Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Сенсорний інтерфейс (Електронний каталог)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ
ПОЛТАВЩИНИ

(оглядова довідка за матеріалами преси
за квітень 2004 року)

Диплом за ІІ місце та пам'ятний приз на Всеукраїнському конкурсі народної іграшки отримала опішнянська майстриня О.Мороховець.
В обласному краєзнавчому музеї відбулася сьома персональна виставка художниці Оксани Лесевич, присвячена 80-річчю від дня народження майстрині.
У Решетилівці відбулася традиційна щорічна виставка "Решетилівська весна", в якій взяли участь майстри ткацтва, килимарства та вишивки з Полтави, Кременчука, Диканьки.
У Полтаві вийшов у світ другий випуск "Полтавського сміхограю".

Театрально-концертне життя. У Полтаві відбувся концерт соліста Національної філармонії України, лауреата Міжнародного конкурсу виконавців на народних інструментах, заслуженого артиста України Андрія Остапенка.
На сцені музично-драматичного театру імені М.В.Гоголя відбулася вистава, присвячена темі осмислення людського існування і звертання до Бога, за участю ансамблю сучасного балету під керівництвом Марини Погребняк, що діє при Державній художній школі-інтернаті І-ІІІ ступенів "Колегіум мистецтв у Опішному".
Сучасну версію комедії "На першій гулі" показали полтавцям учасники дитячо-юнацької театралізованої студії "Ну і дітки" музично-драматичного театру імені М.В.Гоголя.
15 квітня у Кременчуці відбулася прем'єра комедії "12 стільців" за однойменним романом І.Ільфа та Є.Петрова у постановці Російського незалежного театру.

Образотворче мистецтво. 1 квітня у Полтавській Галереї мистецтв відкрилася ІV міжнародна виставка карикатур "Карлюка-2004".
У Художньому салоні по вул.Жовтневій обласного центру відкрито виставку творчих робіт Володимира Дерябіна. В експозиції сценографія і живопис.
У виставковій залі по вул.Чапаєва м. Полтави відбувся вернісаж "Родинний оберіг" художників Алли та Володимира Маркар'янів.

Бібліотечна справа. В обласній бібліотеці імені І.П.Котляревського відбулася презентація видання монографії Миколи Костомарова "Богдан Хмельницький". Книгу було перевидано до 350-річчя Переяславської Ради за ініціативи й фінансової підтримки Посольства Російської Федерації в Україні.
У відділі літератури з мистецтва обласної бібліотеки імені І.П.Котляревського відбулося свято молодості, на якому була представлена виставка юних художників Полтави Анастасії Тимошенко та Ольги Шахової; пройшла презентація персональної виставки Едуарда Трирога.
В обласній бібліотеці для юнацтва імені Олеся Гончара пройшов тиждень, присвячений творчості Олеся Гончара. В його рамках відбувся вечір-портрет "Собор душі людської" для учнів СШ N 38 і СШ N 18.
У приміщенні бібліотеки-філії N 5 відбувся літературно-музичний вечір "Сміхограй". У квітні тут також влаштована виставка художниці Ольги Чмир. У читальному залі цієї бібліотеки Алла Примак представила колекцію вишиванок.
У Карлівській центральній районній бібліотеці для дітей проведено урок народознавства "Недалечко - червоне яєчко".
До 190-ї річниці з дня народження Т.Г.Шевченка у бібліотеці с.Бугаївки Кіровської сільської ради Полтавського району був організований літературний вечір " Твоє ім'я не перестане і нашим правнукам служить".
У Котелевській центральній районній бібліотеці відбувся вечір пам'яті, присвячений 18-річчю чорнобильської трагедії. Було переглянуто книжкову виставку на тему: "Чорнобиль: тривоги, пам'яті, надії".

Музейна справа. У Кривушах Кременчуцького району відкрили меморіальну дошку письменнику Григорію Мізюну.
У Полтавському краєзнавчому музеї представлена виставка робіт родини Пошивайлів, присвячена 95-річчю заслуженого майстра народної творчості України Гаврила Нечипоровича.

Просвітництво і художня самодіяльність. У Полтавському музично-драматичному театрі імені М.В.Гоголя відбувся концерт народного хору "Калина" з нагоди 25-річчя від дня заснування колективу.
У Полтавському міському Будинку культури відбувся звітний концерт заслуженого самодіяльного ансамблю пісні і танцю України "Лтава" імені Валентина Міщенка.
У Полтаві пройшов фестиваль дитячої творчості "Сяйте, усмішки, сонцем зігріті, - миру і щастя всім дітям на світі", присвячений 18-й річниці чорнобильської трагедії.
У Палаці дозвілля "Листопад" звітувала дитяча музична школа N 2 імені В.Шаповаленка. Школі виповнилося 40 років.
Цикл звітних концертів учнів шкіл естетичного виховання завершився 20 квітня виступом викладачів і учнів Полтавської дитячої музичної школи N 1 імені Платона Майбороди.
У Миргороді відбувся десятий регіональний огляд-конкурс імені Володимира Кабачка, в якому взяли участь 45 молодих виконавців із 16 міст України.
У Кременчуці відбувся звітний концерт до 25-річчя народного самодіяльного колективу - "Молодість" БК Кредмаш. Керівник - Ірина Редькіна.
Переможцем обласного огляду-конкурсу любительських об'єднань та клубів за інтересами культурологічного напрямку "Джерело вічності"став колектив гадяцького клубу "Надвечір'я".
У Гадяцькому училищі культури відбувся ІІІ обласний конкурс студентської молоді "Поетична весна".
До 1 квітня у Карлівському РБК пройшло свято "Веселі потіхи, а 17 квітня на його базі пройшло обласне свято української писанки "Воскресни, писанко!" У програмі свята: тематичні екскурсії у районному краєзнавчому музеї "Наш край і писанкарство через творчий шлях заслуженого майстра народної творчості України Ігоря Ніколаєвського"; тематична виставка літератури під назвою "Вічне життя української писанки", організована обласною універсальною науковою бібліотекою імені І.П.Котляревського та центральною районною бібліотекою.
У Глобинському будинку культури відбувся огляд-конкурс самодіяльних народних колективів.


Матеріал підготувала:                                    М.А.Федорова, бібліограф
                                                                    відділу інформації з
                                                                    питань культури та
                                                                    мистецтваРежим роботи:
понеділок-неділя: 9.00 – 17.30
Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського