Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Сенсорний інтерфейс (Електронний каталог)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ
ПОЛТАВЩИНИ

(оглядова довідка за матеріалами преси
за липень 2000 року)

Ряд різноманітних заходів з відзначення 10-річчя прийняття  Декларації  про державний  суверенітет  України пройшли в містах і селах Полтавщини. У святковому концерті з цієї нагоди, що пройшов у Семенівці, взяли участь народний самодіяльний фольклорно-етнографічний ансамбль "Криниця" Веселоподільського сільського будинку культури, учасники художньої самодіяльності районного Будинку культури, учні та вчителі Семенівської дитячої музичної школи.
З 24  по  30  липня  у  Комсомольську  на  Полтавщині  за ініціативою заслуженого працівника культури України, директора Палацу культури і творчості ВАТ "Полтавський ГЗК"  проходив  І Міжнародний фольклорний  фестиваль  "Калинове літо на Дніпрі". Протягом 5 днів 420 учасників,  які представляли 8 країн світу з 3 континентів - Європи, Азії,  Америки - мовою танцю, пісні, музики розповіли про свої народи і держави,  прапори яких  майоріли над наддніпрянським містом.
6 липня у Михнівці Решетилівського району з нагоди  155-ї річниці перебування  Т.Г.Шевченка в Решетилівці відбулися урочистості.
Величному релігійному  святу  Петра  й Павла організатори симпозіуму гончарства  Опішне-2000 приурочили відкриття Національної галереї  української  кераміки і першу виставку в ній - виставку робіт учасників першого Національного  конкурсу художньої кераміки.
У селі Суха Кобеляцького району  побувала вдова класика української літератури Олеся Гончара Валентина Данилівна. Вона дала високу оцінку ремонту хати, де минули дитячі та  юнацькі роки письменника. Гостя передала в дар хаті-музею книги, речі О.Гончара. Саме з них  розпочнеться  створення  колекції,  яку планується відкрити для перегляду наприкінці серпня.
Відбулася четверта звітно-виборна конференція Полтавської спілки літераторів під головуванням письменника Бориса Левіна. На конференції було обрано новий склад громадської  ради  Полтавської спілки літераторів. Її очолив Іван Буряк.
У видавництві "Археологія" Центру охорони  та  досліджень пам'яток археології  управління  культури облдержадміністрації побачив світ збірник  наукових  праць "Музеї.  Меценати.  Колекції" (голова  редколегії  - І.П.Глизь,  науковий редактор - кандидат історичних наук О.Б.Супруненко).
Голова літературного об'єднання при редакції газети  "Лубенщина", вчителька української  мови  та літератури лубенсь-
кої СШ N 2 Ольга Хало упорядкувала і видала  двохсотсторінкову
хрестоматію "Література рідного краю". Вона назвала її підруч-
ником - навчальним посібником, другом і наставником школярів.
28 липня у Полтаві,  у Будинку літераторів відбулася презентація антології поезії  полтавських  літераторів  "Калинове гроно".
Побачила світ книга Петра Ротача "Колоски з  літературної ниви" - літературний календар Полтавщини, укладений відповідно до річного календарного циклу.

Театрально-концертне життя. Тріумфально виступив на традиційному   міжнародному фестивалі  "Слов'янський  базар"  у Вітебську наш земляк Артем Ахмедов.  З прославленими майстрами мистецтв  України  під акомпанемент Національного симфонічного оркестру Артем виконав відому "Гренаду". Він одержав спеціальну премію "Слов'янського базару" "Золотий голос України".
На Міжнародному фестивалі української естрадної пісні "На хвилях Світязя",  що проходив на Волині,  співак із Березняків на Хорольщині Олександр Похвала зайняв друге призове  місце  і нагороджений дипломом організаційного комітету. Четверте місце і диплом лауреата фестивалю "За оригінальний пошук нових  форм в  українській  естраді"  на  цьому  фестивалі були присуджені співачці із Лубен Антоніні Скрильник.
На ІІІ музичному фестивалі  в італійському  містечку Фівідзано, що проходив з 29 червня по 2  липня,  камерний  хор "Гілея" Полтавського   державного педагогічного  університету ім.В.Г.Короленка серед хорових колективів зайняв перше місце.
В театрі імені М.Гоголя відбувся концерт наших  земляків, а нині  учасників Берлінського театру єврейської пісні – Марка Айзиковича, Миколи  Явора   та Костянтина Назарова, яких представляв зі сцени заслужений працівник культури України Леонід Сорокін.

Образотворче мистецтво. У  художній  галереї України демонструється персональна виставка картин заслуженого художника України, члена Національної Спілки художників України полтавця Валерія Мозока.
З нагоди 80-річчя від дня народження Володимира Євгеновича Павлюченка  у Полтавській галереї мистецтв відкрито персональну виставку митця.
У Полтавському літературно-меморіальному музеї І.П.Котляревського відкрито виставку робіт художника Едуарда Трирога.
У Диканській картинній галереї діє  персональна  виставка полтавського художника  Володимира  Кривого  "Заповідні  місця Полтавщини".
     У галереї  образотворчого мистецтва Лубенського краєзнавчого музею відкрито дві художні виставки. В одній залі виставлено 50 робіт художника, земляка Олександра Литвинова. В іншій - вироби  учасників  клубу  "Флористика", котрий діє  на базі СШ N 3, яким керує самобутня майстриня В.Д.Панченко.
У Кременчуцькому Виставковому залі почала діяти  виставка графіки, на якій представлено 19 авторів.
За створений цикл художніх робіт у  стилі  наївного  малярства та  популяризації народного мистецтва перший серед українських митців був відзначений почесною премією імені Данила Щербаківського заслужений  майстер  народної творчості Михайло Онацький із Шишак.

Музейна справа. 27 липня у державному літературно-меморіальному музеї В.Г.Короленка відбувся літературно-мистецький вечір,  присвячений 147-й річниці від дня народження цього видатного письменника-демократа. У липні цей музей поповнився новим експонатом. Українка із Іркутська Л.В.Виниченко передала до музею листа В.Г.Короленка до її дяді І.С.Перельмутера, який навчаючись у Житомирі,  проживав у сім'ї Короленків.  Лист датовний серпнем 1913 року.

Бібліотечна справа. У Великобагачанській центральній районній  бібліотеці  з нагоди 10-річчя прийняття Декларації про державний суверенітет  України  влаштовано перегляд літератури та періодики.
"Липневий ноктюрн" - таку назву мав вечір,  що відбувся в Полтавській обласній бібліотеці для дітей ім. П.Мирного.

Просвітництво. Художня самодіяльність. У Комсомольську пройшов міжнародний фольклорний фестиваль  "Калинове  літо  на Дніпрі".
16 липня працівники Кременчуцького міського парку культури  та відпочинку "Придніпровський" разом із відділом культури міськвиконкому провели свято "Чаю та кави".
Велику і різноманітну програму підготували до  Дня  металурга і 30-річчя утворення Полтавського гірничо-збагачувального комбінату учасники художньої самодіяльності та гості  міста Комсомольська.
Урочисто відзначила 25-річчя народного танцювального клубу "Грація" громадськість обласного центру.
У художньому салоні ТО "Художник",  що по вул.Чапаєва обласного центру відкрилася  виставка  батика  викладача  Решетилівського художнього  училища  Євгена  Пилюгіна та його учениць.
У Кременчуцькому краєзнавчому музеї відкрилася виставка різьблення та розпису сім'ї Зацеркляних.
Мистецький "Первоцвіт"  - ця оригінальна виставка відкрилася в Полтавській міській галереї мистецтв.  Юні художники із Зінькова, члени студії "Дизайн", привезли  малюнки,  виконані аквареллю, гуашшю, пластиліном.
У селі Шепелівка Глобинського району пройшло свято села.
У Жоржівці Шишацького району,  у спільному  товаристві  з обмеженою відповідальністю "Світанок" проведено щорічне хліборобське свято "День села". Цього року воно  співпало  з  днем Івана Купала та початком жнив.
Гололівська садиба,  що  в Шишацькому районі,   стала епіцентром проведення Купальських свят в області. Тут проходило  традиційне  обласне  фольклорно-етнографічне  свято "Купальські ігри".
Традиційно щорічно центром святкування в Семенівці є озеро Крива  Рудка.  Саме сюди і прибули молодіжний гурт "Подоляни", учасники художньої самодіяльності районного Будинку культури. Працівники Решетилівського районного Будинку культури та ЦКД "Оберіг" за участю юнаків та дівчат селища провели  свято Івана Купала. Майже у всіх містах і селищах міського типу області було проведено свято Івана Купала.  Це і в Карлівці, Кобеляках, Миргороді,  Гадячі, Диканьці, Лохвиці, Чутовому, Чорнухах та інших.  Сільські учасники художньої самодіяльності і інших районів теж порадували своїх земляків чудовим дійством в ніч на Івана Купала.  Свято пройшло  в селах  Красна  Лука  і Краснознаменка Гадяцького району; в Чапаєвці,  Водяній Балці, Надежді, Великих Будищах, Орданівці, Балясному Диканського району;  в Більську Котелевського району; Шилівці Зіньківського району; в селах Пулинці та Ісківці Лубенського району та багатьох інших селах області.
У Великобагачанському районному методичному центрі народної творчості відбувся вечір відпочинку для молоді.


Матеріал підготувала:              Шулішова В.А., зав. відділом
                                   інформації з питань культури
                                   та мистецтва
Режим роботи:
понеділок-неділя: 9.00 – 17.30
Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського