Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Сенсорний інтерфейс (Електронний каталог)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ
ПОЛТАВЩИНИ

(оглядова довідка за матеріалами преси
за липень 2007 року)

У липні відбулося засідання журі міської щорічної премії імені В.Г.Короленка, яке розглянуло матеріали та клопотання, які надійшли на його адресу. Переможцями у п’яти номінаціях стали: Марина Савела, учениця 10-Б класу загальноосвітньої школи №26; Вікторія Тарасова, студентка ІУ курсу філологічного факультету Полтавського державного педагогічного університету імені В.Г.Короленка; Людмила Нестуля, член Національної спілки журналістів України, коментатор телебачення ОДТРК «Лтава»; Надія Кочерга, доцент, кандидат історичних наук, викладач Полтавського національного технічного університету імені Ю.Кондратюка; а також колектив авторів, у складі якого Борис Божко, директор музею В.Г.Короленка; Володимир Каплін, генеральний директор науково-виробничої фірми «Володимир» (м.Кременчук); Оксана Клочко, журналістка газети «Вечірня Полтава»; Валентин Кожем’якін, кінооператор та фотограф; Віктор Самородов, доцент кафедри екології та ботаніки Полтавської державної аграрної академії, заслужений винахідник України; Олександр Черницький, скульптор (м.Санкт-Петербург); Євген Ширай, начальний управління містобудування та архітектури, головний архітектор області, заслужений архітектор України. Почесні грамоти Полтавського міськвиконкому будуть вручені Маргариті Лишко, учениці 9-го класу загальноосвітньої школи №14; Катерині Янковській, учениці 8-го класу загальноосвітньої школи №9; Ірині Савеловій, учениці 8-го класу загальноосвітньої школи №15.
У полтавській Галереї мистецтв відбулося засідання оргкомітету з підготовки до відзначення 300-річчя Полтавської битви та засідання, присвячене 320-й річниці Коломацької Ради, на якій Івана Мазепу було обрано на гетьманство України.
Відділ культури і туризму Кременчуцького міськвиконкому реорганізовано в управління культури і туризму. Рішення прийняте на виконання низки Указів Президента від 2005-го року про Міністерство культури і туризму.
14 липня у Гадячі проходив фестиваль авторської пісні «Лесині джерела», участь у якому взяли 16 конкурсантів.
У Карлівці пройшов творчий вечір члена Національної спілки журналістів України, письменника Володимира Слєпцова «Я з любові піднявся і зріс».
У Кременчуці проходила презентація щойно надрукованої книги «Кременчужанка. Жіночі долі». Це вже третя книга про жінок Кременчука, яку разом із літератором Ю.Жовтецькою підготувала член Національної спілки журналістів України Л.Обревко; а у Яреськах Шишацького району  презентували першу поетичну збірку місцевої поетеси Валентини Паливоди «Я родом з казкового краю».
Вийшла друком праця професора Полтавського державного педагогічного університету імені В.Г.Короленка Миколи Степаненка «Літературні музеї Полтавщини».
Накладом у сто екземплярів вийшла у світ збірка члена Спілки журналістів України, редактора районної газети «Голос Зіньківщини» Анатолія Малька (Анатолій Степ) «Долевітер».
У Києві Полтавське земляцтво організувало виставку кременчуцького художника Віктора Кобеляцького.
У сьомому Міжнародному фестивалі «Балатон-Молодість-Мистецтво», який проходив в Угорщині під егідою ЮНЕСКО, миргородський зразковий танцювальний ансамбль «Екзотика» посів перше місце за виконання естрадного танцю.
Юний полтавець, одинадцятирічний Ернест Дерябін став володарем Другої премії Міжнародного дитячого музичного конкурсу «Вітебськ-2007» у рамках фестивалю «Слов’янський базар-2007» (Білорусія), розділивши премію з росіянкою Ариною Дороніною

Театрально-концертне життя. Симфонічний оркестр Полтавського обласного академічного музично-драматичного театру імені М.В.Гоголя під керівництвом заслуженого артиста України Віталія Скакуна виступив на закритті концертного сезону 2006-2007 років.
Народна академічна хорова капела ветеранів війни і праці полтавського міського Будинку культури за участю солістів вокальної студії ветеранів відзначила свій 47-й сезон звітним концертом.
У обласному театрі ляльок відбулася прем’єра вистави «Русалонька» за казкою Г.-Х. Андерсена та закриття 69-го театрального сезону.
1 липня у полтавському арт-клубі «22» пройшов фестиваль альтернативної музики Alegory of mind Part 2, участь у якому взяли сім гуртів з України і Словакії.
У Кременчуці з нагоди Дня металурга відбувся концерт за участю народної артистки Російської Федерації Катерини Шавріної та артиста Московського театру «Криве дзеркало» Карена Аванесяна.
Образотворче мистецтво.   У полтавській Галереї мистецтв відкрилася виставка робіт молодих фотохудожників з України та Тбілісі (Грузія) «Арт подих».
2 липня у Полтавському художньому салоні Національної спілки художників України відкрилася виставка картин полтавських митців «Краса землі полтавської», яка стала підсумком живописного пленеру, що проходив у травні-червні у Шишацькому районі на базі приватного підприємства «Агроекологія».
У літературно-меморіальному музеї І.П.Котляревського відкрито виставку живопису та графіки Вікторії Галай.
У полтавській виставковій залі по вул.Чапаєва, 4 демонструвалася персональна виставка живопису полтавського митця Михайла Одарюка та посмертна виставка картин Миколи Сергійовича Найди.
У Полтавському військовому інституті зв’язку проходила виставка акварелей Світлани Пирожкової – студентки Полтавського національного технічного університету імені Ю.Кондратюка.
20 липня до Гадяча на двотижневий пленер «Гадяч – гетьманська столиця» зібралися художники Полтавщини. Результатом роботи художників стала виставка щойно створених полотен, які демонструвалися у Гадяцькому училищі культури імені І.П.Котляревського.
У Опішному Зіньківського району на базі Державної спеціалізованої художньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів «Колегіуму мистецтв у Опішному» розпочався І-й Міжнародний молодіжний гончарський фестиваль «Опішне-2007», участь у роботі якого взяли гості з близького та далекого зарубіжжя.

Бібліотечна справа. У Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.П.Котляревського пройшла презентація нової книги спогадів ветерана Великої вітчизняної війни Бориса Петровича Ковтуна «У військовому шпиталі» та виставка робіт фотохудожника Анатолія Ткаченка «У кожної миті колір свій».
У Кременчуцькій центральній міській бібліотеці імені М.Горького пройшло літературно-музичне свято з нагоди дня Івана Купала.
12 липня у Кременчуцькій міській бібліотеці для дітей проходила виставка картин кременчуцьких митців.
Для учнів Гоголівської школи Шишацького району місцева бібліотека організувала читання за книгою Валентини Зорін на тему «Це твоя країна – наша Україна».

Музейна справа. 2 липня у приміщенні Полтавського краєзнавчого музею відбулося чергове засідання юнацького університету краєзнавства  на тему «Найславетніші постаті Полтавщини». З доповіддю про життєвий і творчий шлях нашої землячки Клари Лучко виступила Ю.Зозуля.
У Полтавському літературно-меморіальному музеї В.Г.Короленка відкрилася виставка «Губить людей не пиво…», на якій представлено близько ста експонатів старовинної пивної атрибутики із приватної колекції полтавця Миколи Григор’єва.
У Полтаві розпочалася реставрація пам’ятника генерал-лейтенанту Олексію Зигіну.
У Кременчуцькому краєзнавчому музеї проходила виставка графіки художника Миколи Зайця.
У Кобеляцькому державному музеї літератури та мистецтва відбулася виставка 25-ти робіт художника із Солошиного Кобеляцького району Брайка Сергія Миколайовича.

Просвітництво і художня самодіяльність. У Хорольському районному Будинку культури проходив святковий концерт, присвячений присвоєнню звання «народний» фольклорному ансамблю «Берегиня» Петрівського сільського Будинку культури та молодіжному ансамблю «Мрія» районного Будинку культури згідно з рішенням колегії управління культури і туризму Полтавської облдержадміністрації за вагомий внесок у розвиток культури українського народу, високий художній рівень та виконавську майстерність.
У Миргородському літературно-меморіальному музеї Давида Гурамішвілі відкрито виставку вишивальниці і самодіяльної поетеси Ніни Ткаченко.
На Зіньківщині проходив конкурс «Грай, гармошко!», участь у якому взяли баяністи і гармоністи Зіньківського та Козельщинського районів.
У Куликовому Полтавського району та Марченках Диканського району святкували День села.
У Гоголевому Шишацького району проходило традиційне фольклорно-мистецьке свято «Купальські ігри», яке проводилось у рамках підготовки до 200-ї річниці від дня народження М.В.Гоголя.
Свято Івана Купала відзначали: у Гадячі, Гребінці, Кременчуці, Лубнах, Шишаках, Горбанівці Полтавського району, Веприку Гадяцького району; Підозірці Зіньківського району; Куп’євасі Лубенського району; Чечелівці, Кам’яних Потоках, Ялинцях, Воскобійниках, Недогарках, Кіндрівці, Гориславцях, Кривушах Кременчуцького району; Ведмедівці Кобеляцького району; Давидівці Пирятинського району та Петракіївці Хорольського району.


Матеріал підготувала:                                                   І.О.Коваленко, провідний           
                                                                                         бібліограф відділу інфор-
                                                                                         мації  з  питань  культури
                                                                                         та мистецтва
Режим роботи:
Понеділок-п'ятниця: 9:00 – 17:30,
Неділя: 9:00 – 17:30.

Вихідний: субота

Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського