Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Сенсорний інтерфейс (Електронний каталог)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ
ПОЛТАВЩИНИ

(оглядова довідка за матеріалами преси
за квітень 2005 року)

Область готується достойно вшанувати пам'ять загиблих у Великій Вітчизняній війні і з гідністю відзначити 60-річчя Великої Перемоги. До цієї дати в квітні закладами культури та мистецтва були проведені такі заходи: 20 квітня у Полтавському Палаці дозвілля "Листопад" пройшов звітний концерт учнів та викладачів полтавської музичної школи N2 імені В.І.Шаповаленка; 21 квітня у обласному музично-драматичному театрі імені М.В.Гоголя - концерт вихованців Полтавського музичного училища імені М.В.Лисенка; в обласному краєзнавчому музеї відкрито виставку "На шляху до Перемоги", на якій представлено картини,
кераміка, ювілейні медалі; у Кременчуцькому краєзнавчому музеї відкрито 24-ту філателістичну виставку під назвою "И помнит мир спасенный"; у Глобинському районному Будинку культури пройшло мистецьке свято за участю Градизького самодіяльного народного хору, Погребівського самодіяльного народного вокального ансамблю, тріо "Горлиця" та інших; у Котельві та Лохвиці пройшли заключні концерти районних оглядів творчих звітів учасників художньої самоділяьності під назвою "І світлий сум, і радість Перемоги".
5-7 квітня у Миргороді пройшов ХІ регіональний огляд-конкурс бандуристів імені В.Кабачка учнів середніх спеціальних музичних шкіл та студентів мистецьких навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації.
З 22 по 24 квітня у Комсомольську відбувся третій обласний фестиваль дитячого та юнацького естрадного мистецтва:
- лауреатами І ступеня у номінації "Солісти-вокалісти" серед учасників молодшої вікової категорії стали Є.Саболдашна, Р.Мамченко (м.Комсомольськ). Серед старшої вікової категорії Ю.Побережна (м.Миргород);
- у номінації "Вокальні ансамблі" серед учасників молодшої вікової категорії - "Акварель" (м.Комсомольськ);
- переможцями, які отримали дипломи І ступеня у жанрі хореографії, стали: молодша вікова категорія - "Фурор" (м.Кременчук), старша вікова категорія - "Джаз-Модерн" (м.Комсомольськ).
У рамках фольклорного свята "О писанко! Ти - символ України" у Карлівці відбулася виставка сакрального мистецтва "Воскресни, писанко!", де були представлені твори малярства, писанкарства, народної вишивки, різьби та розпису по дереву, декоративного розпису, аплікації, лозоплетіння.
У Полтаві на базі обласної філармонії відкрито дитячу філармонію для учнів шкіл.
В обласному центрі вийшла друком збірка віршів для дітей В.Тарасенка "Зустрічаю сонце".
У Полтавському державному педагогічному університеті імені В.Г.Короленка відбулася презентація видання "Історія Полтавського педагогічного університету в особах", присвячена 90-річчю заснування навчального закладу.
У видавництві "Миргород" вийшла в світ книга краєзнавчих матеріалів "Фізико-географічна характеристика Миргородщини".
Вийшов перший випуск персонального видання автора з Гадяча Г.Кисіля - "Українська вишивка: орнаменти, шрифти, тематичні композиції".
У Гребінці вийшло друге доповнене видання збірки "Молоді голоси", в якій подані твори молодих авторів, що народилися і мешкають у Гребінківському районі Полтавської області.
У Києві в приміщенні Академічного театру оперети відбувся творчий вечір письменника, голови Полтавської обласної ради профспілок Л.Вернигори.

Театрально-концертне життя. У Полтавському Палаці дозвілля "Листопад" відбувся концерт російської групи "Любе".
12 квітня на сцені обласного музично-драматичного театру імені М.В.Гоголя відбулася прем'єра вистави "Преступление и наказание" за Ф.Достоєвським. Це екзаменаційна робота В.Шевченка, студента Київського національного університету театру, кіно та телебачення імені І.К.Карпенка-Карого.
"Наша пісня українська" - таку назву мав концерт, що відбувся у Полтавській обласній філармонії за участю лауреатів міжнародних та всеукраїнських конкурсів, тріо бандуристок "Вишиванка".
У Кременчуці відбувся концерт для скрипки з оркестром Й.Брамса у виконанні симфонічного оркестру Полтавського музично-драматичного театру імені М. В. Гоголя та презентація альбому "Весна" кременчуцького рок-гурту "Аверс" з нагоди його п'ятиріччя.
"Вертайте музику душі" - під такою назвою пройшов концерт народної артистки України, лауреата міжнародних конкурсів, солістки Київського муніципального духового оркестру І.Захарко, що пройшов у Миргороді.

Образотворче мистецтво. 1 квітня у Полтавській Галереї мистецтв відкрито виставку п'ятого конкурсу карикатур "Карлюка - 2005".
У виставковій залі Полтавської організації Національної спілки художників України відкрилася персональна виставка полтавського художника О.Ямбиха та перша Великодня виставка-продаж, на якій представлені твори декоративно-прикладного мистецтва.
У Художньому салоні по вулиці Жовтневій обласного центру відкрилася перша персональна виставка художника М.Білоуса.
У Карлівському районному Будинку культури представлено виставку робіт художника І.Малича з Чутового.

Бібліотечна справа. У квітні у Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.П.Котляревського відбулися: свято "Полтавська гуморина"; виставка-презентація "Leselust" (задоволення від читання) бібліотеки німецької літератури, переданої бібліотекою Гете-інституту (м. Київ), організована обласною бібліотекою імені І.П.Котляревського, дирекцією бібліотеки Київського Гете-інституту та філологічним факультетом Полтавського державного педагогічного університету імені В.Г.Короленка; презентація книги "Ой, Дніпро, Дніпро: 60 роковинам Перемоги присвячується" Г.Тарасенка, учасника бойових дій із визволення України від німецько-фашистських загарбників, полковника в запасі; презентація збірника "Поетичні зорі - 2004", до якого ввійшли кращі твори молодих поетів; презентація книги "Перлина Козельщини" та зустріч з її авторами: В.Жук, кандидатом історичних наук, заслуженим працівником культури та Г.Сердюком, вчителем-методистом історії Бреусівської загально-освітньої школи Козельщинського району, а також відкрилася книжково-ілюстративна виставка "Пилип Орлик як антолог української незалежності", присвячена 295-й річниці прийняття Конституції гетьмана Пилипа Орлика.
У бібліотеці-філії N 5 Полтавської міської ЦБС відбулося свято з нагоди Всесвітнього дня книги й авторського права, організоване Полтавською спілкою літераторів. Присутні ознайомилися з виставкою М.Пісцової "Поетичний світ вишивки", відбулася презентація студії народної та естрадної пісні, яка
об'єднала таланти Полтави від 5 до 60 років, та презентація
творів членів Полтавської спілки літераторів.
"Підтримка державою найвразливіших верств населення" цій темі був присвячений День інформації, який пройшов у бібліотеці-філії N 4 для дорослих Кременчуцької міської ЦБС.
У Гадяцькій центральній районній бібліотеці для дітей пройшла виставка робіт учнів студії образотворчого мистецтва Гадяцького училища культури імені І.П.Котляревського.
У Середняківській сільській бібліотеці-філії Гадяцької ЦБС проведено дитячий ранок "Як Україна й сонечко над нами, отак і мама на землі одна".
У Гребінківській районній бібліотеці для дорослих відбувся захід: "Чорнобиль не має минулого часу", організований районним історико-краєзнавчим музеєм, районним Будинком культури та центральною районною бібліотекою.
У Карлівській центральній районній бібліотеці для дітей пройшов тиждень дитячої та юнацької книги.

Музейна справа. У Полтавському музеї І.П.Котляревського відбулася презентація каталогу "Вік", присвяченого пам'яті І.П.Котляревського, а також презентація виставки майстрині української вишивки Л.Яковенко.
У Кременчуцькому краєзнавчому музеї відкрито спільну виставку 15-річної художниці А.Шідерової та її батька - різьбяра Юрія Дмитровича.
У Карлівському краєзнавчому музеї відкрито персональну виставку майстрині-вишивальниці Т.Смородінової.
У Полтавській Галереї мистецтв відкрито експозицію спільного проекту Санкт-Петербурзького Музею воскових фігур і Кунсткамери, на якій представлено гравюри, предмети релігійних культів і мумії зі Стародавнього Єгипту, держави ацтеків та африканського племені дугун-дані.

Просвітництво і художня самодіяльність. У Полтавському музично-драматичному театрі імені М.В.Гоголя відбулися творчі звіти студентів вищих навчальних закладів - колективів художньої самодіяльності "Студентська весна - 2005".
У Полтавському військовому інституті зв'язку пройшли літературні вечори члена Полтавської спілки літераторів Н.Гриб.
У Полтавському міському Будинку культури відбувся вечір романсів, організований "Музичним салоном", в якому виступають ветерани війни та праці.
У Комсомольську відбувся святковий концерт, присвячений 45-річчю міста.
У Кременчуці відбувся творчий вечір поетеси С.Сергієнко з нагоди її 70-річного ювілею; в Будинку дитячо-юнацької творчості пройшов міський дитячий фестиваль "Кременчуцьке розмаїття".
У Лубнах підбито підсумки 42-го міськрайонного конкурсу "Поетична весна". Творчі надбання на конкурс представили 78 осіб у двох вікових групах (до і від 15 років). 30 найкращих майстрів слова нагороджено грамотами та подарунками.
У Миргороді відбувся звітний концерт народного самодіяльного жіночого ансамблю "Криниця" миргородського санаторію "Слава" з нагоди його 10-річчя.
У Гадяцькому училищі культури імені І.П.Котляревського пройшов концерт академічного хору училища (художній керівник Н.Бойчук), а в районному будинку дитячої та юнацької творчості відбулося свято танцю.
З метою сприяння розвитку та популяризації вокально-інструментального, естрадного мистецтва, формування художньо-естетичної особистості, збагачення репертуару кращими творами української спадщини та сучасної естрадної вокальної музики, зростання виконавської майстерності, виявлення нових обдарованих колективів, співаків, зміцнення дружніх відносин між ними, Зіньківський районний Будинок культури, відділ культури та відділ у справах сім'ї та молоді райдержадміністрації проводять районний огляд-конкурс вокально-інструментальних ансамблів.

Матеріал підготувала:                                                                                  М.А.Федорова, бібліограф
                                                                                                                  І кат. відділу інформації
                                                                                                                  з питань культури та мистецтва
Режим роботи:
понеділок-неділя: 9.00 – 17.30
Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського