Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 





















Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ
ПОЛТАВЩИНИ

(оглядова довідка за матеріалами преси
за  липень 2008 року)

У  виконкомі обласного центру відбулося засідання журі щорічної міської премії імені Володимира Короленка, яке вибрало цьогорічних лауреатів. По І номінації для учнів загальноосвітніх шкіл премію присуджено за глибокі знання життєвого шляху і творчої спадщини В.Г.Короленка Ігорю Банному (учню 7-го класу гімназії №6). По ІІ номінації для студентської та творчої молоді – за активну участь у громадському та культурному житті міста – Ярославу Блосі (студенту V курсу історичного факультету Полтавського державного педагогічного університету імені В.Г.Короленка). По ІІІ номінації – для письменників та працівників масової інформації, творчих та наукових працівників – за активну популяризацію життєвого шляху і літературної спадщини В.Г.Короленка – Володимиру Судакову (члену Полтавської спілки літераторів та міжрегіональної спілки письменників України, члену літературної студії «Голос ветерана»). По ІV номінації  для громадсько-політичних діячів, науковців, митців, працівників юриспруденції – за пропаганду творчої спадщини В.Г.Короленка, ідей демократії і гуманізму, дотриманню прав і свобод України – Глібу Кудряшову (асистенту кафедри української мови Полтавського державного педагогічного університету імені В.Г.Короленка, автору та ведучому концертних програм, літературно-музичних композицій). По V номінації - спонсорство та меценатство (за вагомий внесок у розбудову музею В.Г.Короленка) – колективу авторів у складі: Ольги Кушніренко (старшого викладача кафедри образотворчого мистецтва психолого-педагогічного факультету Полтавського державного педагогічного імені В.Г.Короленка), Юлії Борсук, Ольги Женової, Анастасії Тимошенко (студенток психолого-педагогічного факультету Полтавського державного педагогічного імені В.Г.Короленка).
В обласному центрі в рамках програми «Полтава туристична» відбувся випуск 114-ти екскурсоводів, який став можливим завдяки угоді, укладеній між управлінням культури міськвиконкому та інститутом туризму Федерації профспілок України.
У Полтаві на розширеному засіданні ради ветеранів війни та праці при ГЖЕД №1 відбулася презентація книги члена ради Кармії Михайлівни Ширяєвої «У истоков»; книга розповідає про історичні події, що відбувалися у Полтаві на початку ХІХ століття.
У Полтавській галереї мистецтв арт-студія Юрія Матвєєва презентувала нову колекцію одягу дизайнера «Полтавська битва – 300 років потому».
Поблизу Чутового під Черняківкою відбулося обласне культурно-мистецьке свято «Маріїна долина», присвячене 150-річчю від дня народження нашої землячки, художниці, скульптора, письменниці Марії Башкирцевої.
У Хоролі вийшла друком четверта збірка віршів члена спілки літераторів Полтавщини Марії Ульянової «Там щебечуть солов’ї…».
У Вишняках Хорольського району пройшла презентація другої збірки віршів Олександра Заїки «Мед з осоту».
У Ялті відбувся 6-й Міжнародний фестиваль сучасного дитячого, юнацького і молодіжного мистецтва «Ялтинське літо-2008», на якому диплом лауреата І-ї премії виборола учениця 7-А класу Хорольської гімназії Інеса Цілуйко.

Образотворче мистецтво.   У Полтавській галереї мистецтв відкрилася виставка майстра фотографії, полтавського лікаря Андрія Дзюби та виставка старовинних карт України ХVІ-ХVІІІ століть з приватних колекцій «TERRA UKRAINA».
8 липня у Полтавському художньому салоні відбулася перша виставка гобеленів члена Національної спілки художників України, лауреата обласної премії імені І.П.Котляревського Ольги Пілюгіної.
У Полтавській виставковій залі по вулиці Чапаєва відкрилася персональна виставка художника Валерія Войтюка.
У Полтаві відбувся перший Всеукраїнський відкритий фестиваль сучасного мистецтва «АРТерія», на якому були представлені роботи з різних напрямків сучасного мистецтва, майстер-класи з графіті, аерографії, склодувної майстерності та виступи сучасних українських гуртів.
У салоні-магазині «Про-фото» обласного центру відкрилася фотовиставка полтавки Оксани Чебіної.
У Кременчуцькій міській художній галереї експонувалася виставка, присвячена 75-річчю від дня народження кременчуцького художника-колориста, монументаліста Шалви Корідзе (нині покійного).
22 липня у Кременчуцькому міському краєзнавчому музеї відкрилася виставка, присвячена 80-річчю кременчуцької вишивальниці Марії Отрешко.
29 липня у Кременчуцькому краєзнавчому музеї відкрита виставка кременчуцького художника Адольфа Івасенка.
У Диканській картинній галереї імені Марії Башкирцевої відкрилася персональна виставка робіт художньої вишивки майстринь Софії Олефір та її доньки Юлії Стєнкової.
У столиці українського гончарства Опішному Зіньківського району відбулися наступні події: 1 липня – урочисте відкриття ІІ Міжнародного молодіжного гончарського фестивалю «Опішне-2008» за участю більш ніж 100 представників майже із 30 міст України, а також делегації з Республіки Білорусь, Молдови та Російської Федерації; 5 липня – обласне свято народної творчості «День гончара», яке проходило на території Центру розвитку духовної культури під назвою «І будуть славити Опішне натхненні творчості майстри»; 8 липня – Міжнародний науковий керамологічний симпозіум «Гончарне шкільництво на глобалізаційному роздоріжжі. Нереалізовані можливості й перспективи розвитку», присвячений 70-річчю від дня загибелі художника-керамолога, технолога Павла Дубинського.
У Гоголівському будинку культури Шишацького району відбувся вернісаж полотен полтавських художників, написаних митцями під час двотижневого пленеру у Гоголевому.

Бібліотечна справа.   У Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.П.Котляревського відбувся «круглий стіл», присвячений 100-річчю від дня народження полтавського письменника Василя Барки (Очерета) і організований обласним товариством політв’язнів і репресованих та асоціацією «Громадське суспільство» та експонувалася виставка вітражного мистецтва студентки Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка Ольги Резниченко.
У Полтавській обласній бібліотеці для дітей імені Панаса Мирного пройшла презентація книги Володимира Осипчука «Устань у Сварзі!» та відкрилася фотовиставка на честь дня народження видатної акторки, народної артистки СРСР, нашої землячки Клари Лучко.
У бібліотеці-філії №5 Полтавської міської централізованої бібліотечної системи відкрилася персональна виставка вишивок полтавки Ольги Свєчнікової, експозицію якої склали вишиті картини, рушники, серветки, ікони.
У Гребінківській районній бібліотеці відбувся вечір пам’яті поета, члена Національної спілки письменників України Петра Линовицького; також Бібліотека та сільські бібліотеки району поповнили свої книжкові фонди новими надходженнями від Міжнародного благодійного фонду «Україна-3000».

Музейна справа.   У Полтавському літературно-меморіальному музеї В.Г.Короленка відбулося літературно-мистецьке свято з нагоди 155-ї річниці від дня народження письменника та відкрилася персональна виставка полтавської вишивальниці Валентини Башти.
У Кременчуцькому краєзнавчому музеї розпочала свою роботу персональна виставка Героя України, вишивальниці Віри Роїк «Український рушничок», яку майстриня відкрила особисто та подарувала музею власну книгу «Мелодии на полотне»; також у Музеї експонувалися виставки картин художника Адольфа Івасенка та творчих робіт художниці Марії Отрішко «Доля моя – вишивання».
24 липня у Кременчуці була встановлена меморіальна дошка на честь поета та співака Володимира Висоцького в пам’ять його перебування у цьому місті.
У Миргородському літературно-меморіальному музеї Давида Гурамішвілі експонувалася виставка вишитих робіт місцевої майстрині Світлани Лазебної.

Кіномистецтво.   В обласному центрі проходили зйомки короткометражного фільму, присвяченого 300-річчю Полтавської битви, «На крилах пам’яті» автора сценарію та режисера, полтавського поета, художника, сценариста Олега Мінгальова. На зйомки стрічки Фонд 300-річчя Полтавської битви виділив майже 20 тисяч гривень.
У Бердянську Запорізької області відбувся 13-й Всеукраїнський телевізійний фестиваль мистецтв «Азовські вітрила-2008», на якому лауреатом першої премії стала солістка молодіжного ансамблю «Мрія» Хорольського районного будинку культури Анастасія Олексенко.

Просвітництво і художня самодіяльність.   З 11 по 13 липня у Світлогірському Кобеляцького району відбувся мото-рок-фестиваль «Полтавська битва» за участю мотоциклістів та рок-музикантів з різних міст України.
12 липня у Розбишівському сільському клубі Гадяцького району відбувся концерт ансамблю «Надвечір’я» Гадяцького районного будинку культури.
У Красній Луці Гадяцького району в рамках акції «Моє село – моя колиска» відбулося культурно-мистецьке дійство «Село ти моє, моя Красна Лука».
У Хатках Шишацького району відбулося традиційне літературно-мистецьке свято «Живу тобою, Україно!», приурочене до 155-ї  річниці з дня народження письменника Володимира Короленка.
12 липня у Кобеляках святкували День міста.
У Кротенках, Черкасівці, Деревках, Куликовому та Абазівці Полтавського району святкували День села.
Свято Івана Купали відзначали у Великому Тростянці, Заворсклому, Головачі, Ковалівці, Судіївці, Горбанівці, Нижніх Млинах та Куликовому Полтавського району; Кременчуці, Мачухах, Шишаках; селах Кременчуцького району; Петрівцях та Слобідці Миргородського району; Бобрівнику та Шилівці Зіньківського району; Гоголевому Шишацького району.
   

Матеріал підготувала:                                                   І.О.Коваленко, провідний           
                                                                                         бібліограф відділу інфор-
                                                                                         мації  з  питань  культури
                                                                                         та мистецтва




Режим роботи:
Понеділок-п'ятниця: 9:00 – 17:30,
Неділя: 9:00 – 17:30.

Вихідний: субота

Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


































2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського