Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Сенсорний інтерфейс (Електронний каталог)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ
ПОЛТАВЩИНИ

(оглядова довідка за матеріалами преси
за червень 2004 року)

У Миргороді зареєстровано міське відділення Українського фонду культури.
У Великій Багачці пройшло обласне свято кобзарського мистецтва "Взяв би я бандуру..." В рамках свята відбулося офіційне відкриття пам'ятної дошки Федору Кушнерику на будівлі Великобагачанської школи мистецтв, що носить його ім'я.
26 червня в Градизьку Глобинського району на горі Пивиха відбулося обласне культурно-мистецьке свято "Пісенне джерело".
Вийшла в світ збірка віршів поетеси Тамари Чайкіної (псевдонім Анастасія Краснова) під назвою "Сквозь тернии в вечность!"

Театрально-концертне життя. З 22 по 27 червня у Полтаві проходили гастролі Львівського Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької.
8 та 20 червня у Полтавському музично-драматичному театрі імені М.В.Гоголя відбулися концерти симфонічного оркестру під керуванням заслуженого артиста України В.Скакуна. На сцені цього театру також пройшла прем'єра чехівської "Чайки" у виконанні випускників театрального відділення Полтавського музичного училища імені М.В.Лисенка.
У Полтавській обласній філармонії відбувся концерт народного артиста Росії, заслуженого артиста України Бориса Жайворонка.
У Зіньківському Будинку культури відбувся концерт камерного хору "Гілея", присвячений пам'яті заслуженого працівника культури України Павла Лиманського.
У Кременчуці пройшов концерт заслуженої артистки України Марії Бурмаки, приурочений до Дня молоді.

Образотворче мистецтво. У Полтаві відбулася презентація двох альбомів робіт полтавських художників С.Гнойового й А.Сербутовського та дослідження їхньої колеги Ю.Мохіревої. На ній були присутні головний редактор часопису "Образотворче мистецтво" М.Маричевський та історик мистецтва, директор фундації "Мальована Україна" М.Волошин, які презентували ще одне видання, де будуть представлені й твори полтавських художників, "Наш час, наш простір" із серії "Сучасні українські художники".
У Художньому салоні по вул. Жовтневій обласного центру розгорнута виставка експозицій "Зелена неділя" до Дня Святої Трійці.
У Полтавському краєзнавчому музеї відкрився вернісаж картин художника І.Новобранця.
У Полтавському літературно-меморіальному музеї Панаса Мирного відкрилася виставка "Рідними просторами" заслуженого художника України А.Сербутовського.
Третя реекспозиція творів кременчуцької художниці Н.Юзефович відкрилася у галереї її картин, що на Раківці в Кременчуці.
У Кременчуцькому краєзнавчому музеї відкрилася персональна виставка місцевого художника В.Дружка.
У Миргородському музеї Давида Гурамішвілі пройшов вернісаж художниці М.Караван.

Бібліотечна справа. У Полтавській обласній бібліотеці імені І.П.Котляревського відбулася презентація книги "Месть пантеры" полтавського письменника О.Царинського. У відділі літератури з мистецтв цієї ж бібліотеки відбулося чергове засідання "Клубу цікавих зустрічей", де пройшла зустріч з Л.Колесниковим - художником-аматором та розгорнулися виставки робіт Н.Моревої й студентки архітектурного факультету технічного університету К.Дудник.
До Дня захисту дітей в обласній бібліотеці для дітей імені Панаса Мирного відбулося свято, бібліотека-філіал для дітей N 13 Полтавської міської ЦБС оформила книжкову виставку "Дітям світу - сонце, квіти, мир", обласна бібліотека для юнацтва імені Олеся Гончара провела захід під девізом "Наша дружба допоможе в світі жити".
В обласній бібліотеці для юнацтва імені Олеся Гончара відкрилася виставка "Знайти майбутнього себе", де представлена інформація про професії, їх значимість у суспільстві.
У бібліотеці-філіалі N 5 Полтавської міської ЦБС відкрито виставку художнього плетіння.
Зіньківська центральна районна бібліотека одержала в дарунок нові видання від голови Полтавської обласної ради В.В.Гришка. Це книги "100 видатних особистостей Потавщини минулих століть" та "Сторінки пошани" із серії книг "Альманах пошани й визнання Полтавщини".
У Пустовійтівській бібліотеці Глобинської районної ЦБС відбулася презентація книги "Героїка трагедії Крут".

Музейна справа. У Полтавському краєзнавчому музеї відбулася презентація чергового номера щорічника "Полтавські єпархіальні відомості".
У Полтавському державному педагогічному університеті імені В.Г.Короленка відкрито музей національної вишиванки.

Просвітництво і художня самодіяльність. 5-6 червня у Полтаві на Співочому полі пройшов другий всеукраїнський фестиваль рок-музики "Мазепа-фест".
До Дня захисту дітей свято підготували: Щербанівський районний будинок культури Полтавського району; Лохвицький Центр дитячої та юнацької творчості; Зіньківський районний будинок культури; Глобинський районний будинок культури провів сьомий музичний фестиваль обдарованих дітей "Зоряна доріжка".
У Кременчуці відбувся виступ київських музикантів, лауреатів міжнародних конкурсів.
25 червня у Піщанському будинку культури Кременчуцького району відбулося свято, приурочене Дню молоді та Дню Конституції.
У Гадячі пройшов концерт народного самодіяльного творчого колективу "Контингент" Українського Союзу ветеранів Афганістану з м.Лубни.
У с. Лютенька Гадяцького району відбувся літературно-мистецький захід "Родовід козацький - ім'я світове" з нагоди вшанування пам'яті винахідника бойових ракет, генерал-лейтенанта, уродженця цього села О. Д. Засядька.
У Зіньківському будинку культури відбулося свято родини "Дерево міцне корінням, а людина - родом", яке проводилося у рамках заходів Року сім'ї.
5 червня у Карлівському Будинку культури була представлена концертна програма О.Чухрая з нагоди 65-річчя композитора. Також у Карлівці співачка Т. Садохіна та полтавський гурт "Ревізор" дали концерт, присвячений Дню молоді та Дню Конституції.
У м.Червонозаводському Лохвицького району відбувся четвертий міський фестиваль самодіяльних колективів дитячої та юнацької творчості "Веселкові кольори".
У Кибинцівському будинку культури Миргородського району відбувся районний огляд-конкурс фольклорних ансамблів, присвячений 250-річчю з дня народження мецената Д.Трощинського.
У ЦКД "Оберіг" селища Решетилівка відбувся концерт рок-музики "Молодь за...", в якому взяли участь решетилівські та полтавські музиканти.

Матеріал підготувала:            Федорова М.А., бібліограф
                                            І кат. відділу інформації
                                            з питань культури і мистецтва
 


Режим роботи:
понеділок-неділя: 9.00 – 17.30
Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського