Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Сенсорний інтерфейс (Електронний каталог)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ
ПОЛТАВЩИНИ

(оглядова довідка за матеріалами преси
за листопад 2004 року)

У Іршаві Закарпатської області відбувся Всеукраїнський фестиваль імені М.Машкіна, заслуженого діяча мистецтв України, поета і композитора, фольклориста, на якому Полтавську область представили аматори сцени Хорольського районного будинку культури.
У Полтаві пройшов V Всеукраїнський фестиваль індійського класичного сольного танцю імені Саші Путрі під назвою "Танок безсмертної Апсари".
У Полтавській Галереї мистецтв відкрилася виставка Санкт-Петербурзького музею воскових фігур під назвою "Легенди і міфи минулого й сучасного".
У Державному архіві Полтавської області відбулася презентація книги "Полтавщина: влада на історичних паралелях".
У Полтаві вийшла друком книга К.Бобрищева "Отчий край". Театрально-концертне життя. 0У Полтаві на стадіоні "Ворскла" відбувся концерт зірок української та російської естради: Н.Могилевської, Ф.Кіркорова та молодих виконавців В.Козловського, О.Кочеткової.
В обласному центрі пройшов концерт академічного театру музики, пісні і танцю "Зоряни" з Кіровоградської області під керівництвом народного артиста України А.Кривохижа.
У Полтавському музично-драматичному театрі імені М.В.Гоголя відбувся бенефіс народного артиста України Ю.Попова, присвячений 65-річчю актора.
У Полтавському Палаці дозвілля "Листопад" та у Кременчуцькому Палаці культури відбулися концерти японського музичного колективу "Таікошю Іккі" в рамках їхнього світового турне.
У рамках фестивалю "Світ музики в Полтаві" у Полтавській обласній філармонії звучали твори Шопена, Моцарта, Бетховена у виконанні сімейного дуету піаністів-викладачів з Києва Т.Абаєвої та Б.Федорова, а також їхніх учнів - лауреатів міжнародних конкурсів О.Іванченка, К.Терещенко, В.Строчан, А.Хоменко, Ю.Гориславець.
У Полтавській обласній філармонії відбувся концерт камерного оркестру імені Д.Ахшарумова під керуванням заслуженого діяча мистецтв України Ш.Палтаджяна.
У Полтавському музичному училищі імені М.В.Лисенка пройшов концерт з нагоди 140-річчя від дня народження Д.Ахшарумова та відбувся сольний концерт аспіранта Київської Національної музичної академії імені П.Чайковського С.Кожухаренка.
У Лохвицькому Будинку культури відбувся виступ артистів Київської Національної філармонії.

Образотворче мистецтво. 13 листопада у приміщенні Полтавської Галереї мистецтв, за сприяння народного депутата А.Кукоби, відкрилася виставка-презентація архітектора Я.Черніхова під назвою "Архітектурні фантазії".
У листопаді в Галереї мистецтв також відкрито виставки: О.Громової, викладача образотворчого мистецтва, під назвою "Дивосвіт золотої соломки"; М.Попової, юної художниці, вихованки студії образотворчого мистецтва "Соняшник"; 24-х робіт студентів психолого-педагогічного факультету Полтавського державного педагогічного університету імені В.Г.Короленка.
У Художньому салоні по вулиці Жовтневій обласного центру відкрито виставку молодих художників - В.Варвянської, М.Панченко, Н.Корф, І.Гуржій, Д.Городничого та ін.

Бібліотечна справа. У Тернополі відбувся Всеукраїнський семінар директорів та завідуючих відділами бібліотек з теми "Дитяча бібліотека. Гуманітарні та технологічні підходи до розвитку". Полтавщину представила завідуюча відділом естетичного виховання обласної бібліотеки для дітей імені Панаса Мирного А.Миргородська. Тема її доповіді - "Цільова комплексна програма "У світ - через мистецтво" як інструмент формування художньо-естетичного іміджу бібліотек".
В обласній науковій бібліотеці імені І.П.Котляревського пройшов вечір пам'яті та відкрито виставку "Сягаючи глибин життя", присвячені річниці з дня народження полтавського письменника Л.Бразова.
У "Клубі цікавих зустрічей" обласної бібліотеки імені І.П.Котляревського відбулася зустріч з членом Спілки полтавських літераторів В.Галац та представлено виставку її збірок поезій і картин під назвою "Дотик світла"; пройшов творчий вечір барда С.Перепелиці під назвою "Джерело музики" та представлено вернісаж робіт художника С.Ткаченка.
В обласній бібліотеці для дітей імені Панаса Мирного відбулася читацька конференція за твором польського письменника Януша Корчака "Як любити дітей", яку проведено разом з методичним відділом міського науково-дослідного центру учнівської молоді.
У бібліотеці-філії N 5 Полтавської міської ЦБС відкрито першу персональну виставку вишивки К.Зуєвої.
У Зіньківській центральній районній бібліотеці для дорослих організовано книжкову виставку "Калиновий вінок народного мистецтва України", розділи якої вміщували літературу про вишивку мережкою, хрестиком, про вироби з бісеру та деревини.

Музейна справа. У Миргородському краєзнавчому музеї відкрито ювілейну виставку члена Національної спілки художників України В. Брикульця, який відзначив 80-річчя від дня свого народження.
У Миргородському літературно-меморіальному музеї Давида Гурамішвілі відбулася читацька конференція, присвячена 100-річчю від дня народження українського письменника, журналіста, літературознавця Д. Косарика.

Просвітництво і художня самодіяльність. У Полтавському музичному училищі імені М. В. Лисенка відбулася постановка літературно-меморіальної композиції, присвячена 120-річчю з дня смерті художниці М. Башкирцевої.
У Гадячі відбувся виступ народного ансамблю "Штетл" з Конотопа Сумської області.
У Сенчанському Будинку культури Лохвицького району відбулося родинне свято "Солов'їна спадщина" в рамках обласного огляду-конкурсу любительських об'єднань та клубів за інтересами "Що ми вміємо всією родиною".

Матеріал підготувала: Федорова М.А., бібліограф
                                І кат. відділу інформації
                                з питань культури та мистецтва
Режим роботи:
понеділок-неділя: 9.00 – 17.30
Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського