Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Сенсорний інтерфейс (Електронний каталог)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ
ПОЛТАВЩИНИ
(оглядова довідка за матеріалами преси
за січень 2000 року)

Полтавщина відзначила  100-річчя від   дня народження патріарха українського гумору О.Ковіньки. У Полтавському педагогічному університеті відбулася наукова ювілейна  конференція "Олександр Ковінька і сучасна українська література".  Літературно-мистецький вечір "Веселою  мудрістю  славна  Полтавська земля" проведено у обласній бібліотеці імені І. П. Котляревського. У с. Плоскому Решетилівського району, де народився письменник, земляки  пошанували пам'ять на вечорі "Вклонімося славетному земляку".  Працівники Решетилівської центральної районної бібліотеки провели вечір "Хочеш жити на втіху, частіше помирай від сміху", влаштували книжкову виставку "О. Ковінька – митець дзвінкоголосого гумористичного слова". У Диканській літературно-мистецькій  вітальні  імені Марії  Башкирцевої працівники центральної  районної  бібліотеки організували і провели вечір "З криниці  іскрометного гумору".  У  Котелевській районній бібліотеці була  проведена  літературна  година  "О. Ковінька -веселий оповідач" та читацька  конференція  "Веселою  мудрістю славна полтавська земля".
28 січня  минуло 80 років з дня смерті Панаса Мирного. Наукові працівники музею Панаса Мирного, викладачі кафедр української літератури й української мови педагогічного університету та члени "Просвіти" провели з цієї нагоди засідання "круглого столу".
30 січня у Лохвиці відзначили 100-річчя від дня народження земляка, композитора І. Дунаєвського. Працівники обласної бібліотеки імені І. П. Котляревського провели вечір, присвячений ювілею композитора.  В обласній бібліотеці для дітей імені Панаса Мирного  відбувся  літературно-мистецький  вечір "Мелодія його душі".
8 січня відбулося літературне свято в Біївцях і Тарандинцях Лубенського району, у зв'язку з 65-річчям від дня народження українського письменника Василя Симоненка. До цієї ж дати у Лубенській центральній районній бібліотеці імені В. Малика влаштовано книжково-ілюстративну виставку та відбулася літературна година "Вона прийшла  непрохана  й  нежданна"  по книзі Ю.Смолянського "Симоненкова любов".
28 січня відбулося чергове засідання Слов'янського клубу.
На запрошення  полтавської  інтелігенції з Кременчука приїхала співачка Олена Діденко, виконавиця автентичного фольклору.
У видавництві "Полтавський літератор" вийшла в світ книга "Перлина України" Любові  Кизименко-Непопушевої. Спогади учасниці капели бандуристок України.
У видавництві "Археологія" Центру охорони  та  досліджень археології управління культури обласної державної адміністрації започаткована  краєзнавча серія - "Джерела  з історії Полтавщини". З друку вийшла друга книжка випуску "Зуєв В.Ф. Полтавщина в "Путешественных записках" 1781 року".
У Полтаві відбулася регіональна конференція "Християнські старожитності Лівобережної  України", присвячена 2000-літтю християнства.
В Опішнянському   колегіумі   мистецтв  відбулася творча зустріч з членами Національної  спілки  письменників  України Владиславом Бойком та Василем Довжиком.
У Кременчуці,  Лубнах,  Хоролі пройшли збори  працівників культури.

Театрально-концертне життя. В перший день Різдва камерний хор "Гілея" дав благодійний концерт для полтавців у краєзнавчому музеї.
В обласній філармонії відбулася вистава для дітей "Чарівна паличка, або Новорічні лісові пригоди". Це нова робота студентів  4-го курсу акторського факультету музичного училища ім. М. Лисенка.
15 січня  в залі обласної філармонії відбувся концерт колективу "Київські солісти" під  керуванням  народного  артиста України Богодара Которовича.
В обласному музично-драматичному театрі імені  М.В.Гоголя відбулася прем'єра філософської казки Моріса Метерлінка "Синій птах".
15 січня в обласному краєзнавчому музеї з новою  концертною програмою виступив вокальний камерний ансамбль Полтавського педагогічного університету "Тисяча років музики".
Образотворче мистецтво. У галереї мистецтв Полтави відкрилася персональна виставка художника  Віктора  Трохимця-Мілютіна з нагоди його 65-річчя.
З 20  січня  в  Кременчуцькому  краєзнавчому музеї працює виставка картин російського художника М.К.Реріха.
У виставковому залі Полтавського профтехучилища N  24 експонується виставка репродукцій картин  Миколи  Реріха під назвою "Світ Миколи Реріха".
У приміщенні  облуправління  МВС  відкрита чергова персональна виставка полтавського художника Митрофана Ростовцева.
У приміщенні облпрофради  відкрилася  виставка  художньої фотографії полтавських  фотохудожників "Люди, місто і його жителі". Вона присвячена 160-річчю світлопису та 10-річчю з  дня заснування обласної організації Спілки фотохудожників.
В обласній бібліотеці для  юнацтва відкрито  персональну виставку художника Едуарда Трирога.  У відділі технічної літератури цього ж закладу влаштовано виставку робіт з паперу, виготовлених членами молодіжного центру творчості. А в читальному залі демонструється виставка робіт Лариси Гриви, студентки Полтавського технічного університету.
В обласній бібліотеці для дітей імені Панаса Мирного відкрилася персональна виставка полтавського художника Володимира Кривого під назвою "З Різдвом Христовим".
У Лубенській галереї образотворчого мистецтва влаштовано виставку творів образотворчого  мистецтва художників-лубенцівта з приватних зібрань мешканців міста до  Новорічних  свят і Різдва Христового.
У Кременчуці, у виставковому залі, що по вул. Коцюбинського, відкрилася нова художня виставка "Зима-2000". Присвячена вона всім зимовим святам.  Свої роботи представили 27  кременчуцьких художників.

Музейна справа. У краєзнавчому музеї Кременчука відкрита приватна ентомологічна колекція (комахи, метелики).

Бібліотечна справа. У клубі цікавих зустрічей, що діє при відділі літератури з мистецтв обласної бібліотеки імені І. П. Котляревського, відбулася зустріч  полтавського  художника Едуарда Трирога і його друзів-музикантів: Андрія Клименко, Валентини Волконогової-Нагорної та Юрія Іваніщенко.
20 січня  у обласній бібліотеці імені І.П.Котляревського відбулася презентація роману Олекси  Ізарського  "Полтава". У стінах цієї бібліотеки відбувся також різдвяний концерт духовної музики.
Кременчуцька бібліотека-філіал  N 4 ЦБС для дорослих провела для читачів літературно-естетичний вечір "Вічне і святе в мистецтві".
У Лубенській центральній районній бібліотеці імені  В.Малика відбувся літературний вечір,  присвячений творчості письменниці Н.Фурси.
Гурток народознавства центру учнівської  молоді разом з відділом естетичного виховання обласної бібліотеки  для  дітей імені Панаса Мирного провели "Подорож у чарівний світ казки".

Просвітництво. Художня самодіяльність. У  Черкащанському сільському Будинку культури Миргородського району відбувся вечір вшанування людей похилого віку "Лінія долі у нас на  долоні - пам'ять прожитого в наших серцях".
У селі Солониця Лубенського району  відбулася зустріч з народним самодіяльним хором-ланкою Героя Соціалістичної Праці Н. П. Мороз.
Виступом культармійців  Ленінського  сільського  клубу на сцені Котелевського районного Будинку культури розпочався фестиваль народної творчості в районі.
У Кременчуці любителі бального танцю відмітили  30-річний ювілей колективу сучасного бального танцю  "Сузір'я"  та 25-річчя з дня створення зразкового дитячого ансамблю "Струмок". Ювілейні урочистості розпочалися  конкурсом  бальних танців "Сузір'я - 2000",  в якому взяли участь танцювальні колективи з 15 міст України.
У Млинківському  клубі  Котелевського  району  відбулися виступи  учасників  художньої самодіяльності районного Будинку культури.
У Миргородському музеї  Давида  Гурамішвілі експонується виставка народного митця В. І. Хітька.


Матеріал підготувала:        Л. В. Манжелій, головний
                                        бібліограф відділу
                                        інформації з питань
                                        культури та мистецтва
Режим роботи:
понеділок-неділя: 9.00 – 17.30
Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського