Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог (Архівна версія)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 

Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ
ПОЛТАВЩИНИ

(оглядова довідка за матеріалами преси
за квітень 2003 року)

Щороку в день народження видатного земляка Миколи Васильовича Гоголя полтавці вшановують його пам'ять. Книжкові і документальні  виставки до 1 квітня підготували працівники краєзнавчого музею та обласної універсальної бібліотеки імені І.П.Котляревського. Шанувальники творчості письменника прийшли і до його пам'ятника в обласному центрі.
На Миргородщині відбувся традиційний регіональний огляд-конкурс юних бандуристів, присвячений пам'яті  бандуриста Володимира Кабачка.
У Полтаві відбулася презентація "Словника митців  Полтавщини" Віталія Ханка, який побачив світ у видавництві "Полтава".
5 квітня у Палаці дитячої та юнацької творчості відбувся вечір з нагоди 40-річчя творчої діяльності Г.С.Калайди, заслуженого працівника культури України.

Театрально-концертне життя. У квітні одночасно на сценах двох театрів ляльок - Полтавського і Курського - перед юними глядачами з'явилися гості: творчі колективи із гастрольними виставами. Маленькі полтавці протягом тижня дивилися казку-мюзикл "Вовк і козенята". А в Курську - юні глядачі знайомились із казкою "Карлик Ніс" по-полтавськи.
В обласному  музично-драматичному театрі імені М.В.Гоголя виступив Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України. Художній керівник і головний диригент – наш земляк, заслужений діяч мистецтв України Володимир Сіренко.
4 квітня у Полтавському обласному театрі імені М.В.Гоголя відбувся концерт українського гурту "Океан Ельзи".
У Кременчуці відбувся концерт заслуженого артиста України Віктора Павліка.
У Полтаві та Кременчуці відбулися концерти російської співачки Крістіни Орбакайте.
У залі Полтавського музичного училища імені М.В.Лисенка у рамках відзначення 100-ліття навчального закладу відбулися: прем'єра мюзиклу "Музичне диво" у виконанні молодіжного театру училища "ПарМіко" під керівництвом Т.Парулави-Оскоменко; концерт симфонічного оркестру училища під  диригуванням  Анатолія Попика та інші заходи.
В обласній державній філармонії пройшла прем'єра моновистави за поемою Ліни Костенко "Маруся Чурай".
3 квітня у Глобинському РБК відбувся урок камерної музики для школярів району. Урок провів директор обласної філармонії Герман Юрченко.

Образотворче мистецтво. 1 квітня у Полтавській Галереї мистецтв відкрилася третя Міжнародна виставка-конкурс карикатур "Карлюка - 2003".  На ній представлено понад 400 робіт із більш ніж 25 країн світу.
У Художньому салоні на вул.Жовтневій експонувалися: персональна виставка полтавського художника Ігоря Величка; персональна виставка члена творчого об'єднання "Художник" Ігоря Каюріна, присвячена 70-річчю від дня народження митця.
Своє 65-річчя полтавський художник Володимир Кривий, член творчого об'єднання "Художник", відзначив персональною виставкою живопису у виставковій залі на вул.Чапаєва обласного центру.
В Галереї мистецтв відкрито традиційну обласну  Великодню виставку "Світло для світу", на якій представлено 88 різнопланових робіт.
"Барвінковий світ весни", - так називається виставка творчих робіт студентів педагогічно-індустріального факультету педуніверситету, розгорнута в літературно-меморіальному музеї І.П.Котляревського.
У Кременчуці експонується виставка, присвячена десятиріччю міської організації Національної спілки художників України.

Музейна справа. 18 квітня в музеї Панаса Мирного відбулося відкриття виставки "Зоряний час рукодільниць" та мистецьке свято "У гості до Панаса Мирного".

Бібліотечна справа. "Нам без книги ніяк не можна", - під такою назвою в Пустовойтівській ЗОШ Глобинського району відбулося свято книги, організатором якого виступила Центральна районна дитяча бібліотека.
Чергове засідання "Клубу цікавих зустрічей" при відділі літератури з мистецтв обласної бібліотеки імені І. П. Котляревського було присвячене Дню книги.
У Полтавській центральній міській бібліотеці відбулася презентація трьох книг. Книгу "Минуле в ім'я майбутнього" презентували автор Йосип Гофман і герой повісті Юрій Шиндельман, книгу мистецтвознавчих розвідок "У світі мистецтва" Лариси Тесленко представив брат авторки музикознавець Валерій Тесленко. На презентації також звучали вірші із збірки поетеси Людмили Нестулі "В тишине".

Просвітництво та художня самодіяльність. 1 квітня у Попівці Миргородського  району відбувся концерт, присвячений Дню сміху.
На Зіньківщину з концертами завітали представники  Афгано-Чорнобильського братства "Побратими" Внутрішніх військ  України з Києва.
22 квітня в приміщенні обласного музично-драматичного театру імені  М.В.Гоголя перед полтавцями звітували учасники художньої самодіяльності Полтавської державної аграрної академії.
На сцені Глобинського РБК імені Кірова відбувся огляд-конкурс художньої самодіяльності працівників освіти району.
На сцені Лохвицького РБК проходить другий тур естафети праці та культури. Прозвітували художні колективи Червонозаводського МБК, Гирявоїсківського, Їсківського, Свиридівського СБК та Яшницького СК.
У Глобинському РБК імені Кірова проводився районний фестиваль-конкурс дитячої естрадної пісні і танцю "Зоряна доріжка".
У Зіньківському РБК відбувся обласний огляд-конкурс художньої самодіяльності учнів та працівників професійно-технічних навчальних закладів "Творча  палітра молодості".
"Квітнуть талантами освітяни у вінку незалежної України" - під таким девізом відбувся районний фестиваль самодіяльних художніх колективів профспілки працівників освіти і науки Гадяцького району.
У Харківецькому СБК відбувся традиційний звітний концерт "Квітни талантами, Гадяччино, у вінку незалежної України".
Згідно з наказом Міністра культури і мистецтв України з метою активізації творчої діяльності народних, зразкових аматорських колективів Центр народної творчості управління культури облдержадміністрації протягом 2003 року проводить їх переатестацію. Нещодавно у залі Котелевського РБК підтверджували свій статус колективи,  які вже мають звання народних: вокально-інструментальний гурт "Козаки з Батьківщини" Котелевського селищного Будинку культури СВК "Батьківщина" та кіностудія "Світанок" районного Будинку культури.
Ансамбль "Вільховатські кумоньки" виступили у Чутівському районному Будинку культури.
"Доля на рушникові", - під такою назвою у Шарківщинському Будинку культури Миргородського району відбувся вечір, присвячений рушникові, який вишивала рідна мати.
Театральний колектив Стасівського СБК Диканського району подарував своїм шанувальникам  виставу  "Щоб краще жилося" за твором Л.Никоненка "Чужий".


Матеріал підготувала:                   Л.В.Манжелій, головний
                                        бібліограф відділу
                                        інформації з питань
                                        культури та мистецтва
Режим роботи:
Понеділок-п'ятниця: 9:00 – 17:30,
Неділя: 9:00 – 17:30.

Вихідний: субота

Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського