Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 





















Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ
ПОЛТАВЩИНИ

(оглядова довідка за матеріалами преси
за липень 2003 року)

По всій Полтавській області пройшли заходи з нагоди 150-річчя від дня народження письменника-гуманіста, демократа, правозахисника В.Г.Короленка. Починалися ювілейні заходи у Полтаві із перегляду історико-документального фільму "Володимир Короленко. Сторінки щоденника", знятого за сценарієм А.Чупрунова режисером-постановником С.Гавриленком. Продовжилося вшанування пам'яті біля могили  письменника. На мітингу виступили: член урядового комітету з підготовки і проведення заходів до 150-річчя від дня народження В.Г.Короленка А.Кукоба, голова обласного оргкомітету, заступник голови облдержадміністрації П.Шемет, генеральний директор товариства "Бурат" В.Бугрій та інші. В музеї письменника відбулося відкриття нової експозиції, присвяченої життєвому шляху, літературній, громадсько-політичній діяльності письменника та вручення ювілейної премії імені В.Г.Короленка. Далі урочистості відбулися в обласному музично-драматичному театрі імені М.Гоголя.
Вшанування пам'яті письменника пройшли у селі Хатки Шишацького району, на території новозбудованої дачі В.Г.Короленка. Продовжилося свято на стадіоні в Шишаках, куди прибули керівники області, району, всі почесні гості.
Завершальним акордом свята став літературно-мистецький вечір на садибі В.Г.Короленка 27 липня - в день ювілею.
У Карлівському районному будинку культури відбулися урочисті збори "Лицар правди і свободи", присвячений 150-річчю В.Г.Короленка. "Лицар правди і справедливості" - таку назву має книжкова виставка, влаштована працівниками Карлівської ЦРБ. У Великосорочинському будинку культури Миргородського району відбувся літературно-художній вечір з нагоди вшанування пам'яті письменника-гуманіста.
Свято вшанування пам'яті земляка драматурга, поета, публіциста та громадського діяча Григорія Мізюна відбулося в селі Кривуші Кременчуцького району. Воно почалося з відкриття меморіальної дошки драматургові на садибі місцевої жительки В.Гріньової, де пройшло його дитинство.  Святковий вечір продовжився в школі.
З 15 по 19 липня у Комсомольську проходив IV Міжнародний фольклорний фестиваль "Калинове літо на Дніпрі". Цього року на нього з'їхалися 14 фольклорних колективів з Білорусі, Індії, Іспанії, Німеччини, Росії, Хорватії та України. Загальна чисельність учасників склала 480 чоловік. Протягом тижня фольклорні колективи виступали на вулицях міста, на підприємствах, у міській лікарні, в цехах  Полтавського ГЗК. Прощальний марш-парад фольклорних колективів пройшов вулицями міста, потім на Театральній площі відбулася церемонія закриття фестивалю - гала-концерт, святковий салют. Переможці фестивалю нагороджені дипломами І,ІІ,ІІІ ступенів у чотирьох номінаціях: кращий ансамбль пісні і танцю; кращий вокально-фольклорний ансамбль; кращий хореографічний колектив і краща оркестрова група. Також спеціальними призами відзначені найстарший і наймолодший учасники фестивалю.
У місті Скадовську  Херсонської області відбувся VI Всеукраїнський благодійний фестиваль "Чорноморські ігри - 2003", який проходив за підтримки Міністерства культури і мистецтва України та під патронатом Президента  України Л.Кучми. Учасником фестивалю був вокальний гурт "Вікторія" студії естетичного  виховання, що діє при Гадацькому училищі культури імені І.П.Котляревського (керівник - Ірина Шкурпела).
За вагомий особистий внесок у соціально-економічний та культурний розвиток України, активну громадсько-політичну діяльність, багаторічну сумлінну працю Указом Президента України Леоніда Кучми присвоєно почесні звання:
"Народний артист України"  Северин Жанні Костянтинівні - артистці Полтавського обласного музично-драматичного театру імені М.В.Гоголя;
"Заслужений працівник культури України" Головні Григорію Івановичу - педагогові-методисту Полтавського музичного училища імені М.В.Лисенка.
За ініціативою народного депутата України Анатолія Кукоби, ряду науковців і музейних працівників міста міськвиконком установив щорічну премію імені відомого літописця, життя якого було тісно пов'язане з Полтавою, Самійла Величка.

Театрально-концертне життя. Прем'єрою "Золотого ключика, або Пригоди Буратіно" в постановці О.Іноземцева колектив обласного театру ляльок завершив свій 65-й театральний сезон.
1 липня в обласному музично-драматичному театрі імені М.Гоголя відбувся концерт Полтавського симфонічного оркестру під орудою заслуженого артиста України Віталія Скакуна.

Образотворче мистецтво. У Галереї образотворчого мистецтва відкрилася персональна виставка Сергія Роя. 73 картини художника представлені на огляд полтавцям і гостям міста.
"Втрачений час" - таку назву має виставка робіт фотографіки Віктора Володька. Презентація її відбулася в художньому салоні Полтави.
У Кременчуцькій виставковій залі відкрито тематичну виставку "Портрет". У ній беруть участь 9 місцевих художників, серед яких відомі імена: О.Черепанов, М.Анісімов, В.Яковлєв, молода художниця  Г.Зінчук-Шевченко, талановитий аматор М.Руденко та інші.
У виставковій залі по вул.Чапаєва обласного центру відкрито виставку художників братів Анатолія та Віктора  Панченків.
У Миргородському краєзнавчому музеї відкрилася ювілейна виставка миргородської художниці Ніни Унтило під назвою "Сповідь моєї душі".

Музейна справа. Цікавими експонатами поповнився музей Полтавської битви - бронзовою скульптурою Івана Мазепи роботи київського скульптора Василя Корчового. Це своєрідна премія музейникам за активну участь у виставці "Гетьман Іван Мазепа. Погляд крізь століття", яка була організована у Львові.

Бібліотечна справа. У приміщенні Полтавської обласної бібліотеки імені І.П.Котляревського відбувся вечір, присвячений 60-річчю поета-гумориста Юрія Рибникова. На книжковій виставці були представлені книги, збірки за участю ювіляра.
У бібліотеці-філіал с.Верхоли Полтавського району проведена бесіда з юними читачами на тему "Продовжимо звичаї рідного краю".
Лютенська сільська бібліотека-філіал Гадяцького району спільно з шкільною бібліотекою провели для юних читачів читацьку конференцію "Земля на зернятці стоїть".

Просвітництво. Художня самодіяльність. У Кременчуці пройшов фестиваль нацменшин.
6 липня перед кінотеатром "Алмаз" відбувся фестиваль індійської культури, організований Полтавським і Дніпропетровським центрами ведичної культури.
У санаторії  "Сосновий  бір",  що в Зіньківському районі, побували з концертною програмою учасники художньої самодіяльності Стасівського будинку культури.
Традиційне Купальське свято пройшло в багатьох містах і селах Полтавської області. У селі Гоголевому Шишацького району на купальські ігри з'їхалися численні гості з Диканьки, Полтави, Києва,  Москви, зійшлися місцеві жителі. 10 років в селі Зінці Полтавського району звучать купальські пісні, дівчата водять хороводи. З цією датою мешканців села вітали хоровий ансамбль "Калина" Зіньківського СБК, ще два самодіяьних колективи під назвою "Щедрик". Традиційне купальське свято пройшло на мальовничому березі Орчику у Красноперівському лісі, що в Карлівському районі. 6 липня на березі річки Сухий Кагамлик у селі Яроші Глобинського району запалав купальський вогонь.
Свято Івана Купала пройшло в селі Недогарки Кременчуцького району, в Більську Котелевського району, Кибинцях Миргородського району. Купальські  вогнища запалювалися і в селах Диканського району: у Балясному, Великих Будищах, Орданівці, Чапаєвці, Водяній Балці,  Надежді. У Машівському районі відзначили свято Івана Купала у Базилевщині, Кошманівці, Жирківці, Дмитрівці та інших селах.
У Ціпківському сільському Будинку культури відбувся вечір-зустріч з учасниками ансамблю "Золоте зерно" з Гадяча.
"На рушникові хліб, в піснях - душа", - під такою назвою в Манжеліївському Будинку культури Глобинського району відбулася творча зустріч учасників Манжеліївського самодіяльного народного хору з аматорами сцени Козельщинського району.



Матеріал підготувала:              В. А. Шулішова, зав. відділом
                                   інформації з питань культу-
                                   ри та мистецтва




Режим роботи:
Понеділок-п'ятниця: 9:00 – 17:30,
Неділя: 9:00 – 17:30.

Вихідний: субота

Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


































2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського