Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Сенсорний інтерфейс (Електронний каталог)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 



















Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

         ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ
         ПОЛТАВЩИНИ

         (оглядова довідка за матеріалами преси
         за липень 2005 року)

Лауреатами щорічної премії імені В. Г. Короленка стали:
    - у першій номінації - серед школярів - за глибокі  знання життєвого  шляху  й  творчої  спадщини В.Г.Короленка лауреатом визнано десятикласницю Полтавської гімназії N 33 А.Бурдейну;
    - у другій номінації - серед студентів та творчої молоді - лауреатом стала студентка ІІІ курсу  філологічного  факультету Полтавського   державного   педагогічного  університету  імені В.Г.Короленка Я.Печонова;
    - у  третій  номінації - серед письменників,  журналістів, творчих та наукових працівників - лауреатом стала кандидат педагогічних наук,  доцент Полтавського державного педагогічного університету імені В.Г.Короленка Л.Крамущенко;
    - у  четвертій  номінації  -  серед  громадсько-політичних діячів та юристів - лауреатом визнано  кандидата  педагогічних наук, доцента ПДПУ імені В.Г.Короленка Л.Безобразову;
    - у п'ятій номінації  -  за  вагому  благодійну  роботу  в справі розвитку спонсорства та меценатсва з надання матеріальної підтримки музею В.Г.Короленка - лауреатом став  виконуючий обов'язки  голови правління ВАТ "Полтаваобленерго" В.Чернявський.
     14 липня розпочався обласний фестиваль української народної та сучасної пісні "Пісні Сорочинського ярмарку".  В рамках фестивалю реалізується програма підтримки митців народних промислів.
     Протягом двох  днів  у  Полтаві  проходила  Всеукраїнська акція "Афганістан...  у пам'яті немає минулого", яку організувала Донецька міська організація "Союз ветеранів Афганістану". У ході  акції  жителям обласного центру було представлено концерт "Театру патріотичної пісні".
     У Полтавській Галереї мистецтв відбулася презентація двох збірок полтавської  поетеси  М.Бойко  -  "Мінливісить  настрою весни" та "Квітка папороті".
     У полтавському  видавництві  "Оріяна" вийшла в світ перша книжка журналіста С.Вовкодава "Найкращі друзі".
     Працівники управління  Міністерства  внутрішніх справ України в Полтавській області  Ю.Погода  та  О.Цвєтов  випустили книгу "Історія міліції Полтавщини".
     У Кременчуці на набережній Придніпровського парку відкрито "Арку для закоханих" в рамках святкування 50-річчя головного парку міста.
     15 липня  у  Комсомольську  поряд  з  краєзнавчим  музеємвідкрито пам'ятник археологу,  академіку Ю.Шилову, який проводив розкопки курганів Кормилиця,  Цегельна, Стовбувата Могила, розташованих поблизу міста.
     17 липня в селі Духове Лубенського району відкрито  музей науковця, академіка інженерної академії наук В.Кононенка.
     До 80-річного ювілею  Великобагачанського  району  вийшла книга "Видатні люди Великобагачанщини".

Театрально-концертне життя. У    Полтавській   Галереї мистецтв вібувся виступ камерного  симфонічного  оркестру  обласної філармонії під керівництвом О.Абрамова.
     Полтавський обласний театр ляльок завершив свій театральний сезон прем'єрою спектаклю "Лікар Айболить".

Образотворче мистецтво.  У  Галереї  мистецтв  обласного центру відбулося  відкриття  персональної  виставки  художника Г.Ступенка, присвяченої  80-річчю  художника.
     Щоденна всеукраїнська  газета  "День" презентувала у Полтавській Галереї мистецтв фотовиставку,  до якої увійшли кращі фотографії за шість років проведення міжнародних фотоконкурсів цієї газети за чотирма темами:  "Події", "Особистість", "Життя як воно є",  "Український світ". Під час фотовиставки відбувся виступ камерного хору "Гілея" під  керівництвом  Л.Журавського та дуету І. та С.Єзерських.
     "Арт-акт" - так називається виставка картин у жанрі  "Ню" групи полтавських майстрів пензля М.Підгорного,  С.Григор'єва, Г.Волкова,  В.Мозока,  І.Новобранця та ін., яка експонується в Художньому салоні по вулиці Жовтневій обласного центру.
     У Полтаві у виставковій залі по вулиці  Чапаєва  відкрито персональну   виставку  живописця  С.Брайця,  присвячену  його 45-річчю і 25-річчю творчості,  а  також  розгорнуто  виставку картин полтавських художників під назвою "Палітра липня".
     У Полтаві біля меморіалу Слави було представлено виставку картин на афганську тематику. Автор робіт - Ю.Борщ, художник з Донеччини.
     У Києві  у приміщенні Спілки майстрів народного мистецтва України влаштовано виставку кращих художніх  робіт  земляка  з Шишак М.Онацька.

Бібліотечна справа. В  обласній  універсальній  науковій бібліотеці імені І.П.Котляревського відбулися літературні  читання  за  творами  Л.Пономаренко,  члена  Національної спілки письменників України,  які провела бібліотекар відділу масової роботи Г.Вовченко;  пройшла презентація виставки Ю.Борща, який
за період з 1980 по 1983  роки  зробив  1778  вильотів  в  Афганістані; у відділі літератури з мистецтв обласної бібліотеки пройшла зустріч із співачкою та акомпаніаторкою  І.Родіоновою, яка  виконала власні пісні під власний акомпанемент на акордеоні;  у Клубі цікавих зустрічей С.Пасічна - член НСХУ  і  НСХМ (Молдови) - репрезентувала мистецькі каталоги, альбоми, журнали Молдови.
У бібліотеці-філії   N  4  Полтавської  ЦБС  представлено книжкові виставки "Кухонні університети" й "Ти лікар  і  цилитель, Спорт!".
     У бібліотеці-філії N 5 Полтавської ЦБС  розгорнуто  книжкові виставки:  "Україна  моя  починається  там,  де  доля моя усміхається", "Мандрує світом їхня слава,  батьківщина їхня  - Полтава" та "Яскрава квітка у вінку України".
     Вшановуючи пам'ять відомого історика, фольклориста-етнографа М.Драгоманова,  працівники Гадяцької районної бібліотеки, Будинку культури, літературного музею Драгоманових підготували й провели  з нагоди 110-ї річниці з дня його смерті літературно-художній вечір "Син гадяцької землі...".
     Великокринківська сільська  бібліотека-філія  Глобинської ЦБС організувала захід "Година цікавих повідомлень"  на  тему: "Національна символіка України та символіка Полтавщини".
     У Шишацькій  районній  бібліотеці для дітей в рамках традиційного фестивалю дитячого читання "Час  читати!"  проходить всеукраїнський конкурс "Найкращий читач-2005".

Музейна справа. 14  липня  у  Галереї мистецтв обласного центру зібралися художники,  митці та науковці з метою обговорення стану  музейних  фондів  державного історико-культурного заповідника "Поле Полтавської битви".
     У музеї  В.Г.Короленка  відзначили  152-у річницю від дня народження письменника та відбулася зустріч  з  автором  книги "Краюха вечности" М.Костенком.
     У літературно-меморіальному музеї І.П.Котляревського  обласного центру  відбулася презентація фотовиставки американського митця українського походження Г.Маслова під назвою "Половина".
     У літературно-меморіальному  музеї  Панаса Мирного відбулася виставка ляльок С.Малик.
     У Кременчуцькому  краєзнавчому  музеї  відкрито  виставку "Рибальське щастя", присвячена Дню рибалки. Автор - П.Потапенко.
     З нагоди річниці висунення В.Ющенка кандидатом  у  Президенти України  у  музеї  родини Драгоманових у Гадячі відкрито фотовиставку "Гадячани у Помаранчевій революції:  від агітації до інавгурації".
     У державному літературно-меморіальному музеї-садибі Олеся Гончара, що в с.Суха Кобеляцького району, відбулося вшанування пам'яті письменника з нагоди 10-річчя від дня його смерті.
     Національний музей-заповідник  українського  гончарства в Опішному та Центр духовної культури вшанували пам'ять видатного митця-кераміста О.Ганжі з нагоди 100-річчя від дня його народження відкриттям персональної  виставки  його  творів,  які зберігаються у фондах музею.

Кіномистецтво. У  Полтавській  Галереї мистецтв відбулася презентація документальної стрічки "...Більше,  ніж життя" про
легендарного грузинського льотчика Захара Хіталішвілі, авторами якої є журналісти  телерадіокомпанії  "Лтава"  Н.Іванченко,
Д.Старіков та Л.Горскіна.
     Спільною працею першого заступника міського голови  Лубен
Н.Малій, письменниці О.Хало та монтажера О.Кузьмінського знято
документальну багатосерійну стрічку "Лубни в ХХ столітті".

Просвітництво і художня самодіяльність. У с.Хатки Шишацького району на дачі письменника В.Г.Короленка відбулося  літературно-мистецьке свято "Живу тобою,  Україно!", приурочене до чергової річниці з дня народження письменника.
     Концертні програми до свята Івана Купала відбулися: у Недогарках,   Максимівці,   Піщаному  Кременчуцького  району,  у Власівці Зіньківського району,  у Короленківському  сільському клубі  Карлівського  району,  у Котельві.  У Лохвиці відбулося свято "Ой,  на Івана,  та й на Купала" за участю народного самодіяльного колективу "Пісенне джерело".
     Спільним розпорядженням    голови    Гадяцької    райдержадміністрації І.В.Гулей та голови районної  ради  А.Г.Цимбала затверджено положення  про  районний  фестиваль народної творчості "Пісенні скарби Гадяччини".  Фестиваль  приурочений  Дню незалежності України  і проводиться в рамках святкових заходів по відзначенню цієї дати.
     У Кременчуці   студія   індійського  танцю  "Лакшмі"  під керівництвом М.Максименко запропонувала творчий вечір мистецтва східного та індійського танців "Вічна казка кохання".
     У Миргороді своє 25-річчя від дня заснування відсвяткував дитячий хореографічний ансамбль "Джерельце".
     У с.Зуївці Миргородського району відбулося театралізоване молодіжне свято "Юність моя, ти друзів збирай".
     У с.Городищі Чорнухинського району пройшло свято з нагоди столітнього ювілею батьківської хати роду Калайдів.

Матеріал підготувала:                 М.А.Федорова,  бібліограф
                                      І кат. відділу інформації
                                      з питань культури та ми-
                                      стецтва


Режим роботи:
понеділок-неділя: 9.00 – 17.30
Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net




































2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського