Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Сенсорний інтерфейс (Електронний каталог)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ
ПОЛТАВЩИНИ

(оглядова довідка за матеріалами преси
за січень 2004 року)

22 січня  полтавська  громадськість  відзначила  85-річчя проголошення Акту  злуки  Української  Народної  Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.  В  обласному  музично-драматичному театрі імені М.В.Гоголя з цієї  нагоди  відбулися урочистості.
У Лохвиці відбулася апаратна  нарада, на  якій,  зокрема, розглянуто питання "Про роботу відділу культури по організації щорічних творчих звітів". Доповідала з цього приводу начальник районного відділу культури Н.М.Білик.
Вийшов друком черговий випуск наукового  журналу  "Археологічний літопис  Лівобережної  України".  У ньому узагальнено доробок археологів та інших дослідників минувшини нашого  краю і деяких сусідніх регіонів за 2002 і 2003 роки.
З 6 по 10 січня  у Берліні проходив Перший міжнародний форум "Танцювальний Олімп". Самодіяльний дитячий колектив "Театр танцю  Світлани  Шумкової"  з Кременчука у боротьбі з професіоналами з 24 країн світу виборов ІV місце на конкурсі  у номінації "Класичний танок".
У залі Полтавського  музичного училища імені М.В.Лисенка відбувся літературно-мистецький вечір "Псалми Давидові". Автор проекту -  голова обласної організації Національної спілки художників України Юрій Самойленко.
"Усе любов'ю зміряно до дна",  - під такою назвою у  концертній залі  Київського палацу для дітей та юнацтва відбувся вечір пам'яті поета-пісняра Дмитра Луценка з Березової  Рудки, що на Пирятинщині.

Театрально-концертне життя. У великій залі Галереї мистецтв  обласного  центру камерний хор "Гілея" проспівав колядки,  щедрівки, народні пісні в обробці Миколи Леонтовича та Станіслава Люткевича.
В обласному  музично-драматичному театрі імені М.В.Гоголя відбувся "Різдвяний вечір у колі друзів". Програму підготували режисери С.Долженко та Л.Осипова.
У Полтавському Палаці дозвілля "Листопад"  відбувся  концерт муніципального  духового  оркестру  "Полтава"  під орудою Едуарда Головашича.
В обласному  музично-драматичному театрі імені М.В.Гоголя відбувся виступ заслуженого діяча  мистецтв  України  баяніста Володимира Зубицького і симфонічного оркестру.
Новорічні ранки для полтавської малечі пройшли в обласній філармонії.
У Полтавському музичному училищі імені  М.В.Лисенка відбувся вечір пам'яті композитора Петра Ілліча Чайковського.
В обласному музично-драматичному театрі імені М.В.Гоголя відбувся благодійний концерт для ветеранів працівників культури.

Бібліотечна справа. В цьому місяці засідання "Клубу цікавих зустрічей",  що діє при відділі літератури з мистецтв  обласної  бібліотеки  імені І.П.Котляревського,  присвячувалися 10-річчю цього клубу;  пам'яті актора, поета, барда Володимира Висоцького, пройшла зустріч з членом Спілки художників України Станіславом Георгійовичем Ремчуковим, майстром мініатюри.
Напередодні Різдва Христового в обласній бібліотеці імені І.П.Котляревського відкрито вернісаж члена творчого об'єднання "Художник" Володимира Кривого.  Виставка називається  "Духовна спадщина Полтавщини".
"Через терни - до зірок",  - під такою назвою у  відділі міського абонемента обласної бібліотеки імені І.П.Котляревського відкрито книжково-ілюстративну виставку до 125-річчя  від дня народження поета Олександра Олеся.
У Лубенській центральній районній бібліотеці імені  В.Малика відбулася зустріч-презентація поетичної збірки Миколи Кочерги "Між гріхом і часом".
У Котелевській районній бібліотеці  для  дітей  відбулася зустріч юних  читачів НВК  (школи-гімназії)  N 1 з художником Іваном Крючком.
"Вікопомна дата  в  історії України",  - такою була назва читацької конференції,  присвяченої Дню соборності України, що відбулася в НВК N 1 за участю старшокласників, вчителів закладу та працівників Котелевської центральної районної  бібліотеки.
У Глобинському  районному Будинку культури та бібліотеках району було проведено ряд цікавих заходів:  дитячий ранок "Новорічні пригоди у зимовому лісі",  який підготували й  провели працівники РБК та Великокринківського зонального Будинку культури; "Новорічні витрибеньки мавпочки", які дітлахам подарував Полтавський центр естетичного виховання. У районній бібліотеці для дорослих відбулися година цікавих  повідомлень  "Звичаї  - скарб  українського народу" та вікторина "Новорічні свята.  Що ми знаємо про них ?",  у районній бібліотеці для дітей -  конкурс  "Новорічний калейдоскоп" та літературна година "Різдвяна зірка над Україною".
"Суспільство. Сім'я.  Діти",  -  під такою назвою в Карлівській районній  бібліотеці  для  дорослих було проведено День інформації.

Музейна справа. У літературно-меморіальному музеї В.Г.Короленка відбулися новорічні дитячі ранки.
13 січня у літературно-меморіальному  музеї П.Мирного відбулося традиційне Різдвяне свято для дітей "Даруй літа щасливі цього дому господарю!".
У музеї-садибі  В.Г.Короленка  відкрилася виставка картин Миколи і Святослава Реріхів.
На честь Дня соборності України у Карлівському  районному краєзнавчому музеї відкрита виставка "Карлівщина у вирі подій 1919 року".
У Полтавському  літературно-меморіальному  музеї Панаса Мирного відзначили 84-ті роковини від дня смерті письменника.
У Кременчуцькому  краєзнавчому  музеї  відкрито  виставку "Планета Земля. Мушлі молюсків з усіх кінців Світу" з колекції одесита Андрія  Шклярука.  16 січня у цьому ж музеї відкрилася виставка "Навіки разом",  присвячена 350-річчю  Переяславської козацької ради".
У Диканському   державному   історико-краєзнавчому  музеї імені Дмитра Гармаша відбулося  святкування  з  приводу  25-ти річного ювілею цього закладу.
    
Просвітництво. Художня самодіяльність. У Полтавському міському Будинку культури відбувся  концерт  "Джаз  у  нашому місті", присвячений  дню народження та 25-річчю творчої діяльності керівника вокальної  студії  цього  закладу  Тетяни Матушкіної.
15 січня відбулося Свято села  у  Вербиному  Хорольського району. На свято завітали директор та художній керівник Вишняківського Будинку культури, які подарували  вербівчанам та гостям пісні.
У Карлівському Будинку культури відбулися урочисті збори представників громадськості,  присвячені  Дню  соборності  України. Учасники  художньої самодіяльності подарували святковий концерт.
"Варіації на казкову тему", - таку назву має виставка дитячих робіт студії образотворчого мистецтва "Соняшник"  Палацу ДЮТ і  студії "Веселка",  що працює при Полтавському обласному відділі Українського фонду культури.
Народний самодіяльний  ансамбль  "Козаки  з  Батьківщини" виступив перед жителями Малої Рублівки Котелевського району та Пархомівки Харківської області.
    
Матеріал підготувала:             Л. В. Манжелій, зав.відділом
                                    інформації з питань
                                    культури та мистецтва
Режим роботи:
понеділок-неділя: 9.00 – 17.30
Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського