Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Сенсорний інтерфейс (Електронний каталог)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ
ПОЛТАВЩИНИ

(оглядова довідка за матеріалами преси
за лютий 2004 року)

4 лютого у приміщенні актового залу Кременуцької райдержадміністрації відбулася районна нарада працівників закладів культури Кременчуцького району.
З 6 по 7 лютого у м.Комсомольську проводилось розширене виїзне засідання управління культури Полтавської облдержадміністрації, метою якого було підбиття підсумків за 2003 рік і планування роботи на поточний. У засіданні взяли участь близько 115 осіб: начальники й директори районних і міських відділів культури, центрів народної творчості, працівники управління культури Полтавської обласної державної адміністрації, зокрема, його начальник І.П.Глизь.
У Центрі розвитку духовної культури Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішні разом з учнями та викладачами спеціалізованої художньої школи-інтернату І-ІІ ступені "Колегіум мистецтв у Опішні" проведена презентація книги "Дорога додому. Православна читанка".

Театрально-концертне життя. В обласній філармонії в рамках мистецької акції відбувся романтичний вечір "Любов. Це..."
Молодь розважали ансамблі "Полтава", "Чураївна", група "Краяни", тріо бандуристок "Вишиванка", заслужені артисти України Наталія Хоменко та Валерій Соколик. А в клубі цікавих зустрічей при відділі літератури з мистецтв обласної бібліотеки імені І.П.Котляревського відбувся вечір пісень і романсів у стилі "ретро" у виконанні Володимира Раковського, Валерія Тесленка, Лілії Дигас, Ігоря Овсянікова та ін. Ще один вечір організували у Галереї мистецтв викладачі музучилища: Руслан Христиченко, Анна Хижко, заслужені артисти України Лариса
Лук'янова і Володимир Путько.
"Щоб далі йти дорогою одною", - під таким гаслом у Полтавському музичному училищі імені М.В.Лисенка відбувся ІV обласний літературно-музичний конкурс, присвячений вшануванню пам'яті Олени Теліги.
У музично-драматичному театрі імені М.В.Гоголя відбувся черговий звіт Полтавського симфонічного оркестру під орудою заслуженого артиста України Віталія Скакуна.
Вечір української пісні відбувся в Галереї мистецтв. Співав соліст музично-драматичного театру імені М.В.Гоголя, лауреат Міжнародного конкурсу української пісні "Золоті трембіти" Олександр Сницький.
3 лютого у Кременчуцькому міському Палаці культури відбувся сольний концерт співачки Валерії. Нова програма мала назву "Страна любви".
У Кременчуці та Полтаві відбулися концерти Філіппа Кіркорова. В його програмі брала участь переможниця конкурсу молодих виконавців "Юрмала-2003" Анастасія Стоцька. На сцені працював балет "Рецитал".
Лубенська група "Контингент" дала в Кременчуці концерт на честь 15-ї річниці виведення радянських військ з Афганістану.
У Галереї мистецтв відбувся вечір пам'яті викладача музичного училища імені М.В.Лисенка Василя Опенька.
Прем'єра вистави за п'єсою російського драматурга Михайла Супоніна "Лисиця та Ведмідь" відбулася у Полтавському обласному театрі ляльок.
У Полтаві відбулася прем'єра комедії Жана-Батіста Мольєра "Міщанін-шляхтич" у постановці художнього керівника народного артиста Росії Олександра Вількіна. Це спільний проект провідних акторів Києва та Харкова за участю народного артиста Росії Олександра Філіппенка.

Образотворче мистецтво. У березні у Художньому салоні Полтави діяли персональна виставка Григорія Волкова, члена Спілки художників України та виставка-продаж фоторобіт Володимира Дяченка.
В залі дитячої творчості імені Саші Путрі Галереї мистецтв відбулася персональна виставка полтавок Марії та Дарини Лелюк "Моє друге "я" та наше друге "ми".
У Галереї мистецтв обласного центру відкрита персональна виставка художника Анатолія Лавренка.
Персональна виставка художника Едуарда Трирога та вернісаж художника Леоніда Колеснікова, доцента аграрної академії діяли у виставковій залі по вул.Чапаєва обласного центру.

Музейна справа. У Кременчуцькому міському краєзнавчому музеї діє виставка, присвячена преподобному Іоні.
Працівники історико-культурного заповідника "Поле Полтавської битви" організували наукову конференцію, присвячену пам'яті козацького літописця Самійла Величка.
У Полтавському літературно-меморіальному музеї Івана Петровича Котляревського колекціонер Меліхов із Полтави виставив експозицію поштових листівок кінця позаминулого й початку минулого століть під назвою "Кохання із посмішкою". Виставка присвячена Дню Святого Валентина.

Бібліотечна справа. У клубі цікавих зустрічей при обласній бібліотеці імені І.П.Котляревського відбулася презентація книжки Лариси Тесленко "Л.Ф.Волков-Ланніт "...мріяв відвідати благословенну Полтаву"; 6 лютого у клубі відзначили День Оксани.
У відділі літератури з мистецтв обласної бібліотеки імені І.П.Котляревського відбувся мистецький вечір "Музичний портрет Олександра Скрябіна". Його організувала і провела Тамара Оскоменко-Парулава, член Національної спілки композиторів України, викладач музичного училища імені М.В.Лисенка.
У обласній бібліотеці для дітей імені Панаса Мирного вдруге пройшла "Естафета поколінь", присвячена Дню захисника Вітчизни.
У Пирятинській районній бібліотеці для дітей у рамках святкування Міжнародного дня рідної мови відбувся ранок "Мово українська - гордосте моя".

Просвітництво та художня самодіяльність. У Більську Котелевського району відбулося свято проводів Зими.
14 лютого в Пустовойтівському сільському Будинку культури Глобинського району відбулося свято для молоді та всіх жителів "Ідеальна пара", присвячене Дню Святого Валентина.
Самодіяльні колективи Машівщини, що носять почесні звання народних та зразкових підтверджували їх у Машівському Будинку культури.
7 лютого у Будинку культури "Кредмаш" м.Кременчука відбувся прем'єрний показ вистави альтернативного студентського клубу "Аскал" за мотивами п'єси Островського "Святковий сон після обіду".
У Котелевському районному Будинку культури розпочалися звіти художньої самодіяльності району.
У Великій Обухівці Миргородського району відбулося театралізоване свято зустрічі весни.


Матеріал підготувала:       Л.В.Манжелій, зав. відділом
                                       інформації з питань культури
                                       та мистецтва
Режим роботи:
понеділок-неділя: 9.00 – 17.30
Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського