Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Сенсорний інтерфейс (Електронний каталог)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ
ПОЛТАВЩИНИ

(оглядова довідка за матеріалами преси
за грудень 2004 року)

У Миргороді пройшов Всеураїнський фестиваль-конкурс сучасного українського романсу "Осіннє рандеву".
У видавництві "Полтава" відбулася презентація книги полтавського письменника А.Дяченка "Полтава моя - це поезія й проза..."
У Гребінці відбулася презентація книг місцевих авторів: М.Нетеси - "Ріднокрай" та другої книги "Ліричне і сатиричне"; Л.Пономаренко - "Ніч у кав'ярні самотніх душ".
У Київському видавництві "КИТ" вийшла друком книга "Історія села Веприк на Полтавщині" історика, краєзнавця О.Кривка.
У Харкові на базі Російського академічного театру імені О.С.Пушкіна відбулися ювілейні заходи, присвячені 60-річчю від дня заснування Національної спілки театральних діячів України. Полтавщину представили акторські групи обласного музично-драматичного театру імені М.В.Гоголя на чолі з художнім керівником О.Любченком та обласного театру ляльок під керівництвом головного режисера О.Іноземцева.

Театрально-концертне життя. У Полтавському обласному музично-драматичному театрі імені М.В.Гоголя відбувся концерт державного камерного ансамблю "Київські солісти" під орудою Б.Которовича.
У музично-драматичному театрі імені М.В.Гоголя обласного центру пройшов вечір російського романсу за участю народних артистів України Н.Ножинової, В.Гостищева, В.Голуба, М.Томм, М.Дудника та ін. Також тут відбувся бенефіс актора О.Шеремета, присвячений 60-річчю від дня його народження.
У Полтавському обласному театрі ляльок відбулася вистава до свята Нового року.
У Палаці дозвілля "Листопад" обласного центру пройшов концерт співака О.Сєрова та відбулася презентація пісенного диску "Вартові безпеки" заслуженого працівника культури України В.Ромаскевича та його творчого центру "Арсенал".
У Полтавській обласній філармонії відбувся концерт групи "Краяни".
Концерт "Пам'яті вчителя" пройшов у Полтавському музичному училищі імені М.В.Лисенка, присвячений пам'яті М.Юренка, професора Київської академії музики по класу валторни, який півроку тому пішов із життя.
У Полтавському музичному училищі імені М.В.Лисенка відбувся "Вечір старовинної музики", організований завідуючою відділом камерного ансамблю музучилища Л.Бубновою.
У Кременчуці відбулася моновистава "Віддзеркалення" за участю К.Юрченко-Побєди за мотивами поеми Ліни Костенко "Маруся Чурай".

Образотворче мистецтво. "Реріхи, Індія, Гімалаї" - під такою назвою у приміщенні Полтавської обласної ради профспілок відкрилася виставка репродукцій відомих картин Миколи і Святослава Реріхів, сучасних живописців Індії та мініатюр середньовіччя.
У залі дитячої творчості імені Саші Путрі, що в Галереї мистецтв обласного центру, відкрито виставку "Зимовий вернісаж" вихованців студій образотворчого мистецтва "Чародії", "Веселка", "Соняшник", "Керамік", на якій представлені живописні твори, розпис на склі, м'які іграшки.
У Полтаві у Художньому салоні по вулиці Жовтневій відкрито вернісаж акварелі М.Рожнятовської, члена обласного творчого об'єднання "Художник".
У Полтавській виставковій залі по вулиці Чапаєва відкрито вернісаж "Нове покоління" 15-ти молодих самодіяльних художників, на якому представлено живопис, графіку, колаж і гобелени.
В обласній бібліотеці для дітей імені Панаса Мирного розгорнуто 50-ту ювілейну виставку робіт полтавського художника В.Кривого під назвою "Мальовнича Полтавщина".
У Кременчуцькій Художній галереї представлено виставку робіт учнів Кременчуцької дитячої художньої школи, яка відзначила своє 30-річчя.

Бібліотечна справа. У відділі літератури з мистецтв обласної бібліотеки імені І.П.Котляревського відбулася презентація першої поетичної збірки В.Полапи "Дорогами романтики" та пройшов вечір пам'яті художниці М.Башкирцевої, присвячений 120-річчю з дня її смерті.
У Полтавській обласній бібліотеці для дітей імені Панаса Мирного відбулася презентація виставки м'якої іграшки О.Честікової, вихованки гуртка "Чародії" Палацу дитячої та юнацької творчості.
У Карлівській центральній районній бібліотеці для дітей відбулася презентація двох збірок віршів полтавської поетеси Г.Вовченко "Днинка" та "Шортики".

Музейна справа. У Полтавському літературно-меморіальному музеї Панаса Мирного розгорнуто виставку робіт студентів психолого-педагогічного факультету Полтавського державного педагогічного університету імені В.Г.Короленка "Прабабусина іграшка", на якій представлено саморобні ляльки.
В рамках програми "Музей - школі" працівники заповідника-музею М.В.Гоголя, що в Гоголевому Шишацького району, провели усний журнал "Музей розповідає про себе" для учнів Федунківської школи цього району.

Просвітництво і художня самодіяльність. У Полтавському Палаці дозвілля "Листопад" до дня Святого Миколая відбувся концерт колективів школи естетичного виховання Малої академії мистецтв "Юнона", "Сердолик", "Пірует", вокального ансамблю "Сюрприз" із міського Будинку культури, творчого колективу "Дебют".
Феєрію новорічних і різдвяних танців, пісень, розваг показали ровесникам кращі дитячі колективи Полтавщини - народний ансамбль танцю "Барвінок" Полтавського палацу дитячої та юнацької творчості, фольклорний гурт "Чорнобривець" Шишацької школи імені Володимира Вернадського, зразковий ансамбль "Екзотика" Миргородського центру естетичного виховання молоді та ін.
У Полтавському державному педагогічному університеті імені В.Г.Короленка пройшов концерт українського народного хору "Калина" під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України Г.Левченка з нагоди Нового року та Різдва Христового.
У Полтавському музичному училищі імені М.В.Лисенка викладач Т.Лебеденко провела літературно-мистецькі уроки "Творчі портрети Платона та Георгія Майбородів".
У Кременчуцькому Палаці культури "Нафтохімік" відбувся галузевий огляд-конкурс колективів художньої самодіяльності хімічних та нафтохімічних галузей України.
Новаторський дитячий шоу-гурт "Люстерко", що створений у Кременчуцькому Палаці культури "Кредмаш", провів ювілейний концерт з нагоди свого п'ятирічного ювілею.
У Вербинківському Будинку культури Хорольського району відбулася концертна програма за участю місцевого народного ансамблю української пісні "Світоч".
У Гребінківському районному Будинку культури відбувся дитячий пісенний конкурс "Зорепад-2004".
У Зіньківському районному Будинку культури відбулося інсценізоване дійство до дня Святого Миколая.
У Щербанівському Будинку культури Полтавського району було проведене свято Новорічної ялинки.

Матеріал підготувала:      Федорова М.А., бібліограф
                           І кат. відділу інформації
                           з питань культури та мистецтва
Режим роботи:
понеділок-неділя: 9.00 – 17.30
Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського