Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Сенсорний інтерфейс (Електронний каталог)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ
ПОЛТАВЩИНИ

(оглядова довідка за матеріалами преси
за липень 2004 року)

Відповідно до затвердженого виконавчим комітетом Полтавської міської ради положення "Про щорічну премію імені В.Г.Короленка" до 151-ї річниці від дня народження письменника визначено лауреатів премії.
В номінації "За високі знання життєвого шляху та творчої спадщини письменника" лауреатом премії визнано ученицю загальноосвітнього навчального закладу N12 Марину Закревську.
В номінації "За активну участь у громадському та культурному житті міста" - студента філологічного факультету Полтавського державного педагогічного університету імені В.Г.Короленка Миколу Леоновича.
В номінації "За активну пропаганду ідей гуманізму" лауреатом премії 2004 року стала редактор відділу культури газети "Зоря Полтавщини" Лідія Віценя.
В номінації "За активну громадсько-політичну діяльність" лауреатом став ректор педагогічного університету імені В.Г.Короленка Володимир Пащенко.
За активну роботу з відновлення дачі В.Г.Короленка, що в Шишацькому районі, лауреатом визнано Героя України Семена Антонця
13-17 липня в Комсомолську вп'яте пройшов Міжнародний фестиваль "Калинове літо на Дніпрі", в якому взяли участь колективи з п'яти континентів планети.
З 30 липня по 1 серпня у селі Потоки Кременчуцького району проводився V Міжнародний фестиваль авторської пісні і поезії "Острови-2004".
Ансамбль сучасного балету "Марія" із селища Опішне Зіньківського району здобув третє місце в старшій віковій категорії у номінації "Сучасна хореографія" на VI Міжнародному конкурсі хореографічного мистецтва "Танцюючий бриз", що проходив у м.Керч.
У Донецьку на ІІІ-му Всеукраїнському фестивалі козацької творчості "Козацькому роду - нема переводу" Полтавську область представляли народний самодіяльний вокально-інструментальний ансамбль "Козаки з "Батьківщини" та співак М.Сліпак з Гребінки.
У Полтаві з 12 по 27 липня проходив регіональний етап всеукраїнського молодіжного мистецького пленеру "Мальовнича Україна", в якому взяли участь двадцять молодих художників із шести областей.
У с.Черняківка Чутівського району відбулося обласне свято "Маріїна долина" на честь художниці М.Башкирцевої.
27 липня у Полтавському літературно-меморіальному комплексі-садибі В.Г.Короленка відзначено 151-у річницю від дня народження письменника, а у Хатках Шишацького району цю дату відзначили літературно-мистецьким святом "Живу тобою, Україно".
У полтавському видавництві "АСМІ" вийшла в світ книга пам'яті жертв голодомору 1932-1933 рр. на Лубенщині "Курган скорботи".
В обласному центрі відбулася презентація книги "Мазепа", автором якої є директор музею "Поле Полтавської битви" О.Янович.
У Полтаві вийшли друком:
- збірка поезій Н.Перепелиці "Стану крапкою - сама собою...";
- книга легенд і переказів полтавського журналіста В.Посухова "Сім трав біля семи криниць";
- книга полтавського письменника П.Ротача про природознавця, орнітолога, зоолога І.Гавриленка;
- 6-7 книга В.Качкана - одного з дослідників українського народознавства - серіалу "Хай святиться ім'я твоє".

Театрально-концертне життя. У Полтавському обласному театрі ляльок відбувся спектакль для дорослих глядачів за п'єсою М.Старицького "Різдвяна ніч" (на теми творів М.Гоголя).

Образотворче мистецтво. У Полтавській Галереї мистецтв відбулася презентація каталогу робіт заслуженого художника України М.Підгорного; відкрилася виставка керамічних і живописних робіт "Передчуття світанку" випускників державної спеціалізованої художньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів "Колегіум мистецтв у Опішному"; у великій виставковій залі відкрилася персональна виставка живописця О.Ямбиха під назвою "Світогляд".
В обласній бібліотеці імені І.П.Котляревського відкрилася виставка робіт полтавської художниці Н.Морєвої під назвою "Творча палітра".
У Полтаві у виставковій залі по вулиці Чапаєва відкрито персональну виставку художника А.Панченка.
У літературно-меморіальному музеї І.П.Котляревського відкрилася персональна виставка члена Національної спілки художників України Г.Волкова.
У Полтаві у приватній галереї "Арта" представлені роботи художників із Києва, Львова, Ужгорода та Полтави, а також вітражі, вироби із скла і шкіри, батик, кераміка.

Бібліотечна справа. В обласній бібліотеці імені І.П.Котляревського відбулася презентація книги В.Гайдамаки "Сповитий вітрами", яка присвячена композитору, диригенту, керівнику українського народного хору "Калина" Григорію Левченкові та презентація нової щомісячної інформаційно-краєзнавчої газети "Край", виданням якої керує заступник директора з наукової роботи Державного історико-культурного заповідника "Поле Полтавської битви" Л.Шендрик.
У відділі естетичного виховання обласної бібліотеки для дітей імені Панаса Мирного відкрито дві виставки: на першій представлені роботи гуртка "Орігамі" науково-дослідницького центру учнівської молоді; на другій - виставка дитячої іграшки К.Шумної, учениці гуртка "Чародії", який працює при полтавському Палаці дитячої та юнацької творчості.
Кременчуцька центральна районна бібліотека оголосила серед усіх бібліотек-філіалів району читацький конкурс на кращий рукописний матеріал-спомин про свій родовід "Збираємо воєдино всю свою родину".
У читальному залі бібліотеки Гадяцького училища культури імені І.П.Котляревського на постійно діючій виставці "Із Драгоманівського роду" відкрито розділ, присвячений 155-річчю від дня народження Олени Пчілки, а у Гадяцькій центральній районній бібліотеці імені Лесі Українки до цієї дати пройшов вечір-портрет "Горда жіноча душа".

Музейна справа. У Полтавському обласному краєзнавчому музеї відкрито виставку, що оповідає про декоративно-прикладне мистецтво Китаю.
У Кременчуцькому краєзнавчому музеї відбулася презентація плану міста Кременчука станом на 1901 рік.
У Миргородському краєзнавчому музеї експонується виставка художніх полотен О.Черкаса.
Гребінківський районний народний історико-краєзнавчий музей та музей хліба Тарасівської середньої школи представили матеріали про пам'ятні та історичні місця свого краю на Всеукраїнському ярмарку сільського зеленого туризму, який проходив на базі Державного музею народної архітектури та побуту поблизу Києва.

Просвітництво і художня самодіяльність. У Полтаві відбувся звітний концерт студентського ансамблю "Ретро" Полтавського національного технічного університету імені Ю.Кондратюка під керівництвом П.Кривша.
До дня Івана Купала відбулося фольклорно-етнографічне свято у Більську Котелевського району та свято за участю колективів художньої самодіяльності у Попівці Миргородського району.
У Мар'янівському будинку культури Карлівського району відбулося свято за участю місцевого колективу художньої самодіяльності та гостей з Карлівки.
У Лохвиці відбувся творчий вечір самодіяльних поетів і композиторів міста.
17 липня в Опішні Зіньківського району пройшло регіональне Всеукраїнське свято гончарства, в якому взяли участь фольклорні колективи з різних куточків Полтавщини та відкрито третій заключний етап фестивалю "Мистецький липень у Опішні".


Матеріал підготувала:                                                                             Федорова М.А., бібліограф
                                                                                                          І кат. відділу інформації
                                                                                                          з питань культури та мистецтва
Режим роботи:
понеділок-неділя: 9.00 – 17.30
Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського