Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Сенсорний інтерфейс (Електронний каталог)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ
ПОЛТАВЩИНИ

(оглядова довідка за матеріалами преси
за серпень 2002 року)

Цілою низкою урочистостей і цікавих культурно-мистецьких заходів відзначила Полтавщина головне державне свято - 11-ту річницю від Дня проголошення незалежності України. Напередодні відбулися урочисті збори в обласному театрі ім.М.В.Гоголя.  24 серпня  в  Полтаві  пройшла  конкурсно-розважальна програма "З посмішкою в майбутнє";  апогеєм свята став концерт творчих колективів міста, який відбувся на Співочому полі Марусі Чурай.
Напередодні Дня незалежності у Кременчуці гостинно відчинила двері картинна галерея одного автора. 159 картин вирішила подарувати рідному місту талановита художниця Наталя Юзефович.
У  Кременчуцькій центральній міській дитячій бібліотеці імені Торубари, бібліотеках-філіалах організовані книжкові виставки та тематичні полиці: "Велика і свята ти, мати Україна", "Хай буде вільна Україна на всі віки, на всі часи" (ЦМБ), "Рідну землю, де живем, Україною зовем" (бібліотека-філіал N 1), "У нас єдина мета - Україна свята" (бібліотека-філіал N 8), "Україна незалежна" (бібліотека-філіал N 9). Організовані культурно-освітні заходи: година державності "З дитинства ти в серці моїм, Україно" (ЦМДБ), гра-подорож "Наша країна - Україна" (бібліотека-філіал N 4), урок історії "Українська державність" (бібліотека-філіал N 7), виховна година "Символи незалежної України" (ЦМДБ). До цього свята у бібліотеках Зіньківської ЦБС організовані книжкові виставки та тематичні полички: "Рости, процвітай, незалежна Україно!", "Україно, моя Україно", "Україно! Ти моя молитва!". "Україно, ти для мене диво!" - саме під такою назвою було проведено літературний ранок у Пирятинській дитячій районній бібліотеці. У Смородщинському сільському Будинку культури Чутівського району відбувся концерт "Рідна мати моя Україна".
24 серпня в облдержадміністрації голова облдержадміністрації, голова обласної ради Є.Ф.Томін вручив директору Чорнухинської дитячої музичної школи Гаврисю Івану Максимовичу диплом лауреата міжнародного академічного рейтингу популярності і якості "Золота Фортуна", і зачитав указ Президента України про присвоєння йому звання "Заслужений працівник культури України".
17 серпня у Лубнах відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки О.Донченку з нагоди 100-річчя від дня народження письменника. У дитячому парку ім.Донченка відбулося літературно-музичне свято "Романтик Посульського краю" з участю рідних письменника. 18 серпня на вулиці О.Донченка пройшло свято вулиці.
У Глобинському районі відбулося свято "Моє село - моя колиска", де виступили народна артистка України Р.Кириченко, пісенно-танцювальний ансамбль "Полтава", заслужений артист України Валерій Соколик, гурт "Візит" Глобинського районного Будинку культури й самодіяльні аматори області.
На батьківщині Лесі Українки в місті Новоград-Волинському Житомирської області відбулося міжнародне свято літератури і мистецтва "Лесини джерела". Серед запрошених на свято були і народний самодіяльний фольклорний колектив "Дивоцвіт" Гадяцького районного Будинку культури та пересувна виставка Гадяцького літературного музею родини Драгоманових "Про життя і творчість Лесі Українки".

Образотворче мистецтво. В Галереї мистецтв в залі дитячої творчості ім.Саші Путрі відкрита виставка художньої кераміки та живопису учнів колегіуму селища Опішне.
На персональній виставці братів Панченків, що відкрилася до Дня незалежності у виставковій залі (вул.Чапаєва) обласного центру, представлені пейзажі, виконані у кращих традиціях українського живопису.
У відділі мистецтв обласної бібліотеки імені І.П.Котляревського представлені мініатюри  Андрія Коробка. Мистецтво унікальне: матеріал з яким він працює, - роги.
18 серпня у Галереї мистецтв відкрита персональна виставка художника А.Сербутовського.
До Дня незалежності в художньому салоні на вул.Жовтневій обласного центру відкрилася виставка творів художників - членів обласної організації НСХУ.
У Галереї мистецтв відкрито персональну виставку робіт майстра декоративно-прикладного мистецтва з Котельви Миколи Переяслівця. На відкритті відбулася презентація портрета Героя України, голови СВК "Батьківщина" Олександра Коросташова. Це остання робота автора і він подарував її Галереї.
У Кременчуцькому  міському краєзнавчому музеї відкрилася виставка робіт художниці А.Арламової, яка живе і працює в Німеччині.
У літературно-меморіальному музеї І.П.Котляревського вперше відкрито персональну виставку Володимира Бернацького. В експозиції - акверелі: квіти, натюрморти, пейзажі.

Бібліотечна справа. У читальному залі Лубенської міської бібліотеки для дорослих було влаштовано літературно-мистецький вогник "Душі і творчості вогонь", приурочений пам'яті Надії Хоменко, одного з перших лауреатів обласної премії Петра Артеменка.
Відбулося чергове засідання клубу цікавих зустрічей при відділі мистецтв обласної бібліотеки імені І.П.Котляревського, присвячене творчості літератора, начальника управління у справах преси та інформації облдержадміністрації Юрія Дмитренка (літературний псевдонім - Думич).

Просвітництво. Художня самодіяльність. У Крутому Березі, що під  Полтавою, відбувся п'ятий відкритий Всеукраїнський фестиваль авторської пісні.
У Лазірківському Будинку культури Оржицького району відбувся тематичний вечір відпочинку "Моє рідне село - моя величність". Головною метою цього заходу було вшанування трудових династій села Лазірок.
У Кошманівці Машівського району відбувся районний конкурс-огляд козацької пісні "Байда".
На сцені Пирятинського районного Будинку культури відбувся четвертий відбірковий тур обласного  телешоу-конкурсу дитячої пісні й танцю "Естрадна веселка".

Матеріал підготувала:                   Л.В.Манжелій, головний
                                        бібліограф відділу
                                        інформації з питань
                                        культури та мистецтва
Режим роботи:
понеділок-неділя: 9.00 – 17.30
Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського