Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Сенсорний інтерфейс (Електронний каталог)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 



















Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ
ПОЛТАВЩИНИ

(оглядова довідка за матеріалами преси
за  грудень 2008 року)


Указом Президента України Віктора Ющенка від 3 грудня 2008 року почесне звання «Народний артист України» присвоєно нашому земляку з Покровської Багачки Хорольського району, випускнику Хорольської музичної школи, нині художньому керівнику Національного академічного симфонічного оркестру України Володимиру Федоровичу Сіренку.
Указом Президента України  Віктора Ющенка про нагородження державними нагородами осіб, які зробили вагомий особистий внесок у вшанування пам’яті жертв геноциду українського району у зв’язку з 75-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні, подвижницьку діяльність, спрямовану на висвітлення правди про Голодомор, орденом княгині Ольги, нагороджена, зокрема, уродженка Ковердиної Балки Шишацького району, а нині професор Львівського національного університету імені Івана Франка Софія Никифорівна Денисенко.
У Полтавському державному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка відбулися заходи: зустріч студентів закладу із письменником Михайлом Слабошпицьким і знайомство з його романом-есе «Марія Башкирцева» та вечір пам’яті майстра слова, перекладача творів класиків світової культури Григорія Порфировича Кочура.
У Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти імені М. В. Остроградського відбулася презентація п’ятого тому науково-документальної серії «Реабілітовані історією».
У міському Будинку культури обласного центру в рамках VІ міжрегіональної книжкової виставки «Книжковий світ» відбулася урочиста церемонія підбиття підсумків конкурсу «Краща книга Полтавщини», Гран-прі якого присуджено обласному тому «Національної книги пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні».
У Полтавській галереї мистецтв відбувся щорічний благодійний бал «Відкрите серце», який пройшов під патронатом міського голови Андрія Матковського.
У Полтаві на ковзанці торгово-розважального центру «Екватор» відбулося мегашоу «Танці на льоду», в якому взяли участь 16 пар полтавців.
У полтавських видавництвах протягом грудня вийшли друком наступні книги: у видавництві «Дивосвіт» - літературно-художнє видання «Микола Гоголь у творах учнів ліцею №1» та третій альбом заслуженого майстра народної творчості України, відмінника освіти України, викладача декоративно-прикладного мистецтва  Гадяцького училища культури імені   І. П. Котляревського, лауреата обласної премії імені Панаса Мирного Григорія Кисіля «Українська вишивка. Ікони. Релігійні композиції»; у видавництві «Полтавський літератор» - збірка поезій Михайла Любивого «Присвята».
У Кременчуці з нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом була проведена широкомасштабна загальноміська профілактична акція, до програми якої увійшли виставка дитячих малюнків «Дороги, які ми обираємо», розповсюдження тематичної літератури, трансляція відеофільмів та вистава Андрія Кареліна «СМС» («Врятуй мою душу») у виконанні народного театру-студії «Лілея» Кременчуцького державного політехнічного університету імені М, В. Остроградського.
У мистецькій світлиці Центру розвитку духовної культури Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному Зіньківського району відкрилася виставка робіт «Гончарські фантазії минулого», присвячена 100-річному ювілею гончара Федора Хлоня.
У Машівці відбувся традиційний щорічний міжрайонний пісенний дитячий фестиваль-конкурс «Кришталеві нотки-2008», в якому взяли участь 54 учасники з Машівського, Кобеляцького, Карлівського, Новосанжарського та Полтавського районів. Гран-прі у старшій віковій категорії виборола полтавка Валерія Дашко.
У Чорнухах відзначили 286-у річницю від дня народження письменника Григорія Сковороди. Також у місті відбулася презентація книги Валерія Шевчука «Пізнаний і непізнаний Сфінкс».
У Шишацькому районному будинку культури відбулася презентація книги Володимира Хурси «Вернадський у Шишаках», за видання якої полтавське видавництво «Полтавський літератор» нагороджене дипломом другого ступеня в обласному конкурсі «Краща книга Полтавщини» імені Олеся Гончара в номінації «Краще історико-краєзнавче видання».
У Великоперевізькій І-ІІ ступенів загальноосвітній школі Шишацького району відбувся урок-пам’ять, присвячений творчості непересічного українського поета Володимира Підпалого. У заході взяла участь дружина поета – киянка Ніла Андріївна.

Театрально-концертне життя.   У Полтавській обласній філармонії відбулися урочисті збори та концерт, присвячені 140-річчю всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка.
У Полтавському палаці дозвілля «Листопад» протягом грудня відбулися наступні заходи: двадцятий ювілейний конкурс «Красуня Полтави»; гала-концерт за участю відомого українського гурту «Скрябін» та полтавських гуртів «Забута симфонія», «Погана мода», «Резонанс», «ДМЦ», «Немає часу» та міжнародний конкурс-казка «Різдвяний Янгол» за участю представників з Росії, Польщі та різних регіонів України.
У Полтавському державному музичному училищі імені М. В. Лисенка проходив обласний конкурс юних композиторів «Створюємо музику», Гран-прі конкурсу та Дипломом управління культури облдержадміністрації нагороджена учениця Кобеляцької музичної школи по класу фортепіано Леся Герасименко.
У Полтавському палаці дитячої та юнацької творчості в рамках фестивалю мистецтв «Слава роду полтавського» відбувся заключний концерт «Перлини світового вокалу» за участю заслуженого артиста України, соліста Національної опери Володимира Опенька, народної артистки України, лауреата Національної премії України імені Т. Г. Шевченка, провідного соліста Національної опери Романа Майбороди та молодих артистів Полтавського обласного академічного музично-драматичного театру імені М. В. Гоголя Вікторії Ягодки, Сергія Озерянка та симфонічного оркестру театру під керівництвом Миколи Жорнового і Віталія Скакуна.
В обласному центрі з концертом виступив пересувний фестиваль бардівської пісні «Караван любові».
У Щербанях Полтавського району відбулася творча зустріч учнів місцевої школи із солісткою Полтавського обласного академічного музично-драматичного театру імені М. В. Гоголя Світланою Коломієць та її колегою – музикантом Олександром Кравченком, а артисти театру з концертною програмою «Феєрія танцю» виступили  у Котелевському будинку культури.
У Гадяцькому училищі культури імені І.П.Котляревського відбулася лекція-концерт з нагоди 90-річчя з дня народження композитора Платона Майбороди та 95-річчя його брата – композитора Георгія Майбороди.

Образотворче мистецтво.   У Полтавському художньому музеї (Галереї мистецтв) відбулося урочисте закриття виставки творчих робіт юних полтавців – переможців і лауреатів міського дитячо-юнацького конкурсу образотворчого мистецтва, присвяченого 200- річчю від дня народження М. В. Гоголя та 300-річчю Полтавської битви.
У Полтавській галереї мистецтв відкрилася виставка робіт полтавських художників із приватних колекцій місцевих підприємців та проходило «Свято українського вбрання», на якому учнями гімназії №6 міста була представлена колекція власноруч вишитих сорочок  та рушників, а також раритетні вироби старовини з фонду Художнього музею імені Миколи Ярошенка.
У Полтавському художньому салоні відкрилася виставка картин «Про те, як осінь малювала», які були написані на першому всеукраїнському пленері на Полтавщині художниками із Сумщини, Харківщини, Києва, Криму.
У Полтавській галереї «Арта» відбулася презентація мистецького календаря на 2009 рік «Полтава очима художників», автором ідеї якого стала господарка галереї Юлія Петушинська. Це продовження проекту, започаткованого галереєю перед Новим 2008 роком за підтримки міського та обласного управлінь культури.
У Полтавському торгово-розважальному центрі «Екватор» відкрилася чергова художня експозиція картин полтавських художників «Святкові мрії», на відкритті якої були присутні автори картин, зокрема, Лариса Лукаш, Едуард Трирог, Сергій Рой та подружжя Ганна та Ігор Велички; також у Центрі відкрилася виставка робіт шістьох фотографів із Києва, Харкова, Мінська та Полтави «Чарівні миті життя».
30 грудня у Кременчуцькій міській художній галереї відбулося відкриття художньої виставки «Святкові пейзажі та натюрморти». На ній представлено 57 робіт різних авторів.
У приміщенні Лубенської міської картинної галереї  відкрилася виставка фоторобіт «Афганістан очима очевидців», присвячена 20-річчю виведення радянських військ з його території.
У Гадячі експонувалася виставка робіт художника Олексія Дейнеки, приурочена до 60-річчя визволення міста від німецько-фашистських загарбників.

Бібліотечна справа.   У Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.П.Котляревського відбулася презентація збірки віршів Юрія Денисова  та Ніни Габріелі «Зерно граната»; у відділі літератури з мистецтв Бібліотеки відкрилася перша персональна виставка робіт з графіки та світлин  студента 4 курсу кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтв архітектурного факультету Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка Дмитра Білоконя.
У Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва імені Олеся Гончара відбулося відкриття Інтернет-центру.
У Полтавській обласній бібліотеці для дітей імені Панаса Мирного відбулося щорічне концертно-театралізоване дійство – свято Миколи Чудотворця, у якому, зокрема, взяв участь поет, лауреат літературно-мистецької премії імені Василя Симоненка і всеукраїнського конкурсу «Майстер» Володимир Слєпцов.
У Лубенській районній бібліотеці для дітей імені О.Донченка для учнів 2-х класів місцевої загальноосвітньої школи №2 було проведене свято «Осінь проводжаєм, зиму зустрічаєм».
У Малобудищанській бібліотеці-філії Зіньківського району були проведені заходи: медіа-клас «Бібліотека – осередок народознавства та історії рідного краю»; урок народознавства «Немає переводу добрим звичаям народу» та огляд літератури «Слово про рідний край».

Музейна справа.   У мистецькій залі-вітальні Полтавського краєзнавчого музею відбувся концерт виконавців духовної музики – камерного хору «Гілея», який відзначив своє 10-річчя.
До Полтавського літературно-меморіального музею І. П. Котляревського за посередництва благодійника – директора київського видавництва «Манускрипт» Володимира Каська – надійшло елітарне видання «Енеїди» Івана Котляревського, видане у Санкт-Петербурзькому видавництві «Віта Нова».
У Полтавському літературно-меморіальному музеї В. Г. Короленка був проведений традиційний захід для дітей – Короленківська ялинка.
У Карлівському історико-краєзнавчому музеї відбулося офіційне відкриття виставки-презентації робіт працівниць районного будинку дитячої та юнацької творчості Оксани Стесенко і Оксани Карась «Я тут живу, радію і кохаю».
У Хорольському районному краєзнавчому музеї експонувалася виставка «Афганістан: очима очевидців», основу експозиції якої склали світлини воїна-афганця Миколи Іващенка.
У Миргороді відбулися урочистості з нагоди відкриття та освячення пам’ятника відомому українському і російському художнику-пейзажисту, іконописцю та портретисту Володимиру Боровиковському.
У Лохвиці відкрито пам’ятник Українському козацтву.
На будівлі Кустолівської загальноосвітньої школи Новосанжарського району встановлено меморіальну дошку земляку, Герою Радянського Союзу Михайлу Мусійовичу Кибкалу.

Кіномистецтво.   У Полтавському міському будинку культури відбулася презентація другої частини телепроекту «Це моя історія. Полтава» автора В’ячеслава Джигана.
У кабельних мережах Миргорода відбулася презентація програми телеканалу обласної державної телерадіокомпанії «Лтава».

Просвітництво і художня самодіяльність У конференц-залі Полтавського художнього музею імені М. Ярошенка відбулася творча зустріч ветеранів війни і праці, на якій з концертом «Мелодії золотої осені» виступила хорова капела міського Будинку культури.
У Ватажківському сільському клубі Полтавського району з концертною програмою виступили учасники художньої самодіяльності Верхолівського сільського клубу цього ж району.
У Щербанях Полтавського району з концертом до Міжнародного дня інвалідів виступили учасники місцевих колективів – художнього колективу «Журавка» та дитячого ансамблю «Барвінок».
У Кременчуцькому палаці культури «Кредмаш» пройшов ювілейний вечір балету – Театр танцю Світлани Шумкової відзначив 15-ту річницю свого заснування.
У Лубенському районному будинку культури відбулося свято просвітянської поезії «Шевченкові джерела» та конкурс читців поезії Василя Симоненка, в якому взяли участь 78 читців.
У Лубнах пройшов перший відкритий регіональний фестиваль творчості людей з обмеженими можливостями «Сузір’я мрії» за участю представників всіх районів Полтавщини, Севастополя, Сімферополя і Львова. Котелевщину представляли учасники бойових дій повоєнних років Іван Хоменко, Іван Цигрик та концертмейстер РБК Руслан Касьян.
У Гадячі пройшов ІІІ районний фестиваль народної творчості «Таланти рідного краю», присвячений Дню місцевого самоврядування, учасниками якого стали представники органів місцевого самоврядування, територіальних громад району.
У Хорольському районному будинку культури відбувся VІ-й міжрайонний пісенний дитячий фестиваль-конкурс солістів-вокалістів «Хорольські зірочки-2008», володаркою Гран-прі якого стала учениця Мусіївської загальноосвітньої школи району Юлія Бич.
У Пирятині з концертом до Дня місцевого самоврядування виступили учасники художньої самодіяльності районного та сільських будинків культури.
У Нових Мартиновичах Пирятинського району відбувся огляд художньої самодіяльності села.
Колектив народного фольклорного ансамблю Фрунзівського сільського клубу «Пісенне джерело» Решетилівського району влаштував концерт для жителів с.Пасічники цього ж  району.
У Сухорабівці Решетилівського району відбувся захід, приурочений до Дня святого Миколая, на якому з концертом виступив колектив художньої самодіяльності сільського Будинку культури на чолі з І.А.Тютюнником.
Сільський будинок культури Плоского Решетилівського району відзначив своє 40-річчя.

Туристична справа.   У виставковій залі міського Будинку культури  обласного центру проходила ІІ міжрегіональна туристична виставка, в якій взяли участь понад 100 представників Полтавщини та  Закарпатської, Сумської, Житомирської, Запорізької, Чернігівської, Черкаської, Рівненської областей, АР Крим та міст Одеси і Севастополя.



Матеріал підготувала:                                                   І.О.Коваленко, провідний           
                                                                                         бібліограф відділу інфор-
                                                                                         мації  з  питань  культури
                                                                                         та мистецтва




Режим роботи:
понеділок-неділя: 9.00 – 17.30
Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


































2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського