Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Сенсорний інтерфейс (Електронний каталог)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 



















Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ
ПОЛТАВЩИНИ

(оглядова довідка за матеріалами преси
за квітень 2007 року)

Журі премії імені Панаса Мирного, заснованої Полтавською обласною радою, визначило лауреатів премії цього року. Ними стали:
- у номінації "Література й літературознавство" - Євген Бутенко - член спілки літераторів Полтавщини, завідувач краєзнавчого народного Очеретуватського музею Семенівського району - за роман "Край дикого поля", повість "В межріччі Сули і Хоролу" та біографічну трилогію "Долі щасливий шлях";
- у номінації "Журналістика й публіцистика" - авторський колектив на чолі з Володимиром Пащенком - головою редакційної колегії видання, ректором Полтавського державного педагогічного університету імені В. Г. Короленка - за книгу "Полтавщина. Історичний нарис";
- у номінації "Мистецтво" - Григорій Левченко - заслужений працівник культури, заслужений діяч мистецтв України, керівник українського народного хору "Калина" Полтавського державного педагогічного університету імені В. Г. Короленка - за творчий доробок та концертну діяльність;
- у номінації "Народна творчість" – авторський колектив (Гадяч) у складі Григорія Кисіля - заслуженого майстра народної творчості України та Ірини Середи - за художні розробки та вишиті портрети видатних людей Полтавщини;
- у номінації "Благодійна та громадська діяльність" - Олександр Артеменко - приватний підприємець Полтави.
У Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка відбулася презентація книги В.А.Смирнова та О.П.Руденка "Космічна тема в сучасній освіті: особистості,  події,  факти".
У Полтавському державному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка з нагоди дня народження нового колективу вокального ансамблю "Свічадо" відбувся його концерт  - "Музичні барви весни".
Український письменник Юрій Покальчук презентував у Полтаві свою нову книгу  "Хулігани".
У Київському і Октябрському районах обласного центру пройшли концерти кращих художніх колективів цих районів з нагоди 55-ї річниці із дня їх заснування.
З нагоди міжнародного дня сміху у Полтавському парку культури й відпочинку "Перемога" відбулося святкове дійство, підготовлене управлінням культури міськвиконкому, а також пройшов перший в історії міста костюмований карнавал гумору.
У Полтавському інформаційно-видавничому агенстві "Астрея" вийшов роман  Івана  Буряка  "У пошуках щастя".
У видавництві "Форміка" вийшла друком книга Валентина Посухова "Земля - берегиня.  Полтавщиною - підземними ходами".
На десятому ювілейному міжрегіональному конкурсі виконавців на струнно-смичкових інструментах, що проходив у Донецьку, і місце, і звання лауреата виборов студент ІY курсу Полтавського музичного училища  імені  М.В.Лисенка Віталій Китайгора.
У Москві (Росія) на базі державного історичного музею протягом шести днів проходила міжнародна наукова конференція "Гоголь і народна культура", в роботі якої взяли участь представники Полтавщини, серед яких була і директор заповідника-музею М.В.Гоголя Лідія Єнко. Нащадки Гоголя з Росії вже вдруге передали заощаджені кошти на будівництво церкви в Гоголевому Шишацького району.

Театрально-концертне життя. "Полтавська ліра-2007" розпочався 4 квітня у Палаці дозвілля "Листопад" обласного центру показом моновистави "Голгофа" лауреата міжнародного конкурсу Катерини Юрченко. У рамках фестивалю пройшов концерт камерного ансамблю "Київські солісти", художнім керівником і диригентом якого є заслужений артист України Богодар Которович. Музиканти ансамблю привезли театралізовану музичну виставу "Намисто з дитячих мрій", придуману та втілену в життя донькою керівника ансамбля - Мирославою.
У Галереї мистецтв відбувся концерт-лекція ансамблю скрипалів "Академ" Полтавської державної аграрної академії, який щойно повернувся з Ялти, де брав участь у шостому Міжнародному конкурсі молодих виконавців "Кримська весна-2007". За високу виконавську майстерність і успішний виступ "Академ" нагороджений дипломом Міністерства освіти і науки України та Кримського гуманітарного університету.
13-14 квітня в обласному центрі відбулися два концерти ХYІ фестивалю "Каравану любові сонячних бардів", учасниками якого були поети, співаки і музиканти.
14 квітня у Полтаві пройшов реп-фестиваль "Вулиці наших днів. Том 2", в якому взяли участь гурти із Донецька, Дніпропетровська, Харкова та Полтави. Вдруге поспіль перемогли хлопці з полтавського гурту  "Родная речь".
17-23 квітня в Полтаві проходив мистецький фестиваль "Хорали весни", в якому взяли участь академічний симфонічний оркестр Дніпропетровської філармонії, молоді виконавці бандурного мистецтва, лауреат Міжнародного конкурсу піаністів Антон Гришанін з Києва, пісенно-танцювальний ансамбль "Полтава" обласної філармонії, квартет саксофоністів Київської національної філармонії та солістка - піаністка Анастасія Толстоног.
У Полтавському академічному музично-драматичному театрі імені  М.В.Гоголя відбулися концерти: заслужених артистів України Назарія і Дмитра Яремчуків і співачки Ірини Зіньківської; симфонічного оркестру театру під керівництвом заслуженого артиста України Віталія Скакуна разом із професором Римської національної музичної академії Епіфаніо Комісом і чотирма кращими студентами академії, які виконали чотири концерти для фортепіано з оркестром Сергія Рахманінова та звітний концерт творчих колективів Полтавського державного педагогічного університету імені  В.Г.Короленка "Студентська весна-2007", в якому взяли участь український народний хор "Калина", ансамбль народного танцю "Козацькі забави", фольклорний ансамбль  "Жива вода"  та інші студентські колективи.
У обласній філармонії відбувся мистецький вечір, присвячений 60-річчю Миколи Кульчинського, одночасно відбулася і презентація збірки його творів.
Колектив Полтавської обласної філармонії провів в області мистецьку акцію "Майстри мистецтв - трудівникам села", урочисте відкриття якої відбулося в господарстві ЗСАТ "Обрій" Шишацького району. Загалом було організовано 18 концертів в 11 районах області, які переглянули близько п'яти тисяч трудівників села.
З нагоди 165-річчя від дня народження українського композитора Миколи Лисенка у Полтавському музичному училищі, яке носить його ім'я, відбулася науково-мистецька конференція "По духу брат Тараса" за участю викладачів та студентів училища та урочистості, присвячені пам'яті музиканта, а завершив вечір концерт студентів закладу. Крім того, у квітні в училищі пройшов гала-концерт за творами одного із засновників баянної школи України, українського композитора Віктора Дикусарова та концерт відомого американського баритона Лоурента Плента.
У Кременчуцькому міському Будинку культури пройшов концерт російського співака Валерія Меладзе.
У Кобеляцькому районному Центрі культури з концертом виступив співак Йосип Кобзон.
 
Образотворче мистецтво. 1 квітня в Полтавській галереї мистецтв відкрито сьому Міжнародну виставку карикатури "Карлюка-2007",  в експозиції якої представлені роботи карикатуристів більш як двадцяти країн світу. Гран-прі "Золотий ніс" у номінації "Світ Гоголя" дістався Андрію Левченку, у номінації "Світ побачивУкраїну" (вільна тема) перемогли Ігор Конденко, Василь Вознюк,  Юрій Кособукін.
У Полтавській обласній філармонії відкрилася виставка полотен полтавських художників Тетяни Кобзар та Миколи Мещерякова, виконаних у техніці народного малярства.
6 квітня у Кременчуцькому краєзнавчому музеї відкрилася персональна виставка робіт художниці Інни Мосієнко, виконаних у техніці батика і акварелі; а 20 квітня – виставка картин "Мозаїка настрою".
В оновленому після ремонту  Полтавському музеї І.П.Котляревського відкрилася виставка батика полтавської мисткині Лариси Лукаш.
У Полтавському військовому училищі зв'язку відкрита друга персональна виставка графіки полтавської школярки Вікторії Похідняк.
З нагоди 14-ї річниці від дня народження Кременчуцького об'єднання дитячо-юнацьких клубів у міській художній галереї чотирнадцять клубів об'єднання представили більше сотні робіт: вишивок, фігурок із глини, аплікації тощо.

Бібліотечна справа. У квітні у Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.П.Котляревського відбулися наступні заходи: 1 квітня у відділі масової роботи пройшла зустріч читачів з авторами творів, що увійшли до п'ятого випуску збірки "Полтавський сміхограй-2007"; 19 квітня у Бібліотеці відкрився інформаційний центр "Вікно в Америку"; 24 квітня архієпископ Филип передав понад 100 примірників духовної літератури до фонду бібліотеки.
В обласній бібліотеці для дітей імені Панаса Мирного відбулася презентація книги "Гетьмани України" під назвою "Шануємо минуле заради майбутнього".
У Полтавській центральній міській бібліотеці пройшла презентація нової збірки полтавської поетеси Галини Вовченко "Вина моя найбільша".
2 квітня Кременчуцька бібліотека для дітей імені Торубари відзначила Міжнародне свято дитячої книги. Близько тисячі книжок передав у дарунок бібліотеці Всеукраїнський благодійний фонд "Джерело Дніпра".

Музейна справа. У Полтавському краєзнавчому музеї відбувся фестиваль дитячої творчості "В майбутнє - з духовністю і милосердям" за участю дітей з інтернатів Кобеляк, Кременчука і Нових Санжар та відкрита виставка до святкового дня Христового Воскресіння з фондових надходжень останніх років.
1 квітня у літературно-меморіальному музеї М. В. Гоголя у Гоголевому Шишацького району фольклорний гурт "Чорнобривець" виступив з концертом на святі з нагоди дня народження письменника "Співай, мій гоголівський край".
У Національному музеї-заповіднику українського гончарства в Опішному Зіньківського району в приміщенні Гончарської книгозбірні України відкрилася виставка книг, присвячена 85-річчю від дня народження українського керамолога, доктора мистецтвознавства, професора, автора понад 300 наукових праць Юрія Лащука.
У Лохвицькому краєзнавчому музеї імені Г. С. Сковороди відкрилася виставка робіт малярства на склі заслуженого майстра народної творчості України, лауреата премії імені Катерини Білокур Анастасії Рак.
 
Просвітництво і художня самодіяльність. 1 квітня у П'ятихатківському Будинку культури Кременчуцького району відбувся районний конкурс гумору "Першоквітнева гуморина", в якому взяли участь аматори драмгуртків та гуртків художнього читання з тринадцяти закладів культури. У цьому ж районі, у сільському Будинку культури Кобелячок відбувся вогник-зустріч культармійців різних років під гаслом "І пісня, і музика залишаються в серці на довгі роки".
У Карлівці на виставковій площі районного Будинку культури пройшло традиційне Великоднє свято "Воскресни, писанко!", на якому були представлені не лише писанки, а й роботи у жанрі художньої вишивки, лозоплетіння, живопису, гобелени. У святі взяли участь самодіяльні артисти - співаки, музиканти, танцюристи. Також у Карлівці полтавська поетеса Галина Вовченко відкрила фотовиставку "Натуральні світлини від пані Галини", яка складається із 30-ти фотокартин.
Чорнухинський народний самодіяльний хоровий колектив виступив на урочистому вечорі перед земляками з нагоди 60-річчя свого керівника - Івана Гаврися.
У Шишацькому районному Будинку культури пройшов звітний концерт учнів дитячої музичної школи з нагоди 40-річчя від дня народження її заснування.

Туристична справа. У Полтавській галереї мистецтв відбулася презентація готелів туроператором "Слобода Тур", у роботі якої взяли участь представники туристичних компаній із Києва,  Харкова і Полтави.
У Полтавській державній аграрній академії відбулася міжнародна науково-практична конференція "Розвиток агробізнесу: міжнародний досвід", на якій розглядалися перспективи створення в області зеленого туризму.


Матеріал підготувала:    І.О.Коваленко, провідний бібліограф
                                    відділу інформації з питань культури
                                    та мистецтва





Режим роботи:
понеділок-неділя: 9.00 – 17.30
Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


































2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського