Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Сенсорний інтерфейс (Електронний каталог)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 



















Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ
ПОЛТАВЩИНИ

(оглядова довідка за матеріалами преси
за травень 2007 року)

10 травня у Полтавському навчально-виробничому об’єднанні № 14 відбувся вечір пам’яті повного кавалера орденів княгині Ольги, лауреата премії імені Дмитра Луценка «Осіннє золото» Раїси Панасівни Кириченко. На святі виступили художній керівник Палацу дозвілля «Листопад» Герман Юрченко та артисти обласної філармонії Катерина Юрченко і заслужена артистка України Наталія Хоменко, які подарували книги і фотографії для майбутнього музею полтавської пісні, що створюється в закладі.
У Великій Багачці відбулося традиційне обласне свято кобзарського мистецтва «Взяв би я бандуру…» імені Федора Кушнерика.
12 травня у Диканьці проходило обласне свято «Пісні бузкового краю», участь у якому взяли численні художні, самодіяльні, фольклорні колективи з Котелевського, Карлівського, Шишацького, Великобагачанського, Полтавського районів та із Липоводолинського району Сумської області.
26 травня на Шар-горі у Говтві Козельщинського району пройшло традиційне обласне свято «Козацької слави цілюще джерело».
26 травня у Глобиному виставкою-ярмарком літератури українських видавництв відзначили День працівників поліграфії, книговидання і книгорозповсюдження. У заході взяв участь концертний ансамбль «Чураївна», також був організований куточок із творами місцевих письменників, які вийшли у світ у видавництві «Поліграфсервіс».
28 травня у Сухому Кобеляцького району відбулося свято, на якому вшановували пам’ять Олеся Гончара. Були присутні гості з Дніпропетровська, Полтави, Кобеляк; з концертом виступили аматорські художні колективи; були організовані виставки картин та виробів з бісеру. На святі також були підбиті підсумки літературного конкурсу «Собори душ своїх бережіть» та конкурсу юних художників «Світлі образи в оповіданнях Олеся Гончара».
Молодий український письменник Любко Дереш презентував у Полтаві свій новий твір – книгу «Трохи пітьми».
У Тахтаулівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів пройшов урок-зустріч із письменниками Полтавщини, присвячений вшануванню пам’яті нашого земляка, поета і прозаїка В.К.Гладкого.
До 80-річчя від дня народження Костянтина Наріжного із Шишак вийшла його нова книга «Сповідь».
Шишацьке комунальне підприємство «Екотур» випустило книгу Анатолія Наконечного «Промайнули весни і надходить осінь», у якій зібрані вірші, присвяти та гумор відомого митця сцени.
З 16 по 20 травня в Тернополі проводився VІІІ Всеукраїнський (хоча участь у ньому брали також представники інших держав) фестиваль дитячого та юнацького пісенного мистецтва «Кришталевий жайвір», диплом лауреата третьої премії у якому виборола 9-річна Руслана Швидка, учениця третього класу Новогалещинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Козельщинського району.
 У Полтаві проходив обласний марш-парад духових оркестрів, у якому взяли участь 34 оркестри області.
18-19 травня у Донецьку проходив Міжнародний відкритий телевізійний фестиваль-конкурс української пісні та українського романсу «Отчий дім», в якому взяли участь 32 колективи з України, Білорусі та Росії. Два Гран-прі з чотирьох (за кількістю номінацій) здобули полтавці Наталія Май із доньками Олесею і Станіславою (дует «Василечки») та юна співачка з Шишак Юля Федоляк.
У Беларії-Ремені (Італія) пройшов V-й чемпіонат світу зі спортивних танців, у якому взяли участь представники 25 країн світу. Семеро вихованців спортивно-танцювального клубу «Ювента» (міський Будинкок культури, художній керівник Ольга Демочко), що представляли Полтаву, вибороли нагороди у кожній номінації.
На Міжнародному пісенному конкурсі «Євробачення-2007», що проходив у Фінляндії, наш земляк Андрій Данилко (творчий псевдонім Вєрка Сердючка) посів друге місце.

Театрально-концертне життя. У Полтавському академічному музично-драматичному театрі імені М.В.Гоголя Геннадій Рагулін і продюсерський центр «Архів і К» провели концерт та урочисту церемонію з врученням відзнаки за багаторічне і яскраве служіння мистецтву і сцені – «Звезда в руке». Першими її номінантами стали 16 музикантів і працівників культури Полтавщини.
У Полтавському академічному музично-драматичному театрі імені М.В.Гоголя відбулися такі заходи: перший Всеукраїнський фестиваль творчості людей з обмеженими можливостями «Диканські вечори», в якому взяли участь більше ста інвалідів- музикантів, співаків, учасників театральних студій, самодіяльних гуртків; черговий звітний концерт художніх колективів, викладачів та студентів Полтавського музичного училища імені М.В.Лисенка та мистецький захід «Мистецтво як екологія душі», що складався з п’яти частин – творчий звіт, творча зустріч, презентація оновленого вокально-інструментального ансамблю «Краяни», заключний концерт філармонійного сезону і спільний проект обласної організації Партії зелених України та вокально-інструментального ансамблю «Краяни».
У Полтавському Палаці дозвілля «Листопад» виступив з концертом Національний Одеський симфонічний оркестр під керівництвом головного диригента Хобарта Ерла.
У Полтавському музичному училищі імені М.В.Лисенка відбулися заходи: концерт піаніста Євгена Харуна – студента Харківського університету мистецтв імені І.П.Котляревського та вечір вшанування пам’яті Голови Директорії УНР, Головного Отамана військ УНР Симона Петлюри, на якому з концертом виступили студенти і викладачі училища та самодіяльний чоловічий хор «Прометей» під керівництвом Миколи Солов’я.
29 травня на полтавському стадіоні «Ворскла» виступив з концертом український поп-гурт «Океан Ельзи».
У Полтаві відбувся фестиваль важкої музики «Allegori of Mind», участь у якому взяли шість команд: «Д. Оra» та «Pantasmagoria» з Полтави, «Веремій» та «Marilyn Monroе» з Києва, «Измена» з Кременчука та «Карма» із Сум.

Образотворче мистецтво. У Полтавській Галереї мистецтв проходила персональна виставка картин ветерана Великої Вітчизняної війни, художника Володимира Гнипи, присвячена Дню Перемоги і 85-річному ювілею художника та перша в Україні виставка голографічних копій експонатів Ермітажу, ікон ХVІІ століття з приватних колекцій та творів декоративно-прикладного мистецтва.
В оновленому Полтавському художньому салоні відкрита виставка пейзажів художників Віктора Трохимця-Мілютіна, Володимира Мазура, Віктора Володька, Ігоря Величка, Марини Рожнятовської, Лариси Лукаш, Олександра Нечипоренка, Анатолія Кривобоченка, Миколи Болюха та інших майстрів пензля.
1 травня в оновленому приміщенні арт-клубу «22» відкрилася фотовиставка «Експериментальний репортаж» робіт власного фотокореспондента «Вечірньої Полтави» Олега Журавльова .
Понад 60 робіт полтавської художниці Саші Путрі, якій цього року виповнилося б 30 років, експонувалися на виставці разом із роботами вихованців художніх гуртків та студій у художньому музеї Сімферополя. Перед відкриттям виставки був показаний документальний фільм «Саша Путря» режисера Миколи Бурноса та розповсюджувалися альбоми з малюнками та нові видання художньо-документальної повісті Лідії Віцені «Сашенька».

Бібліотечна справа. У Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.П.Котляревського відбулася науково-практична конференція «Нехай земля широкий простір нам відкриє», присвячена 135-й річниці від дня народження українського вченого, відомого індолога, полтавця Павла Григоровича Ріттера.
Стартував конкурс дитячої творчості «Славетні імена Полтавщини», присвячений 70-річчю утворення Полтавської області. Організатором конкурсу виступив колектив Полтавської обласної бібліотеки для дітей імені Панаса Мирного, а також управління культури і туризму спільно з управлінням освіти і науки, управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації.
Читачі Полтавської обласної бібліотеки для дітей імені Панаса Мирного започаткували нову благодійну акцію – збір книг для ув’язнених.
У Глобинській центральній районній бібліотеці для дорослих пройшов усний журнал з питань екології «Рідна земле моя… Україно!». Бібліографічний огляд літератури «Екологія – больова точка планети» провела бібліограф бібліотеки Вікторія Борщ.
У Кам’янопотоківській бібліотеці-філіалі № 12 Кременчуцького району відбулося Свято матері.
У Червонознам’янській сільській бібліотеці Кременчуцького району для учнів місцевої школи був проведений дитячий ранок «У книжки нині іменини» та представлені нові літературні виставки.
Працівниками Шишацької центральної районної бібліотеки був організований і проведений літературно-музичний вечір «Все починається з мами», присвячений Дню матері. Також у бібліотеці відбулася еколого-літературна зустріч семикласників місцевої школи із письменником-земляком Костянтином Наріжним.
У Яхниківській сільській бібліотеці Лохвицького району проходило родинне свято «Мир країні, добро родині, щастя кожній дитині».

Музейна справа. Експозиція Полтавського краєзнавчого музею поповнилася новими експонатами від художниці, онуки архітектора Василя Григоровича Кричевського – пані Катерини Кричевської-Росандич.
У Полтавському літературно-меморіальному музеї В.Г. Короленка проходила виставка ляльок севастопольської майстрині Вероніки Момонт.
У Полтавському літературно-меморіальному музеї І.П.Котляревського відкрилася виставка листів і фото часів Великої Вітчизняної війни.
У Полтавському літературно-меморіальному музеї Панаса Мирного проходила тематична виставка «Останні листи з фронту» та виставка курсових і дипломних робіт студентів Гадяцького училища культури імені І.П.Котляревського, виконаних у різних художніх техніках – паперопластик, аплікації соломкою, флористика, писанка, декоративний розпис, ткацтво, різьблення по дереву.
На колишньому Полтавському військовому аеродромі під відкритим небом заснований Музей дальньої авіації, експозиція якого поки що нараховує сім літаків.
У Шишацькому краєзнавчому музеї проходила виставка побутових предметів, одягу та ікон «Народний побут і традиції нашого краю».
У музеї-заповіднику Миколи Гоголя у Гоголевому Шишацького району відбулися урочистості з нагоди Міжнародного дня музеїв, кращим співробітникам музею вручені грамоти та оголошені подяки.
1 травня у Бричківці Полтавського району відкритий пам’ятник Володимиру Леніну.
23 травня у Полтаві за ініціативи голови облдержадміністрації Валерія Асадчева відбулося урочисте закладення пам’ятного каменю на місці зведення майбутнього пам’ятника Симону Петлюрі.

Просвітництво і художня самодіяльність. У Полтавському Палаці дозвілля «Листопад» проходив фестиваль художньої творчості самодіяльних колективів навчальних закладів Київського району Полтави «Веселкова доля».
У Полтавському військовому інституті зв’язку була організована виставка робіт вихованців гуртка «Розпис» Полтавського Палацу дитячої та юнацької творчості. Роботи виконані у жанрі розпису по дереву, витинання, писанкарства.
У Великій Багачці відбувя творчий вечір неодноразових переможців обласного конкурсу родинних колективів «Роде наш красний», лауреатів Всеукраїнського конкурсу Віталія та Світлани Білоножків «Мотив для двох сердець» подружжя Тетяни і Олександра Макаренків з нагоди 20-річчя творчої діяльності.
У Великій Багачці та Миргороді пройшов перший відбірковий тур фестивалю «Шукаємо таланти».
Вихованці музичних шкіл Глобинщини виступили у місцевому Будинку культури із звітним концертом «Веселий розмай».
Учасники дитячої філармонії, що створена при Гребінківській музичній школі, підготували виховний захід, присвячений героям-ліквідаторам аварії на ЧАЕС. Вихованці школи виконали твори українських та зарубіжних композиторів.
5 травня у Гребінці проходив мото-рок фестиваль «Небеса».
У Котельві з нагоди 120-ї річниці від дня народження двічі Героя Радянського Союзу Сидора Артемовича Ковпака відбулися урочистості, в яких взяли участь народні колективи «Оксамит» та «Осінні барви» і аматори сцени місцевого районного Будинку культури.
У Михайликівському сільському Будинку культури Шишацького району проходило Свято гітари, в якому взяли участь місцеві аматори та аматори з навколишніх сіл.
11 травня у Піщанському Будинку культури Кременчуцького району відбулося вуличне свято «Ми матір називаємо святою», в якому взяли участь 14 сімейних та родинних ансамблів.
У Шишаках відбулися наступні заходи: свято юних талантів «Шишацька веселка», в якому діти виступили з пісенним концертом та конкурсом дитячого малюнка на асфальті «Моя родина»; третій фестиваль дитячої творчості «Шишацька весна», в якому взяли участь обдаровані діти енергетиків з багатьох районів області (організатор – Шишацька філія ВАТ «Полтаваобленерго») та 15-й обласний огляд-конкурс родинних та сімейних ансамблів на традиційному святі «Роде наш красний», у якому взяли участь сімейні ансамблі із 20-ти районів області.

Туристична справа. На базі Полтавського інституту економіки та менеджменту «Світоч» відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Розвиток малого та середнього бізнесу в туристичній індустрії України», в якій взяли участь студенти, науковці, педагоги з багатьох регіонів України, а також представники органів влади та громадських організацій.
30 травня у Музеї народної архітектури та побуту НАН України, що у Пироговому поблизу Києва, проходила Всеукраїнська виставка-ярмарок сільського зеленого туризму «Українське село запрошує». Від полтавської області у заході взяли участь більш ніж 150 наших земляків із шести районів області, були представлені понад 50 садиб, які приймають туристів, навчальні та виробничі заклади, що спеціалізуються на декоративних і художніх промислах.




Матеріал підготувала:                                                   І.О.Коваленко, провідний           
                                                                                         бібліограф відділу інфор-
                                                                                         мації  з  питань  культури
                                                                                         та мистецтва




Режим роботи:
понеділок-неділя: 9.00 – 17.30
Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net




































2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського