Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Сенсорний інтерфейс (Електронний каталог)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 



















Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ
ПОЛТАВЩИНИ

(оглядова довідка за матеріалами преси
за грудень 2007 року)

В Опішному Зіньківського району відбувся Всеукраїнський науково-практичний керамологічний семінар «Сучасні проблеми атрибутування керамологічних колекцій в Україні».
У Полтаві відбулося чергове засідання Слов’янського клубу, гостями якого стали: голова Полтавського обласного відділення Національної Всеукраїнської музичної спілки, заслужений діяч мистецтв України, народний артист України Г.Ю.Юрченко, піаністка Елла Трусова, тенор Руслан Христиченко та самодіяльний ансамбль молодих скрипалів під керівництвом Олександра Абрамова.
19 грудня в обласному центрі проходив 2-й Міжнародний конкурс-казка «Різдвяний янгол» за участю хлопчиків і дівчаток з різних міст України та країн-сусідів – Молдови, Польщі, Білорусі, Румунії та Прибалтики.
25 грудня у Полтавському міському Будинку культури відбувся Новорічний благодійний бал міського голови Андрія Матковського.
У фойє Полтавської обласної ради відкрита фотодокументальна виставка «Перші ряди України: становлення виконавчої влади у 1917-1920 роках».
У Полтавському державному педагогічному університеті імені В.Г.Короленка пройшла презентація п’яти томів з десятитомного зібрання творів громадсько-політичного діяча, дисидента, журналіста, Героя України В’ячеслава Чорновола за участю сестри автора Валентини Чорновіл.
У Лубенській дитячій музичній школі відбувся вечір з нагоди 100-річчя від дня народження письменника Петра Лубенського.
У видавництві «Полтавський літератор» вийшла друком перша збірка поезій Людмили Іванівни Ларіонової (творчий псевдонім Дар’я Горлиця) з Котельви «Йду до людей».
У Гадяцькому видавництві «Гадяч» вийшла друком книжка Наді Фесенко «Дівчинка в лісі».
У Київській Національній бібліотеці імені Володимира Вернадського експонувалася виставка картин заслуженого майстра народного малярства із Шишак Михайла Онацька «Різдвяна феєрія».

Театрально-концертне життя. У Полтавському обласному акаде- мічному музично-драматичному театрі імені М.В.Гоголя у грудні відбулася низка подій: творчий вечір 10-річної градизької співачки, лауреата багатьох міжнародних та всеукраїнських конкурсів Наталки Шинкаренко «З любов’ю до Полтавщини»; прем’єра поетично-музичної композиції за твором О.С.Пушкіна «Євгеній Онєгін» на музику П.І.Чайковського; концерт класичної музики  симфонічного оркестру театру; дев’ятнадцятий конкурс «Красуня Полтави – 2007» та новорічна вистава і відкриття Головної ялинки області для дітей.
У Полтавському міському Будинку культури виступив з концертом заслужений ансамбль пісні і танцю України «Лтава» імені                                                               Валентина Міщенка з нагоди свого 50-річчя; пройшов перший у Полтаві бал офіцерських родин з нагоди Дня Збройних сил України та відбувся благодійний концерт до дня Святого Миколая «Зимовий зорепад».
У Полтавському палаці дозвілля «Листопад» відбувся творчий вечір відомої співачки, автора, композитора Наталії Май та її доньок – Олесі і Станіслави та свято «Зорепад талантів» за участю кращих дитячих художніх колективів міста.
25 грудня у Полтаві відбувся святковий новорічний концерт українського народного хору «Калина» під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України Г.Левченка.
У Полтавському художньому музеї (Галереї мистецтв) відбувся 8-й Всеукраїнський фестиваль сольного класичного танцю імені Саші Путрі «Танок безсмертної Апсари», який завершує Рік Індії в Україні.
У Полтавському арт-клубі «22» відбулося ексклюзивне шоу-party «Love is a coice», в якому взяли участь гурти та виконавці: Dance-театр «Белый город», музичний R’n’B гурт «Живі серед мертвих», музична група  «Advance», Наталія Тихонова.
1 грудня у Шишаках з концертом виступила Національна заслужена капела бандуристів України імені Г.І.Майбороди.
2 грудня у Миргородському палаці культури у рамках спільного проекту Полтавського відділення Національної музичної спілки, Українського фонду культури та Полтавської обласної державної адміністрації «Музика дітям і молоді» з концертною програмою «Свята до музики любов» виступив Харківський молодіжний симфонічний оркестр «Слобожанський».
15 грудня у Кременчуці відбувся виступ українського артиста, хореографа Дмитра Коляденка.

Образотворче мистецтво. У Полтавській галереї мистецтв експонувалася виставка творів українського мистецтва ХХ століття із фондів Художнього музею.
У Полтавському салоні Національної спілки художників України відкрилася традиційна новорічна різдвяна виставка полотен визнаних майстрів пензля Полтавщини.
У Полтавській галереї «Арта» відкрилася різдвяна виставка картин українських художників; наймолодша художниця Юлія Петушинська, подарувала на цьому заході свою картину на різдвяну тему, виконану у стилі батик, Полтавській школі-інтернату №1. Також у Галереї пройшла презентація календаря «Полтава очима художників – 2008», свої роботи у календарі представили 12 авторів із Полтави, Львова і Алушти.
У Полтавському військовому інституті телекомунікацій та інформатизації Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» відбулася четверта виставка фоторобіт студентки 3-го курсу Полтавського державного педагогічного університету імені В.Г.Короленка Вікторії Петреєвої «Світ комах», присвячена комахам Полтавської і Донецької областей та Криму.
У Карлівці пройшла виставка декоративного розпису по дереву Світлани Колодяжної та Світлани Смирнової.
У Лубенській галереї образотворчого мистецтва відкрилася виставка робіт з фондів краєзнавчого музею лубенського художника Георгія Карповича.

Бібліотечна справа. У Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І. П. Котляревського у грудні відбулися наступні заходи: «круглий стіл» на тему «Огієнко і сучасність» за участю заступника начальника Державного архіву області Тараса Пустовіта, науковців та викладачів університетів міста;  вечір «У передчутті зими» за участю поетеси В. Шевчук, ансамблю гітаристів «Богемія» та барда Ксенії Виговської; чергове засідання клубу любителів поезії, присвячене творчості відомої поетеси та письменниці Лідії Віцені «Усе в житті не випадково», вечір поезії та романсової музики і «Різдвяний вернісаж», на якому понад 100 своїх художніх робіт представляли 14 митців Полтавщини.
У Полтавській центральній міській бібліотеці відбулися Петлюрівські слухання, участь в яких взяли науковці, молодь та депутати міської ради.
У Лубнах відбулася зустріч міського голови Василя Коряка з кращими  читачами міської бібліотеки для дітей, на якій кожному з читачів були вручені грошові заохочення, книги та солодкі подарунки і сувеніри, подарунки отримали також завідуюча міської бібліотеки для дітей Людмила Шовкопляс та вчителька місцевої загальноосвітньої школи №2 Людмила Першина.

Музейна справа. У Полтавському обласному краєзнавчому музеї відбулася презентація семи книг з історії українського мистецтва, в яких вміщені репродукції творів з експозиції Національного художнього музею України. Презентував книги генеральний директор Національного художнього музею України Анатолій Мельник.
У Полтавському літературно-меморіальному музеї І.П.Котляревського у грудні проходили наступні заходи: молодіжне свято Калити, яке розпочало низку дитячих новорічних ранків; персональна виставка художниці Олени Перепелиці та літературно-музичний ранок за участю громади Супрунівської церкви, організований для дітей-сиріт школи-інтернату №2 імені Н.Крупської.
У Полтавському літературно-меморіальному музеї В.Г.Короленка проходила виставка творів київської художниці Людмили Красюк, також у музеї відбулося свято Короленківської ялинки.
В Устивиці Великобагачанського району на будинку місцевої лікарні відкрита меморіальна дошка видатному хірургу Овксентію Богаєвському.

Просвітництво і художня самодіяльність. У Будинку культури Полтавського турбомеханічного заводу відбулася прем’єра вистави за п’єсою Ярослава Стельмаха «Так закінчилося літо» у постановці студентського театру «Факультет F» Полтавського державного педагогічного університету імені В. Г. Короленка.
У Гадячі відбувся 2-й районний фестиваль народної творчості «Таланти рідного краю», присвячений Дню місцевого самоврядування, а у Гадяцькому училищі культури імені І.П.Котляревського – десятий «Пісенний вернісаж».
У Лубнах проходив 2-й відкритий дитячо-юнацький конкурс естрадної пісні «Сузір’я ліри», організований і проведений за сприяння відділу культури і туризму райдержадміністрації і творчої студії «Звук».
У Машівському районному Будинку культури відбувся міжрайонний дитячий пісенний фестиваль «Кришталеві нотки – 2007».
У Карлівці відбулося свято «Затишній оселі – 40 літ», в якому взяли участь всі представники поколінь мешканців будинку №8, що по провулку Полтавському.
У Нових Санжарах відбувся регіональний фестиваль «Листопад надій» за участю людей з обмеженими фізичними можливостями.
У Хорольському районному Будинку культури відбувся п’ятий міжрайонний пісенний дитячий фестиваль-конкурс «Хорольські зірочки» за участю юних талантів Хорольського і Семенівського районів.
20 грудня студенти і викладачі Березоворудського технікуму Полтавської державної аграрної академії Пирятинського району провели «Елітні вечорниці» та осучаснили інсценізацію відомого твору М.В.Гоголя, назвавши його «Вечори на хуторі біля Крячківки».
21 грудня у рамках районного огляду-фестивалю народної творчості «Родослів» з концертом виступили учасники художньої самодіяльності Вишневецького сільського Будинку культури Пирятинського району.
У Засульському сільському Будинку культури Лубенського району відбулося засідання клубу «Надвечір’я», присвячене 75-м роковинам трагедії Голодомору в Україні «Минуле стукає в наші серця» та експонувалася книжкова виставка «Голгофа голодної смерті».
У Будинку культури Яреськівського цукрового заводу Шишацького району відбувся концерт з нагоди 20-річчя від дня створення самодіяльного ансамблю танцю «Юмана».

Туристична справа. У Полтавському міському Будинку культури проходила міжрегіональна виставка-турсалон «Відпочивайте на Полтавщині» за участю митців і майстрів народних промислів, організаторів туристичного бізнесу і музейних працівників Полтавщини і Сумщини.



Матеріал підготувала:                                                   І.О.Коваленко, провідний           
                                                                                         бібліограф відділу інфор-
                                                                                         мації  з  питань  культури
                                                                                         та мистецтва




Режим роботи:
понеділок-неділя: 9.00 – 17.30
Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


































2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського