Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Сенсорний інтерфейс (Електронний каталог)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ
ПОЛТАВЩИНИ

(оглядова довідка за матеріалами преси
за червень 2007 року)

З метою сприяння розвитку української мови, що є важливим чинником духовного й суспільного життя, рішенням дев’ятої сесії п’ятого скликання Полтавської обласної ради засновано обласну  премію імені І.П.Котляревського.
З метою сприяння розвитку сучасної української літератури, популяризації творчості сучасних письменників-земляків, рішенням дев’ятої сесії п’ятого скликання Полтавської обласної ради засновано обласну премію імені Леоніда Бразова. Дата вручення обох премій – 9 листопада, День української мови та писемності.
У Полтавській галереї мистецтв відбулася неформальна зустріч діячів культури та мера міста і депутатів міськради, на якій обговорювались стратегічні та поточні проблеми духовного життя обласного центру. На зустрічі мер представив ще одного заступника міського голови, який опікуватиметься проблемами культури – Ларису Семенягу.
5 червня Полтавською міською радою було присвоєне звання «Почесний громадянин Полтави» артисту Андрію Данилку.
У червні у Полтаві проходив п’ятий фестиваль «Мазепа-фест».
На Івановій горі в обласному центрі відбулося свято «Полтавської галушки». 
2 червня у Грабарівці Пирятинського району відбівся обласний пісенний фестиваль «Калинові гуляння», концертна програма якого складалася із пісень, танців, інструментальної музики.
30 червня у Градизьку Глобинського району, на горі Пивисі, відбулося обласне культурно-мистецьке свято «Пісенне джерело».
У Великій Багачці у приміщенні місцевої дитячої музичної школи пройшла презентація книги Івана Войцуна «… Син полтавських степів. Сторінки історії с.Семенівка». Після презентації відбувся концерт аматорів художньої самодіяльності - ансамблю «Надвечір’я».
У Полтавському інформаційно-видавничому агенстві «Астрея» вийшла збірка Анатолія Мусійченка «Довір’я», до якої увійшли вірші, оповідання, етюди і афоризми автора.
Полтавці взяли участь у вишивці «Рушника національної єдності» - всеукраїнській культурно-мистецькій акції, яка проводиться протягом травня-жовтня цього року. Першими на Полтавщині рушник зустріли мешканці Решетилівки, наступний етап акції проходив у Полтавському державному педагогічному університеті імені В.Г.Короленка.
На VІ Всеукраїнському конкурсі юних композиторів-виконавців «Жива музика», що проходив у Києві, 12-річна полтавка Світлана Браїлко посіла третє місце.
В Івано-Франківську пройшов сьомий фестиваль-конкурс української естрадної пісні «Захід – ХХІ століття», участь у якому взяли представники п’ятнадцяти регіонів України. У старшій віковій групі Гран-прі здобула карлівчанка Лілія Таран, другу премію отримав дует «Тріксі» із Полтавського державного педагогічного університету імені В.Г.Короленка.

Театрально-концертне життя. 5 червня у Кременчуцькому міському Палаці культури відбувся концерт Наталі Могилевської та Влада Ями «Цей танець».
Студентка Полтавського музичного училища імені М.В.Лисенка Ольга Шишкова виступила із сольним звітним концертом у Кременчуцькій музичній школі №2.
У приміщенні Полтавського арт-клубу «22» відбувся концерт heavy-folk гурту «Тінь Сонця», який презентував свій новий альбом «Полум’яна рута» та пройшов відбірковий тур фестивалю «Мазепа-фест».
У червні в обласному центрі проходив ювілейний концерт «Співаємо пісні життя – своїй родині і Вкраїні», присвячений 20-річчю відкриття Співочого поля Марусі Чурай та 70-річчю утворення Полтавської області. У концерті взяли участь кращі професійні та аматорські колективи Полтави і області.

Образотворче мистецтво. У полтавському Художньому салоні у червні проходили наступні заходи: звітна виставка мистецького пленеру «Краса землі полтавської», на якій свої нові роботи представили художники Полтавщини та  друге засідання громадської організації «Полтавське міське творче об’єднання «Biser-club» спільно з салоном елітної косметики «Jolie» в рамках проекту «Мистецтво бути жінкою». В рамках цього заходу були також представлені нові колекції одягу у стилі  «Модерн».
У виставковій залі по вулиці Чапаєва, 4 обласного центру відкрилася персональна виставка творів художника і скульптора Олександра Конарева.
У Полтавському ПТУ №23 відкрита картинна галерея училища, яка складається із творів полтавського художника Ігоря Васильовича Каюріна.
У Опішному Зіньківського району відбувся Всеукраїнський науково-практичний керамологічний семінар «Актуальні питання дослідження українського гончарства доби козацтва», на якому пройшла також презентація монографії українського вченого-керамолога, директора Інституту керамології – відділення Інституту народознавства НАН України, доктора історичних наук Олеся Пошивайла «Українська академічна керамологія ХХІ сторіччя».
21 червня у Кременчуцькій художній галереї відкрилася виставка «Ретроспекція», яка складається із 77 полотен кременчуцьких та світловодських художників.
У Полтавському літературно-меморіальному музеї В.Г.Короленка демонструвалася персональна художня виставка члена Національної спілки художників України Людмили Красюк.

Бібліотечна справа. Протягом червня у Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.П.Котляревського відбулися ряд заходів: презентація книги відомого краєзнавця, кандидата історичних наук, доцента кафедри історії Полтавського державного педагогічного університету імені В.Г.Короленка, голови філії Міжнародної благодійної установи «Центр національного відродження» Віктора Ревегука «За волю України» та книги полтавця Олександра Архиповця «Корона демона. Танок саламандри», що вийшла у друком у видавництві «Дивосвіт». Також у Бібліотеці проходили виставки картин колишнього артиста Полтавського театру ляльок Сергія Ткаченка та малюнків вихованців клубу «Кругозір» під керівництвом Ігоря Шипуліна.
У рамках Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія» Лубенська центральна районна бібліотека імені Володимира Малика та районна бібліотека для дітей імені Олександра Донченка запросили своїх найактивніших відвідувачів до участі у п’ятому щорічному конкурсі на найкращого читача на Лубенщині.
Недогарківська сільська бібліотека-філія Кременчуцького району разом з учителем місцевої школи провели для першокласників прем’єру книги «Знай свої права, дитино», годину спілкування «Бо ти на землі людина…» та тематичний перегляд літератури.
Пришибською сільською бібліотекою Шишацького району разом із місцевою шкільною бібліотекою був організований і проведений конкурс «Найкращий читач 2007».

Музейна справа. 22 червня у рамках Програми розвитку двосторонніх зв’язків між Україною та Німеччиною Полтавський музей літаків авіації далекої дії відвідала делегація представників німецької молоді із міста-побратима Полтави – Фільдерштадту.
У Василівці Козельщинського району встановлений пам’ятник художнику Івану Кириловичу Дряпаченку.

Просвітництво і художня самодіяльність. У Полтавському військовому інституті зв’язку проходила виставка робіт гуртківців Палацу дитячої та юнацької творчості «Розпис», виконаних у техніці витинання та писанкарства.
На березі річки Ворскла у Вакуленцях Полтавського району проходили народні гуляння з нагоди свята Івана Купала та Дня молоді; до організації театрального дійства були залучені практично всі осередки культури Полтавського району.
До Міжнародного дня захисту дітей святкові заходи проходили у Щербанях Полтавського району, Гребінці, Шишаках та Щербаках Кременчуцького району. У програмах заходів були представлені художні роботи дітей, фотовиставки, концерти та спортивні змагання за участю дітей.
1 червня у кременчуцькому Придніпровському парку проходила розважальна програма «Граймо, співаймо, літо зустрічаймо!», в якій взяли участь аматори 27 клубів міста.
17 червня на березі річки Грибихи, притоки Сули, в рамках обласної культурно-мистецької акції «Співаймо пісні життя своїй родині і Вкраїні» відбувся перший районний фольклорний фестиваль «Барви Хорольщини», присвячений 70-річчю утворення Полтавської області.
У Міжнародний день захисту дітей у театрі ляльок обласного центру відбулася урочиста церемонія нагородження переможців обласного етапу конкурсу малюнків «Податки очима дітей». У конкурсі брали участь діти віком 6-15 років. 
24 червня у Кременчуці пройшов концерт, присвячений Дню молоді.
У Червоній Знам’янці Кременчуцького району проходили такі заходи: у сільській бібліотеці оформлена книжкова виставка «Тепло отчого дому», школа і клуб провели тематичний вечір «Тільки родина, як зірка єдина, твій порятунок, надійний причал» та пройшов концерт художньої самодіяльності за участю родин Нечипоруків та Шерстових.
У Сагайдацькому Будинку культури Шишацького району пройшов концерт, приурочений 25-й річниці фольклорного колективу «Надвечір’я».
У Полтавському обласному академічному музично-драматичному театрі імені М.В.Гоголя звітував з концертом народний дівочий духовий оркестр «Роксолана» Кременчуцького педагогічного училища імені А.С.Макаренка.
У шкільному музеї Шишацької спеціалізованої школи імені В.І.Вернадського пройшла виставка картин народних художників «Оживає полотно».


Матеріал підготувала:                                                   І.О.Коваленко, провідний           
                                                                                         бібліограф відділу інфор-
                                                                                         мації  з  питань  культури
                                                                                         та мистецтва
Режим роботи:
понеділок-неділя: 9.00 – 17.30
Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського