Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Сенсорний інтерфейс (Електронний каталог)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ
ПОЛТАВЩИНИ

(оглядова довідка за матеріалами преси
за січень 2006 року)

За вагомий особистий внесок  у  соціально-економічний  та культурний розвиток  Полтавської  області,  значні  здобутки у професійній діяльності, багаторічну сумлінну працю та з нагоди Дня соборності  України  Указом  Президента  України  В.Ющенка почесне звання   "Заслужений   працівник   культури   України"
присвоєно:
     - Отичу А.Ф. - викладачеві Полтавського музичного училища імені М.В.Лисенка;
     - Пушкіну О.С.  - художньому керівникові Великобагачанського  районного методичного центру народної творчості та культурно-дозвіллєвої роботи.
У Тарандинцівській  ЗОШ І-ІІІ ступенів Лубенського району відбулося вручення літературно-мистецької премії імені  Василя Симоненка за 2005 рік. Лауреатами стали:
     - скульптор М.Сись та архітектор О.Зот - за  виготовлення та встановлення  пам'ятника В.Симоненку в с.Біївці Лубенського району;
     - редактор  Полтавської ОДТРК "Лтава" І.Дідик - за знятий фільм "Рожеві лебеді Василя Симоненка".
У Полтаві  відбулася презентація 110-го наукового видання та 30-го  монографічного   дослідження   Центру   охорони   та досліджень пам'яток  археології  управління  культури  облдержадміністрації  під назвою "Унікальний комплекс золотоординського часу поблизу Волошиного".  Воно  продовжує  серію  видань "Старожитності околиць Комсомольська", започаткованого минулого року.
У Лубнах відбулася презентація  роману  "Афганський  кут" письменниці Р.Плотникової.

Театрально-концертне життя. У січні в обласному музично-драматичному театрі імені  М.В.Гоголя  відбулися:  прем'єра мюзиклу "Сестра Керрі" за мотивами роману Т.Драйзера; авторський концерт лауреата всеукраїнських  і  міжнародних  конкурсів І.Миргородського, а також вперше прозвучали твори Л.  Ван Бетховена - 3-я симфонія "Героїчна" та 5-й фортепіанний концерт у виконанні симфонічного  оркестру театру під орудою заслуженого артиста України В.Скакуна та  піаніста,  лауреата  міжнародних конкурсів у Німеччині, Росії та Україні П.Гінтова.
4 січня на сцені Полтавської обласної філармонії пройшов виступ Київського  академічного  театру українського фольклору "Берегиня", який здійснює гастрольний тур по найбільших містах України з  новою  виставою "Вертеп".  У цьому місяці тут також відбулася зустріч з митцями Донецька - старшим викладачем  Донецької  державної академії імені С.Прокоф'єва,  відомим гітаристом П.Іванниковим та його синами - Володимиром і Тимуром та пройшов літературно-меморіальний вечір художника, поета-пісняра В.Залевадного з нагоди його 80-річчя.
У Кременчуцькому Палаці культури відбувся виступ ансамблю Повітряно-десантних військ Росії "Голубые береты",  основу репертуару якого складають пісні про афганську війну.
У Миргороді пройшов концерт заслуженого артиста України, київського акордеоніста І.Осипенка.
У Глобиному  відбулася  новорічна вистава у виконанні колективу Полтавського обласного театру ляльок.

Образотворче мистецтво. Всеукраїнська виставка художників "Український краєвид", приурочена 150-річчю від дня народження полтавського художника   О.Сластьона, відкрилася у Галереї мистецтв обласного центру,  де представлені роботи більше  200 авторів Полтавщини, Дніпропетровщини, Сумщини, Києва та ін.
25 січня в залі дитячого малюнка імені  Саші  Путрі  Полтавської Галереї  мистецтв Британська Рада в Україні презентувала новий  проект  "Чарівний олівець"   -   виставку   робіт найвідоміших британських дитячих ілюстраторів.
В обласній  філармонії  розгорнуто   виставку   художника М.Десятника, присвячена ювілею митця.
У Полтаві  відкрито  сьому   фотовиставку фотохудожника А.Славуцького під назвою "Дивне поруч".
У Кременчуцькій художній галереї розгорнуто виставку картин місцевих художників під назвою "Щасливе Різдво".
У Києві у Державному музеї  українського  народно-декоративного мистецтва, розташованого на території Лаври, організовано виставку художніх  творів  заслуженого  майстра  народної творчості України, шишаччанина М.Онацька.

Бібліотечна справа. У січні в обласній універсальній науковій бібліотеці імені  І.П.Котляревського  відбулися  презентації: завершального 15-го тому історико-меморіального серіалу "Книга  пам'яті  України";  збірки  віршів полтавської поетеси Н.Гринь під назвою "І немає кінця у любові"; книги полтавського  поета Е.Кухаренка "Заграй "слов'яночку",  солдат" з нагоди його 70-річчя,  а також відкрито  другу  персональну  виставку картин художниці В.Варвянської під назвою "Я все, що я люблю".
В обласній бібліотеці для дітей імені Панаса Мирного відбулося святкове дійство "Елегія Різдва" за участю  аматорів Центру естетичного виховання учнівської молоді та відвідувачів бібліотеки.
У Лубенській центральній районній бібліотеці імені  Володимира  Малика відбулася презентація поетичної збірки прозаїка й поета О.Міщенка "Мальва Розпашна".
У Володимирівській сільській бібліотеці-філії Карлівської ЦБС пройшло свято з нагоди Нового року та Різдва під назвою "Мандрівка в новорічний дивосвіт".
У Шишацькій  районній  бібліотеці  для  дорослих  пройшло літературно-мистецьке свято "Чарівний світ живопису",  в  ході якого  відбулося ознайомлення з життєвим і творчим шляхом художниць М.Башкирцевої, К.Білокур.

Музейна справа. У літературно-меморіальному музеї І.П.Котляревського відбулося  засідання  Слов'янського  клубу, під час якого відбувся концерт за  участю  подружжя  Ольги  та Юрія Карпінських "Класика авторської пісні".
У Шишацькому народному краєзнавчому музеї проведено тематичні екскурсії "Народні традиції та обряди святкування Нового року та Різдва Христового", "Щедрівки та колядки".

Просвітництво і художня самодіяльність. В обласному  музично-драматичному театрі  імені М.В.Гоголя відбувся гала-концерт обласного телешоу-конкурсу дитячої пісні і танцю "Естрадна веселка".
У Полтаві  пройшов  концерт  ансамблю  "Зелена  карета" з Дніпропетровська.
У Палаці  дозвілля  "Листопад"  обласного центру відбувся виступ команди КВН з Кривого Рогу "95-й квартал",  а 25  січня пройшов концерт  з  нагоди  Тетяниного  дня "Іспити Тетяниного дня".
У Різдвяні  свята на Театральній площі в Полтаві відбувся огляд-конкурс вертепів, гуртів колядників "Різдвяна феєрія" за участю колективів  художньої самодіяльності міст і районів області.
У Полтаві  пройшов  рок-концерт "Рок-удар" за участю полтавських груп.
У Полтавському міському Будинку культури відбувся святковий концерт,  присвячений 50-річчю Т.Матушкіної, керівника народної вокальної студії при міському Будинку культури.
В Обласному центрі естетичного виховання  учнівської  молоді "За обрій" відбулося щорічне святкування Водохрещі.
У Полтаві студенти  Полтавського  політехнічного  коледжу представили аматорську виставу "Ніч напередодні Різдва".
"Ці прекрасні небеса" -  так  назвала  свою  першу  фотовиставку, яка відкрилася в Полтавському військовому інституті зв'язку, Л.Полюхович,  студентка Полтавського факультету  юридичної  академії імені Ярослава Мудрого.  Тут також розгорнуто персональну виставку виробів з бісеру учениці ліцею N1,  вихованки гуртка "Господарочка" А.Коцюби.
У музеї-садибі В.Г.Короленка відкрито виставку батикового розпису "Маркізетовий  розмай",  яку підготували п'ятикурсники Полтавського державного педагогічного університету імені В.Г.Короленка під керівництвом О.Кушніренко.
У Лубнах відбувся заключний  концерт  переможців  творчих звітів сільських  закладів  культури.  Цього  ж  дня Лубенщина приймала естафету фестивалю "Пісні Сорочинського ярмарку".
Фольклорно-етнографічний ансамбль "Явір" Гаркушинського сільського Будинку культури Миргородського району отримав диплом "Народний аматорський колектив".
Святкові концерти з нагоди Нового року за участю артистів художньої самодіяльності пройшли у Кіровському Будинку культури Полтавського району, у Глобинському районному Будинку культури, у Карлівському Будинку культури.
У Глобинському районному Будинку культури пройшов конкурс обдарованих дітей "Таланти твої, Глобинщино".
В Ульяновському сільському Будинку культури  Гребінківського району відбувся   районний  огляд  народної  творчості, присвячений Року села.
У Климківському  сільському Будинку культури Карлівського району пройшли вистави "Сюрприз",  "В гостях у  Леопольда"  за участю самодіяльного театру Будинку культури.
У Козлівщинському Будинку культури  Котелевського  району відбувся святковий концерт за участю народного хору ветеранів "Осінні барви" та вихованців районної дитячої музичної школи.Матеріал підготувала:            М.А.Федорова,  бібліограф
                                     І кат. відділу інформації
                                     з питань культури та ми-
                                     стецтва
Режим роботи:
понеділок-неділя: 9.00 – 17.30
Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського