Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Сенсорний інтерфейс (Електронний каталог)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 



















Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ
ПОЛТАВЩИНИ

(оглядова довідка за матеріалами преси
за лютий 2006 року)


Указом Президента України В.Ющенка полтавському  художнику, викладачеві Гадяцького училища культури Г.Кисілю присвоєно почесне звання  "Заслужений  майстер народної творчості  України".
21 лютого в Лубнах відбулися урочисті збори, на яких були вручені премії,  дипломи та грамоти учасникам  конкурсу  імені В.Малика. Лауреатами стали:
     - у   номінації   "Література   і  публіцистика"  визнано Г.Олійника (посмертно) за документальну повість "Біль і радість" в запису В.Лиса (Полтава);
     - у  номінації "Краєзнавство і народна творчість" визнано учнів загальноосвітньої школи N 1 -  членів  МАН  (керівник - учитель історії Л.Величко) за колективний краєзнавчий доробок, відзначений на всеукраїнському рівні, та письменника А.Дяченка за  путівник "Полтава моя - це поезія й проза" та збірку казок "Чому у рака вирячені очі", записані на Полтавщині (Полтава);
     - у номінації "Мистецтво і монументальна скульптура" лауреатами визнано майстра народної творчості О.Закорку за вишиті рушники "У щасливій нашій хаті квітка нації цвіте" та чоловічу сорочку-чумачку, за участь у виставках вишивок у Києві (Лубни) і О.Калайдана за фотокартини,  листівки,  буклети з краєвидами Лубен та участь у створенні фотолітопису "Лубни в ХХ столітті" (Миргород).
У Полтаві відбувся вечір індійської поезії  "І  невмируще зберіга поезія розкута", присвячена Дню Республіки Індія.
Полтавська поетеса Г.Вовченко провела  засідання літературної вітальні  у Полтавському військовому інституті зв'язку, на якому відбулося ознайомлення студентів і  викладачів  з  її творчістю.
11 лютого у  Кременчуцькому  Палаці  культури  пройшов  І Всеукраїнський дитячий та юнацький фестиваль гумору "Волшебник Изумрудного Города".
У Кременчуці створено нову громадську організацію "Російський культурно-інформаційний центр".  Мета його - сприяння розповсюдженню   інформації про економіку,  культуру, політику, науку Російської Федерації.
У Стасях  Полтавського району відбулося обласне спортивне театралізоване свято "Вечори на хуторі поблизу Диканьки".
У Гребінці з нагоди 194-ї річниці від дня народження байкаря Є.Гребінки  пройшло обласне  літературно-музичне свято "Гребінчина світлиця".
У видавництві "Полтава" вийшла друком збірка казок рідного краю "Чому у рака вирячені очі".  Упорядник - фольклорист і літературознавець А.Дяченко.  Також побачили світ  збірка  нарисів полтавського  журналіста  В.Посухова  "Міражі "золотого" віку" та збірка віршів поетеси Н.Баклай "Ожинова купіль".
У Миколаєві  вийшла  книга полтавського поета М.Нетеси "З ім'ям Євгеновим".

Театрально-концертне життя.  У Полтаві  відбувся  концерт М.Поплавського "Кохаймося!  Українців  повинно  бути 100 мільйонів!"
"Сезон полювання  на  любов" - під такою назвою відбулася прем'єра драми українського  драматурга  В.Тарасова  на  сцені Полтавського обласного   музично-драматичного театру імені М.В.Гоголя у виконанні дитячо-юнацької  студії "Ну  і  дітки" (керівник Л.Лабзова).
У Полтавському музичному училищі імені М.В.Лисенка  пройшов творчий вечір заслуженого артиста України В.Путька з нагоди 65-річчя від дня його народження та організовано літературно-музичну композицію "Великий  каменяр",  присвячену 150-й річниці від дня народження І.Франка.

Образотворче мистецтво. У Галереї мистецтв обласного центру відбулося  відкриття виставки робіт полтавського художника Д.Чвали, присвяченої 55-річчю його творчої діяльності, та відкриття персональної фотовиставки заслуженого журналіста України В.Черкаса "Мальовнича Полтавщина".
"Із любов'ю  до  рідного  краю"  -  так називається друга персональна виставка завідуючого відділом фотодизайну обласної газети "Село  полтавське" В.Даниленка,  яка  відкрилася у Художньому салоні м. Полтави.

Бібліотечна справа. У Клубі цікавих  зустрічей  обласної універсальної наукової   бібліотеки  імені  І.П.Котляревського пройшов творчий  вечір  полтавського  барда  О.Онуфрієнка   та відбувся захід з нагоди дня янгола Оксан "Подарунки для Оксан".
У бібліотеці-філії N 1 Полтавської ЦБС відбулася  зустріч полтавського письменника  В.Мирного з учнями загальноосвітньої школи 1-3 ступенів N 5 під назвою "Від Полтавщини його талант".
У бібліотеці-філії N 5 Полтавської ЦБС та у військовому інституті зв'язку відкрито  третю  персональну  виставку полтавського художника-аматора В.Войтюка.
У Миргородській районній бібліотеці  для  дітей  відбувся ранок "Країна  Віршограй", а в Шишацькій районній бібліотеці для дітей пройшла літературна година "З дітьми і для дітей" з нагоди 100-річчя від дня народження поетеси А.Барто.
На виконання Національної програми відродження  українського козацтва  у закладах культури Гребінківського району проходять заходи,  присвячені цій сторінці в історії  держави.  У бібліотеках проведено  вечори історичних портретів "Лицарі козацької слави",  вікторини "З історії козацького  війська",  а також відкрито тематичні виставки "Невмируща козацька слава".
У Карлівці  пройшов  семінар-практикум  працівників  книгозбірень району,   на   якому   розглядалося   питання  "Роль бібліотек у формуванні правової культури особистості".
Бібліотеками Карлівської  ЦБС  проведено  заходи з нагоди міжнародного дня рідної мови:  відкрито книжкові  виставки  "З калинового дива і чарів барвінкових",  "Мово українська,  гордосте моя",  організовано свято мови "У тобі,  великий народе, ніжна і   замріяна  душа"  та  літературну  годину  "Розквітай барвінкова, рідна моя мово".

Музейна справа. 9 лютого у Полтавському державному педагогічному університеті імені В.Г.Короленка відбулося відкриття музею народної артистки України Р.Кириченко.
У музеї-садибі В.Г.Короленка обласного центру  пройшло літературно-мистецьке свято для молоді "Квіткове намисто".
У літературно-меморіальному музеї Панаса Мирного відкрито виставку дерв'яних моделей кораблів,  присвячену Дню захисника Вітчизни. Макети  виготовив керівник гуртка художньої обробки деревини "Умілець", що у Хоролі, І.Чех.
У Центрі розвитку духовної культури Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішні розгорнуто виставку "Скарби українського гончарства", на якій представлено близько 350 гончарних виробів кінця ХІХ-ХХ століття.
У Миргородському музеї Давида Гурамішвілі відкрито виставку художниці-декоратора А.Шевченко.  Роботи виконані у техніці рослинного пуху.
У Гребінківському історико-краєзнавчому  музеї проведено тематичні екскурсії "Розвиток козацького руху на Полтавщині".

Просвітництво і художня самодіяльність. У Полтаві відбувся заключний гала-концерт ІІІ конкурсу "Квадрат  успіху" шукає таланти".
8 лютого у Полтаві пройшов сольний виступ музиканта відомої української групи "Очеретяний кіт" М.Доляка. Разом із полтавським автором,  композитором та виконавцем О.Бардіним  вони дали перший "квартирний" концерт для полтавських поціновувачів авторської пісні.
У Полтавському  парку  культури  та відпочинку "Перемога" відбулося театралізоване свято "Прийшла  Масляна до нас" за участю митців та самодіяльних колективів міста.
У Полтавському міському Будинку культури  відбулася  концертно-розважальна програма  "З любов'ю до вас" з нагоди Дня святого Валентина.
Фольклорному ансамблю  "Піснеграй" Попівського сільського Будинку культури Миргородського району  та  дитячому  ансамблю "Ластівки" з  Драбинівки  Новосанжарського  району  прсивоєно звання народного аматорського колективу.
У Котелевському  Центрі  дитячої  та  юнацької  творчості відбулося свято з нагоди Дня захисника Вітчизни.
"Будуймо України  храм" - під таким гаслом на сцені Котелевського районного Будинку культури  проходили  творчі  звіти працівників Великорублівського Будинку культури,  Козлівщинського сільського Будинку культури Котелевського району, присвячені 15-й річниці Незалежності України.
"З Україною  в  серці"  -  таку   назву   мав   фестиваль патріотичної пісні,  що  проходив  у Охтирці Сумської області. Полтавщину представляв вокальний квартет Котелевського  районного Будинку культури у складі Ю. яла, О. Губенко, Н. Копачинської, Н. Сідько.


Матеріал підготувала:       М.А.Федорова,  бібліограф
                                     І кат. відділу інформації
                                     з питань культури та ми-
                                     стецтва




Режим роботи:
понеділок-неділя: 9.00 – 17.30
Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net




































2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського