Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог (Архівна версія)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 

Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва
 
ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ
ПОЛТАВЩИНИ

(оглядова довідка за матеріалами преси
за червень 2005 року)

Визначено лауреатів обласної журналістської премії імені Григорія Яценка за 2004-2005 роки. Ними стали:
- Старіков Д., головний режисер телебачення ОДТРК "Лтава";
- Шматко М., відповідальний секретар міськрайонної газети "Лубенщина";
- Щербак А., заступник головного редактора всеукраїнської громадсько-політичної газети "Зоря Полтавщини".
17 червня у Біївцях Лубенського району відкрито пам'ятник поетові В.Симоненку.
У селі Черняківка на Чутівщині пройшло традиційне обласне культурно-мистецьке свято "Маріїна долина-2005" на честь землячки Марії Башкирцевої - художниці, скульптора, майстра слова.
У Глобинському районі на горі Пивиха пройшов обласний культурно-мистецький захід під назвою "Пісенне джерело".
У селі Приліпка Козельщинського району на Шар-горі відбулося обласне свято "Козацької слави цілюще джерело".
У Великій Багачці пройшло обласне свято кобзарського мистецтва "Взяв би я бандуру", приурочене до 130-річчя від дня народження відомого кобзаря, славетного земляка Ф.Кушнерика. У концерті взяли участь Національна заслужена капела бандуристів імені Г.Майбороди, народний самодіяльний колектив Гадяцького училища культури, багачанські колективи "Берегиня", "Надвечір'я" та ін.
У Карлівці відбулася червнева нарада клубних, бібліотечних і музейних працівників, на якій йшлося про активізацію діяльності сільських закладів культури та про підготовку культосвітніх закладів до відзначення 9-ї річниці Конституції України.
У Центрі розвитку духовної культури в Опішні відбувся тематичний вечір "Вишивка - пісня моєї душі", на якому були представлені твори Л.Пошивайло, С.Бабич, Н.Воронянської, А.Лисенко та ін.
У Полтаві офіційно зареєстровано управлінням у справах преси та інформації облдержадміністрації нову полтавську газету "Голос Гетьманщини", яку заснував писар Полтавського коша Українського козацтва імені М. Міхновського Микола Мірошниченко.
22 та 23 червня для гостей Міжнародних муніципальних слухань, що проходили у Комсомольську, творче об'єднання "Пимон" підготувало культурну програму.
У Полтаві відбулося засідання обласної експертної ради з питань випуску соціально значущої літератури.
Обласне інформаційно-пізнавальне видання для молоді та дітей "Молодіжна газета" одержало статус всеукраїнського. "Світ молоді" - така нова назва газети.
У видавництві "Полтава" вийшла книга історико-біографічних нарисів І. Копотуна "Сліпорід".
Вийшла друком третя книжка полтавського літератора В. Нездойминоги "Мінорна музика життя авторки". Ця збірка своєрідний літературний підсумок 65-річного життя.
Вийшла в світ збірка поезій полтавської поетеси Г. Вовченко "Все має сенс".
"Калинове гроно" - під такою назвою вийшла Антологія поезії полтавських літераторів ХХ століття. (Том І - Поезія, том ІІ - Проза і драматургія).
Вийшла друком книга Л.Богуславець під назвою "На прощу до рідної землі".
У Києві відбувся творчий вечір письменниці, власного кореспондента "Зорі Полтавщини", лауреата міжнародної премії імені Олеся Гончара Л.Пономаренко, а у видавництві "Просвіта" вийшла її книга "Портрет жінки у профіль з рушницею".

Театрально-концертне життя. 23 червня у Полтавському обласному музично-драматичному театрі імені М.В.Гоголя відбулася прем'єра вистави "Вишневий сад" за участю артистів театру.
У Палаці дозвілля "Листопад" обласного центру відбулися: концерт народного артиста Росії Є.Петросяна; концерт Державного академічного ансамблю пісні і танцю Міністерства внутрішніх справ України.
У Полтавській обласній філармонії відбулися концерти гурту "Краяни" та камерного ансамблю "Ганчос" з Києва, сезон було закрито концертом "Володарі духовної краси".
У Полтавському музичному училищі імені М. В. Лисенка пройшов концерт "Дзвени й співай, моя бандуро" з нагоди 80-річчя від дня створення першої в Полтаві й Україні капели бандуристів, організатором якої був визначний митець В. Кабачок.
У Полтаві з 10 по 12 червня проходив всеукраїнський рок-фестиваль "Mazepa-фест".
У Полтаві на Співочому полі Марусі Чурай відбулося свято до Дня молоді за участю муніципального духового оркестру "Полтава" під керівництвом Е. Головашича.
У Соснівському Будинку культури Гадяцького району відбувся виступ Національної заслуженої капели бандуристів імені Г. І. Майбороди.

Образотворче мистецтво. У Полтавській Галереї мистецтв відбулося урочисте відкриття персональної виставки члена Національної спілки художників України В. Мозока напередодні його 65-річчя, а також представлено виставку робіт вихованців спеціалізованої художньої школи-інтернату "Колегіум мистецтв у Опішному".
У Художньому салоні обласного центру розгорнуто виставку молодих художників об'єднання "Друга неділя жовтня", яким керує І. Гуржій.

Бібліотечна справа. Відділ масової роботи обласної універсальної наукової бібліотеки імені І. П. Котляревського організував і провів до професійного свята поліграфістів презентацію Полтавського видавництва "Дивосвіт". В рамках презентації видавництва присутні мали змогу оглянути виставку робіт полтавської художниці М. Панченко, яка вже кілька років співпрацює з "Дивосвітом". У Клубі цікавих зустрічей обласної бібліотеки відбулася зустріч з відомим полтавським музикантом В. Журавлем, а у відділі літератури з мистецтв пройшла презентація шостого випуску альманаху "Голос ветерана", присвяченого 60-річчю Перемоги у Великій Вітчизняній війні.
У бібліотеці-філії N5 Полтавської ЦБС представлено вишивки О. Сметаніної, студентки Полтавського державного педагогічного університету імені В. Г. Короленка та відкрито персональну виставку декоративних виробів, виплетених гачком, О. Шульги.
"З думою і піснею народною" - під такою назвою в Лютенській сільській бібліотеці Гадяцької ЦБС відбулося чергове засідання клубу "Пам'ять роду - історична пам'ять", присвячена кобзарській діяльності земляка, кобзаря-бандуриста П.І.Гузя.
На базі Гаркушинської сільської бібліотеки-філії Миргородської ЦБС було проведено районне свято сім'ї "Сімейний вогник душу зігріє".

Музейна справа. У Полтавському художньому музеї відбулося святкування річниці виходу у мас-медійний простір обласної щомісячної інформаційно-краєзнавчої газети "Край".
У Полтавському міському Будинку культури відкрито виставку динозаврів "Мільйони років до нашої ери", авторами якої є полтавці В. Галич та О. Борисенко.
На базі Карлівського районного історико-краєзнавчого музею пройшли заходи, присвячені вшануванню пам'яті заслуженого майстра народної творчості України І. Ніколаєвського під назвою "О, життя, ти, як спалах вулкана..."
У Чорнухинському літературно-меморіальному музеї Г.Сковороди відкрито виставку вишивок Т.Мельник.

Просвітництво і художня самодіяльність. До Міжнародного дня захисту дітей в області були проведені заходи: на сцені обласного музично-драматичного театру імені М. В. Гоголя пройшов мистецький фестиваль дитячої творчості "Нехай панує на землі краса"; на базі обласного Центру естетичного виховання учнівської молоді відбулося свято "Барви дитинства"; працівники методичного кабінету Полтавського міського Будинку культури організували для дітей гру "Острів скарбів". Свята до Дня захисту дітей відбулися також у Щербанівському районному Будинку культури Полтавського району, Краснолуцькому Будинку культури Гадяцького району, Глобинському, Гребінківському, Карлівському, Котелевському районних Будинках культури.
У Полтавському міському Будинку культури відбулося свято української пісні, ініціатором якого стала солістка хору ветеранів при Будинку культури Л.Дигас.
У Кременчуці до Дня молоді пройшов концерт гуртів "Моторола", "Нумер 482", "Джамба ту", "Афрораса"; місцева молодіжна громадська організація "Нова хвиля" організувала фестиваль екстремальної творчості з однойменною назвою.
У Піщанському сільському Будинку культури Кременчуцького району відбулося святкування Дня Конституції та Дня молоді.
У Бухалівському сільському клубі Гадяцького району пройшло свято з нагоди Святої Трійці.
У Броварівському сільському Будинку культури Глобинського району представлена виставка вишиванок під назвою "Рукотворна краса".
У Сенчанському Будинку культури Лохвицького району відбулося родинне свято "Зять не тільки, щоб взять".
З нагоди 9-ї річниці прийняття Конституції незалежної України на базі Клюшниківського Будинку культури Миргородського району пройшло районне свято "Закон мого життя".
У Кибинцівському сільському Будинку культури Миргородського району відбувся районний огляд-конкурс фольклорних колективів району "Невичерпне джерело".
У Центрі розвитку духовної культури в Опішні відбувся заключний гала-концерт за участю вихованців будинку дитячої та юнацької творчості, в якому брали участь понад 100 учнів.
У Грабарівці Пирятинського району пройшло пісенно-мистецьке свято "Калинові гуляння".
На запрошення дирекції Музею народної архітектури та побуту НАН України, що знаходиться в Пирогово побіля Києва, фольклорно-етнографічний колектив "Чорнобривці" з Гадяча взяв участь у конкурсі-святі дитячої народної творчості.

Матеріал підготувала:                                                                                 М.А.Федорова, бібліограф
                                                                                                          І кат. відділу інформації
                                                                                                          з питань культури та мистецтва
Режим роботи:
Понеділок-п'ятниця: 9:00 – 17:30,
Неділя: 9:00 – 17:30.

Вихідний: субота

Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського