Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Сенсорний інтерфейс (Електронний каталог)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 



















Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ
ПОЛТАВЩИНИ

(оглядова довідка за матеріалами преси
за  листопад 2008 року)


У Полтаві  та області протягом листопада були проведені заходи, присвячені вшануванню пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років.  У Полтаві пройшла міжнародна акція «Незгасима свічка», яка пройшла під егідою Світового Конгресу Українців. Акції, приурочені до 75-ї річниці Голодомору, відбулися також у Куйбишевому Полтавського району; Пирятинському, Чутівському, Зіньківському, Лубенському, Диканському,  Гребінківському, Хорольському районах .  У Полтавській державній аграрній академії відбулася прем’єра літературно-пластичної композиції «Безкровна війна», спектакль виконали артисти Полтавського обласного академічного музично-драматичного театру імені М. В. Гоголя. У Полтавській обласній філармонії була представлена літературно-меморіальна композиція, присвячена пам’яті загиблих від Голодомору 1932-1933 років. У Полтавському літературно-меморіальному музеї В.Г. Короленка відкрилася виставка робіт «Голодомор. Жертви політичних репресій» різьбяра Жана Родіонова. У Чутовому проходила історико-літературна конференція «Пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років». У  Гребінківської центральної районної бібліотеки відбувся вечір пам’яті «Невиплакані сльози», а також тематичний огляд та виставка. У Великій Багачці та у Комишні Миргородського району були встановлені пам’ятники жертвам Голодомору 1932-1933 років. У Решетилівці і Петрівці (Бричківської сільради) Полтавського району, Яреськах Шишацького району, Чутовому і Василівці Чутівського району та Радянському і Комендантівці Кобеляцького району  відкрили Пам’ятні знаки жертвам Голодомору 1932-1933 років. У Шишацькому краєзнавчому музеї відбувся тематичний захід «Пам’ятний 33-й». У Лютенсько-Будищанському сільському будинку культури Зіньківського району відбувся вечір-реквієм «Голод на Україні 1932-33 рр. – болюча рана на всі часи».
В обласному центрі проходила творча зустріч українського поета Юрія Рибчинського з полтавцями, зустріч була присвячена юному поету, полтавцю Сашку Лаврентьєву.
У  Художньому музеї  імені М. Ярошенка (Галереї мистецтв) обласного центру пройшла церемонія нагородження переможців міського дитячо-юнацького конкурсу образотворчого мистецтва, присвяченого 200-річчю з дня народження Миколи Гоголя та 300-річчю Полтавської битви.
У Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти відбулася презентація обласного тому Національної книги пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років, виданого полтавським видавництвом «АСМІ».
У Полтавському державному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка відбулася презентація монографії полтавського історика Віктора Ревегука «Полтавщина в перший рік української революції. Доба Центральної Ради (березень 1917 - квітень 1918 рр.)».
У Палаці дитячої та юнацької творчості обласного центру відбувся гала-концерт полтавського відбіркового туру фестивалю-конкурсу «Шукаємо таланти».
У холі торгово-розважального центру «Екватор» обласного центру проходить виставка вітражів творчого об’єднання «Майстерня вітражного розпису», на якій представлені сорок найкращих робіт художників  об’єднання.
Протягом листопада у полтавських видавництвах вийшли друком наступні книги: чергова книга антології творів полтавських літераторів ХХ століття «Калинове гроно»; у видавництві «Полтава» - книга Василя та Ванди Лис «Спалах генія», присвячена художниці та письменниці, полтавці Марії Башкирцевій; у видавництві «АСМІ» - колективна монографія  Миколи Лахижі, Віктора Ставника та Світлани Єгоричевої «Історія села Круподеринці»; у видавництві «Дивосвіт» - нова збірка віршів Ніни Гриб «І полин цвіте»; у полтавському ТОВ «Рік» - збірка віршів «Повстали приспані тривоги» голови Лубенської міської організації товариства «Просвіта» імені Т. Г. Шевченка, члена літоб’єднання імені О. Донченка при редакції газети «Лубенщина» та Полтавської спілки літераторів Олександра Печори.
У Лубенському районному будинку культури проходила виставка-ярмарок «Українцям – українську книгу», а у приміщенні лубенського профліцею відбулася авторська зустріч гумориста, художника, поета і прозаїка Анатолія Устименка з шанувальниками.
У Кременчуці відбулася зустріч із письменником Сергієм Жаданом та харківським гуртом «Собаки у космосі», який презентував альбом «Спортивний клуб армії».
В Опішному Зіньківського району проходив всеукраїнський науково-практичний семінар «Персоналії української керамології», на якому було представлене унікальне в науковій практиці сучасних українських керамологів видання, що започатковує академічну видавничу серію «Українська керамологічна біографістика». Також в Опішному відзначали свято – 50-річчя Центру розвитку духовної культури.
У Києві проходив VІІІ Міжнародний конкурс молодих піаністів пам’яті Володимира Горовиця, на якому Дипломом ІІІ ступеня була нагороджена вихованка Миргородської дитячої музичної школи імені А. П. Коломійця Ярослава Осадча, яка представляла на конкурсі Полтавську область.
У Дніпропетровську пройшов Всеукраїнський конкурс «Дивограй-2008», на якому старша група полтавського хореографічного колективу «Міленіум» виборола «золото» за танцювальну композицію «Калина не верба».
На виставці-ярмарку «Хортицькі джерела-2008» у Запоріжжі видавництво «Українське народознавство» Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному Зіньківського району представило свій новий доробок – трикнижжя заслуженого діяча науки і техніки України, доктора історичних наук, директора Інституту керамології – відділення Інституту народознавства Олеся Пошивайла та директора Державної спеціалізованої школи-інтернату «Колегіум мистецтв в Опішному» Людмили Овчаренко «Гончарний здвиг Донбасу».
У Карлових Варах (Чехія) відбувся VІІ молодіжний міжнародний фестиваль «Квітка надії», Гран-прі якого вибороли учасники народного ансамблю  естрадного танцю «Глорія» із Комсомольська.

Театрально-концертне життя.   У Полтавській обласній філармонії  в рамках фестивалю мистецтв «Слава роду полтавського» пройшов концерт струнного ансамблю «Річеркард» із Донецька, створеного нашою землячкою, скрипачкою Валерією Путрею. В рамках цього ж фестивалю у Будинку учнівської та юнацької творчості обласного центру відбувся концерт за участю Національного заслуженого академічного симфонічного оркестру України під орудою дипломанта Міжнародного конкурсу диригентів у Празі, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, заслуженого діяча мистецтв України, полтавця Володимира Сіренка.
У Полтаві виступили з концертами співаки Вітас та Руслана, яка презентувала свій новий англомовний альбом «Wild Energy».
У полтавському Палаці дозвілля «Листопад» відбувся перший авторський концерт заслуженого діяча мистецтв, заслуженого працівника культури України, професора, художнього керівника народного хору «Калина» Полтавського державного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Григорія Шевченка з нагоди 75-річчя митця.
У Кременчуці з концертом виступив Національний балет Грузії.
У Лубенській дитячій музичній школі відбувся літературно-музичний вечір «Дзвеніти слову на Посуллі», присвячений 85-річчю створення літоб’єднання імені О. Донченка при редакції газети «Лубенщина».

Образотворче мистецтво.   У Художньому музеї імені Миколи Ярошенка (Галереї мистецтв) обласного центру відкрилася персональна виставка робіт кримського художника Олексія Шевчука.
У Полтавському художньому салоні  відкрилася виставка картин польських художників-аматорів, що проживають на Полтавщині та в Криму, «Полонія», присвячених 90-й річниці відновлення незалежності Польщі. У виставці взяли участь роботи митців творчих об’єднань «Живопис» та «Мистецтво». Тут також діяла персональна виставка робіт художника-імпресіоніста Ігоря Величка.
У Кременчуцькій міській художній галереї відкрилася персональна виставка робіт художника Олександра Черепанова.
У Диканській картинній галереї відкрилася нова меморіальна кімната художниці та письменниці Марії Башкирцевої.
У фойє Кобеляцького районного центру культури і дозвілля експонувалася виставка вишиваних ікон у виконанні отця доктора Дмитра Блажейовського.
У Чутовому за сприяння директора кінноспортивного комплексу «Тракен» Олександра Алексєєва була відкрита постійно діюча картинна галерея, відкриття якої було приурочене до 150-річчя з дня народження Марії Башкирцевої.

Бібліотечна справа.   У Полтавській обласній  універсальній науковій бібліотеці імені І. П. Котляревського протягом листопада відбулися наступні заходи: виставка «Українська повстанська армія: історія нескорених», до експозиції якої ввійшли фотографії та документи із радянських та німецьких архівів, внутрішні документи Організації українських націоналістів та Української повстанської армії; у день закриття виставку відвідала донька президента Української головної визвольної ради, уродженця Полтавщини, діяча Центральної Ради України 1917-1918 років Кирила Осьмака Наталія Осьмак;  виставка «Цікавий капелюшок», на якій були представлені 28 моделей головних уборів;  презентація книги професора, декана факультету філології та журналістики Полтавського державного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Миколи Степаненка «Наукова спадщина мовознавця Михайла Жовтобрюха»; у відділі літератури іноземними мовами святкували Хеллоуїн, на заході була присутня волонтер із США Каролін Кнол, яка ознайомила присутніх з історією свята.
Миргородська центральна районна бібліотека отримала у подарунок дві книги від свого земляка – колишнього голови Кобеляцької райдержадміністрації Володимира Чернявського – «Народна дипломатія: документальна розповідь» та «Свята Земля очима паломника».
Книжковий фонд Пирятинської центральної районної бібліотеки поповнився новими надходженнями із Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І. П. Котляревського, а Лохвицькій центральній районній бібліотеці та Харківецькій сільській бібліотеці цього ж району подарували свої нові видання вибраних творів письменники Борис Олійник (шеститомне видання) та Михайло Шевченко (тритомне видання).

Музейна справа.  У садибі-музеї В. Г. Короленка обласного центру відкрилася виставка творчих робіт учнів полтавської загальноосвітньої школи №20 імені Бориса Серги, експозицію якої склали ляльки Барбі в українському одязі, картини із різнобарвних стрічок і солоного тіста, вишиті українські рушники та серветки.
У Кременчуці відкрився музей історії санітарно-епідеміологічної служби міста.
У Лохвицькому краєзнавчому музеї в рамках циклу заходів «Відроджуємо традиції» відбулася творча зустріч із земляком, народним майстром, музикантом Іваном Івановичем Козаченком.
На фасаді Лохвицького відділення держказначейства встановлені меморіальні дошки землякам – братам  Андрієвським, Антіну Андрійовичу Кущинському, Полікарпу Порфировичу Плюйку та Михайлу Сергійовичу Дмитренку.
У Вовчику Лубенського району святкували 60-річний ювілей із дня відкриття історико-краєзнавчого музею, а в Олександрівці цього ж району в одній із кімнат місцевого сільського клубу силами завідуючої клубом та завідуючої бібліотекою був створений та відкритий музей історії села та його відомих жителів.

Просвітництво  і художня самодіяльність. У Миргороді проходив VІІІ Всеукраїнський фестиваль сучасного українського романсу «Осіннє рандеву-2008», лауреатом першої премії якого стала 12-річна вихованка дитячої вокальної студії «Квітограй» Полтавського мистецько-творчого об’єднання «Ліра» Наталія Ющенко із Машівки. Також у Миргороді пройшов фестиваль-конкурс «Шукаємо таланти 2008-2009», в якому взяли участь юні таланти із Миргорода і Миргородського, Шишацького і Великобагачанського районів та творча зустріч з поетесою Наталею Бакай.
У Лубенській дитячій музичній школі відбувся літературно-музичний вечір «Дзвеніти слову на Посуллі», присвячений 85-річчю створення літоб’єднання імені О. Донченка при редакції газети «Лубенщина».
У Гадяцькому училищі культури імені І. П. Котляревського відбулося свято «Пісня – душа народу», яке підготував і провів самодіяльний міський народний ансамбль пісні «Золоте зерно».
У Кременчуцькому міському палаці культури відбувся святковий концерт місцевого ансамблю «Скрипки Кременчука» з нагоди 10-річчя колективу.
У Лубнах проходив фестиваль родинної творчості «На крилах любові» та святковий концерт народного жіночого вокального ансамблю «Лубенка» з нагоди 40-річчя колективу.
У Диканському районному будинку культури відбувся вечір-портрет «Що в імені твоїм, Маріє?», присвячений 150-річчю з дня народження художниці та письменниці Марії Башкирцевої. Такий же захід відбувся у Стасівському будинку культури Диканського району. Також захід, присвячений цій даті, пройшов у Чутівському районному будинку культури.
У рамках районного фестивалю народної творчості «Родослів-2008» із творчим звітом виступили учасники художньої самодіяльності Харківецького сільського будинку культури Пирятинського району.
У Кибинському сільському будинку культури Миргородського району проходило родинне свято «Криниця вічної краси», а у Слобідці цього ж району відзначали свято села.  
У Зіньківському районі протягом листопада відбулися наступні заходи: у Власівському сільському клубі - літературно-мистецьке свято врожаю «Осінь – золота пора»; в Лютенсько-Будищанському сільському будинку культури - фольклорне свято-конкурс «Ще не вмерла України ні слава, ні воля», в Опішнянському будинку дитячої та юнацької творчості - пісенно-розважальна програма «Кумири й кумирчики», яку підготували члени гуртка вокального співу закладу.
День працівника сільського господарства святкували у Калашниках та Чорноглазівці Полтавського району, Гребінці, Диканьці та Зінькові.



Матеріал підготувала:                                                   І.О.Коваленко, провідний           
                                                                                         бібліограф відділу інфор-
                                                                                         мації  з  питань  культури
                                                                                         та мистецтва




Режим роботи:
понеділок-неділя: 9.00 – 17.30
Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net




































2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського