:
понеділок-неділя: 9.00 – 17.30
Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського