Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Сенсорний інтерфейс (Електронний каталог)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 



















Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ
ПОЛТАВЩИНИ

(оглядова довідка за матеріалами преси
за листопад 2007 року)


9 листопада, у День української писемності та мови, відбулося вручення обласних премій імені І.П.Котляревського та імені Леоніда Бразова, започаткованих обласною радою цього року. Відповідно до рішення організаційного комітету лауреатами обласної премії імені І.П.Котляревського стали: у номінації «Наука» - Микола Степаненко, декан філологічного факультету Полтавського державного педагогічного університету імені В.Г.Короленка, за вагомий внесок у розвиток української мови, багаторічну плідну працю на ниві української культури, наукову і громадську діяльність; у номінації «Освіта» - Олександр Білоусько, директор центру дослідження історії Полтавщини, автор видавничого проекту «Історія Полтавщини» та авторський колектив науковців кафедри українознавства та гуманітарної підготовки Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка (Надія Кочерга, Алла Лисенко, Світлана Дорошенко) за навчальний посібник-хрестоматію «Полтавщина в літературному часі і просторі»; у номінації «Культура» - мистецька родина Пилюгіних (подружжя – Євген, Лариса, доньки – Ольга і Наталія), художники декоративно-ужиткового мистецтва та колектив науковців Полтавського літературно-меморіального музею І.П.Котляревського (Людмила Орлова, Євгенія Стороха, Валентина Скриль, Лариса Лобінцева, Зінаїда Педан); у номінації «Засоби масової інформації» - Микола Ляпаненко, генеральний директор Полтавської ОДТРК «Лтава»; у номінації «Військова справа» - Валерій Оснач, старший викладач Полтавського військового інституту зв’язку, за наукові публікації з історії українського війська; у номінації «Медицина» - В’ячеслав Ждан, ректор Української медичної стоматологічної академії; у номінації «Суспільна діяльність» - Володимир Пащенко, ректор Полтавського державного педагогічного університету імені В.Г.Короленка.
Визначено також лауреатів обласної премії імені Леоніда Бразова: у номінації «Поезія» - Анатолій Гальченко, член Національної спілки письменників України, за збірку «Стерня»; у номінації «Проза» - Микола Костенко, член Національної спілки письменників України, за книгу прози «Золоті ворожбити: новелетки й оповідки»; у номінації «Драматургія» - Лариса Хоролець, народна артистка України, член Національної спілки письменників України, член Національної спілки театральних діячів, член національної ради Конгресу української інтелігенції, за драму «Третій»; у номінації «Публіцистика» - Іван Наливайко, член Національної спілки журналістів України, за публікації в газеті «Зоря Полтавщини» (2005-2007), збірку нарисів «З глибини віків відлунюють малинові дзвони», «Невгамовний біль на віки»; у номінації «Критика і літературознавство» - Анатолій Дяченко, член Спілки літераторів Полтавщини, за збірку критичних статей, рецензій, біографічних нарисів про полтавських літераторів другої половини ХХ ст. «Хвалю й сварю, кого люблю».
У новій залі Полтавського міського Будинку культури відбувся перший студентський бал.
У Полтавській галереї мистецтв відбулися наступні заходи: міський голова Андрій Матковський вручив нашому земляку, заслуженому артисту України Андрію Данилку відзнаку територіальної громади «Почесний громадянин міста Полтави»; також у Галереї проходила ІV міжрегіональна виставка-презентація «Світ книги», у рамках якої була проведена презентація художнього фотоальбому «Полтавщина: Природа. Традиції. Культура», який отримав Гран-прі обласного конкурсу на найкращу книгу.
У залі Полтавської обласної спілки письменників пройшла презентація книг про Голодомор 1932-1933 років на Полтавщині: «Книга скорботи. Голодомор. Т.1» та книги Володимира Шкурупія (ієромонах Афанасій) «Чи я в лузі не калина».
У Карлівському районному Будинку культури з нагоди Дня української писемності та мови експонувалася книжкова виставка «Українцям – українську книгу».
У Шишацькому районному Будинку культури відбулася презентація книги Валентини Вітценко-Бірець «Поетична палітра»; також у Шишаках експонувалася виставка «Українська повстанська армія: історія нескорених».

Театрально-концертне життя.   У Полтавському обласному академічному музично-драматичному театрі імені М.В.Гоголя відбулися наступні події: симфонічний оркестр театру виступив з концертом класичної музики під орудою іспанського диригента Алана Кука; відбувся творчий вечір артиста театру Миколи Дудника та пройшов святковий концерт з нагоди Дня працівників сільського господарства.
У Полтавській обласній філармонії відбувся творчий вечір гітариста, викладача і композитора Володимира Карлаша.
У Полтавському міському Будинку культури відбувся фестиваль патріотичної пісні «Героїзму визволителів Вітчизни присвячується» за участю професійних колективів Полтави та районних центрів; також у Будинку культури з концертом виступив гурт «Краяни».
21 листопада у Полтавському палаці дозвілля «Листопад» виступив з концертом російський співак, поет і композитор Сергій Трофімов.
У Полтавському театрі ляльок відбулася прем’єра вистави «Лісова пісня» за одноіменною драмою-феєрією Лесі Українки та пройшов міський відбірковий тур обласного фестивалю «Шукаємо таланти».
У Полтавському арт-клубі «22» у рамках туру «На крыльях ветров» виступив з концертом російський гурт « Stigmata».
7 листопада у Гадяцькому училищі культури імені І.П.Котляревського відбувся вечір, присвячений 20-річному ювілею хору ветеранів війни та праці «Розрада».
У Кременчуцькому міському Палаці культури із концертами виступили ВІА «Синяя птица» та дві місцеві арт-студії східного танцю «Хабібі» і «Манар»; також з балетом «Лускунчик» виступив Московський державний академічний театр «Російський балет» під керівництвом В’ячеслава Гордєєва; також у Кременчуці гастролював Київський обласний музично-драматичний театр імені Саксаганського та з концертами виступили Тіна Кароль, Ірина Білик, Бондарчук, танцівник Дмитро Дікусар.
У Хоролі відбувся концерт пісенно-танцювального ансамблю «Полтава» обласної філармонії з нагоди 75-річчя утворення колективу.
У Чорнухинському Будинку культури у рамках акції «Україні потрібні герої», два етапи якої приурочені до 285-ї річниці від дня народження Григорія Сковороди,  демонструвався мюзикл «Містер Сковорода».

Образотворче мистецтво.    У Полтавській галереї мистецтв експонувалася виставка робіт полтавської художниці Алли Тимошенко та фотовиставка одеського фотографа О.Кушніра «Воля до життя», роботи якої присвячені інвалідам – людям з обмеженнями функцій опорно-рухового апарату.
У Полтавському художньому салоні відбулася виставка живопису, присвячена Дню незалежності Польщі та презентація персональної виставки художника Ігоря Величка.
У Полтаві в листопаді експонувалися наступні фотовиставки: у магазині «Еней» - фотовернісаж  «Завжди в центрі подій» Сергія та Іллі Назаркіних; у магазині «Pro Foto» - фотовернісаж «Веломанія ІV» молодих фотомайстрів Андрія Передерія, Володимира Самсонова, Сергія Картавицького та виставка фоторобіт «Чорногора» Андрія Виноградова ( Андрія Савельєва); у аптеці – виставка дитячих малюнків «Ліки Полтавщини» - очима дітей».
У Полтавському краєзнавчому музеї проходила персональна виставка молодого художника Вадима Коваля.
У Полтавському літературно-меморіальному музеї Панаса Мирного відкрилася персональна виставка полтавської художниці Світлани Чорної.
У Полтавському військовому інституті телекомунікацій та інформатизації Національного технічного університету «Київський політехнічний інститут» експонувалася виставка графіки «9 світів» студента Полтавського державного педагогічного університету імені В.Г.Короленка Андрія Науменка.
У Кременчуцькій міській художній галереї проходила виставка світловодських художників «Навала», а художниця Наталія Юзефович подарувала місту свою картину «Трударі України».
У Лубнах експонувалася персональна виставка фоторобіт члена фотоклубу «Софіт» Олександра Пашніна.
У Кременчуцькому міському краєзнавчому музеї проходили заходи: персональна виставка місцевого художника Олексія Рубанова та виставка різьби та розпису по дереву сім’ї Зацеркляних.

Бібліотечна справа. У Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.П.Котляревського в листопаді відбулися наступні заходи: презентація романа Михайла Олефіренка «Пора цвітіння терну» та низки книг, авторами яких є колишні політв’язні – трьохтомника серії книг «Реабілітовані історією», книги «Василь Стус у віддзеркаленнях», основу якої складають спогади Василя Овсієнка, збірки поезій Миколи Кульчинського «Загратоване світло», художньо-документальної повісті Леоніда Рябченка «Від Снітина до Інти»; персональна виставка картин «Дивосвіт» із кісточок різних рослин майстрині Ольги Літус і зустріч з нею та виставка робіт дітей Полтавщини, студентських проектів Пам’ятника жертвам Голодомору, композицій вихованок гуртка «Господарочка» Полтавського палацу дитячої та юнацької творчості, добірки літератури, присвяченої Голодомору 1932-1933 років в Україні.
У Судіївській сільській бібліотеці Полтавського району відбулася зустріч місцевих школярів і жителів села із Олександрою Бутенко, колишньою вчителькою, письменницею і свідком Голодомору 1932-1933 років на Полтавщині.
12 листопада  у Кременчуцькій центральній міській бібліотеці для дорослих до Дня української писемності та мови відбувся конкурс читців серед учнів п’яти міських шкіл.
У Зіньківській центральній районній бібліотеці імені В.Г.Короленка був проведений конкурс знавців рідної мови «Мова моя українська – батьківська, материнська». До нього входила літературна година «Мова – найцінніший скарб народу» та вікторина «Окрилена, колискова, співуча українська мова».
До Дня української писемності та мови у Зіньківській центральній районній бібліотеці імені В.Г.Короленка, Бірківській, Великопавлівській, Покровській, Шилівській, Кирило-Ганнівській, Човно-Федорівській сільських бібліотеках Зіньківського району були проведені перегляди літератури «Рідна мова – життя духовного основа», «Без мови немає народу», «Краса і сила української мови», «Барви українського слова». А в Зіньківській бібліотеці для дітей пройшов огляд літератури «Солов’їну, барвінкову, колискову – навіки українську мову в дар дали мені батьки», літературне свято «Українська мово, не мовчи!» для читачів-дітей. Одноіменне літературне свято було проведене також у Бобрівницькій бібліотеці-філіалі Зіньківського району.
У Шишацькій районній бібліотеці була проведена літературна година «По Полтавщині на вітрилах часу».
Хорольську центральну районну бібліотеку відвідали колеги із Харківської державної наукової бібліотеки імені В.Г.Короленка з метою вивчення та узагальнення досвіду роботи бібліотек району з краєзнавства.

Музейна справа. У Комсомольську була встановлена меморіальна дошка у садибі почесного громадянина міста, колишнього керівника полтавської магнітки, Володимира Мартиненка.
У Пирятинському районному народному краєзнавчому музеї створений розділ експозиції до 75-річчя вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні.

Просвітництво і художня самодіяльність. 6 листопада у приміщенні Палацу культури Полтавського турбомеханічного заводу проходила вистава Народного театру «Любовь к трем апельсинам» за п’єсою Леоніда Філатова.
16 листопада у Комсомольському палаці культури і творчості святкували 25-річчя народного самодіяльного колективу – оркестру народних інструментів «Барви».
У Гадяцькому Будинку дитячої та юнацької творчості відбулося свято «Осіння казка» за участю вихованців Будинку.
У Хорольському районному Будинку культури відбулися наступні заходи: відбірковий тур обласного фестивалю «Шукаємо таланти»; літературно-музичне свято «Любов і віра над усе» за участю місцевого письменника Бориса Чіпа та концерт учасників художньої самодіяльності та професійних артистів Хорольщини з нагоди Дня працівників сільського господарства.
У Човно-Федорівці Зіньківського району святкували День працівників сільського господарства, з концертом з цієї нагоди виступили місцеві аматори.
У Сасинівському сільському Будинку культури Пирятинського району відбувся святковий концерт з нагоди 20-річчя присвоєння самодіяльному музичному колективу «Заспів» почесного звання «народного».
У Михайликах Шишацького району у рамках програми Полтавського земляцтва «Ти для мене найкраще, моє рідне село» відкрилася виставка класичних видів українського народного мистецтва, виступив місцевий поет Михайло Любивий та народний самодіяльний колектив «Веселі музики».
У Кіровому Кобеляцького району в День працівника сільського господарства відбулося свято села «Моє село, для мене ти єдине».

  
Матеріал підготувала:                                                   І.О.Коваленко, провідний           
                                                                                 бібліограф відділу інфор-
                                                                                 мації  з  питань  культури
                                                                                 та мистецтва




Режим роботи:
понеділок-неділя: 9.00 – 17.30
Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


































2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського