Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Сенсорний інтерфейс (Електронний каталог)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ
ПОЛТАВЩИНИ

(оглядова довідка за матеріалами преси
за липень 2001 року)

"Калинове літо  на  Дніпрі"  -  міжнародний фольклорний фестиваль з такою назвою вдруге пройшов у Комсомольську.
У Кременчуці проходив другий  міжнародний  фестиваль  авторської пісні "Острови".
У Чутівському районі відбулося обласне свято Маріїної долини, присвячене землячці Марії Башкирцевій. На свято прибули: заступник голови облдержадміністрації П.Шемет,  начальник  управління культури  облдержадміністрації  І.Глизь,  голова  обласного осередку Аграрної партії П.Ківшик,  директор ОЦНТ А.Жданов, представник обласної організації Національної спілки художників України Ю.Самойленко та інші.
На засіданні  ради  відділу культури Семенівської райдержадміністрації розглядалося питання створення в  районі  фонду культури з ініціативи голови райдержадміністрації В.Назаренка.

Театрально-концертне життя. 63-ій театральний сезон трупа Полтавського обласного театру ляльок закрила прем'єрою вистави "Стійкий олов'яний солдатик", за мотивами казки Г.-Х. Андерсена.
На сцені обласного музично-драматичного театру ім.М.Гоголя відбувся концерт, в якому взяли участь  заслужений  артист України О.Василенко,  гурт "Краяни", шоу-балет "Диліжанс", артистка філармонії К.Юрченко.
У музичному  училищі імені М.В.Лисенка відбувся ювілейний вечір завідуючої відділом фортепіано Людмили Бубнової.
На третьому міжнародному фестивалі-конкурсі камерних  хорових  колективів  "Ялта-Вікторія-2001"  камерний хор "Гілея" Полтавського педагогічного університету одержав три  нагороди: третє місце в номінації любительських колективів, за пропаганду української духовної музики,  за успішний диригентський дебют Ганни Єрисової.

Образотворче мистецтво. У залах полтавської Галереї мистецтв представлена виставка картин (добірка з 54 робіт), що надані дирекцією  фонду  виставок  Міністерства  культури  і мистецтв, і представляє всі регіони держави.
4 липня Кременчуцька міська художня галерея та краєзнавчий музей презентували роботи Миколи Руденка та Анатолія  Котляра. 5 липня  Сергій  Брайко  розмістив власні  картини в краєзнавчому музеї міста.
У Кременчуцькій міській виставковій залі відкрилася персональна виставка робіт  місцевого художника  Володимира Манькова.
У Полтавському  краєзнавчому  музеї розгорнулася виставка робіт члена Національної спілки  художників  України  Світлани Чорної з нагоди 60-річчя художниці.
Вперше в художньому салоні по вул.  Жовтневій,  що в  обласному центрі, відкрита персональна виставка Лариси Лукаш, на якій представлені півсотні робіт,  виконаних на шовку та інших тканинах у техніці батіку.

Музейна справа. 50 років виповнилося першому  державному педагогічно-меморіальному музею А.С.Макаренка,  що  в  Кременчуці.
У полтавському меморіальному будинку В. Г. Короленка відбувся  літературно-мистецький  вечір з нагоди 148-ї річниці від дня народження письменника "Поезія і  література  в  житті В.Г.Короленка".
У Котельві на території загальноосвітньої школи N  4 відбулися урочистості  з нагоди  встановлення перенесеного з іншого місця пам'ятника Тарасу Шевченку.
Новий експонат, присвячений 10-ій річниці незалежності України, встановлений у Карлівському районному краєзнавчому музеї.

Бібліотечна справа. "Камертон душі" - під такою назвою пройшло чергове засідання клубу зустрічей з цікавими людьми, що діє при відділі літератури з мистецтв Полтавської ОУНБ імені І.П.Котляревського.  На зустріч був запрошений викладач Полтавського  музичного  училища  ім. М. В. Лисенка В.Г.Тесленко, який на громадських засадах є ще й директором музею "Музична Полтавщина".
Відділ мистецтв Кременчуцької центральної міської бібліотеки одержали в дарунок авторський   твір   художника В.Я.Вакуленка "Заплава на Дніпрі".
В бібліотеці-філіалі N 5 Полтавської міської ЦБС  відкрилася виставка  робіт Центру підготовки дітей до школи "Пізнайко".
Великобагачанській районній бібліотеці для дітей виповнилося 50 років.

Просвітництво та художня самодіяльність. Кременчуцький фольклорний колектив "Славутич" прийняв участь у 12 Інтернаціональному фестивалі фольклору, що відбувся у Франції.
Із Туреччини,  де відбувався фестиваль фольклорного мистецтва країн Чорноморського регіону,  повернувся самодіяльний народний хор "Жайвір" Полтавського тампонажного управління ВАТ "Укрнафта".
У Зінькові відбувся районний  конкурс  "Грай,  гармошко", присвячений 10-річчю Незалежності України.
Учасники художньої самодіяльності ансамблю ветеранів "Берегиня" з Оржиці дали концерт жителям села Лукім'є.
У Кременчуцькому районі за сприяння районної ради і  райдержадміністрації та  підтримки Молодіжного парламенту Полтавщини у селі Кам'яні Потоки  проведено районне  свято  Першого снопа, Дня рибалки та Івана Купала.
В ніч з 6 на 7 липня у Семенівці відбулося свято Івана Купала. У  святковому концерті і дискотеці взяли участь колективи художньої самодіяльності РБК і молодіжний гурт "Подоляни" з Веселого Подолу.
Свято Івана Купала пройшло у Глобиному, Карлівці, Кременчуці,  Лохвиці, Лубнах, Машівці, Миргороді, Пирятині, Чутовому та інших районних центрах,  а також у селі  Терентіївка  Полтавського району,  у селах Мокрії, Савинцях Миргородського району, селі Недогарки Кременчуцького району та ін.Матеріал підготувала:                  В. А. Шулішова, завідуюча
                                       відділу інформації з
                                       питань культури
                                       та мистецтва


Режим роботи:
понеділок-неділя: 9.00 – 17.30
Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського