Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Сенсорний інтерфейс (Електронний каталог)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ
ПОЛТАВЩИНИ
(оглядова довідка за матеріалами преси
за червень 2013 року)

Загальні питання
Театрально-концертне життя
Образотворче мистецтво
Бібліотечна справа
Музейна справа
Кіномистецтво
Просвітництво і художня самодіяльність

Загальні питання. 3 червня на чолі з заступником голови – керівником апарату Полтавської ОДА Валерієм Пархоменком відбулася нарада, де розпланували підготовку до святкування 1025-річчя міста Лубни. Зокрема, вирішили з цієї нагоди в період з 16 по 21 вересня 2013 року провести культурні, освітні та спортивні заходи в Лубнах. Міський голова Лубен Олександр Грицаєнко запропонував до ювілею видати як мінімум дві книги про місто, відремонтувати дороги та визначив три пріоритетні об`єкти: зробити реконструкцію будинку культури, зливної станції та добудувати актовий зал та майстерню 2-ї лубенської школи. Валерій Пархоменко дав завдання начальникам управлінь підготувати відповідні проекти рішень стосовно святкування річниці міста Лубни до найближчої сесії Полтавської обласної ради. А щоб організація святкування була належною, вирішили створити обласний оргкомітет з підготовки і проведення святкування 1025-річчя міста Лубни на чолі з головою Полтавської облдержадміністрації Олександром Удовіченком.
В рамках відзначення 200-річчя від дня народження поета, письменника та художника Тараса Шевченка на офіційному сайті управління культури Полтавської ОДА відкрито новий розділ «Шевченко і Полтавщина».
Для журналістів регіональних ЗМІ відділ з питань туризму і курортів управління культури Полтавської ОДА та Полтавська спілка екскурсоводів презентували оновлений туристичний маршрут «Через терни до зірок», який пропонує пройти шляхами представників полтавської авіації і космонавтики.
В рамках святкування Міжнародного дня захисту дітей в обласному центрі та містах і селах Полтавщини були проведені заходи:
- у Полтаві проходив «Парад сім’ї» та концертна програма з вікторинами та вокальними і хореографічними номерами;
- у Полтавському обласному академічному українському музично-драматичному театрі імені М.В.Гоголя – святкова програма за участю казкових героїв;
- у Полтавському обласному центрі естетичного виховання учнівської молоді – сценічна програма, різноманітні майстер-класи, виставки творчих робіт та конкурси;
- у Полтавському районі проходили святкові заходи, майстер-класи з виготовлення виробів декоративно-ужиткового мистецтва та концерт найкращих колективів  районного Будинку дитячої та юнацької творчості та ЗОШ району;
- у Пирятинській районній бібліотеці для дітей відбулася акція «Подаруй дитині книжку»; у заході взяли участь діти з обмеженими фізичними можливостями віком від 6-ти до 10-ти років;
- у Лубенському РБК пройшов фестиваль дитячої творчості;
- у Шершнівському СБК Лубенського району – тематичний святковий захід.
В рамках проекту «Майстерня медіатворчості «Поезія в кадрі» Полтавська обласна організація НСПУ провела свій конкурс «Кращий відеопоетичний твір».
У Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г.Короленка відбулася презентація нових книг голови НСПУ, редактора журналу «Київ» Віктора Баранова; його колеги, лауреата Національної премії України імені Т.Г.Шевченка, виконавчого директора Ліги українських меценатів, директора видавництва «Ярославів вал» Михайла Слабошпицького та журналіста і публіциста Юрія Дорошенка.
У Полтаві відбувся ІІІ обласний фестиваль «Колискова пісня», участь у якому взяли 23 виконавці із 16-ти районів Полтавщини.
У духовно-культурному центрі імені Паісія Величковського Свято-Успенського кафедрального собору обласного центру відбулася презентація українських народних жіночих прикрас XVIII-XX століть.
У Березовому сквері обласного центру, біля погруддя російського поета Олександра Пушкіна відбувся захід з нагоди 214-ї річниці від дня народження митця.
У Полтавському дендропарку був проведений пленер для юних полтавських художників.
Театрально-концертне життя. Управління культури Полтавської ОДА, Харківсько-Полтавська Єпархія УАПЦ та Полтавський краєзнавчий музей провели перший відкритий регіональний фестиваль духовної музики «Небесні перевесла», присвячений 1025-річчю хрещення Київської Русі.
У приміщенні Полтавського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені М.В.Гоголя відбувся V Ректорський бал «Молодь та освітній Олімп».
Актори Орловського державного театру для дітей і молоді «Вільний простір» виступили у Палаці дозвілля «Листопад» обласного центру із спектаклем  «Біндюжник і король», створеним за мотивами творів Ісаака Бабеля.
Біг-бенд муніципального духового оркестру «Полтава» під керівництвом заслуженого артиста України Едуарда Головашича отримав Гран-прі V Міжнародного фестивалю духової музики імені Василя Соколика «Фанфари Ялти-2013» за оригінальну джазову композицію, а солістка Оркестру – Альона Шмельова – Гран-прі Фестивалю серед солістів.
На танцмайданчику парку культури та відпочинку «Перемога» обласного центру відбувся щорічний брейкденс-фестиваль «Циклофазотрон 2013».
У Полтаві та Лубнах проходили концерти фінального етапу мистецького Всеукраїнського еко-фестивалю «Лель».
У Кременчуці з концертом виступив український гурт «Валентин Стрыкало» та його лідер – Юрій Каплан.
У Комсомольську відбувся Міжнародний дитячий фестиваль «Мистецьке сузір’я» за участю понад двохсот юних обдарувань із Полтавщини та міста Рацібуж (Республіка Польща).
Образотворче мистецтво. У прес-центрі Полтавського художнього музею (Галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка протягом червня проходили заходи:
- презентація моноопери «Очикування» (слова – Роберта Рождественського, музика – Мікаела Тарівердієва); головну (і єдину) роль виконала лауреат багатьох міжнародних конкурсів, володар золотої медалі хорового фестивалю (Сербія) за кращі фольклорні й духовні програми, артистка Полтавського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені М.В.Гоголя Надія Карпова, партію фортепіано – концертмейстер Театру Ірина Герасименко;
-   відкриття першої персональної виставки творчих робіт художника Романа Волоскова.
У Художньому салоні обласного центру розгорнута ювілейна виставка робіт члена НСХУ, художника Володимира Бернацького.
У виставковій залі обласної організації НСХУ обласного центру відкрилася виставка робіт вихованців студії образотворчого мистецтва «Веселка», яка діє при ЗОШ №26.
У художній галереї «Арта» обласного центру експонується виставка робіт представника сучасного мистецтва львівської школи Олега Гижого.
У Кременчуцькій картинній галереї Наталії Юзефович відкрилася персональна виставка живопису художниці Римми Байбузи «Как прекрасен этот мир».
У Галереї мистецтв Чорнухинського літературно-меморіального музею Григорія Сковороди розгорнута персональна виставка робіт художника і графіка Миколи Лисенка.
В рамках V Національного гончарного здвиження «Здвиг-2013» в Опішні Зіньківського району проходили:
- IV ІНТЕР-Симпозіум кераміки «2013: 13х13», на якому були проведені заняття «Е-літної Академії гончарства для харизматиків, романтиків, диваків і діячів»;
- VII Міжнародний молодіжний гончарський фестиваль;
- ІІІ Національний ковальський фестиваль «ВакулаФест-ХХІ»;
- IV Національний фотоконкурс «Гончарні Візії країни»;
- ІІ Національний КерамоГРАФІТІфест;
- V Міжнародний мистецький ярмарок «Гончарний Всесвіт в Україні-2013»;
- V Національна виставка-конкурс художньої кераміки «КерамПІК в Опішному!»;
- ІІІ Національний фестиваль-конкурс гончарського бодіпейнтінгу «BodyCeramicFestUkraine»;
- Національний фестиваль гончарства.
Бібліотечна справа. У бібліотеці-філіалі №7 Полтавської міської ЦБС був проведений святковий захід до Міжнародного дня друзів.
У міській публічній бібліотеці Комсомольська відкрито безкоштовний доступ до Wi-Fi зони.
У шкільній бібліотеці Михнівської загальноосвітньої школи Лубенського району проведено літературну годину «У вінок Кобзареві».

Музейна справа.  У Полтавському краєзнавчому музеї протягом червня відкрилися:
- виставка робіт фотохудожника, редактора суспільно-політичної газети «Вісті» Полтавського району Аркадія Славуцького «Сім днів в Ізраїлі»;
- виставка робіт грецького майстра фотографії Костаса Асіміса «Наш Афон».
У Яреськах Шишацького району відбулося урочисте відкриття погруддя українського поета, письменника та художника Тараса Шевченка.
15-16 червня на території Національного музею народної архітектури та побуту України відбулася презентація Полтавщини; захід проводився згідно з планами роботи управління культури та відділу з питань туризму і курортів Полтавської ОДА на запрошення дирекції зазначеного музею.

Кіномистецтво. Полтавський дует «London hill» у складі Андрія Діденка та Антона Бакуновича взяв участь у вокальному шоу «Голос країни-3. Все по-чесному» телеканалу «1+1».

Просвітництво і художня самодіяльність. У Полтаві  відбулося традиційне Свято полтавської галушки.
Народний аматорський фольклорний колектив «Берегиня» Гребінківського РБК відзначено дипломом «За краще виконання української народної пісні» VI фестивалю культури та історії «Парк «Київська Русь» (Копачів Київської області).
Народний аматорський колектив «Молодички» Сасинівського БК Пирятинського району нагороджений дипломом лауреата ІІ ступеня у номінації «Фольклорні гурти» IV Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної творчості «Червона калина» (Алушта, АР Крим).
У Засульському БК Лубенського району відбувся концерт народного хорового колективу «Посулля».
вгору

Матеріал підготувала:                                                   І.О.Коваленко, провідний           
                                                                                         бібліограф відділу інфор-
                                                                                         мації  з  питань  культури
                                                                                         та мистецтва
Режим роботи:
понеділок-неділя: 9.00 – 17.30
Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського