Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Сенсорний інтерфейс (Електронний каталог)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 



















Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ
ПОЛТАВЩИНИ

(оглядова довідка за матеріалами преси
за грудень 2006 року)

За вагомий  особистий  внесок у соціально-економічний і культурний розвиток України,  вагомі досягнення у  професійній діяльності, багаторічну  сумлінну  працю  та  з нагоди річниці підтвердження всеукраїнським референдумом 1 грудня 1991  року Акта проголошення  незалежності  України Указом Президента України Віктора  Ющенка  присвоєно  почесне  звання  "Заслужений працівник культури  України"  Шейко Неллі Миколаївні, викладачеві Полтавського музичного училища ім. М.В.Лисенка.
У полтавській  книгарні  "Планета" провели свою зустріч з місцевими  читачами письменники - брати Капранови.
Полтавський міський  клуб  ветеранів війни та праці видав сьомий випуск збірки "Голос ветерана", в якій надруковані твори членів одноіменної літературної студії - письменників, журналістів та літераторів.
11 грудня  у П'ятихатківському районному Будинку культури Кременчуцького району   відбувся   семінар-практикум   клубних працівників району  за участю представників відділу культури і туризму райдержадміністрації та сільських голів району.
5 грудня у Київському  Палаці  спорту  пройшов  святковий президентський концерт,  присвячений 15-річчю Збройних сил України. В концерті, зокрема, взяли участь кілька хореографічних колективів з  Полтави  зі  спільним номером "Військове шоу під барабан".
9 грудня в  Національному  палаці  мистецтв  "Україна" у Києві відбувся  фінал і  нагородження  лауреатів традиційного
міжнародного фестивалю сучасної  пісні  "Шлягер  року".  Серед
20-ти  кращих  пісень  була  пісня  поетеси з Полтави  Марійки
Бойко "Крила любові".
У Києві пройшов міжнародний конкурс кобзарського мистецтва імені Григорія Китастого. Тріо полтавських бандуристок "Вишиванка" вийшло у число переможців як один з кращих колективів - пропагандистів мистецтва кобзарського співу.
19 грудня у Національній  бібліотеці  України  для  дітей урочисто привітали переможців Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості "Моя мала Батьківщина".  За результатами конкурсу  в Полтавській області  найкращими було визнано Лохвицьку районну бібліотеку для  дітей  та   Кременчуцьку   Центральну   міську бібліотеку для  дітей імені І.Ф.Торубари.  На останньому етапі конкурсу перемогу отримала Червонозаводська  міська  бібліотека-філія N1 Лохвицької районної бібліотеки для дітей.
У Всеукраїнському огляді-конкурсі діяльності бібліотек для юнацтва з формування екологічної  культури  молоді  філіал Кременчуцької міської централізованої бібліотечної системи для дорослих увійшов до п'ятірки переможців.
У Києві в квартирі-музеї Павла Тичини  відкрита  виставка картин нашого земляка з Шишак Михайла Онацька.
На YІ Міжнародному фестивалі-конкурсі  імені  Федора  Шаляпіна, що  проходив  у Криму,  перше місце в середній віковій категорії виборов виконавець пісень Федор Губачов з Полтави, а друге  місце  в молодшій віковій категорії - його земляк Семен Рязанов.
Перше місце в І Міжнародному дитячо-молодіжному конкурсі української культури "Червона   Калина", що проходив в Уфі(Росія), посіло тріо бандуристок "Тернова ружа" Полтавського музичного училища імені М.В.Лисенка.
На Міжнародному гастрольно-фестивальному турі творчих колективів "Осіння казка Чехії -  2006",  що проходив у трьох містах цієї країни,  юні комсомольчани - співаки ансамблю "Акварель" - посіли вищі  місця: солістка  А.Гармаш  у  номінації "Естрадний вокал"  -  І місце,  Р.Марченко та І.Прядко - ІІ та ІІІ місця відповідно.

Театрально-концертне життя. В обласному академічному музично-драматичному театрі  ім.М.В.Гоголя  у  грудні  відбулися наступні заходи: перший регіональний фестиваль-конкурс хореог-
рафічних  мініатюр  "Полтавська  мозаїка"  за  участю  хореографічних  колективів з України;  ювілейний творчий вечір  викладача  Полтавського музичного училища імені М. Лисенка Валерія Стовбира та концерт кращих творчих колективів Полтавщини перед працівниками органів місцевого самоврядування з нагоди їх професійного свята. Також у театрі відбувся новорічний концерт з нагоди відкриття  головної  ялинки  області.  У концерті взяли участь актори  Полтавського обласного театру ляльок,  народний ансамбль  "Барвінок" та танцювальний центр "Акцент" Палацу дитячої та юнацької творчості, хореографічний  ансамбль  "Ритм" Шишацької  спецшколи  екологічно-українознавчого профілю імені В.І.Вернадського, Народний ансамбль бального танцю "Фестиваль" полтавського навчально-виховного комплексу N30,  зразковий хореографічний ансамбль "Екзотика" Миргородського  центру  естетичного виховання учнівської молоді, а також солісти - лауреати Всеукраїнських та обласних мистецьких  конкурсів  і  фестивалів.
Симфонічний оркестр Полтавського академічного драматичного театру імені М.В.Гоголя та група артистів виступили з  концертом перед тваринниками Михайлівського приватного підприємства "Агроекологія" Шишацького району з нагоди Дня тваринника.
5 грудня  у  Палаці  дозвілля "Листопад" відбувся творчий вечір нашого земляка, українського композитора Олега Киви з нагоди його 60-річчя. В концерті взяли участь співаки Ніна Матвієнко, Валерій Буймістер, Людмила Войнаровська, Ірина Семененко та віртуози "Київської камерати". Наступного дня Олег Кива виступив з концертом перед студентами Полтавського музичного училища  імені  М.В.Лисенка. Також у Палаці дозвілля "Листопад" у грудні виступила з концертом перед полтавськими енергетиками з нагоди їх професійного свята співачка Тіна  Кароль, а  міський  духовий  оркестр "Полтава" під керівництвом заслуженого артиста України диригента Едуарда  Головашича  дав концерт. 24 грудня в Палаці дозвілля відбувся вже другий елітний благодійний захід - "Віденський бал", в якому  взяли участь  кращі  танцювальні  колективи міста, полтавський симфонічний оркестр та київський гурт "Імперія". Ведучими цього шоу були артисти Руслана Писанка та Микола Коваленко. В останні дні року у цьому закладі артисти і творча молодь - студенти театрального відділення музучилища та вихованці театрального і вокального відділень міської Школи мистецтв, хореографічний ансамбль "Міленіум" показали новорічну виставу "Незвичайна мрія королеви" за мотивами казки С.Маршака "Дванадцять місяців".
У Полтавському  музичному  училищі імені М.В.Лисенка студенти відділу театрального мистецтва Львівського Національного університету імені І.Я.Франка разом з місцевими студентами показали дві вистави: "Дзвінка та  Довбуш"  і "Танго. Джинси і перстень".
Полтавський молодіжний театр "ПарМіКо" відсвяткував своє п'ятиріччя.
У середній загальноосвітній  школі  N 11 свою п'ятнадцяту річницю святкував полтавський вокально-інструментальний ансамбль "Князь тиші".
У Будинку культури залізничників відбувся виступ рок-гуртів: АННА (Львів),  A.V.V.A (Сімферополь),  Е-42 (Лубни Полтавської області) та HELLER (Полтава).
Учні та викладачі дитячої музичної школи N 2 імені В.Шаповаленка підготували казку-оперу Миколи  Лисенка  "Коза-дереза".
8 грудня відбулися концерти-лекції дитячої філармонії, що утворена на базі Гребінківської дитячої музичної школи. Ці заходи присвячені 110-й річниці від дня народження  композитора, піаніста і педагога Віктора Косенка.
У Гребінці і Оржиці з новою концертною програмою виступив квартет "Гетьман".
5 грудня у Кременчуці відбувся концерт російської співачки Юлії Савічевої.

Образотворче мистецтво. У Полтавському художньому музеї (Галереї мистецтв) відбулась зустріч полтавської молоді з директором Східноєвропейського інституту розвитку Мрідулою Гош. У заході взяв участь танцювальний колектив індійського танцю "Шанті". У  цьому ж закладі пройшла презентація альбому "Образотворче мистецтво Полтавщини", в якому представлені живопис, графіка, скульптура, сценографія та інше декоративне мистецтво 89-ти наших земляків-художників і їх короткі біографічні дані.
У Полтавській  Галереї  мистецтв  експонувалась  ювілейна виставка картин Миколи Ярошенка з нагоди 160-річчя від дня його народження.
У Полтавській  обласній  філармонії  відкрилася виставка картин подружжя художників Тетяни Кобзар і Миколи Мещерякова.
У Полтавській художній галереї "Арта" проходила виставка пейзажів художника Ігоря Каюріна.
У виставковій  залі полтавського творчого об'єднання "Художник" по вулиці Чапаєва 4  відкрита персональна виставка живописця Олександра Серафимовича Четвьоркіна.
У Полтаві демонструвалися фотовиставки  Олександра  Чинзяєва та Олександра Золотокрильця.
2 грудня  у Лубенській художній школі відкрилась виставка робіт фотомайстра Володимира Білоуса.
2 грудня у Лубнах відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки на будинку, де зупинявся письменник Григір Тютюнник.

Бібліотечна справа. Клуб шанувальників поезії при відділі масової роботи обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.П.Котляревського  своє чергове засідання присвятив творчості поета Федора Гаріна. Також в Бібліотеці відзначила своє 15-річчя Полтавська спілка літераторів.
В обласній бібліотеці для дітей імені Панаса Мирного відбулася презентація  виставки робіт юної художниці Маргарити Пічугової "Іграшки - моя любов".
У полтавській бібліотеці-філії N 5 відкрита виставка  дитячих  робіт  "Квіткове розмаїття" вихованців гуртка "Господарочка".
У Карлівській центральній районній  бібліотеці  проходили такі заходи:  в рамках місячника боротьби зі СНІДом – книжкові виставки і  перегляд літератури "Зроби свій вибір  на  користь здоров'я", "Як уберегти здоров'я" та пізнавально-виховна година для школярів "Знати, щоб жити"; до Дня місцевого самоврядування - відкритий  перегляд літератури та тематична полиця "Інформаційне забезпечення керівників та службовців органів управління".
У Карлівській центральній районній бібліотеці для дітей була підготовлена книжкова виставка "Грізна тінь СНІДу" та проведений бібліографічний урок для школярів "Історія створення книги".
У Шишацькій центральній районній бібліотеці були проведені: урок історії "Голодомор - незагойна рана України" за книгою Софії  Денисенко "Тіні незабутих предків";  бібліографічний огляд останніх книг про Голодомор та книжково-ілюстративна виставка "Жнива скорботи".
У Шишацькій центральній районній бібліотеці для дітей була  проведена презентація книги Дмитра Білоуса "Рідні небеса", яка проілюстрована художником Михайлом Онацьком.
У Варварівській сільській бібліотеці-філії  Карлівського району пройшов перегляд літератури на тему "Життя - це мить, зумій його прожити".

Музейна справа. У полтавському домі-музеї Володимира Короленка пройшли наступні заходи: відкрилася виставка "Відродження давніх ремесел" художника по металу Анатолія Фіктянова; відбулася традиційна зустріч шанувальників творчості письменника та пройшли дитячі новорічні ранки.
Співробітники Великосорочинсього літературно-меморіального музею М.В.Гоголя Миргородського району провели музейний урок "Гість із неба Святий Миколай" у Чапаєвській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів Диканського району.
1 грудня у Кременчуцькому краєзнавчому музеї відкрилася виставка творів прикладного мистецтва "Повір у себе" - робіт інвалідів та виставка картин художниці Тетяни Шуляк.
У Шишацькому краєзнавчому музеї відбулася зустріч із свідками подій Голодомору та  виступ директора музею Наталії Прасольченко.

Кіномистецтво. У Палаці дозвілля "Листопад" пройшла демонстрація фільму "Голодомор - 33",  знятого за повістю Василя Барки "Жовтий князь".
За ініціативи  Лубенської  організації Народного Руху України в місцевому кінотеатрі "Київська Русь" був організований показ фільму "Залізна сотня".
Туристична справа. У Комсомольській загальноосвітній школі N2 пройшла презентація молодіжного проекту "Крутий відпочинок для звичайних дітей", яку провели члени туристичного гуртка "Пілігрім".
Просвітництво і художня самодіяльність. Художні колективи Будинку культури Полтавського турбомеханічного заводу виступили з  концертом  перед  енергетиками  заводу з нагоди їх професійного свята.
1 грудня у Гребінківському  районному  Будинку  культури відбувся захід для учнівської молоді до Дня солідарності з ВІЛ-інфікованими людьми "Молодь проти СНІДу",  в підготовці якого, зокрема, взяв участь відділ культури і туризму райдержадміністрації.
19 грудня у Карлівському районному Будинку культури була проведена виставка вишивок іконописних зображень.
У Машівці  пройшов міжрайонний дитячий пісенний фестиваль "Кришталеві нотки",  в якому взяли участь понад 60 учасників з шести районів Полтавщини.
Аматори сцени Яресківського сільського  Будинку  культури Шишацького району виступили з концертною програмою перед тваринниками агрофірми "Шишацька" з нагоди їх професійного свята.
У Градизькому зональному Будинку культури Глобинського району відбувся виступ аматорок-виконавиць української народної пісні Анюти Деркач та Катерини Швидкої під назвою "Надвечір'я".
У Климівському сільському Будинку культури Карлівського району відбулося пісенне свято  "Роде наш красний", в якому взяли участь гості свята - учасники художньої самодіяльності Варварівського, Нижньоланнівського, Федорівського сільських і районних Будинків культури.
У Чутівській  загальноосвітній  школі Оржицького району пройшла презентація збірки поетичних та прозових творів "Віночок для Юлії" місцевої жительки Любові Степанівни Костакової.


Матеріал підготувала:                І.О.Коваленко, провідний
                                     бібліограф відділу інфор-
                                     мації з  питань  культури
                                     та мистецтва


Режим роботи:
понеділок-неділя: 9.00 – 17.30
Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net




































2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського