Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 





















Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ
ПОЛТАВЩИНИ
(оглядова довідка за матеріалами преси
за липень 2013 року)

Загальні питання
Образотворче мистецтво
Бібліотечна справа
Музейна справа
Кіномистецтво
Просвітництво і художня самодіяльність

Загальні питання. У липні в Україні відзначалося 1025-річчя хрещення Київської Русі. В рамках відзначення цієї дати в обласному центрі були проведені заходи:
- голова Полтавської ОДА Олександр Удовіченко провів зустріч із представниками християнських релігійних організацій області;
- заступник голови – керівник апарату Полтавської ОДА Валерій Пархоменко провів он-лайн-прес-конференцію, присвячену реалізації в області завдань і доручень Президента України Віктора Януковича щодо належної підготовки та відзначення 1025-річчя хрещення Київської Русі;
- громадська рада при Полтавській ОДА провела урочисте зібрання за участю представників громадських і релігійних організацій та науковців;
- у Полтавському краєзнавчому музеї відбулися урочистості з нагоди закриття виставки світлин грецького фотохудожника Костаса Асіміса «Наш Афон», яка тривала упродовж місяця. В урочистостях, приурочених до 1025-річчя хрещення Київської Русі, взяли участь сам автор робіт; заступник голови-керівник апарату Полтавської ОДА Валерій Пархоменко; директор краєзнавчого музею Катерина Фесик; науковий працівник Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка Гліб Кудряшов; секретар Полтавської єпархії УПЦ протоієрей Михайло Волощук. Для всіх учасників заходу співала заслужена артистка України Олена Білоконь;
- у приміщенні Полтавської ОДА відбулося відкриття документальної виставки, на якій були представлені матеріали Державного архіву Полтавської області та центральних державних архівних установ;
- вулицями Лубен пройшов хресний хід, який завершився урочистостями на площі біля пам’ятника князю Володимиру;
- у Різдво-Богородичному храмі Пирятина була проведена науково-краєзнавча конференція, у якій взяли участь настоятелі окремих церков Пирятинщини, представники районної та міської влади, громадські активісти, парафіяни, представники ЗМІ;
- у Диканській картинній галереї імені М.К.Башкирцевої відбулося засідання тематичного круглого столу за участю представників установ, організацій та громадськості селища. Святкування з нагоди 1025-річчя хрещення Київської Русі на Полтавщині триватимуть до жовтня.
На центральній вулиці обласного центру відбувся перформанс «33 літхвилини», організований незалежним мистецьким об’єднанням «Magnum Opus».
У Кременчуці відбулася презентація книги «Польські сторінки історії Кременчука».
У рамках Всеукраїнського фестивалю творчості людей з обмеженими фізичними можливостями «Барви життя», за підтримки Полтавського обласного осередку Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України», Пирятинської РДА, Пирятинської районної та міської рад у Пирятині відбувся сьомий регіональний фестиваль творчості людей з обмеженими фізичними можливостями «Древній Пирятин».
У Гребінківському РБК проходив відбірковий кастинг відкритого фестивалю-конкурсу мистецтв «Зірковий час». Даний проект – це презентація творчих досягнень художніх колективів і солістів Полтави та Полтавської області.
У Гоголевому Шишацького району відбулося обласне свято «Купальські ігри на батьківщині Миколи Гоголя». У заході взяли участь актори Полтавського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені М.В.Гоголя, які співали обрядові пісні і показали свою інтерпретацію гоголівської «Ночі проти Івана Купала» — із щасливим закінченням; представники Шишацького будинку культури та аматорські колективи з області, вихованці Гадяцького училища культури імені І.П.Котляревського, які дарували глядачам своє пісенне та танцювальне мистецтво. Також експонувалася виставка картин «Купальська казка» автора Оксани Єрмакової та діяло «Містечко майстрів».
В Опішні Зіньківського району в рамках проекту "Мандруймо Полтавщиною" розпочав роботу міжнародний волонтерський табір «Відкриваючи скіфські стежки», метою якого є маркування туристських шляхів в Полтавській області.
Одинадцять вихованців творчого центру Наталії Май обласного центру вибороли друге командне місце у десятому Міжнародному фестивалі-конкурсі «Слов’янський вінець» (Кранево, Болгарія). В індивідуальних виступах у різних вікових категоріях вихованцями Центру здобуто три перших, три других та п’ять третіх місць.
Делегація з Чорнухинського району на чолі із заступником голови районної ради Миколою Кривчуном відвідала Національну академію образотворчого мистецтва й архітектури (Київ) та взяла участь у нараді з обговорення проекту пам’ятника Григорію Сковороді, який планується встановити у Чорнухах.
Образотворче мистецтво. У Полтаві за проектом Сергія Машковського створено вітражну композицію із 34-х тисяч деталей. Створювалася вона чотирма майстрами протягом трьох років.
У Полтавській галереї мистецтв (Художньому музеї імені Миколи Ярошенка) протягом липня відбулися заходи:
- презентація робіт українського художника-абстракціоніста, члена НСХУ Едуарда Бєльського;
- відкрилася персональна виставка робіт художника, поета та філософа Едуарда Трирога «Ретроспектива».
У Полтавському художньому музеї (Галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка протягом липня відбулися заходи:
- розгорнута виставка робіт художника, члена НСХУ Володимира Бернацького, якому у цьому році виповнилося 75 років;
- експонується виставка «Кольоровий світ», на якій представлені роботи учнів дитячої арт-студії «Художник»;
- проведений захід до Дня архітектури України.
У Полтавському художньому салоні експонується виставка «Рибальське щастя», на якій представлені роботи, виконані у жанрі живопису і кераміки та м’які іграшки.
У Кременчуцькій міській художній галереї відкрилася 4-та виставка робіт кременчуцького художника Шалви Корідзе, присвячена пам’яті художника.
Кременчуцький художник Сергій Брильов закінчив роботу над своїм новим вуличним арт-об’єктом – покинутою АЗС. Художник розмалював покинуту будівлю та зробив з неї унікальну «пам’ятку архітектури».
У Решетилівській художній галереї триває персональна виставка робіт місцевого художника Максима Мазура.
У Диканській картинній галереї імені М.К.Башкирцевої відкрилася виставка вишитих робіт молодої гадяцької майстрині Катерини Шелист.
У Пирятинському РБК відкрилася виставка «Писанковий рай» із Всеукраїнської виставки «Писанка-2013». На виставці були представлені п’ять тисяч писанок, виконаних досвідченими майстрами та юними початківцями з усіх областей України.
У Лубенській галереї образотворчого мистецтва розгорнута виставка акварелей художниці Ольги Таран.
Бібліотечна справа. Делегація Полтавщини взяла участь у Всеукраїнській конференції та міжрегіональному ярмарку «Бібліотечні інновації для громад: створюємо майбутнє» за програмою «Бібліоміст» у Сумах. Свої інноваційні проекти представили, зокрема, обласна універсальна наукова бібліотека імені І.П.Котляревського (проект «БібліоАртМайстерня «Натхнення»), обласна бібліотека для дітей імені Панаса Мирного (розробка «Бібліотека на зв’язку»), міська ЦБС, Диканська ЦРБ (проект «Вечори на хуторі поблизу Диканьки»), Лубенська ЦРБ імені В.Малика (проект «Вік навчанню не завада»), Вікторійська сільська бібліотека-філія Пирятинської ЦРБ (проект «Сільська бібліотека – осередок порозуміння громадян»). Полтавська обласна бібліотека для юнацтва імені Олеся Гончара взяла участь у  змаганні «Бібліокінофест» і перемогла у трьох номінаціях: з фільмом «Полтавщина читає Гончара», стрічкою «Приймальня «Феміди» (про однойменний правовий клуб) та буктрейлером «Пригоди Хрюнчика і Хрянчика» (за книгою Михайла Семишкура).
 У бібліотеці-філії №3 Полтавської міської ЦБС для юних читачів бібліотекар Світлана Коротка провела захід «Уроки доброти». Сценарій заходу розроблений методистом центральної міської бібліотеки Наталією Озерною.
Пирятинська ЦБС стала переможницею ІІІ раунду конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до мережі Інтернет», який проводився в рамках програми «Бібліоміст».
У Пирятинському РБК проходив семінар «Біографічні методи роботи неформальної освіти дорослих» за участю бібліотекарів міста та району.
У Зіньківській ЦРБ були проведені заходи:
- свято «Моя сім’я, моя родина в долі Батьківщини», приурочене до Дня родини;
- акція «Ми славимо тебе, Зіньківщино, працею!», на якій було відзначено досягнення молоді краю у громадському житті.
У Гребінківській бібліотеці для дорослих відбувся вечір пам’яті поета-земляка, члена НСПУ, журналіста Петра Линовицького.
У Вечірківській сільській бібліотеці Пирятинського району проходило Свято книги для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.
Музейна справа. У Полтавському літературно-меморіальному музеї В.Г.Короленка відбулися святкові заходи з приводу 160-ї річниці від дня народження видатного письменника-демократа, гуманіста, правозахисника. На святкування ювілею Володимира Короленка приїхали гості з Удмуртії, Львова та Харкова.
У Полтавському літературно-меморіальному музеї І.П.Котляревського експонується виставка світлин «Полтава: від сивої давнини до сьогодення», на якій представлені роботи Володимира Короткова.
Полтавському музею-садибі Івана Котляревського було подароване колекційне видання «Енеїди» видання1890 року.
Науковцями Національного музею-заповідника М.В.Гоголя (Гоголеве Шишацького району) був проведений щорічний конкурс дитячого малюнка.

Кіномистецтво. У Полтаві працювала творча група телестудії «Тоніс» (Київ), яка знімала матеріал про полтавський період життя нашого земляка, відомого артиста естради і кіно Юрія Тимошенка (1919-1986 рр.).

Просвітництво і художня самодіяльність. У Соснівці Полтавського району проходив ІІІ Міжнародний рок-н-рольно-футбольний фестиваль «Rock’n’Ball» за участю полтавських та українських рок-гуртів.
У Гребінці відбувся щорічний мото-рок-фестиваль «Небеса-2013», присвячений пам'яті саксофоніста та акордеоніста відомої групи «Містер Твістер» Василя Деркача.
У Полтаві відзначали Свято юшки. Для полтавців та гостей міста була організована концертна та конкурсна програми.
Театралізовані дійства, концерти аматорів художньої самодіяльності, народні гуляння, конкурси купальських віночків, файєр-шоу та інші святкові заходи з нагоди Івана Купала проходили у Полтаві, Горбанівці Щербанівської сільради, Головачі, Калашниках та Рунівщині Полтавського району, Дмитрівці Комсомольської міськради, Кременчуці, Гадячі, Гребінці, Котельві, Лубнах, Диканьці, Чапаєвці Диканського району, Пісках та Засуллі Лубенського району, Петракіївці, Петрівці та Штомпелівці Хорольського району.
День села відзначали у Івашках Полтавського району, Науменках Великобузівської сільради, Лютеньках Гадяцького району, Млинках Котелевського району, Харківцях, Каплинцях і Олександрівці Пирятинського району, Окіпу  і Халепцях Лубенського району.
Духовий оркестр Новоаврамівського СБК Хорольського району відсвяткував своє 75-річчя.
Поблизу Єнківців Лубенського району відбулося масове народне гуляння, яке за давньою традицією було присвячене святій Параскеві.
вгору


Матеріал підготувала:                                                   І.О.Коваленко, провідний           
                                                                                         бібліограф відділу інфор-
                                                                                         мації  з  питань  культури
                                                                                         та мистецтва



Режим роботи:
Понеділок-п'ятниця: 9:00 – 17:30,
Неділя: 9:00 – 17:30.

Вихідний: субота

Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


































2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського