Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Сенсорний інтерфейс (Електронний каталог)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 



















Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ
ПОЛТАВЩИНИ

(оглядова довідка за матеріалами преси
за листопад 2000 року)

У листопаді відбулося засідання обласного  оргкомітету з підготовки проведення огляду народної творчості,  який відбудеться 3-го лютого 2001 року в Києві. Перед присутніми виступив начальник  управління  культури  облдержадміністрації Іван Глизь.
25 листопада в Стасях Диканського району урочисто відзначили 140-річчя від дня народження  української  художниці-землячки Марії Башкирцевої.  Тут відкрито меморіальну дошку,  яку виготовив полтавський художник Олексій Корнільченко,  відбувся святковий концерт. З нагоди цієї дати у Полтавському музичному училищі імені М.В.Лисенка пройшов літературно-мистецький вечір "Я працюю для слави мого краю".
16 листопада у приміщенні Полтавського музичного училища імені М.В.Лисенка відбувся  обласний  літературно-мистецький конкурс сімей-ерудитів "Від роду до народу - 2000".  Ініціатором цього свята виступила Полтавська обласна юнацька бібліотека імені Олеся Гончара.
Презентація нового журналу "Всесвітня література та культура в навчальних закладах  України"  відбулася  на  черговому засіданні Слов'янського клубу.
Вийшов з друку другий номер альманаху "Рідний край" (головний редактор - В.О.Пащенко).
У Лубенському міському  Будинку  культури  відбувся вечір пам'яті письменника Бориса Ванцака.
У Гадяцькому училищі  культури імені І. П. Котляревського відбулося свято  вшанування  викладача відділу духових інструментів Олександра  Близнюка, з нагоди 20-річчя його педагогічної діяльності.
На фестивалі пісні,  присвяченому Дню захисту інвалідів зору в Євпаторії,  гідно представила Полтаву пісенна делегація від головного  підприємства  навчально-виробничого  об'єднання "Електроконтакт" у складі жіночого колективу "Барвінок" та чоловічого "Жайвір".
У Київській дитячій Академії мистецтв відкрилася виставка робіт студентів  факультету  образотворчого  мистецтва  Вищого мистецького коледжу Академії,  присвячена 9-й  річниці  Всеукраїнського референдуму на підтвердження Акта "Про незалежність України". На запрошення київського міського голови  Олександра Омельченка в  ній  беруть  участь  лауреати  Фонду  захисту та підтримки талановитих дітей,  вихованці студії "Соняшник" Полтавського палацу дитячої та юнацької творчості,  представлені також відомі роботи Саші Путрі.

Театрально-концертне життя. З 28 листопада по 10 грудня у Полтаві  проходив традиційний фестиваль мистецтв "Зимова фантазія - 2000".  Заспівом до свята був виступ державного камерного ансамблю  "Київські  солісти"  під керівництвом народного артиста України Богодара Которовича.  Офіційно відкрив  фестиваль "Театр  танцю"  Світлани Шумкової з Кременчука.  В рамках фестивалю відбувся виступ Володимира  Моїсеєнка і  Володимира Данильця та Санкт-Петербурзького чоловічого балету Валерія Михайловського з новою виставою за п'єсою  Кристофера  Флемінга "Взгляд со стороны".
У Полтавському обласному театрі ляльок відбулася прем'єра вистави "Солом'яний бичок і рок-група "Козачок".
26 листопада у Полтаві  відбувся благодійний концерт у фонд культури на допомогу талановитої молоді за участю камерного вокального ансамблю "Тисяча років музики".
Провідним напрямком творчої діяльності обласної філармонії є пропаганда національної спадщини, виховання підростаючого покоління  на її високих зразках. З новою програмою "Історія кобзарського мистецтва  на Полтавщині"  артисти обласної філармонії виступили у кількох школах обласного центру.
У Кременчуці відбувся сольний концерт співака Артема  Ахмедова у супроводі танцювального ансамблю "Хіп-хоп".
10 та 11 листопада у Кременчуці "Театр танцю"  Світлани Шумкової показав глядачам моновиставу "Душа моя..."
Київський елітний театр "Візаві" побував на гастролях у Кременчуці.

Образотворче мистецтво. 28 листопада у Полтавській галереї мистецтв з нагоди 30-ти літнього  ювілею  Полтавської  обласної  організації  Національної спілки художників України відкрилася колективна  виставка-підсумок полтавських  митців "Листопад - 2000".
У Кременчуцькому міському краєзнавчому музеї відкрилася персональна виставка вишиванок кременчужанки Зінаїди Слюсаревої з нагоди її 70-річчя.
У Лубенській  галереї образотворчого мистецтва влаштовується цикл виставок творів декоративно-ужиткового  мистецтва та  майстрів  Лубенщини ХІХ-ХХ століть. У листопаді відкрита перша виставка з цього циклу,  на якій експонуються вишиті килими,  рушники,  доріжки,  плетиво спицями,  гачком, на вилці, різьблення на дереві та інші,  виконані лубенцями  у  повоєнні 50-60 роки та в наш час.
У галереї мистецтв обласного центру відкрилася нова пересувна виставка, де відвідувачі  мають змогу ознайомитися з київською, закарпатською та іншими школами малярства.
У салоні-магазині по вул.Чапаєва обласного центру відкрито виставку робіт молоді зі  студії  образотворчого  мистецтва "Соняшник"  та  вернісаж художника Сергія Брайка.
У Кременчуцькому краєзнавчому музеї експонується виставка репродукцій та комп'ютерних  копій художніх робіт Тараса Шевченка.

Музейна справа. Працівники музею-садиби В.Короленка провели у Полтавському військовому інституті  зв'язку  короленківські читання.
У Полтавському краєзнавчому музеї для учнівської та студентської молоді  міста пройшло  літературно-мистецьке свято "Звучи, рідна мово!".
Музею історії споживчої кооперації, що діє при Полтавському кооперативному технікумі, за рішенням колегії управління культури облдержадміністрації присвоєно звання "народний".

Бібліотечна справа. В обласній бібліотеці імені І. П. Котляревського відбувся літературно-музичний вечір, присвячений 140-річчю від дня народження Марії Башкирцевої.
У відділі літератури з мистецтва обласної бібліотеки імені І.П.Котляревського відбулася презентація  книги  "Астрологічні поради", яку написали три полтавки: І.Пловецька - кандидат медичних наук,  Л.Черпакова - аптечний працівник, О.Квачова - директор СШ N11.
В обласній бібліотеці  для  дітей  імені  Панаса  Мирного відбувся авторський вечір "Гербарій спогадів" Оксани  Кравченко,  члена НСЖУ і Полтавської спілки літераторів.  Вона репрезентувала на вечорі свої книги.
До Дня  української  писемності  та мови в обласних бібліотеках проведено ряд заходів. Так, в бібліотеці для дітей імені Панаса Мирного працівники разом з гуртком "Чомучка" провели для учнів початкових класів літературну годину "Що  означає  слово"  та перегляд літератури "У мови мудрості вчимося". Для учнів п'ятих-восьмих класів відбулося  свято  українського слова. Для старшокласників - літературно-музична година "Я українець і мова моя - українська",  яку підготували  і  провели бібліотекарі  разом з гуртком "Народне джерело" СШ N10. Кожне дійство супроводжувалося переглядом тематичних книжкових виставок "Мово моя материнська,  мово моя українська",  "Письменники Полтавщини", "Слово І.П.Котляревського - вічне, як Україна".   Не   менш  цікаво  проходили  заходи і  в  обласній бібліотеці для юнацтва  імені  Олеся  Гончара. Тут проведена літературно-театралізована  година "Як парость виноградної лози, плекайте мову".
У Кременчуцькій бібліотеці-філіалі N 5  відбувся  літературно-музичний вечір "І лиш тоді народ, як є у нього рідна мова".
Кунівська сільська бібліотека-філіал Кобеляцького  району для  учнів  школи провела годину доброти "Відкриймо своє серце для добра",  оформила книжкову виставку "Без доброти душа – то є безкрила птиця, не заспіває жайвором вона".
24 листопада в приміщенні Гребінківської центральної районної бібліотеки  був  проведений семінар для працівників сільських бібліотек-філіалів на тему: "Трудове  виховання підростаючого покоління в бібліотеках на сучасному етапі".

Просвітництво. Художня самодіяльність. На Полтавщині триває обласний тур Всеукраїнського  огляду народної творчості, присвячений 10-й річниці Незалежності України.  Заключні  концерти колективів  художньої самодіяльності пройшли у:  Лубнах, Великій Багачці,  Диканьці, Лохвиці, Гадячі, Пирятині, Кобеляках, Комсомольську.
У Лубнах вдруге пройшов фестиваль родинної творчості  "На крилах любові".
18 листопада у Кременчуцькому  міському  Палаці  культури проходили урочистості  з  нагоди  25-річчя  народного ансамблю пісні й танцю "Славутич".
Вечір поезії  "Осіннє золото" відбувся у Великобагачанському районному методичному центрі народної творчості та культурно-дозвіллєвої роботи.
"Монолог душі",  - таку назву мав вечір поезії Оксани Величко, ветерана  Великої  Вітчизняної  війни,  який відбувся у Полтавському військовому інституті зв'язку.


Матеріал підготувала:                Л.В.Манжелій, головний
                                        бібліограф відділу
                                        інформації з питань
                                        культури та мистецтва





Режим роботи:
понеділок-неділя: 9.00 – 17.30
Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


































2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського