Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 

Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ
ПОЛТАВЩИНИ

(оглядова довідка за матеріалами преси
за січень 2005 року)


8 січня   Полтавський  обласний  інститут  післядипломної освіти імені М.В.Остроградського та Полтавський державний  педагогічний університет  імені В.Г.Короленка спільно з Лубенським районним відділом освіти на базі Тарандинцівської  загальноосвітньої школи  провели  обласну  науково-практичну конференцію "Поезія з глибини народної" з нагоди 70-річчя  від  дня народження поета В.Симоненка.
У Полтаві в прес-центрі газети "Зоря  Полтавщини"  відбулася презентація  другого  тому  "Білої книги полтавської журналістики".
У Чорнухах   редакцією   газети   "Нова   праця" видано бібліографічний покажчик, присвячений дослідницькій і просвітницькій діяльності Г.Шибанова,  краєзнавця, мистецтвознавця, публіциста з нагоди його 55-річчя.
У Київському академічному театрі оперети на честь дня народження соліста Полтавської обласної філармонії І.Завадського відбувся  святковий  концерт за участю артистів та творчих колективів з усієї України.

Театрально-концертне життя. У Полтавському музичному училищі  імені М.В.Лисенка пройшло два вечори класичної музики за участю симфонічного  оркестру  обласного  музично-драматичного театру  імені  М.В.Гоголя та одинадцяти митців з Південної Кореї.
У Полтавському  обласному музично-драматичному театрі імені М.В.Гоголя пройшов бенефіс молодої співачки, учениці ЗОШ N 19 М.Маяковської під назвою "Мені - шістнадцять".
У Галереї  мистецтв  обласного центру з нагоди новорічних свят пройшли святкові концерти  міського  зразкового  дитячого
духового оркестру під керуванням Е.Головашича.

Образотворче мистецтво. У Полтавській  Галереї мистецтв відкрито художню виставку творчого товариства "Художник"  Полтавського відділення Українського фонду культури.
У Художньому салоні по вулиці Жовтневій обласного центру відкрито виставку робіт   полтавських  художників  -  О.Пушкарьової, Л.Лукаш, М.Болюха, П.Волика, В.Мозока, П.Гуменюка.
У полтавському салоні "Про-фото" представлено фотовиставку В.Самсонова і С.Картавицького "Народ відстоює свої  права", присвячену помаранчевій революції.
У Полтавському  військовому  інституті  зв'язку  відкрито першу персональну виставку майстра живопису А.Саранчук.
23 січня  у  Кременчуцькій  Художній  галереї  розгорнуто виставку "Мандри"  творчого  об'єднання "Нова провінція",  організатором якої є художник Т.Шуляк.

Бібліотечна справа. З нагоди 80-річчя від дня народження полтавського поета, письменника П.Ротача у відділі масової роботи обласної  бібліотеки  імені  І.П.Котляревського  відкрито виставку книжок  і публікацій,  критичних матеріалів і статей, присвячених його творчості.
У "Клубі  цікавих  зустрічей"  обласної  бібліотеки імені І.П.Котляревського пройшов вечір бардівської пісні,  присвячений  В.Висоцькому та відкрито виставку фоторобіт Ю.Жолтишева під назвою "В пошуках краси".
В обласній  бібліотеці  для  дітей  імені  Панаса Мирного відбулося засідання  "круглого столу" працівників дитячих бібліотек області на тему "Дитина і бібліотека:  сучасний стан взаємостосунків".
У Центральній   міській   бібліотеці   обласного   центру відбувся літературний вечір, присвячений 105-й річниці від дня народження українського гумориста О.І.Ковіньки.
У бібліотеці-філії N 5 Полтавської міської ЦБС  представлено виставку  картин учасника Великої Вітчизняної війни М.Роя
та виставку серветок Г.Гребенюк.
До Нового року та різдвяних свят у бібліотеках для  дітей централізованої бібліотечної системи Кременчука було проведено 38 масових заходів.  Серед них:
     - конкурсно-розважальна  програма  "Нам свято велике зима принесла" (ЦБ);
     - новорічне     свято книги "Зимова круговерть" (бібліотека-філія N 4);
     - новорічний літературний карнавал "Ялинка-веселинка" (бібліотека-філія N 7);
     - новорічна  фантазія "Снігова  казка" (бібліотека-філія N 8);
     - народознавча  година  "Та  прийшли  до  тебе  3 свята в гості" (ЦБ).
     У Градизькій  бібліотеці-філії для дітей Глобинської районної ЦБС відбувся новорічний ранок "Новий рік - казкове свято".

Музейна справа. У Полтавському літературно-меморіальному музеї І.П.Котляревського   відбулася презентація  новорічної виставки дитячого малюнка "Зимова карусель".
10 січня у Кременчуцькому  краєзнавчому  музеї відкрито персональну виставку  художника  М.Анісімова  з  нагоди   його 70-річчя. Також   тут  відбулася презентація книги історика Д.Вирського "Українне місто:  Кременчук від заснування до 1764 року".
У Гребінківському народному  історико-краєзнавчому  музеї відбулося свято  з нагоди 380-ї річниці від дня народження легендарної української народної співачки і поетеси Марусі Чурай.

Кіномистецтво. В обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.П.Котляревського полтавська поетеса, редактор  ОДТРК  "Лтава"  І.Дідик-Снарська  презентувала свій фільм "Рожеві лебеді Василя Симоненка",  а також одну з передач  про друзів поета - письменників М.Сома та А.Перепадю.

Просвітництво і художня  самодіяльність. У Полтавському міському Будинку  культури  стартував  річний марафон лауреата міжнародних фестивалів та  конкурсів  муніципального  духового оркестру "Полтава", присвячений 10-річчю з дня його створення.
У Полтавському державному педагогічному  університеті імені В.Г.Короленка відбувся концерт-вшанування пам'яті загиблих у бою під Крутами за участю місцевих рок-виконавців.
У Кременчуцькому Палаці культури відбулося новорічне  театралізоване дійство за участю близько 200 учасників художньої самодіяльності.
У Кременчуцькому  Палаці  культури  АТ  "Кредмаш" пройшов концерт, присвячений 50-річчю В.Зіненка,  керівника  народного самодіяльного ансамблю бального танцю "Гармонія".
У Білухівському сільському Будинку культури  Карлівського району відбувся  виступ  аматорів сцени Карлівського районного Будинку культури.
У Будинку культури СВК "Батьківщина" Котелевського району пройшло свято української пісні за участю народних  самодіяльних колективів "Надвечір'я",  "Козаки",  гумориста В.Гришка та ін.
У Гриньківському сільському Будинку культури Глобинського району відбувся  ювілейний  концерт  Гриньківського зразкового дитячого оркестру "Гусарики" з нагоди 35-річчя його створення.Матеріал підготувала:          Федорова М.А., бібліограф
                                     І кат. відділу інформації
                                     з питань культури та ми-
                                     стецтва
Режим роботи:
Понеділок-п'ятниця: 9:00 – 17:30,
Неділя: 9:00 – 17:30.

Вихідний: субота

Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського