Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог (Архівна версія)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 

Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ
ПОЛТАВЩИНИ

(оглядова довідка за матеріалами преси
за серпень 2007 року)

24 серпня  міський голова Андрій Матковський вручав премії імені козацького літописця Самійла Величка. Цьогорічними її лауреатами стали: заступник директора Полтавського обласного краєзнавчого музею Володимир Мокляк, редакційний колектив часопису «Край», доцент Полтавського Національного технічного університету Валерій Трегубов, народний самодіяльний фольклорний колектив «Яківчанські витівки».
15 серпня на Полтавщині урочисто відкрили Національний Сорочинський ярмарок.
У Полтаві по вулиці Жовтневій проходило мистецьке свято «Ми – єдиний народ, ми – одна українська родина» з виставкою декоративно-ужиткового мистецтва і пересувними інформвиставками.
21 серпня у Комсомольську відкрився 8-й Міжнародний фольклорний фестиваль «Калинове літо на Дніпрі», участь у якому взяли фольклорні колективи з Естонії, Ізраїлю, Чехії, Росії, Сербії, Казахстану.
У Кременчуці відбулися два заходи: VІ Всеукраїнський фестиваль дитячого кіно і телебачення «Веселка» та Всеукраїнський конкурс юних фотоаматорів «Ми – діти України».
На Національному Сорочинському ярмарку управлінням інформації та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації та обласною організацією Національної спілки письменників України було презентоване двохтомне видання «Калинове гроно», яке складається з художніх творів полтавських літераторів.
У Полтавському видавництві «Дивосвіт» вийшов друком другий альбом заслуженого майстра народної творчості України Григорія Кисіля «Українська вишиванка. Портрети видатних людей Полтавщини», а у видавництві «Форміка» - нова книга члена Полтавської спілки літераторів Бориса Миколайовича Левицького «Різновекторні пристрасті».
У Шишацькому районному Будинку культури відбулася презентація нової книги «Любов моя, Шишаки» місцевої поетеси Марії Федорівни Устименко.

Театрально-концертне життя. 25 серпня на полтавському Співочому полі Марусі Чурай проходив третій Всеукраїнський реп-фестиваль «Полтавський Шлях – 2007».
11 серпня на території художнього салону «Українські сувеніри» у Великій Кручі Пирятинського району проходив фестиваль «Кручанські забави», участь у якому взяла також народна артистка України Ніна Матвієнко.
У Жуках Полтавського району на мітингу з нагоди Дня незалежності України виступав відомий кобзар Іван Новобранець.

Образотворче мистецтво. У полтавській Галереї мистецтв у рамках проекту «Правда про УПА» експонувалася виставка «Українська повстанська армія: історія нескорених».
У Художньому салоні обласного центру відкрилась виставка творчого подружжя – Ігоря та Ганни Величко із Полтави та персональна виставка спортивної фотографії фотокореспондента газети «Полтавський вісник» Сергія Назаркіна.
У Кременчуцькому міському краєзнавчому музеї відкрилась виставка робіт двох авторів – Олени та Олександра Мосіних та галерея портретів перших керівників Полтавської області.

Бібліотечна справа. У інформаційному центрі «Вікно в Америку», що діє у Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені  І. П. Котляревського, побував посол США в Україні Вільям Тейлор, який передав читачам понад 150 книг.
У Полтавській обласній бібліотеці для дітей імені Панаса Мирного у рамках проекту «Славетні імена Полтавщини» пройшла зустріч талановитих дітей із Полтавської, Івано-Франківської та Закарпатської областей.
У Кременчуцькій бібліотеці-філії №4 централізованої бібліотечної системи для дорослих з нагоди Дня незалежності України проходила літературно-музична композиція «Це моя Україна день новий починає…».
У Венеславівській сільській бібліотеці Гадяцького району була розгорнута книжкова виставка до Дня незалежності України.

Музейна справа. У серпні в Полтавському літературно-меморіальному музеї В. Г. Короленка відкрилися: виставка зображень вітрильників, виконаних із соломки полтавця Едмунда Грабо;  виставка «Відродження Гелону – відродження України», яка знайомить з археологічним об’єктом України – містом Гелоном та виставка робіт вихованців народного художнього колективу студії образотворчого мистецтва «Сонячник» полтавського Палацу дитячої та юнацької творчості.
У зимовому саду полтавської Галереї мистецтв встановлене гранітне погруддя колишнього мера обласного центру Анатолія Тихоновича Кукоби.          
У Комсомольському історико-краєзнавчому музеї ВАТ «Полтавський гірничозбагачувальний комбінат»  проходила виставка картин Олександра Івановича Грідіна.
У Кременчуцькому міському краєзнавчому музеї відбулася виставка аматорського мистецтва «Таланти твої, Кременчук».
У Миргородському літературно-меморіальному музеї Давида Гурамішвілі відбулося свято з нагоди 215-ї річниці з дня смерті поета.
У Шишаках відкрито пам’ятний знак керівнику Української головної визвольної ради Кирилові Осьмаку, знак поставлений власним коштом представників кількох національно-демократичних політичних партій.

Просвітництво і художня самодіяльність. Святкування з нагоди Дня незалежності України проходили у Полтаві, Великій Багачці, Диканьці, Лубнах, Кременчуку, Пирятині, Зінькові, Марківці Полтавського району, Жоржівці і Сагайдаку Шишацького району; у Онищенках Кременчуцького району пройшли урочистості  ще і  з нагоди Дня Державного Прапора України.
У Гадячі у рамках святкування Дня незалежності України відбувся фестиваль народної творчості «Пісенні скарби Гадяччини».
День міста у серпні відзначали мешканці Гребінки і Кобеляк.
Свято села проходило у Калиновому Мості Пирятинського району; Соснівці Гадяцького району; Балясному, Петро-Давидівці, Чернечому Яру та Ландарях Диканського району; Жоржівці та Сагайдаку Шишацького району.
Свято обжинків за участю місцевих аматорів художньої самодіяльності святкували у Шишаках, Кобеляках, Зінькові, Глобиному, Великій Багачці, Пирятині, Дібрівці Миргородського району, Засуллі Лубенського району.
У Кременчуцькому клубі «Кондор» проходив «Кондор-фестиваль» музики у стилях панк і рок.
          Матеріал підготувала:                                             І.О.Коваленко,   провідний          
                                                                  бібліограф  відділу  інфор-
                                                                  мації   з   питань  культури
                                                                  та  мистецтва
Режим роботи:
Понеділок-п'ятниця: 9:00 – 17:30,
Неділя: 9:00 – 17:30.

Вихідний: субота

Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського