Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Сенсорний інтерфейс (Електронний каталог)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ
ПОЛТАВЩИНИ

(оглядова довідка за матеріалами преси
за червень 2006 року)

9 червня у Полтавській філармонії відбувся обласний фестиваль "Рок-Полтава".
На горі  Пивисі,  що на Глобинщині,  відбулося традиційне свято української пісні "Пісенні джерела",  започатковане  українським композитором Олександром Білашем.
1 червня в Опішні Зіньківського району відбулося урочисте відкриття другого етапу ІІІ Всеукраїнського  гончарського фестивалю.
В с.Черняхівка Чутівського району в рамках обласного свята "Маріїна долина" пройшла виставка-конкурс  вишивок  "Осяяні красою і талантом" на приз імені Марії Башкирцевої.
Члени Полтавського  Слов'янського  клубу  провели чергове засідання у с.Великі Сорочинці  Миргородського району. Ними були проведені наукові читання на тему "Де народився, там і знадобився!" В цьому ж селі був проведений літературно-мистецькийвечір "Ревізору  - 170" із нагоди 170-ї річниці від дня виходу в світ комедії Миколи Гоголя "Ревізор."
У видавництві  "Полтавський  літератор"   вийшла друком збірка "Поетична Зіньківщина".  В посібник-хрестоматію увійшли відомі і маловідомі твори письменників Зіньківщини.

Театрально-концертне життя. 6 червня у приміщенні Полтавської обласної філармонії Київський  театр  "P.S.Постскриптум" презентував  свій  соціальний проект - виставу "Євангеліє від каторжанина" та творчий вечір виконавця  авторської  пісні Володимира  Сокола.  Цю  виставу було також показано у Кременчуцькому Палаці культури "Кредмаш".
     У приміщенні  Полтавського обласного театру імені М.В.Гоголя відбувся  заключний  концерт  творчого  сезону  2005-2006 років Полтавської  обласної  філармонії  під назвою "На крилах любові".
     17 червня у  Кременчуцькому  міському  Палаці  культури відбувся виступ українського рок-гурту "Океан Ельзи".

Образотворче мистецтво. У  виставковій  залі  товариства "Художник" обласного  центру  відкрилася  персональна виставка акварелей "Пори року" Олександра Конарева.
     У виставочному залі Котелевського районного Будинку культури відбулася персональна виставка творів заслуженого  художника  України,  члена  Національної спілки художників України, лауреата премії ім. Івана Огієнка Павла Волика.
     У Великих  Сорочинцях Миргородського району відбулося театралізоване свято української вишивки "Милують око диво-рушники".

Бібліотечна справа. У Карлівській  центральній районній бібліотеці відбулася чергова нарада  бібліотечних  працівників району, на якій розглянуті моделі бібліотечного обслуговування населення Карлівської ЦБС у літній період.
     У червні  в бібліотеках міст і сіл Полтавщини були проведені заходи, присвячені 10-й річниці Конституції України. Так, в бібліотеках Зіньківської ЦБС були влаштовані тематичні книжкові виставки,  організовані перегляди  літератури,  проведені бесіди, дитячі ранки і години  спілкування.  В  районній
бібліотеці м.Карлівки проведено день інформації "Вимріяна  поколіннями", "Конституція України - шлях до утвердження державності"(за участю працівників райдержадміністрації),  вікторину "Що ми знаємо про Конституцію", оформлено книжкові виставки та перегляди літератури "Рідна і  єдина,  найкраща  в  світі Україна", "Конституція України - основний закон для влади і громадян".
     У Зіньківській  центральній районній бібліотеці проведено конкурс "Кращий молодий читач Зіньківщини".
     У Карлівській  ЦРБ  проведено день інформації "Життя,  як полум'я свічі",  присвячений творчості художниці Марії Башкирцевої.
     До 50-річчя  обласної  організації  Національної   спілки письменників України  в  читальному  залі  Лохвицької районної бібліотеки для дорослих організовані тематичні  полиці  "Серце моєї  доби"  (Письменники  Полтавщини і сучасність) та "Слово, повернуте на крилах журавлиних",  на якій  представлені  книги письменника-земляка   Д.П.Бровара.
У Великих Кринках Глобинського району в сільській бібліотеці-філіалі разом з четверокласниками  місцевої школи був проведений усний журнал "Ой, яка чудова українська мова".

Музейна справа. "Знай, люби, бережи" - таку назву має фотовиставка,  що відкрилась у Полтавському краєзнавчому музеї в рамках п'ятої науково-практичної конференції "Природоохоронний рух на Полтавщині",  яка проходила 8 і 9  червня  в  обласному центрі.
     У літературній  експозиції музею Панаса Мирного в Полтаві відкрилась виставка робіт учнів Полтавської дитячої  художньої школи "Дитинство моє золоте",  присвячене Міжнародному Дню захисту дітей.
     У Миргороді відкрився літературний музей.  В його  експозиції  представлені  твори  українських письменників,  відомих місцевих літераторів і науковців.

Художня самодіяльність і просвітництво. 1 червня у Палаці дозвілля "Листопад" обласного центру пройшов мистецький фестиваль  дитячої  творчості  під  гаслом:  "Нехай  панує на землі краса!"
     Фольклорно-етнографічному гурту  "Чорнобривець" Шишацької спеціалізованої школи  ім.В.І.Вернадського  присвоєно почесне звання "Народний художній колектив".
     Кременчуцькому народному ансамблю бального танцю "Вікторія" виповнилося 30 років. Свято з цієї нагоди відзначалося в місцевому Палаці культури.
     З нагоди Міжнародного дня захисту дітей проведено: районне свято пісні і танцю "Зоряна доріжка" (Глобинський  районний Будинок культури);  свято "Хай завжди будуть діти" (Зіньківський районний Будинок культури).
     Силами Лучанського сільського БК  Лохвицького  району  та дитячої школи естетичного виховання було підготовлено тематичний концерт-ретро "Пісні мого серця".
     День Конституції  України  та  День  молоді  святкували в Зінькові, Карлівці,  Лохвиці, Котельві, Шишаках, Гаркушинцях і Хомутці Миргородського району, Потоках Кременчуцького району.
     11 червня в с.Попівці Карлівського району на базі сільського БК відбулося районне свято Трійці "Прийди,  прийди до мене, неділенько зелена!"
     У Гамаліївці  та  Яшниках  Лохвицького  району  відбулося святкування Івана Купала.
     У Великому Перевозі Шишацького району відзначали День села.
     У Крем'янці Лубенського району проводилося  свято  вшанування  живої  води,  також  відбувся концерт місцевих аматорів сцени.
     При Опішнянській  музичній  школі  Зіньківського  району створено ансамбль "Яворина", основу якого складають лемківські пісні.


Матеріал підготувала:                 І.А.Коваленко, провідний
                                      бібліограф відділу ін-
                                      формації з питань куль-
                                      тури та мистецтва


Режим роботи:
понеділок-неділя: 9.00 – 17.30
Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського