Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Сенсорний інтерфейс (Електронний каталог)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 



















Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва
       
ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ
ПОЛТАВЩИНИ

(оглядова довідка за матеріалами преси
за червень 2000 року)

У багатьох  містах,  селищах,  селах Полтавщини відбулися урочистості, присвячені Дню Конституції  України.  Зокрема,  у Кременчуцькому  госпіталі для ветеранів ВВв відбувся концерт заслуженої артистки України Наталії Хоменко та ансамблю  "Чураївна",  які подарували ветеранам віночок чудових українських пісень. "Співаємо разом,  Україно" - так називалася літературно-музична зустріч, присвячена  Дню  Конституції України. Її підготували і провели в Шишацькому районному будинку  культури працівники культури,  центральної районної бібліотеки та історико-краєзнавчого музею.
За ініціативою обласної ради було засновано премію  імені Панаса Мирного. У Полтавському меморіальному музеї Панаса Мирного ниніншім  лауреатам премії було вручено почесні відзнаки. Лауреатського звання за  утвердження  гуманізму,  національних ідеалів, духовних цінностей українського народу удостоєно науково-публіцистичний художньо-літературний журнал "Рідний край" Полтавського педагогічного університету імені В.Г.Короленка та полтавського  історика літератури, публіциста, культуролога Петра Ротача за книгу "Від Удаю до Орелі. Сторінки Полтавської Шевченкініани". Відзначено Подякою обласної ради і роботу Василя  Граба  "В лещатах ДПУ".  Премію вручили голова облдержадміністрації Є.Томін та голова обласної ради О.Полієвець.
На Співочому полі,  що розташоване на горі Пивисі  побіля смт. Градизьк Глобинського району на березі Кременчуцького водосховища, відбувся перший фестиваль фольклорної пісні "Пісенне  джерело".  Програма  фестивалю підготовлена  працівниками культури  Глобинського району та Центру народної творчості обласного  управління  культури  за  підтримки облдерж-та райадміністрацій.
У селі Черняківка Чутівського району,  де жила художниця Марія Башкирцева, пройшло обласне свято "Пісні Маріїної долини".
У Кобеляках  відбулося  традиційне обласне театралізоване свято "Немеркнучі перлини Кобеляцького краю".
Полтавці та гості міста вшанували  пам'ять великого російського поета О.С.Пушкіна.  Міське товариство  книголюбів, обласна бібліотека ім. І.П.Котляревського, муніципальний духовий оркестр "Полтава" взяли участь  у заході,  що відбувся біля пам'ятника поету в Полтаві.
День молоді відсвяткували в Полтаві,  Кременчуці,  Миргороді, Гребінці,  Великій Багацчі, Лохвиці, Семенівці, Чорнухах та інших містах і селах області.  Святковий концерт до Дня молоді в Лубенському районі відкрив народний ансамбль "Гілея" Михнівського будинку культури.  Свою майстерність показали народний ансамбль "Українська Швейцарія" районного будинку культури, колектив  бального танцю  "Вікторія" та інші.  У Лубнах відбувся гала-концерт-2000 і молодіжна акція  "У  третє  тисячоліття -  без  наркотиків  та  СНІДу".  У Вовчицькому будинку культури Лубенського району відбувся молодіжний диспут на тему "Молодь України вибирає своє майбутнє".
У Гадяцькому державному училищі культури імені І.П.Котляревського була організована теоретична конференція "Наш земляк - Петро Одарченко.  Портрет вченого і дослідника". Тут влаштовано постійнодіючу  виставку  "Штрихи до літературного портрета".
У літературному  музеї м.Києва директор видавництва "Веселка" Я.Гоян  вручив шишацькому  самобутньому  художнику, заслуженому майстру народної творчості України Михайлу  Онацькому диплом і премію імені Олени Пчілки за "пречисто джерельне народне мистецтво  української нації в  унікально  веселковому виданні - книзі-пісні "Ой на Івана, та й на Купала".

Театрально-концертне життя. Другу прем'єру нинішнього сезону  представив на суд  глядачів Полтавський обласний театр ляльок.  Це вистава "Лисичка-сестричка  та  Вовк-панібрат"  за п'єсою В.Нестайка.
У Полтавському  музичному   училищі   імені   М.В.Лисенка відбувся вечір  Пам'яті  викладача,  ветерана  праці Валентина Шермана.
Пісенно-танцювальний ансамбль  "Полтава" привітав концертом колектив сільськогосподарського виробничого колективу "Україна" Зіньківського району з 30-річчям  з дня заснування господарства.
Вечір романсу  подарували своїм землякам викладачі Чорнухинської дитячої музичної школи.
У Миргороді виступили гумористи-пародисти Володимир Данилець та Володимир Мойсеєнко.
У Полтаві відбувся концерт солістів італійської опери.
У Кременчуці  та  Полтаві  відбулися  концерти російської співачки Валерії.

Образотворче мистецтво. 1 червня до Полтавської  галереї сучасного мистецтва переїхала художня галерея Саші Путрі. Першими показати свої роботи в новому залі удостоїлися  вихованці Полтавської дитячої художньої школи.
Вперше презентував  експозицію  своїх графічних робіт Олександр  Очкал.  Виставка  відбулася в обласній бібліотеці імені І.П.Котляревського.
У Кременчуці організована виставка художника  Шалви Корідзе.
У Полтавській  Галереї  сучасного   мистецтва   відбулося відкриття  міжнародної  пересувної  виставки дитячих малюнків, яку представив директор Московської приватної  галереї  "Сіті" клубу ЮНЕСКО Микола Ткаченко. Тут же діють персональні виставки  заслуженого  художника України Валерія Мозока та Юрія Шмиголя.
У Миргородському краєзнавчому музеї  відкрилася  виставка робіт в стилі петриківського розпису Олександра Опарія.

Бібліотечна справа. В обласній бібліотеці імені І.П.Котляревського пройшов Пушкінський вечір.
"Полтавські квіти в дуеті з  часом",  -  таку  назву  мав усний журнал,  який провели працівники обласної бібліотеки для дітей імені Панаса Мирного.
Під час шкільних канікул колектив обласної бібліотеки для юнацтва провели серед школярів  бесіду  "Сім чудес світу" та літературно-мистецький захід "Свято квітів".
У Лубенській центральній районній бібліотеці імені  В.Малика відбулася   зустріч поета  Миколи  Костенка з творчою інтелігенцією Лубен.
У читальному  залі  Лубенської міської бібліотеки для дорослих обладнано книжкову вітрину "Прийди до  серця,  Україно, мене добром благослови",  яку оформлено до Дня Конституції України.
"Благословися, Україно,   на  труд,  на  правду,  світлий день!" - під такою назвою у читальному залі Великобагачанської центральної районної  бібліотеки організовано книжкову виставку, яка висвітлює сторінки історії України,  зокрема Великобагачанського краю.
До Дня міста у Кобеляцькій центральній районній бібліотеці організована книжкова виставка "Рідне місто моє, ти як сад навесні яблуневий".

Просвітництво. Художня самодіяльність. Аматорський колектив "Пісня у розвитку" з німецького Остфільдерна виступив у Полтаві.
Ансамбль "Жайвір"  школи-гімназії естетичного виховання з Пирятина показав  своє мистецтво на міжнародній виставці  "Агро-2000", що проходила в Чубинському на Київщині.
У залі Полтавської центральної міської бібліотеки відбувся міський етап Всеукраїнського  літературного  конкурсу сімей-ерудитів "Від роду - до народу".
У Зіньківському  Будинку  культури відбувся районний конкурс сімей-ерудитів "Від роду - до народу".
У Покровській Багачці,  що на Хорольщині, виступив народний самодіяльний колектив з Лубен "Українська Швейцарія".
Відбувся творчий звіт колективів художньої самодіяльності Сватківського сільського Будинку культури Гадяцького району.
У клубі  головного підприємства УВО УТОС полтавського регіону відбувся огляд-конкурс народних колективів.
У рамках  Всеукраїнського  огляду  народної  творчості  у приміщенні Козельщинського Будинку культури відбувся  районний огляд народної  творчості,  присвячений  10-й річниці незалежності України.
У Великій Багачці з нагоди Дня молоді України вперше проведено районний фестиваль авторської пісні та  поезії  "Автограф".




Матеріал підготувала:                Л.В.Манжелій, головний
                                        бібліограф відділу
                                        інформації з питань
                                        культури та мистецтва




Режим роботи:
понеділок-неділя: 9.00 – 17.30
Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


































2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського