Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Сенсорний інтерфейс (Електронний каталог)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ
ПОЛТАВЩИНИ

(оглядова довідка за матеріалами преси
за травень 2004 року)

На підставі рішення журі від 27 квітня 2004 року, відповідно до розпорядження голови обласної ради, обласна премія імені Панаса Мирного в 2004 році присуджена:
У номінації "Література й літературознавство" Дмитренку-Думичу Юрію Михайловичу за публіцистичний роман-хроніку "Український вузол" у 10 томах (висунутий Полтавською обласною організацією Національної спілки письменників України, громадською Радою Полтавської спілки літераторів).
У номінації "Журналістика й публіцистика" Гриню Григорію Федосійовичу за творчі публікації у газеті "Голос України" (висунутий Полтавською обласною організацією Національної спілки журналістів України, Полтавським літературно-меморіальним музеєм Панаса Мирного).
У номінації "Народна творчість" Жорновому Миколі Івановичу за концертні програми "Найкращі пісні України", "Пісні козацької слави" (висунутий управлінням культури Полтавської облдержадміністрації).
У номінації "Благодійна та громадська діяльність" відзначено Суханя Олександра Яковича за будівництво церкви, благоустрій сільських цвинтарів, допомогу школам, дитячим садкам, ветеранам війни та праці (висунутий правлінням ВАТ "Гадяцьке бурякогосподарство"); Голобородова Вадима Валерійовича за виготовлення і встановлення меморіальних дошок Панасу Мирному, В.Вернадському, А.Каришину, М.Гавриленку, Д.Івашину та реставрацію пам'ятників Панасу Мирному (висунутий Полтавським літературно-меморіальним музеєм Панаса Мирного).
Премії лауреатам вручили голова облдержадміністрації О.Удовіченко, голова обласної ради В.Гришко, заступник міського голови А.Бойко.
22 травня у Кременчуці відбулося урочисте відкриття монумента Т.Г.Шевченку, спорудженого за сприяння Київського міського голови О.Омельченка. Автори пам'ятника: архітектор О.Скобліков, скульптор М.Фещенко.
У Києві в Українському фонді культури 5 травня відкрилася виставка декоративно-ужиткового мистецтва полтавців Алли й Володимира Маркар'янів.
У Київському будинку актора відбулася презентація компакт-диска акордеоніста Ігоря Завадського "Даніельф".
У видавництві "Полтавський літератор" побачила світ п'ята збірка віршів члена Міжнародної асоціації письменників, члена правління Фонду культури України Миколи Губи.
У Полтаві вийшла друком книжка полтавського журналіста Юрія Антиповича. До неї увійшли вірші різних років, драми "Остання ніч Мазепи", "Брате мій, Каїне".
Вийшла в світ друга книжка віршів для дітей "Від весни до весни" поетеси Валентини Нездойминоги.
У Полтаві відбувся марш-парад духових оркестрів, приурочений до 9 травня.
У Полтавській Галереї мистецтв відбувся захід, присвячений 125-річчю від дня народження Симона Петлюри: "Зустріч-спогад про Симона Петлюру", організований відділом культури та дозвілля Полтавського міськвиконкому.
15 травня у Бузковому гаї в Диканці відбулося обласне свято "Пісні Бузкового гаю".
На горі Пивиха, що на Глобинщині, відбулося традиційне обласне свято "Пісенне джерело". Цього разу воно перетворилося на вечір пам'яті Олександра Білаша. На ньому виступили народна артистка України Раїса Кириченко, заслужена артистка України Лариса Лук'янова та ін.
Центром народної творчості управління культури облдержадміністрації у Шишаках було проведено обласний огляд-конкурс родинних та сімейних ансамблів на святі "Роде наш красний".
16 травня в с.Приліпці Козельщинського району на Шаргорі відбувся обласний фестиваль козацької пісні "Козацької слави цілюще джерело". У фестивалі взяли участь колективи художньої самодіяльності Полтавської області.
У Гадячі пройшло обласне літературно-мистецьке свято "Дивоцвіт Лесиного гаю".
Театрально-концертне життя. На травневі свята до Полтави завітав ректор Національного університету культури і мистецтв Михайло Поплавський. На сцені Палацу дозвілля "Листопад" відбулася прем'єра його нової композиції "Сало". З ним також приїхали гурти "Іграшки", "Соджер" та ін. 11 травня на сцені Кременчуцького Палацу культури відбувся творчий вечір М.Поплавського "Я вас люблю".
У Полтаві та Кременчуці відбулися гастролі народної артистки України Таїсії Повалій.
26 травня у полтавському Палаці дозвілля "Листопад" відбувся концерт Руслани Лижичко "Дикі танці".
Реалізуючи проект відродження і популяризації академічного хорового жанру на Полтавщині, перед полтавцями виступив камерний хор Київського державного вищого музичного училища імені Глієра.
У Полтаві відбувся форум "Майстер-класи на Полтавщині", в якому взяли участь провідні музиканти з Харкова, Києва, Львова, а також народний артист Росії Михайло Воскресенський.
У музично-драматичному театрі імені М.В.Гоголя відбувся V Всеукраїнський фестиваль сучасних спортивних бальних танців "Діамантовий кубок-2004".
14 травня у клубі "Робін Гуд" полтавська група "Архів ресторанної музики" представила новий альбом "Третій тост", який скоро вийде у Москві. Керівник групи - Геннадій Рагулін.
22 травня у Кременчуцькому Будинку культури відбулася прем'єра нової балетної вистави-дивертисменту "Місячний день" у виконанні Театру класичного танцю Світлани Шумкової.
У рамках V Всеукраїнського фестивалю-конкурсу виконавців на мідних та ударних інструментах, який був присвячений 140-річчю від дня народження Дмитра Ахшарумова - засновника Полтавського музучилища, відбувся виступ муніципального духового оркестру "Полтава".

Образотворче мистецтво. Напередодні свята Перемоги відкрилася художня виставка творів відомого українського живописця В.Шаховцова. Вона розгорнулася у Галереї мистецтв та художньому салоні обласного центру під назвою "І знову травень на землі..."
У Полтаві на фасаді будинку, що по вул. Гоголя, 19 було відкрито меморіальну дошку художнику В.Шаховцову. Ця подія була приурочена до річниці від дня народження митця.
15 травня у великому залі полтавської Галереї мистецтв відбулося відкриття персональної ювілейної виставки живопису заслуженого художника України Миколи Підгорного.
У відділі естетичного виховання обласної бібліотеки для дітей імені Панаса Мирного пройшла перша персональна виставка (вернісаж пейзажів) митця Сергія Ткаченка.
У Миргородському краєзнавчому музеї відкрилась виставка місцевих художників - Юрія Державицького, Ніни Унтило, Володимира Гамиріна та ін.

Бібліотечна справа. В обласній бібліотеці імені І.П.Котляревського відбулася презентація двотомника із серії "Книга пам'яті України" під назвою "Книга скорботи України".
У бібліотеці для дітей імені Панаса Мирного у відділі естетичного виховання відбувся вечір "Уклін вам, ветерани дорогі", на якому вихованці театрального відділення Малої академії мистецтв показали літературно-музичну композицію "Ніхто не забутий, ніщо не забуто".
14 травня у бібліотеці-філіалі N10 Кременчуцької міської ЦБС пройшла музично-розважальна програма, підготовлена працівниками бібліотеки та дитячо-юнацьким клубом "Данко" до Дня матері і Дня сім'ї.
У приміщенні Карлівської районної бібліотеки відбулося родинне свято для багатодітних сімей "Родина - людського духу святиня".

Музейна справа. Напередодні Міжнародного дня музеїв у Полтаві було презентовано нове наукове видання - "Полтавський краєзнавчий музей: збірник статей. 2001-2003 рр." Книга надрукована у видавництві "Дивосвіт", містить дослідження науковців музею і міста з питань музеєзнавства, історично-культурної спадщини та вивчення регіональної історії.
У Кременчуці відбулося свято музейної родини, присвячене Міжнародному дню музеїв.

Кіномистецтво. 24 травня у Синьому залі Київського Будинку кіно відбулася прем'єра фільму "Саша Путря", знятого кінематографістами Київської студії науково-популярних фільмів. Сценарій написав Б.Олійник за повістю полтавської журналістки Л.Віцені "Сашенька".
У Кременчуці відбулися зустрічі заслуженого артиста України Вілорія Поліщука з кіноглядачами у рамках міської програми "Кіноосвіта молоді міста Кременчука".

Просвітництво і художня самодіяльність. 18 травня у Полтаві відбувся обласний конкурс театрального мистецтва.
Дню Перемоги студенти і викладачі Гадяцького училища культури присвятили звітний концерт творчих колективів та окремих виконавців.
14 травня у відділі літератури з мистецтв Полтавської обласної бібліотеки імені І.П.Котляревського відбувся вернісаж Катерини Дудник, студентки архітектурного факультету Полтавського національного технічного університету.
22 травня у Палаці культури "Кредмаш" відбувся звітний концерт дитячої шоу-групи "Люстерко". 23 травня спортивно-танцювальний клуб "Сузір'я" провів підсумковий конкурс-концерт "Танцювальний марафон-2004", в якому взяли участь 50 танцювальних пар. Також у Кременчуці відбувся перший звітний концерт самодіяльного колективу естрадно-танцювального ансамблю "Фурор". У Гадяцькій дитячій музичній школі відбулося свято, присвячене ансамблевій музиці.
На Зіньківщині відбувся четвертий районний огляд-конкурс юних талантів "Крок до зірок", який проходив у районному Будинку культури. В актовому залі Зіньківської дитячої музичної школи виступив з концертом баяніст Євген Носенко.
У низці травневих культурно-мистецьких заходів відбувся звітний концерт Карлівської школи мистецтв.
У с.Варварівка Карлівського району для привітання ветеранів з Днем перемоги було запрошено хор ветеранів війни і праці під орудою В.Безсмертного.
У с.Климівка Карлівського району відбувся звітний концерт дитячого колективу "Світанок".
У Ланнівському будинку культури Карлівського району відбувся звітний концерт вихованців центру дитячої творчості "Сузір'я".
У с.Лип'янка Карлівського району пройшли вітання з Днем Перемоги та Днем Матері від аматорів сцени.
У с.Мар'янівка Карлівського району напередодні Дня перемоги відбулася концертна програма, в якій взяв участь фольклорний ансамбль "Мар'яночка". 21 травня у Карлівському районному будинку культури відбулося свято, приурочене до Всесвітнього дня родини.
У Комишнянському будинку культури Миргородського району відбулося свято Матері під гаслом "Уклін земний Вам, матінко моя!" У Ромодані Миргородського району відбулося фольклорно-етнографічне свято рушника.
У Лохвицькому районному будинку культури відбувся заключний концерт колективів художньої самодіяльності району "Мій край - моя історія жива", присвячений 60-річчю визволення України від німецьких загарбників.
1 травня відбувся звітний концерт трьох шкіл мистецтв Глобинського району: Великокринківської, Градизької, Глобинської.
У с.Жуки та с.Бориси Глобинського району відбувся концерт аматорів з Лохвицького району.

Матеріал підготувала:         Федорова М.А., бібліограф
                                         І категорії відділу інформації з питань
                                         культури та мистецтва


Режим роботи:
понеділок-неділя: 9.00 – 17.30
Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського