Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Сенсорний інтерфейс (Електронний каталог)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 



















Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ
ПОЛТАВЩИНИ

(оглядова довідка за матеріалами преси
за квітень 2008 року)

За вагомі досягнення у професійній діяльності, багаторічну сумлінну працю Указом Президента України Віктора Ющенка присвоєно почесне звання «Заслужений працівник культури України» Макайді Анатолію Павловичу – хормейстерові Палацу культури «Нафтохімік» міста Кременчука.
15 квітня голові Полтавської облдержадміністрації Валерію Асадчеву із Києва був привезений «Рушник Національної єдності» для презентації в обласному центрі.
У Полтаві на черговому засіданні Слов’янського клубу відбулася презентація книги доцента Полтавського університету споживчої кооперації України Ірини Миколаївни Петренко «Член штабу підпільної групи «Нескорена полтавчанка» Борис Серга (1921-1942)».
У Полтавській облпрофраді відбулася презентація збірки «Повіки слався, жінко!», до якої увійшли твори сорока трьох місцевих авторів-медиків.
У Полтаві відбувся «Карнавал сміху» та перший міський фестиваль-конкурс «Сміхолюб-2008» за участю понад 15 гумористів і сатириків Полтавщини, організований обласною Спілкою літераторів та міським Будинком культури за підтримки управління культури виконкому міської ради.
У полтавських видавництвах у квітні вийшли друком: у видавництві «Друкарська майстерня» - збірка віршів Юлії Манойленко «На околицях білих пелюсток»; у видавництві «Полтавський літератор» - книжка поезій Володимира Тарасенка «У затінку лелечого крила»; у видавництві «Форміка» - книга Любові Убийвовк «Жінки незвичайної долі», присвячена сімом видатним жінкам Полтавщини.
27 квітня у Кременчуцькому міському парку культури відбулося «Свято вареників».
У Комсомольську пройшов ІІ Всеукраїнський фестиваль дитячого естрадного мистецтва «Мистецьке сузір’я» за участю близько 350-ти учасників із різних областей України.
У Жданах Лубенського району пройшов творчий вечір поетеси Ірини Галич.
У Москві (Росія) в рамках Днів культури України в Українському культурному центрі на Арбаті відбувся мистецький день Полтавщини, організатором якого виступило Полтавське земляцтво в Москві.

Театрально-концертне життя.   З 9 по 11 квітня у Полтаві проходив Всеукраїнський фестиваль-конкурс молодих виконавців на мідних духових інструментах «Полтавська весна-2008», засновником якого стали Полтавське музичне училище імені М.В.Лисенка спільно з Національною музичною академією імені П.І.Чайковського.
Насиченим різноманітними заходами був квітень у Полтавському обласному академічному музично-драматичному театрі імені М.В.Гоголя. З 1 по 4 квітня тут проходив відкритий Всеукраїнський фестиваль театрального мистецтва «Браво, Гоголь!» за участю театральних колективів з Кіровограда, Дніпропетровська, Криму. 21 квітня у Театрі відбувся концерт за участю ансамблю «Дивограй» на чолі з лауреатом числених конкурсів Вадимом Чорнокондратенком і солісткою – лауреатом міжнародних конкурсів вокалістів Валентиною Матюшенко та квартету баяністів Національної філармонії під керівництвом народного артиста України Сергія Грінченка; усі вони – полтавці, випускники музичного училища імені М.В.Лисенка.  25 квітня у Театрі взяла початок культурологічна акція «Правда жива», приурочена до 75-ї річниці Голодомору в Україні; у рамках акції була виконана ораторія «Тридцять третій» Олександра Яковчука на слова Василя Юхимовича народною хоровою капелою «Почайна» Національного університету «Києво-Могилянська академія» під орудою заслуженого артиста України Олександра Жигуна, камерним хором «Гілея» (президент – Світлана Гогохія, художній керівник – Леонід Журавський, диригент-хормейстер – Ганна Єрисова) та симфонічним оркестром Театру (художній керівник і диригент – заслужений артист України Віталій Скакун); за диригентським пультом був заслужений артист України Олександр Жигун. З концертом у Театрі виступили солісти Большого театру Росії, лауреати міжнародних конкурсів, колишні випускники Полтавського музичного училища імені М.В.Лисенка – Микола Решетняк, Лариса Білан, Антон Іванов; виступи артистів супроводжував симфонічний оркестр Театру. У Театрі пройшов заключний обласний етап конкурсу «Наталка Полтавка», у якому найкращі самодіяльні артисти змагалися у найвдалішому виконанні ролі Наталки Полтавки та відбувся творчий звіт провідних миргородських аматорських колективів та виконавців у рамках обласного огляду народної творчості «Полтавські дивоцвіти». Також у Театрі експонувалася виставка робіт «Герої Гоголя очима полтавських дітей», виконаних учасниками конкурсу «Славетні імена Полтавщини», що проводився у Полтавській обласній бібліотеці для дітей імені Панаса Мирного.
У Полтавському палаці дозвілля «Листопад» відбулася низка заходів: з програмою «Духовні скарби Полтавщини» виступила Національна заслужена капела бандуристів України імені Г.І.Майбороди та народний артист України Анатолій Паламаренко; з концертом виступив джазовий колектив Check Six, який є частиною оркестру Військово-повітряних сил США, розташованих в Європі; у цьому заході взяв участь також муніціпальний оркестр «Полтава» під керівництвом Едуарда Головашича. У Палаці дозвілля відбувся традиційний звіт Полтавської дитячої музичної школи №1 імені Платона Майбороди, присвячений 70-річчю її заснування.
У Полтавській державній філармонії відбувся концерт камерного оркестру цього закладу під керуванням Володимира Годунова.
У Полтавському арт-клубі «22» пройшов концерт «Триб’ют. «Гражданская оборона» за участю музикантів Києва, Полтави, Кременчука і присвячений пам’яті лідера гурту «Гражданская оборона» Єгора Лєтова.
В обласному центрі відбулися концерти гуртів «Танок на майдані Конго», «Пікнік», переможців першої української «Фабрики зірок» та співака Кузьми Скрябіна (Андрія Кузьменка).
24 квітня у Комсомольській дитячій музичній школі відбувся святковий захід, присвячений 40-річчю закладу.
Багатий культурними подіями був квітень у Кременчуці: у міському палаці культури відбувся ювілейний концерт «Нам 15 років» за участю гуртківців Палацу культури;  російські артисти Сергій Глушко та Микита Джигурда представили свою роботу у п’єсі Лопе де Вега «Кохання без правил»; також у Кременчуці відбувся концерт співачки Наталі Могілевської, Влада Ями та балету «Freedom» і виступ російського вокально-інструментального ансамблю «Лейся, песня!».
У Хорольській дитячій музичній школі пройшов звітний концерт учнів та викладачів «Наша родина – Україна – веселкою грає!».
У Петрівцях Миргородського району відбулося свято бандурного мистецтва за участю шанувальників таланту народного співця, бандуриста, диригента і педагога Володимира Кабачка.

Образотворче мистецтво.   У Полтавській галереї мистецтв у квітні відбулися такі заходи: традиційна виставка карикатур «Карлюка 2008»; виставка народного художника України, професора, завідувача кафедри малюнка і живопису, графічного дизайну та реклами Київського національного університету технологій і дизайну Володимира Колеснікова, темою картин якого є танець та  виставка робіт із глини «Керамічні фантазії».
У Полтавському художньому салоні відкрилася виставка робіт полтавських майстрів, присвячена Великодню, експозицію якої склали художні полотна, вишиванки, кераміка, рушники, речі з лози, різні композиції з підручних матеріалів, крашанки та писанки.
У Кременчуцькій художній галереї відкрилася виставка «Переверзії», на якій представлені картини кременчуцьких художників з творчого об’єднання «Нова провінція».
У Кременчуцькій виставковій залі відкрилася нова експозиція місцевих художників «Акварель. Графіка».

Бібліотечна справа. У квітні в Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І. П. Котляревського відбулися наступні заходи: архієпископ Полтавський і Миргородський Филип від Управління Полтавської єпархії Української православної церкви передав Бібліотеці понад 200 книг релігійної тематики; пройшли презентації четвертої збірки поезій Едуарда Кухаренка «Не полони лелеку!» та книги полтавського краєзнавця Любові Убийвовк «Жінки незвичайної долі», присвяченої видатним жінкам Полтавщини; також відбувся захід, присвячений Дню сміху «Сміхотворчі посиденьки» та свято писанки – майстер-клас у рамках проекту «Розмалюй свою писанку».
У Полтавській обласній бібліотеці для дітей імені Панаса Мирного був проведений художній конкурс «Славетні імена Полтавщини», приурочений 200-річному ювілею від дня народження письменника М. В. Гоголя.
5 квітня у філіалі №12 обласної бібліотеки для дітей імені Панаса Мирного обласного центру відбулася зустріч ветеранів Великої Вітчизняної війни із школярами міста.
2 квітня у Хорольській центральній районній бібліотеці відбулася літературно-музична година «Сльоза й свіча із всесвіту душі», присвячена 80-річчю від дня народження Григорія Ведмеденка, самодіяльного поета та художника.
4 квітня у Козельщинській центральній районній бібліотеці відбувся літературний вечір «Собор душі Олеся Гончара», присвячений 90-річчю від дня народження письменника.
У рамках ініційованої Президентом України Віктором Ющенком подарункової акції цінних книг, Пирятинській районній бібліотеці були подаровані книги В.Сергійчука «Що дала Україна світові», В.Нартова «Найвидатніші гетьмани та кошові отамани України» і Т.Г.Шевченка «Кобзарь».
У Пирятинській центральній районній бібліотеці була проведена зустріч з місцевою юною поетесою Альоною Гуленко.

Музейна справа. У Полтавському краєзнавчому музеї квітень відзначився низкою заходів. 3 квітня у виставковій залі Музею відбулася презентація книги Віталія Ханка «Полтавщина: плин мистецтва, діячі» (Мистецтвознавчі праці), біобібліографічного покажчика вченого та видань «Мистецтвознавча думка на Полтавщині» й «Лекції з історії мистецтва»; цей захід присвячений 70-річчю українського мистецтвознавця, музейника і педагога, заслуженого працівника культури України, доцента Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка, члена міжнародної асоціації арт-критиків, Національної спілки художників України, Національної спілки майстрів народного мистецтва України, Асоціації українських митців. Відбулася також презентація книги «Звід пам’яток історії та культури України: Полтавська область. Новосанжарський район». У Музеї пройшов вечір пам’яті з нагоди 110-ї річниці від дня народження Святійшого Патріарха Київського і всієї України-Русі Мстислава; вечір розпочався урочистою презентацією книги «Патріарх Мстислав: життя і архипастирська  діяльність» за авторством доктора філософії, доктора мистецтвознавства, доктора богослов’я Д.Степовика.   В рамках програми «Ти для мене найкраще, моє рідне село» відбулося мистецьке свято «Неповторна Березова Рудка», присвячене Березовій Рудці Пирятинського району. Також у Музеї відкрилася виставка плакатів «Ми звинувачуємо! Голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народу».
У Полтавському літературно-меморіальному музеї Панаса Мирного відкрилася персональна виставка вишиваних сорочок і рушників Лариси Пилюгіної.
У Полтавському літературно-меморіальному музеї В.Г.Короленка протягом квітня відбулися заходи: традиційне свято «Повернулись з вирію птахи…»; захід, на якому відомий полтавський музикознавець Валерій Тесленко познайомив слухачів із музичним жанром – неаполітанською піснею та велика виставка гончарства, декоративно-ужиткового мистецтва, урочисте відкриття пасіки та виставка-продаж продуктів бджільництва.
У виставковій залі Полтавського літературно-меморіального музею І.П.Котляревського відбулася презентація першої персональної виставки картин полтавської художниці Ольги Щербак.
18 квітня у Національному музеї українського гончарства в Опішні відкрилася виставка до 45-річчя художника-кераміста Сергія Радька.
У Кременчуцькому міському краєзнавчому музеї відкрилася виставка «Світло православної ікони», експозицію якої склали майже 100 ікон із музейних сховищ та ікон, представлених церквами; ікони написані у ХVІІІ – ХХ столітті.
3 квітня у меморіальній садибі-музеї Олеся Гончара у Сухому Кобеляцького району відбулися урочистості до 90-річчя від дня народження письменника, святкування продовжилося у Кобеляцькому районному центрі культури і дозвілля.

Просвітництво і художня самодіяльність.   У Кротенківському будинку культури Полтавського району відбувся День гумору за участю місцевих аматорів художньої самодіяльності.
У Пирятині з концертом виступив хор ветеранів «Дружба» Лохвицького районного будинку культури.
У Шишацькому районному будинку культури з нагоди 199-ї річниці від дня народження М.В.Гоголя пройшли урочистості за участю працівників заповідника-музею письменника та аматорів художньої самодіяльності; також у Будинку культури відбувся концерт  самодіяльного хору «Ветеран» з нагоди його 15-річного ювілею.
У Лубенському районному будинку культури відбувся міськрайонний конкурс «Поетична весна Лубенщини» за участю 63-х юних поетів з різних навчальних закладів міста і району.
У Каплинцях Пирятинського району проходило районне свято гумору «Смійтеся на здоров’я» за участю кращих гумористів, народних музик та фольклорних колективів району.
   


Матеріал підготувала:                                                   І.О.Коваленко, провідний           
                                                                                         бібліограф відділу інфор-
                                                                                         мації  з  питань  культури
                                                                                         та мистецтва




Режим роботи:
понеділок-неділя: 9.00 – 17.30
Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


































2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського