Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Сенсорний інтерфейс (Електронний каталог)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 



















Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ
ПОЛТАВЩИНИ

(оглядова довідка за матеріалами преси
за  червень 2008 року)


З 5 по 9 червня у Полтаві проходив всеукраїнський мистецький фестиваль «Мазепа-фест», який розпочався з перегляду у Палаці дозвілля «Листопад» трьох кінофільмів: режисера Миколи Мащенка «Богдан Хмельницький», режисера Олеся Янчука «Владика Андрей» та режисера Михайла Ткачука «Загадка Норільського повстання». Наступного дня в рамках фестивалю у Полтавському обласному академічному музично-драматичному театрі імені М.В.Гоголя відбувся вечір етнічної та народної музики за участю українських музичних гуртів. Третя частина фестивалю, яка проходила 8-9 червня на Співочому полі Марусі Чурай, була цілком присвячена рок-музиці і складалася із виступів рок-гуртів із Полтави та різних міст України.
У Полтавському державному педагогічному університеті імені В.Г.Короленка відбулося урочисте підбиття підсумків другого обласного літературного конкурсу «Собори душ своїх бережіть», приуроченого до відзначення 90-річчя українського письменника, нашого земляка Олеся Гончара.
11 червня у приміщенні Полтавської облдержадміністрації відбулася презентація унікального інформаційного видання – першого Національного атласу України.
В одному з мікрорайонів обласного центру, Алмазному, пройшов мітинг-реквієм до Дня скорботи і вшановування пам’яті жертв війни в Україні «Ніхто не забутий, ніщо не забуте!».
У Полтаві відбулася презентація першої книги письменника та журналіста Олександра Данильця «Острови пам’яті».
На горі Пивисі Глобинського району проходив фестиваль «Градизьке пісенне джерело» за участю фольклорних колективів Полтави, Кременчука, Лохвиці. Цього року фестиваль присвячений 65-річчю від дня народження Героя України, народної артистки України Раїси Кириченко, 90-річчю від дня народження Платона Майбороди та 95-річчю від дня народження Георгія Майбороди.
У Гребінківському районному будинку культури відкрилася виставка документальних матеріалів «Ми звинувачуємо! Голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народу».
24 червня у Пирятинському районному будинку культури відбулося відкриття виставки документів, спогадів, фотографій, присвячених Голодомору 1932-1933 років в Україні.
У Нових Санжарах відбулося обласне свято «Прийди, прийди до мене, Неділенько Зелена!», на якому у рамках всеукраїнського огляду сільських клубних закладів свою творчість демонстрували самодіяльні митці із Полтави, Нових Санжар та Хоролу. Також на святі експонувалася виставка робіт народних умільців району «Новосанжарські барви».
У Пирятині проходив п’ятий обласний пісенно-мистецький фестиваль «Калинові гуляння», а у Пирятинському будинку дитячої та юнацької творчості відбувся творчий звіт вихованців та педагогів «Море нашого дитинства».

У Київському Українському домі експонувалася виставка робіт нашої землячки, видатної української художниці, заслуженого діяча мистецтв України, народного художника України Людмили Мєшкової «Світе мій, мереживо казкове, світе мій, ні краю, ні кінця…».
У Києві відбулося засідання ради міжнародної громадської організації «Полтавське земляцтво», на засіданні, зокрема, підбито підсумки Всеукраїнського туру «Духовні скарби Полтавщини», організованого земляцтвом за фінансової підтримки генерального партнера – Національної палати міжнародного співробітництва.
У Києві в Шевченківській світлиці Національної спілки журналістів України відкрилася виставка «Герої творів Гоголя очима дітей», на якій представлені роботи дітей з Полтавщини.
У Дніпропетровську відбувся п’ятий фестиваль-тренінг для виробників телепрограм, на якому Полтавська студія дитячого телебачення «Разом» обласної державної телерадіокомпанії «Лтава» виборола дипломи у п’яти номінаціях, а також отримала спеціальну відзнаку – диплом  лауреата.
У Дніпродзержинську відбувся сьомий міжнародний фестиваль «Класика сьогодні», на якому актори Полтавського обласного академічного музично-драматичного театру імені М.В.Гоголя вибороли одразу три із семи номінацій – «Приз глядацьких симпатій», «Краща режисура» (Владислав Шевченко) та «Краща жіноча роль» (Тетяна Любченко).
В Очакові проходив всеукраїнський фестиваль театрального мистецтва «Від Гіпаніса до Борисфена», на якому Кременчуцький самодіяльний «Троїцький театр» здобув дві нагороди – першу премію за виставу «Лисиця й Виноград» та диплом за найкращу чоловічу роль (Сергій Ситник) у цій же виставі.

Театрально-концертне життя. У Полтавському обласному акаде- мічному музично-драматичному театрі імені М.В.Гоголя протягом місяця відбулися наступні заходи: завершальний концерт театрального сезону 2007-2008 симфонічного оркестру театру під орудою заслуженого артиста України Віталія Скакуна; показ дипломної роботи студентів-випускників театрального відділення Полтавського музичного училища імені М.В.Лисенка – трагікомедії «…Забыть Герострата!» та вечір романсу «Мелодії моєї душі» нашого земляка, народного артиста Росії, заслуженого артиста України, баритона Бориса Жайворонка.
У Полтаві артисти Київського Нового драматичного театру на Печерську показали свою виставу «Закон танго».
28 червня у Гребінці проходив мото-рок-фестиваль «Небеса».
У Кременчуці з нагоди Дня Конституції України та Дня молоді виступили з концертами співачка Stereoliza, гурти «Авіатор», «Мед Хедс», «Мотор’ролла».

Образотворче мистецтво. У Полтавському художньому музеї — Галереї мистецтв відбулося відкриття творчої виставки «Український рушничок» за участю Героя України, заслуженого майстра народної творчості, вишивальниці Віри Роїк.
У Художньому салоні обласного центру експонується персональна виставка акварелей полтавського художника Володимира Бернацького з нагоди 70-річчя митця.
У Полтавській виставковій залі обласної організації Національної спілки художників України відкрилася виставка житомирського художника Володимира Дзюбенка «Тепло рідної хати»; експозицію виставки склали тридцять робіт художника.
Вихованці студії образотворчого мистецтва «Веселка», що діє при Полтавському товаристві «Художник», традиційно відзначили закінчення навчального року мистецьким святом.
У бібліотеці Полтавського інституту економіки і права відкрилася виставка фоторобіт випускників курсу «Фотоакадемія».
У Гоголевому Шишацького району розпочався мистецький пленер, присвячений 200-річчю від дня народження М.В.Гоголя, за участю близько двадцяти полтавських художників.

Бібліотечна справа. У Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.П.Котляревського протягом місяця відбулися наступні заходи: у відділі літератури з мистецтва – зустріч із Світланою Грицай, автором книжки «Ветров индийских пряный аромат», що вийшла друком у видавництві «АСМІ»; вечір за участю поета-аматора Миколи Лактіонова, «дитини війни», який розповів про свою творчу діяльність і презентував свою першу поетичну збірку «Душі моєї і радість, і печаль»; зустріч із котелевською поетесою Людмилою Ларіоновою, яка друкується під творчим псевдонімом Дар’я Горлиця та презентація її збірки «Йду до людей»; презентація книги «Розсекречена пам’ять: Голодомор 1932-1933 років в Україні в документах ГПУ – НКВС», яку підготували Міжнародний благодійний фонд «Україна-3000» в рамках спеціальної програми «Уроки історії: Голодомор 1932-1933 років» та Служба безпеки України; до Дня еколога відкрилася виставка робіт учасників першого міського конкурсу еколого-правових знань та серія виставок «Щасливе дитинство моє», до якої ввійшли фотовиставка «Вогні великого міста», виставка малюнків «Веселковий світ» та виставка моделей членів гуртка «Небесний капітан» обласного центру естетичного виховання учнівської молоді.
У Полтавській обласній бібліотеці для дітей імені Панаса Мирного протягом червня проходили заходи: експонувалася виставка виробів вихованки гуртка «Розпис» Полтавського палацу дитячої та юнацької творчості Вікторії Тарасенко; виставка живопису, акварелі, українського народного декоративного розпису «Мереживо мрій»; виставка українських ляльок, виготовлених учителями трудового навчання полтавських шкіл; виставка художніх робіт полтавських школярів «Краса врятує світ», на якій були представлені роботи вихованців шестидесяти полтавських гуртків.
У Полтавській центральній міській бібліотеці відбулася презентація книжкової продукції Київського дитячого видавництва «Грані-Т», участь в якій взяли директор Полтавської централізованої бібліотечної системи Таміла Дузенко, літератори Михайло Любивий, Надія Гринь, Ніна Гриб, Валентина Нездойминога та вихованці дитячо-юнацького клубу «Факел».
У Полтавській центральній районній бібліотеці відбувся захід, присвячений Міжнародному дню захисту дітей.
Кротенківський будинок культури Полтавського району разом із  сільським бібліотечним філіалом та Кротенківським навчально-виховним комплексом провели дитячий тематичний ранок «Твої права, дитино!», під час проведення якого у бібліотеці була оформлена книжкова виставка «Діти та їхні права» та складений рекомендований список літератури «Нове в соціальній допомозі дітям».
У Хорольській центральній районній бібліотеці відбувся районний семінар бібліотечних працівників «Роль масових бібліотек у вирішенні проблем морально-правового виховання підростаючого покоління в сучасному світі».
У Пирятинській районній бібліотеці для дітей до  Міжнародного дня захисту дітей експонувалася книжкова виставка «Свято дитинства – першочергове свято для тебе і всіх нас».
У Давидівській сільській бібліотеці-філіалі Пирятинського району проведене свято «Сонячний ранок дитинства», книжкова виставка «Барвистий світ дитинства», бібліографічний огляд літератури «Усі ми діти твої, Україно!» та конкурс малюнків на асфальті «Щасливе дитинство».
У Великобудищанській сільській бібліотеці Гадяцького району відбувся захід «Мати – символ добра на землі», присвячений Дню матері.

Музейна справа.   17 червня у Полтавському краєзнавчому музеї відбувся вечір пам’яті художнього керівника Полтавського камерного хору «Прометей», видатного українського хормейстера, музиканта Валерія Сидорова.
У Полтавському літературно-меморіальному музеї В.Г.Короленка відбулася творча зустріч дуету у складі Сергія Короленка та Олесі Олісієвич з прихильниками бардівської пісні у рамках пересувного фестивалю позитивної творчості та відкрилася виставка художніх робіт карлівських майстринь Світлани Смирнової, Валентини Соколик та Вікторії Жмак; виставка приурочена до 85-ї річниці з часу заснування Карлівського району, 80-ї річниці створення музею В.Г.Короленка та 150-ї річниці від дня народження письменника.
У Полтавському літературно-меморіальному музеї І.П.Котляревського експонується виставка робіт випускниці Плосківської загальноосвітньої школи Решетилівського району та вихованки відділу вжиткового мистецтва Полтавського палацу дитячої та юнацької творчості Вікторії Тарасенко, яка представила свої роботи з бісеру, вишивки, традиційного народного живопису. Також у Музеї відкрилася фотовиставка до Дня незалежності України «Земля моя, рідна Полтавщина», в якій взяли участь, зокрема, фотороботи заслуженого фотографа України Едуарда Странадка та наймолодшого члена обласної організації спілки фотохудожників Іллі Назаркіна.
У Полтавському музеї авіації та космонавтики відбулася презентація виставки моделей космічних апаратів і астрономічних приладів, які виготовили вихованці наукового астрономо-космічного товариства «Персей».
14 червня у Кременчуцькому краєзнавчому музеї відкрилася виставка вишитих картин Зої Гарбушиної; на виставці представлені 85 робіт майстрині, це вже її друга  персональна виставка.

Кіномистецтво. У Гадячі відбулася презентація Полтавської телерадіокомпанії «Лтава» за участю групи працівників ТРК на чолі з генеральним директором М.І.Ляпаненком.
У Пирятинському міському кінотеатрі «Родина» проходив тижневий фестиваль мультфільмів для дітей, приурочений до Міжнародного дня захисту дітей.
У Чернечому Яру на Диканьщині закінчилися зйомки двосерійного пригодницького фільму для дітей «Хуторок» російського режисера Миколи Денисова.

Просвітництво і художня самодіяльність. У Полтаві до Дня Конституції України та Дня молоді відбулося свято для дітей «Український рушничок», по вулиці Жовтневій працювало «Містечко майстрів» та пройшла акція «Рок – за здоровий спосіб життя!» за участю полтавських рок-гуртів. До цих дат районне свято було проведене також у Супрунівці Полтавського району.
28 червня в обласному центрі на Співочому полі Марусі Чурай відбувся фінальний концерт учасників проекту «Квадрат Успіху».
Святкові заходи до Міжнародного дня захисту дітей проходили у Полтаві, Розсошенцях Полтавського району, Гребінці, Хоролі, Онищенках та Кам’яних Потоках Кременчуцького району.
Трійцю святкували у Крем’янці та Новаках Лубенського району.
У Кременчуці аматори художньої самодіяльності виступили з концертом перед медичними працівниками з нагоди їх професійного свята.
У Шишацькому районному будинку культури відбувся святковий концерт з нагоди Дня державної служби.
Свято села відзначали: у Крюковому та Калашниках Полтавського району; Новій Петрівці Чорнухинського району; Середняках, Млинах, Красній Луці Гадяцького району та Великому Перевозі Шишацького району.
У Кіровому Полтавського району в рамках акції «Від села до села» виступили з концертом учасники художньої самодіяльності Степненського будинку культури.
У Кременчуці з концертом виступили артисти місцевого ансамблю «Грай, гармонь», а кременчуцький народний театр «Аскал» показав свою виставу «Стриптиз».
У Лубенській дитячій музичній школі відбувся творчий вечір директора закладу, Івана Мобича, з нагоди його 60-річчя.
На Хорольщині відбулося районне фольклорне свято «Барви Хорольщини» за участю аматорів художньої самодіяльності району, а  у Хорольському районному будинку культури експонувалася виставка виробів гуртківців Хорольського центру дитячої та юнацької творчості, присвячена Міжнародному дню захисту дітей.
У Шишацькій музичній школі проходив святковий концерт випускників закладу.
У заповіднику Вовчі Гори поблизу Нових Санжар відбувся огляд-конкурс народних талантів – акордеоністів, баяністів, гармоністів.
У Красному Кобеляцького району відкрито реконструйований сільський клуб, який був збудований у 1970 році і тривалий час знаходився в аварійному стані.
У Мацківському сільському будинку культури Лубенського району відбувся мистецький захід «Де матуся моя, там сіяє зоря…» клубу «Надвечір’я».


Матеріал підготувала:                                                   І.О.Коваленко, провідний           
                                                                                         бібліограф відділу інфор-
                                                                                         мації  з  питань  культури
                                                                                         та мистецтва




Режим роботи:
понеділок-неділя: 9.00 – 17.30
Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net




































2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського