Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Сенсорний інтерфейс (Електронний каталог)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва


ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ
ПОЛТАВЩИНИ

(оглядова довідка за матеріалами преси
за січень 2007 року)

Обласне управління культури і туризму за підсумками ІІ туру обласного огляду  народної творчості "Будуймо України храм" нагородило 29 кращих учасників огляду;  із них Дипломами І ступеня - 8, ІІ ступеня - 7, ІІІ ступеня - 9,  подяки  управління культури і туризму облдержадміністрації отримали 5 учасників.
У Великій  Багачці  пройшла зустріч представників творчої інтелігенції з питання дефіциту українських видань у бібліотеках і книгарнях.  У заході взяли участь і виступали: поет Анатолій Гальченко,  письменник Костянтин Наріжний, директор Миргородського музею  Людмила Розсоха,  письменниця-аматор Інна Дідик та інші.
24 січня у Полтаві відбулась презентація нової книги Олекси Ізарського "Висмики з щоденників. 1940-1980-і роки".
Вийшов у світ  фундаментальний твір ректора Полтавського державного педагогічного університету імені В.Г.Короленка,академіка Володимира Пащенка "Гончарова правда про духовність і церкву".  Монографія розповідає про світогляд письменника Олеся Гончара.
Побачила світ книга "Софі Лорен у диканських соняшниках", підготовлена вихованцями та викладачами Полтавського обласного юнацького університету краєзнавства, що працює при Полтавському державному педагогічному університеті імені  В.Г.Короленка. Презентація книги відбулась під час Міжнародної науково-практичної конференції "Мистецтво єднає світ", присвяченої талановитим жінкам Полтавщини.
Також у січні видано: книгу чорнухинського журналіста, заслуженого діяча мистецтв України Георгія Шибанова "До світла вічної істини"; Київським обласним творчим об'єднанням "Культура" видано збірку віршів Надії Кир'ян із Сагайдака Шишацького району "Вечірня жінка і ранкова жінка"; комунальним видавництвом "Лубни"  -  поетичну  збірку  "Дивлюся сонцю  в вічі" гребінківського поета Андрія Денисенка; полтавським видавництвом "Дивосвіт" - книгу "Одонтологічні органи в історії хребетних" авторів Андрія Зайцева і Андрія  Артем'єва та чергову збірку "Охорона  та  дослідження пам'яток  археології" Центру охорони і досліджень пам'яток археології управління культури облдержадміністрації.
У січні у Львові відбувся Всеукраїнський фестиваль-конкурс мистецтв "Різдвяні канікули-2007",  у  якому  полтавчанка Людмила Супрунова,  учениця 10 класу середньої школи N 19, у номінаці∙ "Народна пісня" стала лауреатом ІІ премії.
20 січня в одному з київських клубів уперше в Україні відбулося вручення нагород "Ukrainian Rock Awards". В номінації "Краща фолк-група України" переможцем визнаний полтавський рок-колектив "Дороги Меняют Цвет".
З 5 по 10 січня у місті Бельсько-Бяла (Польща) проходив ІІІ Міжнародний дитячий фестиваль-конкурс "INTER SHOW", у якому взяли участь два кременчуцьких танцювальних колективи:  Театр  класичного танцю Світлани Шумкової та народний ансамбль спортивного бального танцю "Дует". У різних номінаціях ці колективи вибороли вищі місця.

Театрально-концертне життя. В обласному академічному музично-драматичному театрі імені М.В.Гоголя протягом січня відбулися заходи: свято Головної ялинки; вистава для дітей "Казка про втрачений час" за мотивами твору Євгенія Шварца; вистава для дорослих "Ніч перед Різдвом" за одноіменним твором Миколи Гоголя та концерт, присвячений Дню Соборності України, який підготували студенти та викладачі Полтавського музичного училища імені М.В.Лисенка.  Крім того, творчий колектив Театру поставив новий мюзикл "Сестра Керрі" за мотивами однойменної повісті Т.Драйзера.
У приміщенні обласної філармонії з нагоди вшанування пам'яті героїв Крутів пройшла  демонстрація документального фільму про трагічну подію 1918 року і концерт полтавських рок-гуртів та учасників фестивалю "Мазепа-фест".
8 січня у Полтаві проведений обласний огляд-конкурс вертепів та колядницьких  гуртів "Різдвяна  феїрія",  присвячений святу Різдву Христовому. В огляді взяли участь 13 колективів області.
У Палаці дозвілля "Листопад" обласного центру відбувся черговий звіт-концерт муніципального духового оркестру "Полтава" під керівництвом заслуженого артиста України Едуарда Головашича. Прозвучали твори Дунаєвського, Баха, Білаша, Міллера та інших композиторів.
У Полтавському музичному училищі імені М.В.Лисенка відбувся  вечір пам'яті колишнього директора цього навчального закладу Бориса Петровича Ландаря, який помер рік тому.
28 січня у Кременчуцькому міському Будинку культури виступила з концертом російська артистка Олена Воробей.

Образотворче мистецтво. 20 січня у Полтавському художньому салоні відкрилася  персональна  виставка творів художника Володимира Борисовича Мазура - решетилівського  учителя образотворчого  мистецтва,  який  працюї  в техніці живопису "алла прима". Виставка присвячена Дню Соборності України.

Бібліотечна справа. В рамках проекту Оксани Кравченко "В житті завжди є місце загадковому" в обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.П.Котляревського відбувся вечір "Диво в країні буднів". Мистецьку сторінку заходу представили чотири фотовиставки, зокрема, твори Ігоря Сиволапа та Влади Щербань. Літературну  частину  розподілили драматург Оксана Кравченко, яка презентувала збірку "Ніч із світанковою посмішкою" та студентка-першокурсниця Дарія Семушко,  що виступила в ролі читця. Музичну частину вечора склала музична композиція "Різдво Христове" та виступ хорово∙ групи під керівництвом Валентини Худякової.
У Глобинській  центральній  районній бібліотеці для дітей протягом січня були проведені: літературна година "Різдвяна зірка над Україною",  конкурс "Новорічний калейдоскоп", вікторини "Мандрівка до Новорічних ялинок" та "А в хаті вже кутя  і сіно, з Різдвом Христовим, Україно!"
Бібліотекарі Московської міської бібліотеки-меморіального центру "Дім Гоголя" відвідали місця,  пов'язані з життям  та творчістю Гоголя на Полтавщині:  літературно-меморіальний музей М.В.Гоголя і Спасо-Преображенська церква у Великих Сорочинцях Миргородського району, Полтавський краєзнавчий музей і садиба І.П.Котляревського.
    
Музейна справа. У Полтавському краєзнавчому музеї відбулося традиційне різдвяне свято "А над світом зоря ясна!" для дітей із малозабезпечених і неповних сімей.
Музею історії становлення та розвитку  "Полтаваобленерго" постановою колегі∙  управління  культури і туризму Полтавської обласної державної адміністрації присвоєно статус "Народного музею".
У Кременчуцькому краєзнавчому музеї відкрилася тематична виставка художника Віктора Кобеляцького "Пори року".

Просвітництво і  художня  самодіяльність. У Полтавському військовому інституті зв'язку свою п'яту персональну  виставку вишиванок  представила Людмила  Беркало, а  вихованки гуртка "Господарочка" Палацу дитячої та юнацької творчості обласного центру показали виставку своїх творчих робіт.
18 січня у поетичній вітальні Розсошенської гімназії із своїми віршами виступили учні Мачухівської, Куликовської, Супрунівської, Терешківської, Щербанівської, Головачанської і Тростянецької шкіл Полтавського району, а також гості – Софія Олександрівна та Радислав Анатолійович Цуркани.
У Максимівському  Будинку  культури  Карлівського району відбувся концерт самодіяльних колективів із Карлівки.
У Климівці Карлівського району вже вдруге відбулося свято "Роде наш прекрасний",  в концертній програмі якого взяли участь місцеві аматори та мешканці села.
Кам'янопотоківський гурт "Козацький ківш" та аматорський фольклорний колектив Гориславського сільського Будинку культури "Берегиня" Кременчуцького району виступили з концертами перед працівниками редакції газети "Перемога" та медпрацівниками Кам'янопотоківського фельдшерсько-акушерського пункту і Садківської амбулаторії загальної практики Кременчуцького  району.
Інструментально-вокальному ансамблю "Веселі музики"  Михайликівського Будинку  культури  Шишацького  району присвоїне почесне звання "народного колективу".
Театральний колектив Демидівського сільського  Будинку культури Кременчуцького району показав перед  земляками новорічну виставу Н.Рожко "Історія одного чобота".Матеріал підготувала:              І.О.Коваленко,  провідний
                                     бібліограф відділу інфор-
                                     мації з  питань  культури
                                     та мистецтва
Режим роботи:
понеділок-неділя: 9.00 – 17.30
Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського