Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Сенсорний інтерфейс (Електронний каталог)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 



















Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ
ПОЛТАВЩИНИ

(оглядова довідка за матеріалами преси
за серпень 2008 року)


У видавництві «Дивосвіт» вийшла книга Олександра Данильця «Острови пам’яті». Це перша збірка прозових оповідань випускника факультету журналістики Київського університету імені Т.Г. Шевченка.
У полтавському видавництві «Оріяна» вийшла друком книга полтавського музикознавця, письменника, актора Валерія Тесленка «Їм аплодувала Полтава…», присвячена співакам, композиторам, письменникам, музикантам, художникам, бібліотекарям та іншим працівникам  культури, життя яких пов’язані з Полтавою.
У видавництві «Дивосвіт» вийшла книга  письменниці Наталії Баклай  «Оттава», яка є своєрідним підсумком 25-річної творчої діяльності авторки.
У рамках цьогорічного Сорочинського ярмарку була презентована друга книга антології прози та драматургії полтавських літераторів ХХ століття «Калинове гроно».
У Комсомольську відбувся Міжнародний фольклорний фестиваль «Калинове літо на Дніпрі», де гості з семи країн світу демонстрували національні традиції.
9-річна Інна Синяговська з Нових Санжар Полтавської області стала першою на Міжнародному конкурсі «Азовські вітрила».

Театрально-концертне життя. Напередодні 17-ї річниці незалежності України Президент України Віктор Ющенко  підписав указ про присвоєння Андрію Данилку звання народного артиста.
До Дня Незалежності України в області пройшли такі заходи: 22 серпня у Полтавському академічному музично-драматичному театрі імені М.В. Гоголя відбувся святковий концерт «Нарешті, ти на волі, Україно!». Підготували і провели його артисти Полтавської обласної філармонії. 24 серпня у Кременчуці, а 25 серпня у Полтаві відбулися концерти білоруської групи «Пісняри». 
У день святкування 17-ї річниці Незалежності України до Полтави завітала народна артистка Україна Надія Шостак.     
Полтавська обласна філармонія з нагоди свого 65-річчя запросила до Полтави Державний академічний Волинський народний хор.
У шоу-холі казино «Спліт» обласного центру пройшла благодійна вечірка «Щасливе дитинство». Витрати з організації заходу взяла на себе святкова корпорація «Кавун». У концерті, який тривав понад три години, взяли участь відомі полтавські гурти  і виконавці.
                                                                                                  
Образотворче мистецтво. У Художньому салоні обласного центру відкрилася тематична виставка полтавських художників, присвячена риболовлі.
У Галереї мистецтв обласного центру десять днів тривала художня виставка учасників традиційного некомерційного міжнародного фестивалю «Золоте латаття».
Напередодні Дня Незалежності України у Полтавському художньому музеї (Галереї мистецтв) відкрилася персональна виставка полтавських митців Левадних.

Музейна справа. У обласному краєзнавчому музеї відкрилася виставка «Петриківка». До Полтави майстри Петриківки привезли близько 150 художніх виробів.
3 серпня у музеї-садибі В.Г. Короленка відбувся захід, присвячений 155-річчю від дня народження письменника та 80-й річниці від дня заснування музею. У Музеї експонується персональна виставка робіт пластики в дереві «Лісова пісня Оксани Сапроненкової».
У літературно-меморіальному музеї І.П. Котляревського демонструється виставка гобеленів та килимів Євгена Пилюгіна «Барви Полтавщини».
У Галереї мистецтв обласного центру відкрилася виставка близько 20 унікальних карт під назвою Теrra Ucraina. Передали їх із Києва. Карти є приватною власністю.
У Полтаві на площі Конституції, на будинку №3 відкрили меморіальну дошку земляку, відомому правнику, публіцисту, громадському діячу, одному із засновників українського часопису «Рідний край» Миколі Дмитрієву.
13 серпня у селі Семенівці Великобагачанського району відкрили пам’ятник жертвам Голодомору 1932-33 років.

Кіномистецтво. У рамках заходів міської міжгалузевої програми «Полтава туристична» на 2008-2010 роки завершився перший етап двосторонньої співпраці управління культури міськвиконкому та телестудії «Місто». Як результат – світ побачив інформаційно-іміджевий відеофільм «Це моя історія. Полтава».
 
Бібліотечна справа. У клубі цікавих зустрічей, що діє при Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.П. Котляревського, відбулася презентація книги «Йду до людей» котелевської авторки Людмили Ларіонової (літературний псевдоним – Дар’я Горлиця).  У Бібліотеці також експонується виставка, що розповідає про Голодомор в Україні 1932-1933 рр. та фотовиставка юної художниці Владлени Щербань «Мене зростив Полтавський край, де зорі, як ромашки, ніжні».

Просвітництво та художня самодіяльність. 15-17 серпня під патронатом міського голови у таборі «Олімпійські надії» (село Верхоли Полтавського району) відбувся 10-й ювілейний всеукраїнський фестиваль авторської пісні та поезії «Автограф».
У виставковій залі творчого товариства «Художник» обласного центру діє виставка вишивки жителів Красної Луки Гадяцького району;   відкрилася виставка братів-близнюків Віктора і Анатолія Панченків, присвячена 45-річчю авторів.
У рамках укладеної Угоди між Пирятинським районом та Лєжайським повітом Підкарпатського  воєводства Польщі Пирятинщину на запрошення районної ради відвідала  польська делегація. Визначною подією в культурно-мистецькому житті пирятинського краю став фестиваль  української та польської культур «Пирятин-FEST». У ньому взяли участь аматорські колективи та окремі виконавці з Пирятинщини, Гадяцького, Лубенського та Гребінківського районів. Окрасою фестивалю стали виступи колективів з Польщі.
21-22 серпня у Кобеляках відбувся фестиваль аматорського мистецтва «Вйо, Кобеляки!». Він зібрав митців та ремісників цього містечка та сіл району, а також піснярів з інших куточків України. Організатор свята – уродженець Кобеляк Мирослав Кувалдін.


Матеріал підготувала:                                                Л.В.Шибітченко, зав. відділом інформації з питань
                                                                                культури та мистецтва                       




Режим роботи:
понеділок-неділя: 9.00 – 17.30
Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


































2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського