Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Сенсорний інтерфейс (Електронний каталог)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 



















Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ
ПОЛТАВЩИНИ

(оглядова довідка за матеріалами преси
за  травень 2008 року)

У Полтавському державному педагогічному університеті імені В.Г.Короленка вдесяте відбулося нагородження лауреатів обласної щорічної премії імені Панаса Мирного: у номінації «Література та літературознавство» - письменника і журналіста Івана Нечитайла; у номінації «Журналістика і публіцистика» - володарки «Золотого пера», журналістки, автора фейлетонів, гострих сатиричних публікацій, публіцистичних статей Ванди Лис; у номінації «Мистецтво» - полтавського художника Сергія Гнойового; у номінації «Народна творчість» - коваля Анатолія Фіктянова; у номінації «Благодійницька та громадська діяльність» - Героя України Семена Антонця та Антона Осіннього.
У Полтавському міському будинку культури відбувся традиційний міський конкурс «Довга коса – дівоча краса», започаткований міським управлінням культури. У заході взяли участь вихованці творчого центру Наталії Май, ансамбль східного танцю «Сапна», шоу-балет «Флеш» та інші творчі колективи міста.
У Полтавському палаці дозвілля «Листопад» відбувся фінал національного конкурсу краси і талантів «Принц і принцеса країни-2008» за участю близько 60 дітей з різних міст України.
У Полтавській галереї мистецтв проходила міжнародна наукова конференція, присвячена 150-річчю від дня народження художниці Марії Башкирцевої. У конференції взяли участь вчені, мистецтвознавці, літератори з Росії, США, Франції.
У Полтаві пройшли святкові заходи з нагоди 55-річчя Київського району міста.
В обласному центрі відбулися святкові заходи з нагоди Дня перемоги, зокрема, на вулиці Жовтневій працювало «Містечко майстрів», де експонувалися роботи понад п’ятидесяти  народних майстрів вишивки, ткацтва, кераміки, живопису, ковки із заліза; також на Співочому полі Марусі Чурай проходила святкова концертна програма та феєрверк.
11 травня у Диканьці пройшло мистецьке свято «Пісні бузкового гаю», участь у якому взяли пісенні і танцювальні фольклорні колективи з Диканського, Шишацького, Карлівського, Полтавського, Великобага-  чанського та Котелевського районів, а також Липоводолинського району Сумської області, зокрема, гурт «Сусіди» та Наталка Шинкаренко із Градизька, полтавський дует циганської пісні «Очі чорні», муніципальний духовий оркестр «Полтава» та інші. Цьогорічне свято було присвячене 150-річчю від дня народження художниці Марії Башкирцевої.
У Великій Багачці відбулося ювілейне, двадцяте обласне свято кобзарського мистецтва «Взяв би я бандуру», присвячене вшануванню пам’яті відомого українського кобзаря Федора Кушнерика.
У Гадячі проходив традиційний обласний фестиваль «Дивоцвіт Лесиного гаю» за участю артистів-аматорів з Чутівського, Миргородського та Хорольського районів.
В Опішні Зіньківського району пройшов міжнародний науково-практичний керамологічний семінар «Експеримент у сучасній керамології: шлях до наукової істини чи профанація наукових знань», в якому взяли участь керамологи, археологи, етнологи, музеологи з України, Росії та Польщі.
На Шар-горі в Козельщинському районі відбулося свято козацької слави, започатковане в 1995 році; свято проводилося під егідою управління культури Полтавської облдержадміністрації.
У Біївцях Лубенського району пройшов фестиваль «Етновесна», у рамках якого святкували День Європи. У фестивалі взяли участь делегації з 17-ти районів області і Черкащини; на заході була відкрита друга експозиційна кімната у музеї Василя Симоненка у Тарандинцівській загальноосвітній школі, демонструвалися виставки виробів народних умільців та відбувся концерт за участю відомих українських етновиконавців.
У Кременчуцькому будинку дитячої та юнацької творчості відбулася презентація молодіжного літературного альманаху «Струни юної душі», до якого увійшли твори 39-ох авторів – переможців щорічних літературних конкурсів «Поетична весна» 2005-2007 років.
У Полтаві вийшла друком книга Миколи Івановича Степаненка, доктора філософських наук, професора Полтавського педагогічного університету імені В.Г.Короленка «Публіцистична спадщина Олеся Гончара»; у полтавському видавництві «Дивосвіт» - книга журналіста Олександра Данильця «Острови пам’яті».
У Кременчуцькому міському палаці культури відбулася презентація книги Лідії Шаткової «Літопис Великої Вітчизняної війни «Живи, пам’ять».

Театрально-концертне життя. У Полтавському обласному академічному музично-драматичному театрі імені М.В.Гоголя в рамках фестивалю мистецтв «Слава роду полтавського» з концертом класичної музики виступив заслужений академічний симфонічний оркестр  Національної радіокомпанії України та академічний хор імені Платона Майбороди із Києва; також у Театрі у травні відбувся авторський вечір музиканта, співака і композитора, полтавця Генадія Рагуліна.
У Полтавському державному музичному училищі імені М.В.Лисенка відбулося нагородження володарів Гран-прі, лауреатів обласного конкурсу «Юний віртуоз Полтавщини» і відмінників навчання цього закладу та гала-концерт представників музичних шкіл Полтави, Оржиці, Хорола та Лохвиці.
Полтавський обласний театр ляльок подарував глядачам ще одну прем’єру свого сімдесятого театрального сезону – виставу «Курочка Ряба» за мотивами народної казки.
На полтавському Співочому полі Марусі Чурай  відбувся благодійний рок-концерт, присвячений 1020-річчю хрещення Русі, участь у якому взяли гурти «С.К.А.Й.», «Брати Карамазови», «ДДТ» та інші.
В обласному центрі з концертом виступив дует співаків-бандуристів зі Львова «Бандурна розмова» у складі Тараса Лазуркевича та Олега Созанського.
У Кременчуцькому міському палаці культури Дніпропетровський академічний український музично-драматичний театр імені Т.Г.Шевченка показав спектакль за мотивами французького детективу «Вісім люблячих жінок»; Харківський театр-студія «Арабески» представив епатажну виставу «Радіошансон» (вісім історій про Юру Зойфера), а місцевий театр класичного танцю Світлани Шумкової представив глядачам нову виставу «Магія і танець», до якої увійшли трюки ілюзіоніста Олександра Сухомлина та балетні номери.

Образотворче мистецтво. У Полтавській галереї мистецтв відкрилася персональна виставка полтавського художника Ігоря Каюріна з нагоди його 75-річчя та виставка фоторобіт Олександра Келима «Фото і життя» з нагоди 60-річчя автора.
У Полтавському художньому салоні відбувся вернісаж заслуженого художника України Миколи Підгорного.
3-4 травня у Решетилівці проходив обласний фестиваль народної творчості «Решетилівська весна-2008», на якому були представлені гончарні,  вишиті, ткані  вироби та вироби з живопису.
У Диканській картинній галереї імені М.Башкирцевої відбулася презентація персональної виставки лауреата премії імені Панаса Мирного, полтавського художника Володимира Кривого, присвячена 70-річчю з дня його народження.

Бібліотечна справа. У відділі літератури з мистецтва Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені  І.П.Котляревського відбулася презентація збірки поезій Тамари Ярошенко «Надежды фонари», що вийшла друком у видавництві «Полтавський літератор».
У Полтавському музичному училищі імені М.В.Лисенка проходили святкові заходи з нагоди 70-річчя Полтавської обласної бібліотеки для дітей імені Панаса Мирного.
У Полтавській обласній бібліотеці для дітей імені Панаса Мирного пройшла презентація книги Сергія Листопада (Сергія Лукича Лисенка) «Альонина абетка», яка вийшла друком у полтавському видавництві «Оріяна».
Полтавська бібліотека-філіал №2 відзначила своє 60-річчя у новому приміщенні за старою адресою; також фонди бібліотеки поповнилися книгами, зібраними в рамках акції «Подаруй бібліотеці книгу» та книгами, переданими архієпископом Полтавським та Миргородським Филипом.
У Великотростянецькій сільській бібліотеці Полтавського району було проведено годину цікавих повідомлень «Самоцвіти рідного краю», присвячену життю і творчості видатних людей Полтавщини.
У Кременчуцькій бібліотеці для дітей імені Торубари відбулася виставка творчих робіт дітей, приурочена до Дня захисту дітей.
У Лубенській дитячій районній бібліотеці імені О.Донченка відбувся захід «Нехай у віках живе крилате, благословенне слово Мати», присвячений Дню матері.
Шенгурівській сільській бібліотеці Кобеляцького району було передано близько 100 книг, зібраних у рамках акції «Книга в сільську бібліотеку».

Музейна справа. У Полтавському літературно-меморіальному музеї І.П.Котляревського відбувся вернісаж робіт художниці Марини Рожнятовської та відкрилася виставка фоторобіт члена Спілки фотохудожників України та Національної спілки журналістів України Аркадія Славуцького «У війни не жіноче обличчя».
У Кременчуцькому краєзнавчому музеї відбулася презентація наступних краєзнавчих робіт: історичного нарису Петра Потапенка про Крюківський міст, збірки Олександра Ігнатенка «Кременчуцька бібліографія академіка В.Вернадського» та каталога творчих робіт кременчуцького художника Миколи Анісімова.
У Кременчуці на будинку Кременчуцького державного політехнічного університету було відкрито меморіальну дошку на честь першого ректора закладу Володимира Єлисейовича Маслова.
У Дмитрівці Машівського району своє 40-річчя відзначив сільський краєзнавчий музей.

Кіномистецтво.   У Полтавській галереї мистецтв у рамках Міжнародної наукової конференції, присвяченої 150-річчю від дня народження Марії Башкирцевої, відбулася демонстрація фрагментів з 8-серійного фільму про життя і етапи творчого шляху художниці.
У Кременчуцькому «Кінопалаці» в рамках ХІ Відкритого кінофестивалю «Золотий Бриг», що відкрився у Києві, відбулася творча зустріч учасників кінофестивалю, відомих українських та російських кіноакторів з кременчуцькими глядачами.

Просвітництво і художня самодіяльність.   У Полтаві на Співочому полі Марусі Чурай відбувся святковий концерт з нагоди 47-річчя Полтавського університету споживчої кооперації України; також в обласному центрі з концертом патріотичної пісні виступив лубенській гурт «Контингент».
10 травня у Полтаві відбувся традиційний обласний марш-парад за участю 28-ми духових оркестрів із Полтави, Кременчука, Карлівки, Миргорода, Більська Котелевського району, Гільців Чорнухинського району, Червонозаводського Лохвицького району, Солониць Лубенського району; три оркестри прибули з Оржицького району – районного Будинку культури, Зарогів та Круподеринців.
У Полтавському палаці дозвілля «Листопад» відбувся п’ятий фестиваль художньої творчості самодіяльних колективів навчальних закладів Київського району «Веселкова доля» та концерт народних самодіяльних колективів «Кременчук мистецький», який проходив у рамках обласного фестивалю народної творчості «Полтавські дивоцвіти».
Святкові заходи та концерти до Дня перемоги проходили у Заворсклянському, Мачухівському, Розсошенському, Кротенківському сільських будинках культури; у Горбанівському геріатричному пансіонаті ветеранів Великої Вітчизняної війни та праці; у Кременчуці, Лубнах, Хоролі, Шишаках; у Великій Кохнівці Кременчуцького району.
У Кременчуцькому палаці культури «Кредмаш» відбулися святкові заходи з нагоди Дня медичної сестри, а в палаці культури «Нафтохімік» - звітний концерт ансамблю спортивно-бального танцю «Дует».
У Гребінківському районному будинку культури проходив концерт-звіт обласного огляду народної творчості «Полтавські дивоцвіти»; а юні артисти лялькового театру місцевого Будинку дитячої та юнацької творчості показали виставу за мотивами народних казок «Рукавичка» та «Колобок».
У Кобеляках проходило родинне свято «Зігріймо любов’ю дитину».
У Пирятинському районному будинку культури відбувся урочистий концерт, присвячений Дню матері та Дню сім’ї.
У Шишаках у рамках традиційного свята «Роде наш красний» відбувся обласний огляд-конкурс родинних та сімейних ансамблів; у районному будинку культури відбувся звітний концерт учнів та вчителів місцевої музичної школи.
У Піщанському сільському будинку культури Кременчуцького району відбулося районне свято-конкурс «Є у кожної людини матінка єдина», приурочене до Дня матері.
У Демидівці Кременчуцького району аматорський театральний колектив сільського клубу «Маска» виступив перед односельчанами з комедійною виставою Олександра Корнійчука «В степах України».
У Градизькому будинку культури Глобинського району відбувся святковий концерт заслуженого працівника культури України, баяніста-віртуоза  Олексія Тонкошкура та його дітища – народного хору Градизького будинку культури Героїв Дніпра імені Олександра Білаша «Два кольори». У Карлівському районному будинку культури відбулося театралізоване дійство «Воскресни, писанко!» за участю народних умільців із Гадяча, Пирятина, Чутового, Диканьки, Машівки, Опішні.
Самодіяльний народний театральний колектив Тарандинцівського будинку культури Лубенського району виступив з новою виставою – п’єсою М.Старицького «За двома зайцями».
У Березівці Лубенського району відбулося засідання філії районного клубу «Надвечір’я» за участю ветеранів художньої самодіяльності району.
У Ісківцях Лубенського району відбулося Шевченківське свято за участю аматорів району та гостей з Черкащини.
У Ромодані Миргородського району відбулося театралізоване свято до Дня матері «Цілую ніжно материнські руки».
У Василівці Семенівського району відзначали 38-річчя від дня заснування Василівського духового оркестру та 60-річчя його засновника Володимира Новосельця.


Матеріал підготувала:                                                   І.О.Коваленко, провідний           
                                                                                         бібліограф відділу інфор-
                                                                                         мації  з  питань  культури
                                                                                         та мистецтва




Режим роботи:
понеділок-неділя: 9.00 – 17.30
Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


































2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського