Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог (Архівна версія)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 

Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ
ПОЛТАВЩИНИ

(оглядова довідка за матеріалами преси
за лютий 2008 року)

У Лубенській дитячій музичній школі відбулося вручення літературно-мистецької премії імені В.Малика, лауреатами якої стали: у номінації «Література і публіцистика» - письменниця Наталя Баклай; у номінації «Краєзнавство і народна творчість» - краєзнавець Віталій Григор’єв; у номінації «Мистецтво і монументальна скульптура» - директор дитячої музичної школи Іван Любич. Дипломами літературно-мистецької премії імені В.Малика відзначені: у номінації «Література і публіцистика» - Олександр Міщенко, Віталій Сова; у номінації «Краєзнавство і народна творчість» - роботи Максима Паляниці, Марини Шовкопляс, Каріни Катрич (науковий керівник Любов Величко), Катерини Медведєвої (науковий керівник Микола Полонський).
В обласному центрі відбулося чергове засідання Слов’янського клубу, на якому творча інтелігенція міста спілкувалася з народною артисткою України, актрисою Полтавського обласного академічного музично-драматичного театру імені М.В.Гоголя Неллі Василівною Ножиновою.
У Лубенській дитячій музичній школі відбувся творчий вечір письменниці Наталі Баклай з нагоди її 50-річчя та презентації нових книг – «Батькова криниця» і «Отава».

Театрально-концертне життя. У Полтавському обласному академічному музично-драматичному театрі імені М.В.Гоголя святкували День захисника Вітчизни, зокрема, відбувся захід «Військове шоу «Під барабан», на якому пройшла презентація пісенника та аудіоальбому сучасної української військової пісні «Лицарське братство» та концерт за участю Наталії Май з вихованцями, гурту «Краяни», Наталії Шинкаренко та тернопільського гурту «Долг».
14 лютого в Полтавському палаці дозвілля «Листопад»  з концертом джазової музики «Дозвольте вам освідчитись в коханні» виступив міський духовий оркестр «Полтава» під керівництвом Едуарда Головашича.
У Полтавському музичному училищі імені М.В.Лисенка відбувся концерт студентів Харківського державного університету мистецтв імені І.П.Котляревського, лауреатів міжнародних конкурсів, піаністів Павла Мінгальова та Наталії Золотарьової (клас заслуженого діяча мистецтв України, професора Наталії Мельнікової).
Полтавський міський центр україно-індійської дружби «Шанті» з нагоди 42-річчя Республіки Індії організував у обласному Центрі естетичного виховання учнівської молоді святковий захід – урочисту програму «Хай квітнуть лотосів сузір’я і шанті – мир нас всіх єднає» за участю творчих колективів центру «Шанті» та ОЦЕВУМ – «Джанні», «Шанті», «Шакунтала».
У арт-клубі «22» відбулися наступні заходи: концерт на підтримку нової рок-збірки «Євшан-зілля-2» за участю полтавських рок-гуртів «Нове покоління», «Майор Пронін», «Онейроїд», «ДМЦ», «Транс-формер», «Арахнофобія»; рівненського -  «Брем Стокер»; харківського - «Папа Карло»;  київського - «Абздольц» та реп-вечірка за участю реперів з різних міст України.
У Кременчуцькому міському будинку культури у лютому відбулися концерти артистів Таісії Повалій, Авраама Руссо, гурту «Бумбокс», Володимира Моісеєнка та Володимира Данильця з концертною програмою «Кролики 20 років потому» та перший концерт Першої української фабрики зірок у рамках її першого гастрольного туру Україною.
У Кременчуцькому палаці культури «Кредмаш» пройшов концерт місцевого джазового колективу «Фьюжен».
В Омельнику Кременчуцького району відбувся концерт пам’яті народної артистки України Раїси Кириченко за участю її чоловіка та юної послідовниці співачки  Наталки Шинкаренко.

Образотворче мистецтво.   У Полтавській галереї мистецтв експонувалася виставка нашої землячки із Лохвицького району, а зараз київської художниці Анастасії Трохимівни Рак, присвячена 85-річчю мисткині. На виставці були представлені 53 картини на склі, виконані у техніці «станкова народна картина».
У виставковій залі Полтавської обласної організації Національної спілки художників України відкрився перший вернісаж художника з Пирятина Олексія Іванюка.
У Пирятині відбувся вечір пам’яті юної художниці Саші Путрі, на якому своїми спогадами про доньку поділився батько, художник Євген Путря, також експонувалася виставка робіт Саші та демонструвався фільм про талановиту дівчинку.

Бібліотечна справа.   У Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.П.Котляревського у лютому відбулися наступні заходи: презентація нової книги члена Національної спілки письменників України Івана Нечитайла «А життя дається раз…»; презентація історичних творів «Падіння Єрусалима» та «Ганнібал» авторами Русланом Бєдовим та Станіславом Дмітрієвим; вернісаж члена Національної спілки художників України, дизайнера, плакатиста, графіка та аквареліста Володимира Бернацького.
У Лубенській районній бібліотеці для дорослих відбулося перше засідання клубу дозвілля «У дружному колі» за участю найактивніших читачок бібліотеки.
Давидівська сільська бібліотека-філіал Пирятинського району провела захід, присвячений 100-річчю від дня народження дитячої письменниці М.Пригари, на якому була організована тематична поличка, перегляд літератури та літературна вікторина.

Музейна справа. 21 лютого у Полтавському літературно-меморіальному музеї В.Г.Короленка відбувся форум інтелігенції з нагоди Міжнародного дня рідної мови.
У Миргородському краєзнавчому музеї експонувалася ювілейна виставка Народного фотоклубу «Миргород», якому виповнилося двадцять років.
У Шишацькому заповіднику-музеї М.В.Гоголя з нагоди Дня захисника Вітчизни відбувся традиційний благодійний вечір-зустріч «Обпалені вогнем».

Кіномистецтво. У приміщенні Полтавського телецентру телерадіокомпанії «Лтава» в рамках відзначення Міжнародного дня рідної мови відбулася презентація мультфільму «Лис Микита», знятого за мотивами творчості Івана Франка.

Просвітництво і художня самодіяльність. 1-2 лютого у приміщенні полтавської телерадіокомпанії «Лтава» відбувся ІV телеконкурс молодих виконавців сучасної української естрадної пісні «Квадрат успіху» шукає таланти», метою якого є популяризація сучасної естрадної пісні серед молоді.
У Гребінківському районному будинку культури відбулося мистецьке свято до 196-ї річниці від дня народження Євгена Павловича Гребінки.
26 лютого до полтавського клубу «Спайдер» завітав проект громадського руху «Не будь байдужим» - «Ремікс-482», який організував вечірку за участю трьох українських діджеїв – Тоніка («ТНМК»), Валика («Бумбокс»), Архітектора(«Тартак») та українського репера Вови зі Львова.
У Шишацькому районному будинку культури відбувся урочистий вечір з нагоди Дня захисника Вітчизни, на якому з концертною програмою виступили артисти пісенно-танцювального ансамблю «Полтава» обласної філармонії, тріо «Вольниця», солісти Валентина Колісник, Алла Гнатенко, виконавець гуморесок Василь Панчук, естрадна співачка Олена Білокінь та інші.
У Кустолово-Суходільці Машівського району відбувся вечір за участю місцевого ансамблю «Надвечір’я» та кошманівського любительського клубу за інтересами «Дозвілля», на якому учасники виступили з концертом.
У Сасинівському сільському будинку культури Пирятинського району пройшов вечір «Для тебе, кохана», присвячений Дню святого Валентина.


Матеріал підготувала:                                                   І.О.Коваленко, провідний           
                                                                                         бібліограф відділу інфор-
                                                                                         мації  з  питань  культури
                                                                                         та мистецтва
Режим роботи:
Понеділок-п'ятниця: 9:00 – 17:30,
Неділя: 9:00 – 17:30.

Вихідний: субота

Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського