Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Сенсорний інтерфейс (Електронний каталог)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ
ПОЛТАВЩИНИ

(оглядова довідка за матеріалами преси
за липень 2002 року)

У Палаці мистецтв "Український дім" діяла виставка "Дивосвіт Полтавщини", присвячена митцям нашого краю. Експонувалися роботи майстрів з Полтави, Решетилівки, гончарні вироби з Опішні.
При Галереї мистецтв Національного університету "Києво-Могилянська академія"  проходила виставка кераміки "Далеке-близьке", присвячена 10-річчю відродження Києво-Могилянської академії,  першому випуску магістрів-археологів.  Тут були представлені і роботи заслужених майстрів народної творчості України з Опішні М.Китриша та В.Омеляненка.
16 липня у Комсомольську взяв старт ІІІ Міжнародний фольклорний фестиваль "Калинове літо на Дніпрі".  В ньому беруть участь колективи з п'яти країн світу: Ізраїлю, Італії, Польщі, Росії, України.
Щорічне свято гончаря вилилося цього року в більш масштабну акцію - День Опішні, який пройшов у липні у селищі.
Вийшов у світ збірник  історико-етнографічних нарисів "Полтавський народний календар". Його автори - доцент Полтавського державного педагогічного університету П.Гавриш, доцент Полтавської  філії Європейського  університету Р.Гавриш, краєзнавець, віце-президент  товариства "Надія"  В.Копил.  Це перший систематизований  матеріал про найголовніші свята, календарно-сезонну обрядовість, звичаї, яких дотримувалося населення Полтавщини в ХІХ - першій половині ХХ ст.
У Лубнах відбулися урочистості з нагоди 85-річчя газети "Лубенщина". Відкрито меморіальну дошку на будівлі видавництва "Лубни" заслуженому  журналісту  Української  РСР,  краєзнавцю Б.С.Ванцаку та заслуженому журналісту України, редактору газети І.К.Кириченку. На могилі останнього було відкрито  пам'ятник, на якому вирізьблено портрет Івана Костянтиновича. 3 липня у великому залі міського Будинку культури розпочалися  урочистості, присвячені  85-річниці  виходу у світ першого номера газети "Известия Лебенского совета рабочих и солдатских депутатов".

Театрально-концертне життя. Закриття 64-го театрального сезону Полтавський обласний театр ляльок ознаменував прем'єрою - виставою Євгена Огородного "Дитина джунглів" за мотивами "Мауглі" Кіплінга.
Із дипломом "За краще виконання конкурсного твору" з Х Міжнародного фестивалю духовної музики "Могутны Божа", що проходив у Могильові,  повернувся  камерний вокальний ансамбль "1000 років музики" під керівництвом І.Цебрій. Колектив виступав спільно з камерним оркестром Полтавської обласної філармонії, яким керує О.Абрамов.
На початку липня в Полтавському міському Будинку культури відбувся концерт камерного вокального ансамблю  "Тисяча  років музики".
Уродженець села Велике Селецьке Оржицького району  співак Василь  Петрович  Гнатко  разом  з  ансамблем  "Високий замок" Львівської обласної філармонії представили концертну  програму своїм землякам.
У Полтавському музично-драматичному театрі імені М.В.Гоголя відбувся концерт співачки Олександри Яневської  під назвою "Острів розбитих сердець" у супроводі шоу-групи "Диліжанс".
У Кременчуці пройшов міжнародний фестиваль авторської пісні "Острови".

Образотворче мистецтво.  0Експозицію "Це тихе сяйво над нашою долею" членів творчого  об'єднання  "Художник"  пропонує виставкова зала по вул. Чапаєва.
12 липня в Галереї сучасного мистецтва  обласного центру відкрилася виставка полтавського  художника Олега Мінгальова "27 років у вітчизняному і світовому авангарді".
"Еротична культура" - художню виставку під такою назвою відкрито у приміщенні клубу "Квітень" м.Полтави.
В картинній галереї Лубенського краєзнавчого музею влаштовано виставку керамічних  виробів та творів живопису художників-лубенців.
У Мистецькій галереї Центру розвитку духовної культури Національного музею-заповідника українського гончарства, що в Опішні, відкрилася виставка дитячих робіт "Передчуття світанку".

Музейна справа. Освітяни, діячі культури, письменники, представники громадських організацій зібралися в літературно-меморіальному музеї В.Г.Короленка ,  щоб відзначити 149-у річницю від дня народження письменника. Мова йшла також про підготовку до святкування 150-річчя від дня народження В.Г.Короленка, яке буде широко відзначатися наступного року.

Бібліотечна справа. В обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.П.Котляревського відбулася презентація колективного збірника молодих поетів "Болотні вогні".
Працівники обласної бібліотеки імені І.П.Котляревського оранізували книжкову виставку "Колосиста нива Полтавщини".

Просвітництво. Художня самодіяльність. Самодіяльний хор "Відродження" Лохвицького РБК одержав першу премію на регіональному фестивалі хорових колективів "Пісенне Посулля", що традиційно проводиться в Недригайлові Сумської області.
Танці, пісні та музика лунали  в ніч на Івана Купала в містах і селах Полтавщини. На острові Масальський, що в Пирятинському районі, відбулося театралізоване свято "Ой,  там, на Купала". На центральному пляжі в Глобиному відбулося святкове дійство на честь Івана Купала. У Лохвиці в Сосновому  парку пройшло традиційне свято Івана Купала. Такі заходи  також відбулися в Полтаві,  Гребінці, Котельві, Кременчуці, Лубнах, Машівці, Миргороді, Оржиці та в інших населених пунктах області.
У Кременчуці відбувся фестиваль колективів художньої самодіяльності.


Матеріал підготувала:                  В.А.Шулішова, завідуюча
                                       відділом інформації
                                       з питань культури та
                                       мистецтва
Режим роботи:
понеділок-неділя: 9.00 – 17.30
Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського